Skocz do zawartości

WESTONE 4 - four speaker design + USB X-FI


Gość robsonic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość robsonic

No i kolejna nowina... Dac E7 nie jest kompatybilny z technologia AMD. Jesli macie laptopy z athlonem czy innym badziewiem tej firmy to radze darowac sobie zakup FIIO..

 

PS. Zauwazylem ze pianki z moich W4 nagle zrobily sie bardziej elastyczne i jakby stracily swoje wlasciwosci izolacyjne.. Minely raptem niecale 3 miesiace.. Zaznaczam, ze nie slucham zbyt czesto na sluchawkach. Moze z 5 godzin tygodniowo. Tutaj chyba chodzi raczej o reakcje tworzywa tipsow z powietrzem...

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że nie jest kompatybilny z AMD? Nie da się w ogóle z niego korzystać? Sterownik sobie nie radzi?

 

A co do pianek to normalne, że się zużyły. Comply nie są wieczne, 3 miesiące to i tak bardzo dużo. Reakcja z powietrzem nie ma nic do rzeczy, chodzi po prostu o zatkanie porów gąbki woskowiną. Ludziki regenerują Comply przemywając ciepłą wodą z mydłem, a następnie płucząc w lodowatej i dając do wyschnięcia. Oczywiście taka praktyka nie spowoduje powrotu do pierwotnych właściwości pianki ale poprawa jest zauważalna w stosunku do zabrudzonych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

Co to znaczy, że nie jest kompatybilny z AMD? Nie da się w ogóle z niego korzystać? Sterownik sobie nie radzi?

 

A co do pianek to normalne, że się zużyły. Comply nie są wieczne, 3 miesiące to i tak bardzo dużo. Reakcja z powietrzem nie ma nic do rzeczy, chodzi po prostu o zatkanie porów gąbki woskowiną. Ludziki regenerują Comply przemywając ciepłą wodą z mydłem, a następnie płucząc w lodowatej i dając do wyschnięcia. Oczywiście taka praktyka nie spowoduje powrotu do pierwotnych właściwości pianki ale poprawa jest zauważalna w stosunku do zabrudzonych.

 

 

Niestety FIIO E7 w polaczeniu z prockami AMD generuje trzaski i dziwne zaklocenia..Niestety nie nadaje sie do sluchania muzyki :(

Poczatkowo myslalem , ze to blad sterownika. Zainstalowalem na nowo system i tez ten sam problem. Sprawdzilem na 3 innych laptopach z procesorami intela i wszystko ok. Pozniej gdzies wyczytalem, ze niestety AMD sobie nie radzi z zewnetrznymi dacami wogole. Nie tylko z FIIO, ale takze innych firm..

 

Co do pianek to jednak mysle, ze "przereagowaly" z powietrzem. Dlaczego? Przypadkowo pozostawilem inna pare luzno w pudelku i tez sie odksztalca dosc szybko, ale nie az tak jak te moje uzywane.. Natomiast 2 pozostale pary byly szczelnie zamkniete w folii i sie zachowuja tak jak powinny..

 

PS. Umylem je w cieplej wodzie z plynem do naczyn i jest znaczna poprawa. Dodatkowo nie wsuwam ich do konca na tulejke sluchawek - zostawilem tak ze 2 milimetry und alles gutes :)

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dać jakiś link do strony z opisem problemów AMD + USB DAC. I czy te problemy dotyczą procków desktopowych czy mobilnych, czy może i jednych, i drugich?

Sam mam w lapku Phenoma II i zastanawiam się na jakimś DAC-iem na USB i jestem zaskoczony tym, co piszesz.

Edytowane przez F_Alonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

Mógłbyś dać jakiś link do strony z opisem problemów AMD + USB DAC. I czy te problemy dotyczą procków desktopowych czy mobilnych, czy może i jednych, i drugich?

Sam mam w lapku Phenoma II i zastanawiam się na jakimś DAC-iem na USB i jestem zaskoczony tym, co piszesz.

 

Tez jestem zaskoczony.. To moj pirwszy i ostatni laptop z AMD!!. Wszesniej mialem problemy rowniez z fruity loops (takie samo trzaskanie/lamanie dzwieku). Wydaje mi sie, ze tu chodzi o bufer, ale nie moge nigdzie tego w systemie znalesc. Fruity loops ma wbudowana opcje regulacji bufera :)..

 

Tutaj masz link do dosc dlugiego watku, gdzie ludzie opisuja problemy z dac-usb:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/504613/review-fiio-e7

 

Mimo szczerych checi nie udalo mi sie usunac przyczyny trzaskajacego dzwieku w moim prywatnym lapku z AMD. Probowalem zmieniac kabelki, wylaczac ladowanie, zmieniac zakresy przerwan, wylaczac sprzetowo inne urzadzenia, instalowac roznego rodzaju stery.. W koncu przeinstalowalem caly system i dalej problem jest..

 

Stracilem sporo czasu i wciaz slucham analogowo poprzez kabelek jack 3.5/jack 3.5 zamiast USB - Niestety..

 

Przypomne, ze tytulowa karta USB creative X-FI GO! tazke emituje trzaski po zainstalowaniu najnowszych driverow..

 

Normalnie masakra z ta niekompatybilnoscia urzadzen. Cos sie ewidentnie gryzie w systemie, tylko co? W laptopie nie moge niestety wyciagnac "kart rozszerzen" w celu wyeliminowania konfliktowych urzadzen, co najwyzej mozna powylaczac mechanicznie napiecia zasilania na odpowiednich scalakach - Gra nie warta swieczki.. :(

 

Dobra wiadomoscia jest ze obie karty USB graja znakomicie pod pentium 4, celeronem m, intel core duo, intel core solo. Nie testowalem najnowszej rodziny prockow serii i. Nie mam aktualnie zadnej maszyny z tymi produktami, ale mysle ze nie bedzie problemu..

 

Strzezcie sie AMD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robsonic

A może to chodzi o implementację USB? Z reguły to z USB jest najwięcej problemów przy PC-audio. Masz możliwość wyjścia z komputera sygnałem S/PDiF?

 

Nie wydaje mi sie. Juz pisalem ze inne urzdzenia audio (oprogramowanie audio) tez sie wyklada w postaci trzaskow. Wg mnie jak juz pisalem jest to scisle zwiazane z buforem. Im wiecej sampli tym wiecej takze trzaskow podczas odtwarzania. Dodatkowo w dacu FIIO dochodza jeszcze takie jakies "cyfrowe szumy" przypadkowo raz kanal prawy , innym razem kanal lewy (jak sie muzyka scisza- koniec piosenki).. W momencie kiedy nic nie jest dekodowane-odtwarzane nie ma zadnych trzaskow ani szumow.

 

W laptopie jest wyjscie cyfrowe S/PDIF - jakis pomysl?

 

Dodam, ze zasilanie USB nie ma nic wspolnego z zakloceniami, bo podpinalem zewnetrzne napiecie z ogniw ze stabilizatorem 7805 pod X-FI GO. Mysle ze zadne filtry tez tu nie pomoga. Problem lezy w jakims konflikcie sprzetowym (jakies waskie gardlo w przesyle bitow). Byc moze nawet jest to jakies absurdalne urzadzenie (np sam procesor :)).. Zwykle z dzwiekiem gryza sie karty telewizyjne, modemy, sieciowki.. W moim przypadku moze byc doslownie wszystko.

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności