Skocz do zawartości

WESTONE 4 - four speaker design + USB X-FI


Gość robsonic

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wg Ciebie pianki wpływają na brzmienie? Czy nie ucinają Ci za dużo góry? A co dzieje się z basem?

PS.. Kobitka nie chce mi teraz ich oddac...:(

hahaha ...norma :D

 

EDIT: o piankach comply dużo zostało już napisane na tym forum. Poszukaj a znajdziesz np jak je dobrze utrzymać długo przy życiu.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

 

hahaha ...norma :D

 

EDIT: o piankach comply dużo zostało już napisane na tym forum. Poszukaj a znajdziesz np jak je dobrze utrzymać długo przy życiu.

 

To one maja jakas zywotnosc? W zestawie sa az 3 pary.. Z tego co sie orientuje mozna je dokupic pozniej osobno (na pary)..

 

Na plytce dolaczonej do zestawu sa filmy instruktazowe jak dbac o sluchawki, jak zakladac, itd. Moge cos tutaj skopiowac, jesli to nie zlamie zasad regulaminu..

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hahaha ...norma :D

 

EDIT: o piankach comply dużo zostało już napisane na tym forum. Poszukaj a znajdziesz np jak je dobrze utrzymać długo przy życiu.

 

To one maja jakas zywotnosc? W zestawie sa az 3 pary.. Z tego co sie orientuje mozna je dokupic pozniej osobno (na pary)..

 

Na plytce dolaczonej do zestawu sa filmy instruktazowe jak dbac o sluchawki, jak zakladac, itd. Moge cos tutaj skopiowac, jesli to nie zlamie zasad regulaminu..

Tak mają. Generalnie możesz je umyć/"wyprać" i będą działać, ale trzeba to robić odpowiednio. W zestawie masz dwie pary w rozmiarze M jedną w rozmiarze Slim jedną L.

 

Zamieszczać filmików nie ma sensu. Jak zakładać słuchawki over-ear oraz jak używać pianek comply chyba większość wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

 

hahaha ...norma :D

 

EDIT: o piankach comply dużo zostało już napisane na tym forum. Poszukaj a znajdziesz np jak je dobrze utrzymać długo przy życiu.

 

To one maja jakas zywotnosc? W zestawie sa az 3 pary.. Z tego co sie orientuje mozna je dokupic pozniej osobno (na pary)..

 

Na plytce dolaczonej do zestawu sa filmy instruktazowe jak dbac o sluchawki, jak zakladac, itd. Moge cos tutaj skopiowac, jesli to nie zlamie zasad regulaminu..

Tak mają. Generalnie możesz je umyć/"wyprać" i będą działać, ale trzeba to robić odpowiednio. W zestawie masz dwie pary w rozmiarze M jedną w rozmiarze Slim jedną L.

 

Zamieszczać filmików nie ma sensu. Jak zakładać słuchawki over-ear oraz jak używać pianek comply chyba większość wie.

 

Pozwole sobie na mala poprawke.. Zamiast "wiekszosc wie" zamienmy na "nie kazdy wie". Jak "juz wiekszosc wie", autor tego postu nie jest doswiadczonym "earfilem". Tak szczerze to nie mialem zielonego pojecia o brzmieniu, jakosci, komfortu sluchawek dokanalowych, dopoki nie zakupilem W4 i zalozylem tego watku... Moj post byl skierowany do wszystkich, ktorzy mieli/maja zamiar kupic takie sluchawki (zupelnie ogolne podejscie, bez szczegolow). Nie bralem pod uwage faktu, ze sa tacy zapalency ktorzy zadaja ode mnie jakichs recenzji, czszegolow i Bog wie co jeszcze tylko dla tego, ze produkt jest poprostu dla nich trudno osiagalny.. Jesli ktos chce to zamieszcze tutaj filmiki, jesli jak wczesniej napisalem nie zlamie to zadnych zasad..

 

W moim zestawie jest az 5 par pianiek (10 sztuk). 3 pary sa standardowe (sredni rozmiar), kolejne dwie pary sa wydluzone , ale o roznych srednicach stozka (z reszta na pierwszej stronie postu sa zdjecia)..

 

PS.. Teraz dopiero po 10 dniach obcowania z Westone 4 rozumiem, ze porownanie ich do jakichkolwiek AKG nie ma wogole sensu. To jest wogole inna dzialka produktu i nie da sie tego porownywac. Teraz jak juz znam W4 moge stwierdzic (zmieniam zdanie), ze AKG graja beznadziejnie i juz do nich nie wroce (przypominam, ze byly to dla mnie najlepsze sluchawki dokanalowe)... Z niecierpliwoscia bede wyczekiwal W5 :)

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby W5 kiedykolwiek się ukazały ale kto wie... Trwa wojna, loudness war, wojna na przetworniki, etc.

 

A co do Comply to moje spostrzeżenia są takie, że pierwsze kilka par, które w życiu używałem bardzo szybko się zużyły. Być może wynikało to z nieumiejętnego ich wkładania czy przechowywania. W każdym razie bardzo szybko łapały wszelkie syfy. Po kilku miesiącach moje uszy przyzwyczaiły się do pianek, teraz jedna para wystarcza na kilkanaście tygodni. Kiedyś musiałem myć uszy codziennie, produkcja woskowiny była wzmożona, teraz robię to raz na 2, 3 dni. Używam długich Comply w kolorze szarym, przycinam delikatnie końcówkę, coby odsłonić plastikowy wylot tulejki. Dla mnie to najwygodniejsze tipsy jakie znam, jednak boli mnie trochę, że zmiękczają bas.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwoscia bede wyczekiwal W5 :)

To może Westone ES5? :D

http://www.westonemusicproducts.com/music-products/Custom-Fit-Pro-Audio/ES5

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwoscia bede wyczekiwal W5 :)

To może Westone ES5? :D

http://www.westonemusicproducts.com/music-products/Custom-Fit-Pro-Audio/ES5

wlasnie ja nie czaje ich tego dealera na europe, nie moglem rozgryzc ich systemu, widac utrudnione jest zrobienie customow na europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

 

Obczajam powoli ten subject:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/495931/westone-es5

 

5 Cewek na kanal to musi byc rewelacja.. Niestety maja tylko jedna armaturke do basow:( , musze znalezc konkretne porownanie do W4. Nie chcialbym sie rozczarowac. Ja musze slyszec porzadny bas.

 

Nie wydaje mi się, żeby W5 kiedykolwiek się ukazały ale kto wie... Trwa wojna, loudness war, wojna na przetworniki, etc.

 

A co do Comply to moje spostrzeżenia są takie, że pierwsze kilka par, które w życiu używałem bardzo szybko się zużyły. Być może wynikało to z nieumiejętnego ich wkładania czy przechowywania. W każdym razie bardzo szybko łapały wszelkie syfy. Po kilku miesiącach moje uszy przyzwyczaiły się do pianek, teraz jedna para wystarcza na kilkanaście tygodni. Kiedyś musiałem myć uszy codziennie, produkcja woskowiny była wzmożona, teraz robię to raz na 2, 3 dni. Używam długich Comply w kolorze szarym, przycinam delikatnie końcówkę, coby odsłonić plastikowy wylot tulejki. Dla mnie to najwygodniejsze tipsy jakie znam, jednak boli mnie trochę, że zmiękczają bas.

 

Ciezko mi powiedziec ile czasu wytrwaja moje, uzywam ich dopiero kilkadziesiat godzin.. W moim przypadku nie musze niczego modyfikowac. Modyfikacje niestety moga wplywac negatywnie na jakosc dzwieku/komfort. Jakby udalo ci sie dopasowac te standardowe wkladki to by bylo super. Pokombinuj jeszcze. Do tego trzeba cierpliwosci... Ja juz sie nauczylem je zakladac poprawnie i doskonaly efekt osiagam po kilku sekundach.. Byc moze potrzebujesz zakupic jednak W4 by osiagnac porzadany efekt. Westone 4 maja specyficzny ksztalt. Idealnie leza w malzowinie usznej (w moim przypadku bynajmniej). Zaznaczam, ze sa lepiej dopasowane na piankach, niz na wkladkach gumowych.. Na gumkach troszke "odstaja" od ucha. Na piankach-comply natomiast trzymaja sie "jak diabel soltysa" :)

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o customy to tutaj naprawde jest wielka konkurencja, ze wzgledu na ceny i popyt, ktory szczegolnie w USA i UE jest ogromny.

BTW: sa customy ktore maja nawet 6 przetwornikow po 2 na kazde pasmo :) oraz referencyjne 5-20khz tam bas pewnie gra nieziemsko, to cos dla Ciebie robsonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

Jesli chodzi o customy to tutaj naprawde jest wielka konkurencja, ze wzgledu na ceny i popyt, ktory szczegolnie w USA i UE jest ogromny.

BTW: sa customy ktore maja nawet 6 przetwornikow po 2 na kazde pasmo :) oraz referencyjne 5-20khz tam bas pewnie gra nieziemsko, to cos dla Ciebie robsonic

 

Tak zaglebiam sie w temat coraz bardziej i sie zaczynam zastanawiac gdzie jest granica? Trzeba troszke wyloozowac.. Takie 6-cio przetwornikowe customy sa dla prawdziwych maniakow.. Ja pozostane jednak przy "uniwersalnych" dokanalowkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obczajam powoli ten subject:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/495931/westone-es5

 

5 Cewek na kanal to musi byc rewelacja.. Niestety maja tylko jedna armaturke do basow:( , musze znalezc konkretne porownanie do W4. Nie chcialbym sie rozczarowac. Ja musze slyszec porzadny bas.

Nie sugeruj się tym ile jest przetworników i ile jest na bas a ile jest na wysokie i średnie. Więcej nie znaczy lepiej. Użyty przetwornik na bas w ES5 jest drugim największym przetwornikiem armaturowym na świecie. Ten sam znajduje się w W3. I zapewniam Cię że bas który ten przetwornik potrafi reprodukować sięga 10Hz bez śladu roll-off'u

 

Jesli chodzi o customy to tutaj naprawde jest wielka konkurencja, ze wzgledu na ceny i popyt, ktory szczegolnie w USA i UE jest ogromny.

BTW: sa customy ktore maja nawet 6 przetwornikow po 2 na kazde pasmo :) oraz referencyjne 5-20khz tam bas pewnie gra nieziemsko, to cos dla Ciebie robsonic

Są i takie co mają i 8 a ostatnio MaoDi z head.fi z pomocą UM wcisnął w jedną obudowę 10 przetworników :D w 4drożnej konstrukcji.

 

Jako posiadacz customów co prawda trzyprzetwornikowych mogę powiedzieć że gra to lepiej niż wszystkie uniwersalne słuchawki (z małym wyjątkiem Westone 4) szczególnie jeśli chodzi o produkowanie sceny i koherentność dźwięku.

 

wlasnie ja nie czaje ich tego dealera na europe, nie moglem rozgryzc ich systemu, widac utrudnione jest zrobienie customow na europe.

Robisz wyciski i wysyłasz do Audiomagic, płacisz, kilka tygodni później masz Customy.

 

Variphone ma wyłączność na Europę, z jakiegoś powodu, i jest to strasznie upierdliwe bo dyktuje straszne ceny. Ponoć ostatnio Varphone się obudził że ludzie ściągają z ebaya słuchawki zamiast kupować od nich i postanowił obniżyć ceny, ale o ile to pytanie do dystrybucji.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wole wyslac odciski do znajomego w usa i on mi zrobi customy po cenach w USA. W audiomagic placi sie za powietrze ponad 300$ ;]

AFAIK ceny w Audiomagic odpowiadają cenom Variphone. Kwestia jest tylko taka że customy są wykonywane w Belgii, brak cła i innych podatków. Jednak na pewno nie jest to warte $300...

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musze przyznac, ze po dluuzszym sluchaniu dzwiekow na W4 (okres paru tygodni) moje wyobrazenie o czestotliwosciach audio stalo sie bardziej wygorowane. Stalem sie bardziej uczulony na jakosc dzwieku to tego stopnia, ze moja tytulowa karta muzyczna laduje w koszu. Gra wprawdzie lepiej od standardowej wbudowanej w przenosne PC. Niestety w porownianiu do mojego irivera wypada naprawde mizernie. Zakupilem dzis wzmacniacz FIIO E7 z wbudowanym przetwornikiem DAC USB. Zobaczymy czy znalazlem lekarstwo na zadawalajacy dzwiek z przenosnego notebooka. Poki co czekam na przesylke, bo w sklepie nie mieli na stanie :(

 

Sluchawki Westone 4 sa naprawde super do testowania roznych grajkow. Od razu wiadomo, czy testowany sprzet jest warty uwagi czy nie..

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widac pelne zaangazowanie w Twoje wypracowanie....

 

Po przeczytaniu calosci zamiast pytan pojawilo sie kilka uwag. W recenzji odpowiedziales po niekad na moje najwazniejsze pytania. Mysle, ze kazdy odbierze te sluchawki inaczej. Jesli Tobie przypasowaly "dlugie" comply to moze dlatego nie slyszysz "sceny" tak jak w swoich customach? Nie oszukujmy sie, ale dopasowanie wkladek to najwazniejsza rzecz.. Ja slysze bardzo wyraznie scene i wokale. Faktycznie sluchawki na comply (w moim przypadku standardowy rozmiar) graja miekko i delikatnie. Dzieki czemu nie mecza i mozna sluchac w nieskonczonasc, az do znudzenia.. To prawda, ze sluchawki na gumkach graja ostrzej. Mam dokladnie takie samo wrazenie, o czym napisalem juz tutaj. Probowales moze dopasowac je na standardowych piankach? Po wlozeniu do ucha trzeba odczekac z kilkanascie sekund az sie zrobi "cisza" - izolacja od otoczenia. Wkladamy sluchawki przy wy-la-czo-nej muzyce (no sound whatsoever).

 

W recenzji operujesz slownictwem "sredni bas" czy "wysoka srednica". Jakie przedzialy czestotliwosci masz konkretnie na mysli? Na przyklad 170 HZ bedzie dla jednego gornym basem a dla drugiego juz tonami srednimi. Dobrze by bylo gdybys w nawiasach dopisal przedzialy czestotliwosci (mniej wiecej).

 

Sluchawki porownujesz do super amoleda z 16 MLN kolorami :) Ja je porownam inaczej. Te sluchawki robia z kazdego polprzewodnikowego wzmacniacza tuning w postaci konwersji dzwieku jaki daje nam dobry poczciwy wzmacniacz retro LAMPOWY. Wzmacniacze lampowe ze wzgledu na swoja konstrukcje powoduja zmiekczenie dzwieku. Praca lamp na wysokich napieciach wymaga zastosowania transformatora dopasowujacego sygnaly wyjsciowe do 4 czy 8 omowych glosnikow (w przypadku sluchawek oczywiscie inne wartosci). Stad po niekad jego przyjemne zlagodzone brzmienie..

 

Nasze sluchawki maja duzo cewek w swojej strukturze. Jak wiadomo indukcja wplywa na zlagodzenie ostrych krawedzi sygnalow. Kondensatory natomiast daja efekt odwrotny, bo tam jest przerwa (czyli sa "skoki mini iskier" - elektronow). Iskry powoduja znieksztalcenia, syf, itd... Proponuje wlaczyc radio na falach dlugich podczas burzy :) LW -long wave nie sa wcale daleko od akustycznych..

 

Po przeczytaniu Twoich wypocin zastanawiam sie czy warto jest inwestowac w customy? Moje W4 sa naprawde idealnie dopasowane do ucha. Ostrosc dzwieku, czy sceny, wokali, itd mozna regulowac przeciez za pomoca odpowiednich wkladek :) To wiemy obaj doskonale.. Jeszcze raz to napisze - polecam miekkie brzmiemia "zindukowane", bo nie mecza nas przy dlugotrwalym sluchaniu. Kwestia tylko czy kazdy tak lubi?

 

Podsumowujac..

Bardzo dobra recka, duzo porownan do innych sluchawek. Chyba na to kazdy najbardziej liczy... Kazdy ma jakis swoj punkt odniesienia (w moim przypadku byly to AKG370/390 - bezsensownie, do czego sie juz przyznalem wczesniej)... Teraz sa westonki czteroprzetwornikowe (uniwersalne).

 

Trzeba niestety wziasc pod uwage fakt, ze sluchawki moga grac lepiej lub gorzej indywidualnie dla kazdego. To nie sa kolumny gdzie mamy pewnosc co slyszy osoba stojaca obok.. W zwiazku z powyzszym na mysl nasuwaja mi sie takie pytania: Czy warto jest robic recenzje sluchawek uniwersalnych przetestowanych przez jedna osobe? Czy taka recenzja bedzie naprawde obiektywna? Czy Ty slyszysz tak samo jak ja?...

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wlozeniu do ucha trzeba odczekac z kilkanascie sekund az sie zrobi "cisza" - izolacja od otoczenia. Wkladamy sluchawki przy wy-la-czo-nej muzyce (no sound whatsoever).

Na tym forum nie musisz mówić takich rzeczy. : )

 

Wspominasz tu o firmach takich jak Kozee Sound - z customami w cenie audeo, choć sam ich wygląd nie zachęca... Mają za to reshell za 90USD http://kozeesolutions.com/product/42/universal_reshell (rozumiem, że w tym wieloprzetwornikowe?) oraz 1964Ears - ich single driver custom iem wygląda porządnie, kosztuje ludzko... tylko jak to brzmi? Mają też ponad dwa razy droższy remolding http://www.1964ears.com/products_remolds.html niż ten od Kozee, rozumiem dużo wyższa cena idzie z jakością wykonania? Może zamiast kupować customy lepiej przerobić jakieś UE?

Sam na ten temat poczytam... W przypływie wolnego czasu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem - kwestia tulejki która jest za krótka do mojego ucha - tylko comply L pasowały i ewentualnie silikony M (do shure używam S - więc jest znacząca różnica). Przy silikonach izolacja była na poziomie bardzo przeciętnym. I zaufaj mi próbowałem wszystkich wkładek ;)

 

średni bas to dla mnie przedział ok 150-250Hz, 250-800Hz tony średnie, 800-1,5kHz wyższe średnie i dalej wysokie. Oczywiście te granice nie są aż tak stricte określone zakreślone bo nie jesteś w stanie usłyszeć tej granicy.

Za mid bas przyjmuję dźwięk gitary basowej np. za niską średnicę niższy wokal, damskie wokale jak np. Nikki Yanofsky wchodzą i nie raz zupełnie na tony wysokie w granice 3+kHz

 

Kozee to trochę nowość na rynku, jeszcze nie wiele o nich wiem. Ale mają naprawdę świetnego założyciela, który pracuje nad silikonem z odczepianymi kablami :) Ich chyba wszystkie słuchawki mają drivery wentylowane przez to ich dźwięk raczej należy do kolorowych. W kozee możesz zrobić wszystko, albo w silikonie, albo w akrylu, akryl może mieć odczepiane kable lub nie itd. itp.

1964Ears mają całkiem nie złą jakość produktów. Sonicznie ponoć jest bardzo dobrze, ale modelami godnymi uwagi są raczej triple i quad. Quady cieszą się największą popularnością ze względu na strojnie w stylu JH16 czyli 5dB bump na niskim basie 50Hz. Do tego przetwornik niskotonowy z shure wentylowany na bas czyli jednym słowem dobry produkt od podstaw. Triple używają dwóch sonionów 2000 lub Knowlesów CI - największych przetworników na świecie. Ich brzmienie jest zestrojone na bardziej naturalne z lekko zrolowanym basem. Oba modele mają ten sam tweeter.

Remoldów bym w 1964 nie robił bo ich cena jest wyższa niż w UM a dodatkowo musisz płacić za jakieś bzdury jak np odpowiedni socket dla wtyczek no i wysyłka 50dolców international.

Za to oferta kozee na remoldy wydaje się być bardzo atrakcyjna szczególnie jeśli by robić w silikonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje świetnej recenzji. Podziwiam Cię że potrafisz aż tak się zagłębić w dźwięk i dosadnie go opisać choć zarazem też wiem że niektórych to może przytłoczyć. Szczególnie tych co subiektywnie odbiorą 80% w inny sposób. Mimo to widać ogrom włożonej pracy.

Pozwolę sobie nawiązać do ostatniego zdania recenzji. Warto dodać że sporą zaletą W4 na tle Customów jest chociażby łatwiejsza możliwość odsprzedania aniżeli Customów. Nie wiem jak teraz rozkładają się propozycję firm odnośnie remodelingu ale napewno mniej się na nich straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem - kwestia tulejki która jest za krótka do mojego ucha - tylko comply L pasowały i ewentualnie silikony M (do shure używam S - więc jest znacząca różnica). Przy silikonach izolacja była na poziomie bardzo przeciętnym. I zaufaj mi próbowałem wszystkich wkładek ;)

 

średni bas to dla mnie przedział ok 150-250Hz, 250-800Hz tony średnie, 800-1,5kHz wyższe średnie i dalej wysokie. Oczywiście te granice nie są aż tak stricte określone zakreślone bo nie jesteś w stanie usłyszeć tej granicy.

Za mid bas przyjmuję dźwięk gitary basowej np. za niską średnicę niższy wokal, damskie wokale jak np. Nikki Yanofsky wchodzą i nie raz zupełnie na tony wysokie w granice 3+kHz

 

 

 

Ja mam troszke inne przedzialy. Basy od 150 HZ w dol. Gwizdki zaczynaja sie dopiero od 8 khz wzwyz (u Ciebie od 1500 HZ). Reszta to szeroka srednica, ktora mozna podzielic na kilka obszarow (dolne srednie, srednie wlasciwe i gorne srednie, itp).

 

Moje obawy sa coraz bardziej uzasadnione. Prawdopodobnie nie slyszysz z tych sluchawek wszystkiego, a juz na pewno nie tak jak ja. Chyba najlepiej by bylo jakbys posluchal W4 w wersji customowej (dopasowanej do Twoich uszu). Druga kwestia odnosnie odbieranego basu to izolacja. Musi byc bardzo szczelnie, w przeciwnym razie nici z poprawnego odsluchu..

 

Jak powszechnie wiadomo im krotszy kanal w uchu tym lepszy dzwiek. W dlugich kanalach jest wiecej odbic dzwieku od scianek (najbardziej wytlumia sie wlasnie bass). Zamiast glebokiego basu slychac taki plytki jak to opisales w swojej recenzji (domniemam ze chodzi Tobie o przedzial 70-100 HZ).

 

Niektorzy sluchaja na triple flange. Nie umiem sobie wyobrazic dzwieku na tych gumkach. Nie dosc ze kanal jest znacznie wydluzony to dodatkowo pare milimertow kanalu jest "gietka", a to bardzo zle dla basow.. Wyobrazcie sobie sobwoofer z obudowy gumowej..

 

Ja slysze bass bardzo zadawalajacy i powalajacy. Sczerze przyznaje, ze slucham z korekcja (tylko). Zawsze zjezdzam przedzial (100-200hz w dol), podbijam natomiast 40-50 hz i 12-15khz, reszta liniowo. Okazuje sie, ze taka charakterystyka jest dla mnie optymalna niemal do kazdego rodzaju muzyki. Taki midbass, o ktorym piszesz (dudnienie) meczy sluchacza, tak samo jak pewne ostre czestotliwosci 4khz czy 8khz.(dlatego staram sie tego wyzbywac za pomoca korektora). W przypadku W4 na szczescie nie sa to wyeksponowane czestotliwosci. Dodatkowo sa zmiekczone, co bardzo przyjemnie wplywa na wrazenia odsluchowe.

 

Muzyka ma relaksowac, luzowac a nie meczyc. Westone potrafia swietnie umilic czas.. Na akg K390 po 2-3 godzinach sluchania mialem dosc na caly tydzien. Przy glosnym sluchaniu muzyki wazne jest by sluchawki wiernie oddawaly dzwiek, zeby sie nie wzbudzaly. Kazdorazowe miniwzbudzenie powoduje podraznienie naszego sluchu i w rezultacie nieprzyjemnosc ze sluchania...

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to co piszesz powinno być ok ale jak to jest, że zmieniając MEGA- uszczelniające Comply na tak_sobie- uszczelniające triple- flange słyszę wyraźnie niższe zejście basu i jego utwardzenie w najniższym pasmie? Nie można stosować zasad akustyki kolumn do IEM' ów armaturowych, tutaj dźwięki produkowane są zgoła inaczej, a już szczególnie bas.

 

Kolejna sprawa, zarzucasz Piotrkowi, że nie słyszy tak jak Ty ale jak on ma to zrobić?! Przecież nie da się tego osiągnąć. Ba, nawet jakbyście zrobili sobie identycznie zestrojone customy to i tak każdy z Was słyszałby inaczej. Poza tym to co się słyszy, a interpretacja tego co się słyszy do dwie zupełnie różne rzeczy. Powinieneś raczej spróbować wczuć się w interpretację Piotrka i przez pryzmat jego obserwacji spróbować wydedukować co on mógł usłyszeć. Teraz, kiedy zakreślił przedział częstotliwości, które interpretuje w konkretny sposób łatwiej jest zrozumieć co chciał przekazać. Niemniej i tak dopatruję się tu sporego utrudnienia, ponieważ Piotrek stosuje określenie 'średnie tony' do bardzo wąskiego pasma, ja zwykłem do tego wora wrzucać zdecydowanie szerszy przedział. Być może jego interpretacja jest właściwsza ale ja także nazywam podpasma inaczej, bardziej w stronę sposobu @robsonica.

 

Obawiasz się, drogi @robsonicu, że Piotr nie słyszy w W4 wszystkiego. Nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek człowiek mógł to osiągnąć, bo czymże jest to wszystko? Poza tym uważam Piotrka za osobę znacznie lepiej odsłuchaną z przeróżnymi aplikacjami przetworników armaturowych niż niejeden z nas, a także Ty, bez urazy oczywiście. Jego bez wątpienia specyficzny sposób interpretacji wrażeń odsłuchowych może lepiej lub gorzej do nas trafiać ale na pewno nie można powiedzieć, że Piotr słyszy gorzej czy lepiej. On po prostu inaczej interpretuje, a potem te interpretacje jeszcze opisuje, także w inny sposób niż każdy z nas.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej i tak dopatruję się tu sporego utrudnienia, ponieważ Piotrek stosuje określenie 'średnie tony' do bardzo wąskiego pasma, ja zwykłem do tego wora wrzucać zdecydowanie szerszy przedział. Być może jego interpretacja jest właściwsza ale ja także nazywam podpasma inaczej, bardziej w stronę sposobu @robsonica.

Piotrek zdaje sie miec wlasne standardy odnosnie podpasm do tego to wypaczenie jest tak ogromne ze... jego gora zaczynajaca sie od 1.5kHz to chyba swoisty rekord.

independetnrecording

PSB The Frequencies of Music

Reasumujac jego interpretacja jest kompletnym nieporozumieniem. Bez urazy oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie....

 

Zarzucac mi mozna wszystko - Ja i tak swoje wiem.. :) Z tymi basami na triple flange i comply.. Hmmmm... Mozemy sie nadal sprzeczac. Wciaz uwazam, ze ja slysze glebiej i z mniejszymi interferencjami. Dlaczego? Prawa fizyki sa niezmienne dla nas. Kazde ucho ma swoj rezonans (powtarzajacy sie z reszta okresowo - harmoniczne). 99.9% z nas slyszy na takich samych harmonicznych glosniej i ciszej pewne partie czestotliwosci przy tej samej mocy danego generatorka. Juz nie pamietam dokladnych czestotliwosci rezonansowych dla czlowieka. Mozna zrobic prosty test z analogowo-cyfrowym generatorem akustycznym.

Pamietam kiedys na fizyce w szkole podstawowej pani nauczycielka robila nam takie doswiadczenie i jakos wszystkie dzieci wskazywaly te same "glosniejsze punkty" w przedziale akustycznym. Pani nauczycielka takze slyszala podobnie, bo czasami zatrzymywala pokretlo na czestotliwosci rezonansowej i tlumaczyla :).. Jaki wniosek? Jesli slyszymy podobnie a moja membrana jest blizej przetwornika to.... teoretycznie powinienem chyba slyszec poprostu lepiej..?. Chyba ze mam wade sluchu, ale to inna kwestia...

Co wiecej, nie tylko basy tutaj moga byc inaczej odbierane, ale cale pasmo i wogole charakterystyka brzmienia..

Basy maja dodatkowo wlasciwosci "penetracyjne" i nie maja charakterystyki kierunkowej (rozchodza sie do okola). Soprany natomiast zupelnie przeciwnie. Jesli kanal jest dlugi i dodatkowo zagiety..?..? To co bedziemy wtedy slyszec?

 

Nie twierdze ze nie slyszysz basow na swoich triple.. Jesli slyszysz dajmy na to przedzial akustyczny 25 - 150 HZ w miare liniowo a soprany nie sybilizuja to gratulacje i sie ciesze razem z Toba.

 

Z tym dzwiekiem rezonansowym to jest problem od zawsze. Producenci bazuja na skomplikowanych wzorach do projektowania glosnikow. Z reszta nie tylko w pasmie akustycznym mamy rezonanse. Czasami rezonans jest efektem porzadanym. Na przyklad kuchenka mikrofalowa wykorzystuje fakt rezonansu czasteczek wody (2,45 GHZ). Kiedys zaprojektowalem wzmacniacz wraz ze skrzynka do samochodu..Chodzilo mi wtedy o jak najglosniejsze podbicie basow przy okolo 60 hz, a nie o liniowe brzmienie - taki szpan :).. Efekt byl taki ze juz na polowie mocy wlaczaly sie wszystkie alarmy samochodow w poblizu. Sam dzwiek podczas sluchania muzyki byl taki sobie, bo 60 HZ bylo slychac super, ale juz np przy 70 hz 3 razy ciszej, itd... taka drabinka co pare hercow ciszej - glosniej - ciszej - glosniej + wzbudzanie sie w okolicy wlasnie 60 HZ... Nie trzeba bylo wielkiej mocy wpuszczac do glosnika a efekt byl oczywisty.

 

Piotrek ma zapewne wieksze doswiadczenie odnosnie przetestowanych jego uchem sluchawek niz my wszyscy razem tu wzieci.. Pasja jego jest nie do ukrycia (I bardzo dobrze - podziwiam zaangazowanie w temat). Trzeba natomiast nakierowac i wytlumaczyc sobie pewne rzeczy, bez oczywiscie obrazania czy wytykania.. Kazdy z nas sie uczy z reszta cale zycie..

 

Wydaje mi sie, ze jesli ktos pisze takie recenzje to musi bardzo dobrze znac charakterystyke czestotliwosciowa. Rezonanse i interferencje. Testowac sluchawki pod kazdym katem, wpuszczajac rozowy szum, bialy szum z generatorkow na przetworniki, itd. Nawet pod wzgledem cichego i glosnego sluchania pewnych dzwiekow gdyz zmieniaja sie wtedy takie parametry jak np impedancja, ktora dodatkowo nie jest przeciez liniowa w calym pasmie akustycznym. W zwiazku z tym mozemy domniemywac, ze sluchawki beda graly czasami glosniej, czasami mniej szczegolowo mimo niezmiennej mocy wyjsciowej zrodla zasilania..

 

Duzo by pisac o tym... Tez jestem pasjonatem czestotliwosci, ale takich okolo 100 megahercowych z amplitudami powodujacymi swiecenie zarowek w poblizu :)

 

Pozdro

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności