Skocz do zawartości

Podrobki Sluchawek Na Allegro (cx-300 I Ep-630)


tester

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy kupic EP 630 czy CX 300 :) ?

wielu ludzi mowi ze to idealnie to samo, ale wydaje mi sie ze musza byc jakies roznice :) Ktore sluchawki bardziej polecacie :) ?

Jedni mówią, że nie słyszą różnic, drudzy że grają trochę lepiej, ale Cx 300 kosztują dwa razy tyle co Epki.. Ja nie słyszałem nigdy Cx, ale tyle co przeczytałem to bym nie dopłacił tyle.. To też zależy ile kasy chcesz wydać... Cx faktycznie mogą być lepsze, ale jeśli chodzi o cena/jakość wygrywają Epki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po dobrej cenie tych sluchaweczek - gosc zakonczyl wczesniej aukcje i - podbil cene o 13 zl

Zdążyłem i zakupiłem (kumplowi) za niższą cenę :) Dam znać, jak poszło.

ale czy to czysto subiektywna ocena

Ocena ZAWSZE jest subiektywna...

czy rzeczywiscie prawda mozesz sprawdzic tylko sluchajac obu modeli samemu

Czyli jak posłuchasz, to wyrobisz sobie o nich opinię, która TEŻ jest subiektywna. Nie da się obiektywnie ocenić, czy coś jest lepsze, czy gorsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one mają całkiem inne nakładki

kossy mają jakby żelogąbki które po ściśnięciu zmniejszają swoją objętość a potem długo w uchu dostosowują się do jego kształtu. IMO niewygodne rozwiązanie

EPki mają nakładki z miękkiego silikonu bardzo szybko się je zakłada i równie szybko uszczelniają ucho. w epkach są 3 rozmiary silikonów - spokojnie można założyć najbardziej pasujące do ucha

 

No więc nie można porównać zatyczek kossów i epek

to tak jakby porównać lody i jogurt - pomimo że są bardzo podobne to lody nie są jogurtem a jogurt lodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jvx32tv twoj link to raczej do podrob jest bo tam masz prosta koncowke i samo opakowanie wyglada jakby bylo wykonane w rosji albo i gorzej i przezylo 2 wojne swiatowa. chociaz moge sie mylic bo nie wiem jak wyglada oryginalne opakowanie. Ale ten link od nfsu bardziej mi na oryginala wyglada

 

PS. nfsu daj mi plz znac na gg 2751480 jak juz je dostaniesz. Podaj tez nr gg do sprzedawcy jezeli posiadasz lub mail. Pytales sie sprzedawcy o jakies zdjecia tych epek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jvx32tv twoj link to raczej do podrob jest bo tam masz prosta koncowke i samo opakowanie wyglada jakby bylo wykonane w rosji albo i gorzej i przezylo 2 wojne swiatowa. chociaz moge sie mylic bo nie wiem jak wyglada oryginalne opakowanie. Ale ten link od nfsu bardziej mi na oryginala wyglada

Mylisz się, epy właśnie mają prostą końcówkę i w dodatku teraz są sprzedawane właśnie w takich pudełkach. Do tego dają na nie 24miesiące gwarancji.

 

a propo podrobek to dzis w hipermarkecie widzialem porobki dokanalowek philipsa....kosztawaly 60 pln (sic!)...sluchawki byly "firmy" v-tec
No to w takim razie to nie były podróbki philipsa tylko słuchawki firmy v-tec. ;) Co jednak nie zmienia faktu, że cena za nie trochę wygórowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jvx32tv twoj link to raczej do podrob jest bo tam masz prosta koncowke i samo opakowanie wyglada jakby bylo wykonane w rosji albo i gorzej i przezylo 2 wojne swiatowa. chociaz moge sie mylic bo nie wiem jak wyglada oryginalne opakowanie. Ale ten link od nfsu bardziej mi na oryginala wyglada

Mylisz się, epy właśnie mają prostą końcówkę i w dodatku teraz są sprzedawane właśnie w takich pudełkach. Do tego dają na nie 24miesiące gwarancji.

 

No to wiec pierwszy post wprowadzil mnie w blad :P

Naprawde sprzedaja w takich brzydkich pomaranczowych pudelkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zaqczynaja sie jakies nowe teorie pojawiac ze niby EP-630 maja wtyk w ksztalcie L jesli sa orginalne , hehe ... zbyt duzo podrobek na rynku ? :) ciekawe ciekawe... a co do pudelka to jest to nowe pudlko w jakich orginalne EPki sa teraz sprzedawane bylo zreszta juz 1000 razy juz pisane :

 

Orginalne EPki maja :

 

- prosty, pozlacany wtyk z niewielka gumowa koncowka , podrobki zwykle wtyk srebrny, koncowka bardziej plastikowa i wieksza

 

- symetryczny kabel a nie asymetryczny jak w podrobkach

 

- sam kabel jest bardzo gietki i gumowany a nie sztywny i bardziej plastikowy jak w podrobkach

 

- siateczka srebrna w orginalach(plaska nie wypukla) w podrobach najczesciej rozne wariacje typu papierek, czarna gabeczka lub cos w tym stylu

 

- brak opakowania w podrobach, zwykle nazywane OEM lub cos takiego, gwarancja tylko rozruchowa lub na 3 miesiace , orginaly objete gwarancja creative na minimum 12 miesiecy a najczesciej 24 miesiace

 

- plastik na orginalach jest matowy a na podrobach blyszczacy

 

- jakosc wykonania podrobek zostawia wiele do zyczenia zwykle , klejenie niestaranne resztki kleju itp

 

- no i najwazniejsza sprawa jak to juz ktos kiedys napisal ... w podrobach dziwek jest jakby "z pudelka po butach" orginalne EPki maja zywy , dynamiczny dzwiek z potezna dawka basu i niezla izolacja, podrobki zwykle bardzo slabo izoluja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. nfsu daj mi plz znac na gg 2751480 jak juz je dostaniesz. Podaj tez nr gg do sprzedawcy jezeli posiadasz lub mail. Pytales sie sprzedawcy o jakies zdjecia tych epek?

Dam znać na forum, także śledź wątek :) EPki są podobno w pudełko takim, jak na aukcji (czyli starym). Nie rozpakowywał ich, więc nie mam ich fotek. Więcej podam, jak je kumpel dostanie, czyli środa - czwartek.

Co do emaila, to co za problem wysłać go przez serwis allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zaqczynaja sie jakies nowe teorie pojawiac ze niby EP-630 maja wtyk w ksztalcie L jesli sa orginalne , hehe ... zbyt duzo podrobek na rynku ? :) ciekawe ciekawe... a co do pudelka to jest to nowe pudlko w jakich orginalne EPki sa teraz sprzedawane bylo zreszta juz 1000 razy juz pisane :

 

Orginalne EPki maja :

 

- prosty, pozlacany wtyk z niewielka gumowa koncowka , podrobki zwykle wtyk srebrny, koncowka bardziej plastikowa i wieksza

 

- symetryczny kabel a nie asymetryczny jak w podrobkach

 

- sam kabel jest bardzo gietki i gumowany a nie sztywny i bardziej plastikowy jak w podrobkach

 

- siateczka srebrna w orginalach(plaska nie wypukla) w podrobach najczesciej rozne wariacje typu papierek, czarna gabeczka lub cos w tym stylu

 

- brak opakowania w podrobach, zwykle nazywane OEM lub cos takiego, gwarancja tylko rozruchowa lub na 3 miesiace , orginaly objete gwarancja creative na minimum 12 miesiecy a najczesciej 24 miesiace

 

- plastik na orginalach jest matowy a na podrobach blyszczacy

 

- jakosc wykonania podrobek zostawia wiele do zyczenia zwykle , klejenie niestaranne resztki kleju itp

 

- no i najwazniejsza sprawa jak to juz ktos kiedys napisal ... w podrobach dziwek jest jakby "z pudelka po butach" orginalne EPki maja zywy , dynamiczny dzwiek z potezna dawka basu i niezla izolacja, podrobki zwykle bardzo slabo izoluja

 

 

PS. nfsu daj mi plz znac na gg 2751480 jak juz je dostaniesz. Podaj tez nr gg do sprzedawcy jezeli posiadasz lub mail. Pytales sie sprzedawcy o jakies zdjecia tych epek?

Dam znać na forum, także śledź wątek :)EPki są podobno w pudełko takim, jak na aukcji (czyli starym). Nie rozpakowywał ich, więc nie mam ich fotek. Więcej podam, jak je kumpel dostanie, czyli środa - czwartek.

Co do emaila, to co za problem wysłać go przez serwis allegro?

 

Jezeli chodzi o ksztalt L to w blad wprowadzil mnie temat tester'a"Podrobki Sluchawek Na Allegro (cx-300 I Ep-630)" ktory zreszta jest przyklejony. Cytat:

...

Przykladowo sluchawki Sennheiser CX300 wystawiane do licytacj jako wersja OEM o polowe tansza od oryginalnych maja....tak jak EP-630 Jacka prostego czyli nijak sie to ma do zalamanego oryginala.

Roznice asymetrycznosci kabli tez wskazuja na to ze jest to podroba.

...

stad moje przekonanie ze oryginal jest w ksztalcie L

 

Druga rzecz. Co to znaczy ze kabel jest asymetryczny, symetryczny i jak to sprawdzic? (np ze zdjecia?)

 

Trzecia. O jaka siateczke chodzi ? :unsure:

 

Czwarta. Ktore pudelko jest stare, a ktore nowe bo nikt dokladnie mi nie odpowiedzial?

 

http://www.allegro.pl/item159010826_slucha...uper_cena_.html

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=158362519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel symetryczny- ten odcinek kabla od rozdwojenia do samych słuchawek jest przy obu słuchawkach równy, tzn nie można jednej założyc za szyję na przykład :).

Siateczka- chodzi o element samej słuchawki, widoczny dokładnie po zdjęciu nakładki (gumki :)).

Co do pudełek- http://www.allegro.pl/item159010826_slucha...uper_cena_.html - to jest pudełko nowe. W nim również są oryginały :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze CX'y maja L, EPki orginalne maja prosty wtyk...

 

Asytemtryczny kabel dla sluchawek oznacza ze kabel dla jednej sluchawki jest dluzszy tak aby moc go dac z tylu glowy na szyji a nie pod szyja po srodku i z obu stron.

 

Siateczka oslaniajaca wejscie do sluchawki, tam gdzie przychodzi gumka.

 

Opakowanie z pierwszego linka to nowy typ opakowania, na zdjeciach strasnzie dziwnie wyglada w rzeczywistosci jest solidne i porzadnie wykonane.

 

Opakowanie w drugim link to stary typ opakowania, moze i ladniejszy ale jego wykonanie zapewne bylo duzo drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Juz wiem ze zdecyduje sie na EP-630

 

ostatnie pytanie: czy to sa oryginaly na 100 % ?

http://www.allegro.pl/item158350777__nowe_...gwarancja_.html

 

wygladaja na oryginaly wg mnie ale dziwne ze wersja OEM i gwarancja tylko rozruchowa wiec to chyba podroby, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności