Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Sluchawki do Nanite N2 (wokoluszne, ~400zl)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie używam px-200, ale planuję kupić coś lepszego do słuchania w domu i pracy.

Szukam słuchawek wokółusznych.

Czy moglibyście polecić coś co pasowało by do N2?

Początkowo liczyłem na HD380, ale po przesłuchaniu nie byłem aż tak zachwycony i nie wiem czy to player jest za słaby czy słuchawki mi zwyczajnie nie pasują.

Chciałbym aby to były słuchawki z dużą sceną dlatego rozpatruję jeszcze K540, ale nie wiem czy N2 da radę. Chyba najlepsze by były właśnie jakieś (pół)otwarte, bo nie chcę się grzać i pocić w słuchawkach (ale też nie może dużo dźwięku uciekać).

Wydać chcę ok. 400, ale jeśli jest coś droższego ale wartego swojej ceny to też może być.

px-200 nie są złe, ale zastanawiam się czy po zainwestowaniu w lepszy sprzęt zauważę znaczną poprawę.

Dodam jeszcze, że z tego co mi się udało przesłuchać, to ku mojemu zaskoczeniu całkiem przyzwoicie prezentowały się niedrogie HD448, wiec może czegoś podobnego do nich właśnie szukam.

Muzyki słucham głównie elektronicznej z bitem i bez bitu.

 

Dzięki.

Edytowane przez padremac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są te 438 w czymś lepsze od 448? Jak mówiłem zależy mi na przestrzeni i dlatego myślę o otwartych (k430), ale nie wiem czy poradzi sobie z nimi N2.

 

 

Kto Ci wcisnął głupoty że k430 są otwarte? akurat wybrałeś najgorszy możliwy model z akg.. K420 jest otwartym modelem jeśli już i jest wiele razy lepszy od k430.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są te 438 w czymś lepsze od 448? Jak mówiłem zależy mi na przestrzeni i dlatego myślę o otwartych (k430), ale nie wiem czy poradzi sobie z nimi N2.

 

 

Kto Ci wcisnął głupoty że k430 są otwarte? akurat wybrałeś najgorszy możliwy model z akg.. K420 jest otwartym modelem jeśli już i jest wiele razy lepszy od k430.

 

Pomyłka. Miałem na myśli K540 i o nich też pisałem na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam .Fischer Audio FA-004, z Nationite N2 grają super.

 

 

Widzę tylko pozytywne recenzje tych FA-004 i same słuchawki wyglądają ciekawie, ale zaniepokoiło mnie to, że ktoś napisał o ich podobieństwie do AKG K518. A jak dla mnie to k518 mają za dużo basu, który wylewa się wszędzie i jest męczący (przynajmniej takie miałem odczucia podczas odsłuchu na N2).

Jak wygląda bas w tych fischerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu jest mniej i jest zupełnie inny,bardziej delikatny i cieplejszy.

 

To bardzo dobrze. Nie wiem jeszcze na ile te słuchawki są lepsze od px-200, na razie czytam recenzje tych i innych modeli FA na head-fi.org i widzę, że znacznie poszerzył mi się wybór, bo nie słyszałem do tej pory o produktach Fischer Audio. Tak więc czy wybiorę 004 czy jeszcze jakieś inne FA, to i tak dzięki za naprowadzenie na ich ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

m50 to chyba zbyt basowe są dla mnie. Poza tym są zamknięte.

Udało mi się jeszcze przesłuchać 2 pary słuchawek: gorąco tu polecane shp5401 (nie było źle, ale też bez rewelacji, z resztą nie oczekiwałem wiele za tę cenę),

oraz hd 555 i te słuchawki na razie zrobiły na mnie największe wrażenie. Rewelacyjna przestrzeń dająca wrażenie słuchania na głośnikach a nie słuchawkach, to jest to czego szukam. Szkoda, że nie są już produkowane i mają tę wadę z pękaniem pałąka - gdyby nie to, zdecydował bym się na nie (albo na któreś wyższe z serii 5xx). A tak to cały czas zostają mi te k540, których niestety nie mam gdzie sprawdzić. Są jeszcze ponoć rewelacyjne FA-011, ale tych jeszcze w Polsce nie ma, a sprowadzanie ich na własną rękę wydaje się ryzykowne.

I właściwie nic już więcej nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padremac mógłbyś napisać co Ci nie pasowało w połączeniu 380pro z N2?

 

Nie to, że coś niepasowało, tylko nie powaliło na kolana. Nie pamiętam dokładnie, bo słuchałem ich już jakiś czas temu, ale po prostu dźwięk wydał mi się taki zwyczajny. Wszystko jasne i klarowne, ale nic ponadto. Brzmiało to trochę lepiej niż px200, a ja chciałbym czegoś wyraźnie lepszego. Może to była wina tego, że słuchawki były prosto z pudełka wyjęte.

Dodatkowo słuchawki były wyraźnie cichsze niż moje px-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że px wydały Ci się cichsze nie dziwi. dziwi zaś czemu się dziwisz, czemu studyjne słuchawki "nie chcą" grać z playera, jak jakieś śmieszne px200. moim zdaniem powinieneś kupić hd555 albo 595 i to najlepiej używane - żeby jak się połamią do reszty nie było płaczu o 500zł.

 

 

E: nie mniej, jak zamierzasz biegać po ulicy z tym n2 w hd555, hd380 czy czymś tego typu, to weź się jeszcze nad tym zastanów. serio.

Edytowane przez nr9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że px wydały Ci się cichsze nie dziwi. dziwi zaś czemu się dziwisz, czemu studyjne słuchawki "nie chcą" grać z playera, jak jakieś śmieszne px200. moim zdaniem powinieneś kupić hd555 albo 595 i to najlepiej używane - żeby jak się połamią do reszty nie było płaczu o 500zł.

 

 

E: nie mniej, jak zamierzasz biegać po ulicy z tym n2 w hd555, hd380 czy czymś tego typu, to weź się jeszcze nad tym zastanów. serio.

 

380 mają czułość ok. 97.3 db więc się nie dziwię, że są cichsze niż px, które mają 100 db. Stwierdziłem tylko fakt.

I nigdzie nie napisałem, że szukam słuchawek portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padremac pożycz od kogoś wygrzane 380pro. Jak bym ocenił moje Alessandro zaraz po wyjęciu z pudełka to bym ich teraz nie miał i ktoś inny by się nimi cieszył podczas gdy ja żyłbym w przekonaniu, że to przeciętne słuchawki (swoją drogą nie są nie wiadomo jakie, ale urzekają barwą i sposobem grania).

 

czemu studyjne słuchawki "nie chcą" grać z playera

Senki te nie są łatwe do napędzenia, ale myśle, że N2 nie zabraknie pary, charakterystyką też nie odbiega od interfejsów audio. No ale to teoria. Za parę dni zobaczymy czy się potwierdzi w praktyce :)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem hd380 z ipoda nano 2g, s:flo2 (szczerze nano jest mocniejsze od hiendowego flo, zatem możliwe też, że i od n2), a później jeszcze ze swoim wzmacniaczem i wierz na słowo, że to kompletnie inna historia. moc to nie wszystko, bo może być wystarczająco głośno i niewystarczająco "muzykalnie" zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nano jest mocniejsze od hiendowego flo,

 

:o <shocked>

 

to kompletnie inna historia. moc to nie wszystko, bo może być wystarczająco głośno i niewystarczająco "muzykalnie" zarazem.

 

Ja rozumiem. No, ale życie mnie nauczyło, że nie ma w audio stałych zasad. Po za tym ja dwa razy próbowałem sięgać po wzmacniacz i dwa razy poległem - bo mi się nie podobało, lepiej było ze zwykłej dziurki :blink: .

 

 

słuchałem hd380 z ipoda nano 2g, s:flo2 (szczerze nano jest mocniejsze od hiendowego flo, zatem możliwe też, że i od n2)

 

A no przypomniałem sobie też, że jak sprzęt jest mało zgrany ze sobą to gra ciszej.

 

Pożyjemy zobaczymy... Czekam na -Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Scena to JVC HA-RX700 lub 900.

700 ma dużo basu, 900 bardzo dużo. Myślę, ze 700 dobrze się zgrają z N2.

Mają na prawdę wielką scenę, (mało tego można ją łatwo powiekszyć jeszcze bardziej wkładając coś pod pady), a równocześnie izolują otoczenie od tego czego słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a równocześnie izolują otoczenie od tego czego słuchasz.

 

szkoda, że nie na odwrót :D mam 700 i są bardzo fajne, jednak nie dałbym za nie więcej jak 200zł. wg mnie są lepsze od k518 np. przez jakiś czas zastanawiałem się nad 900, jednak chyba dobrze, że zrezygnowałem, bo to chyba nie moje granie jednak. 700 sprezentowałem bratu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o tych 700-setkach i wydają się ciekawą opcją. Szkoda, że dostępne tylko w jednym sklepie (za niecałe 200zł).

Jak u nich z komfortem, bo na head-fi piszą, że trochę grzeją uszy i jeśli to prawda to dla mnie odpadają? Może da się je jakoś przerobić na bardziej otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności