Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Oszust - handlarz podróbkami na szeroką skalę


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz to ze kupią to w sumie ich głupota skoro producent krzyczy sobie pare setek to chyba logiczne że za dwie stówki nie kupią oryginału :) imo większosc po zakupie nie będzie wiedziała że to fejki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że sam te słuchawki zrobił i przeprasza za jakość. :)

ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄ LICYTOWANY PRZEDMIOT (mego autorstwa) - przepraszam za jakość

Ja kiedyś świadomie kupiłem podróby dokanałówek AKG, które zagrały lepiej od oryginalnych Sennów CX300, za które kiedyś wyskoczyłem z 85$, a za oryginał AKG musiałbym zapłacić 250zł więcej niż zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić podróby u niego za 200 zł plus podróby za 80 zl i już mamy przestępstwo,a na niego jest taki ładny paragraf " 1. Uwagi ogólne. Art. 286 ustanawia odpowiedzialność karną za przestępstwo oszustwa. Polega ono na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym poprzez wprowadzenie w błąd, wyzyskanie

błędu lub niezdolności należytego pojmowania przedsiębranego działania. Celem działania sprawcy jest dążenie do osiągnięcia korzyści majątkowej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle czy by nie kupowac badziewia od chinczykow i sprzedawac, cena powiedzmy 1/3 nizsza od oryginalu a sluchawki bede reklamowal jako oryginalne. kiedys sie natknalem na buty, cena byla bardzo podobna, lecz jakby po promocji, pomyslalem ze kupie od razu kilka par, po dluzszym kontakcie wyszlo ze sa to podrobki... mimo to sprzedawca dziennie mial spory obrot, a ludzie chwalili ze super jakosc, wygodne itd,

 

z drugiej strony zastanawiam sie czy jest mozliwosc wziecia oryginalnego towaru z fabryk w chinach tylko z ominieciem producenta. pomyslcie oryginalne rzeczy za 1/5 ceny w sklepach bo mniej wiecej tyle kosztuje wyprodukowanie czegos.

Edytowane przez marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą część ominę, ale jak wyobrażasz sobie tę drugą? Napad na magazyn appla i rozprowadzanie diPodów zamiast iPodów? Przecież tam są akty prawne i patenty.

Czasami wpuszcza się ludzi w maliny pisząc, że ten OEM jest z nadprodukcji i dlatego tańszy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który jest o kant dupy trzasnąć bo wymaga podjęcia sprawy przez prokuratora.... a prokuratura ma głęboko twoją wtopę za 200zł.

Już się naciąłem na Program O. K. z allegro, nawet mi mailem przyznali że jestem poszkodowany ale nie obejmuje mnie program i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie podróbek z choćby cieniem wątpliwości 'czy one są oryginalne' jest karalne, uznawane jako 'nieumyślne paserstwo'. Całe szczęście allegro ma ten swój 'program ochrony kupujących'..

 

Jak ci dowiodą, że domyślałeś się/wiedziałeś, że to podróbki? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie podróbek z choćby cieniem wątpliwości 'czy one są oryginalne' jest karalne, uznawane jako 'nieumyślne paserstwo'. Całe szczęście allegro ma ten swój 'program ochrony kupujących'..

 

Jak ci dowiodą, że domyślałeś się/wiedziałeś, że to podróbki? : )

nijak. Chodzi o to, że nawet jak się domyślałeś, to trzeba wykazać się na tyle rozsądkiem, by o tym nie powiedziec. Znam taki przypadek, facet powiedział "a, własnie coś podejrzewałem, bo tak dziwnie tanio", no i mu przyklepali jakąs ładną grzywnę chyba. W każdym razie był osądzony, a on się chyba w kierunku administracji kształcił, i niestety sytuacje miał zrujnowaną, bo z wyrokiem nikogo nie przyjmą nigdzie.

 

 

maxdila, wybacz, ale nie wierzę, że idąc na policję nic nie wskorasz w wypadku oszustwa za 200zł. Już ktoś kiedys napisał 'poniżej 250zł nie ruszą palcem'. I doczekał się słusznego komentarza "a co, za 249 tez nie?". Mają obowiązek, czy im się chce, czy nie. Jak nie, to można ich pozwać. Naprawdę sądzisz, że tak trudno jest dopiąć swego? Wystarczy chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu też czyta się uważnie opis aukcji :) ja dałem pozytywa jak mówiłem. Kupujący opisał, że towar jest w 100% oryginalny, 2 lata gwarancji i wystawia fakture vat. Słuchawki okazały się podróbami, ale zwrócił kase. Większość uzytkowników nabrała się kiedyś na podróbki i takie coś uczy ostrożności na przyszłosć. Sprzedawca Beatsów łamie prawo, pisze w aukcji o tym, że są oryginalne. Jednak 3 miesięczna gwarancja, śmiesznie niska cena i że nie wystawiają faktury ( w sklepach podróbki zdarzają się dużo rzadziej, jeżeli już to wycofują zwracają kase i po problemie). Poza tym udziela "gwarancji zadowolenia", a to można sobie wsadzić w odbyt :P Na allegro kiedyś była akcja stop podróbkom ale co to da, dopóki ktoś nie zapłaci sporej kary to będzie ciągle zakładał nowe konta. Wg mnie allegro powinno dobrac im się nieźle do dupy, bo np kupując podróbke Iphona 4 ktoś może się nieźle nadziać i ponad 1000zł, a na taką kase straconą ciężko machnąć ręką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu też czyta się uważnie opis aukcji :) ja dałem pozytywa jak mówiłem. Kupujący opisał, że towar jest w 100% oryginalny, 2 lata gwarancji i wystawia fakture vat. Słuchawki okazały się podróbami

Jak ma się coś zmienić, jeśli dałeś oszustowi pozytywa??? Pewnie zaraz potem ktoś kupił te same słuchawki, bo zobaczył pozytywny komentarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu też czyta się uważnie opis aukcji :) ja dałem pozytywa jak mówiłem. Kupujący opisał, że towar jest w 100% oryginalny, 2 lata gwarancji i wystawia fakture vat. Słuchawki okazały się podróbami

Jak ma się coś zmienić, jeśli dałeś oszustowi pozytywa??? Pewnie zaraz potem ktoś kupił te same słuchawki, bo zobaczył pozytywny komentarz...

 

a czemu nie miałby mu dać, jak oddał mu pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a temu, bo transakcja nie przebiegła zgodnie z planem. Czy to nie oczywiste ? Przecież nie było pozytywnie, tylko przykro i nerwowo.

Dla mnie opcja neutralnego komentarza jest odpowiednia - z dopiskiem 'towar zwrócony, bo nieoryginalny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności