Skocz do zawartości

Zbiorowe zamówienie Xears


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

Działa, ale cena skoczyła do 30 euro co za nową wersję z lepszym, plecionym kabelkiem jest dalej okazją.

 

E: Jakby ktoś był chętny będą miał jedną sztukę nowiutkich TD-III v2 na sprzedaż (PM). Wziąłem dla znajomego ale jednak się rozmyślił.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam słuchawek do Sansy Clip+, jutro idę posłuchać NuForce NE-700X, zastanawiam się także nad Head-Direct RE-2 a tutaj znajduję temat o Xears.

I taraz, piszesz ichris:

w NE-700x bas wydawał mi się trochę rozlazły, mniej precyzyjny i zbyt nachalny w porównaniu do tego z TD-III.

nie jestem zwolennikiem dużego basu, raczej chodzi mi w muzyce o szczegółowość.

Warto się zainteresować TD III? Jeśli tak to jestem zainteresowany zakupem o ile jeszcze to możliwe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam słuchawek do Sansy Clip+, jutro idę posłuchać NuForce NE-700X, zastanawiam się także nad Head-Direct RE-2 a tutaj znajduję temat o Xears.

I taraz, piszesz ichris:

w NE-700x bas wydawał mi się trochę rozlazły, mniej precyzyjny i zbyt nachalny w porównaniu do tego z TD-III.

nie jestem zwolennikiem dużego basu, raczej chodzi mi w muzyce o szczegółowość.

Warto się zainteresować TD III? Jeśli tak to jestem zainteresowany zakupem o ile jeszcze to możliwe.

Pozdrawiam.

 

 

średnio... Najlepiej mi pasowały do clipa+ ne-6. przy xears było za ciemno i za basowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio... Najlepiej mi pasowały do clipa+ ne-6. przy xears było za ciemno i za basowo.

 

Jednak NE6? Hmm, przewaliłem masę postów na na niniejszym forum i rzeczywiście w pewnej chwili były moimi faworytami lecz w obliczu nowych NE-700X oraz Xearsów trochę moje emocje opadły. Tak jak napisałem, idę jutro do mp3 store we Wrocku i mam nadzieję posłuchać tego i owego. Nie mam porównania wcale jak do tej pory (stockowe pchełki) i opieram się na Waszych opiniach. Ale jak by co to dalej jestem zainteresowany TD III, szczególnie po Twojej recenzji Azahiel :) i tym co pisze ichris w temacie słuchawek do clia+

Do clipa+ wziąłbym coś z tzw funem/wykopem. Od razu nasuwa mi się coś ze stajni Xears
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipa+ słuchałem krótko więc trudno mi jednoznacznie doradzić. Jednak ciekawe jest to co napisał Aza napisał, a mianowicie, że z Xearsami jest zbyt ciemno i zbyt basowo. To interesujące bo NE-6 i NE-700x są ciemniejsze i bardziej basowe od TD-III...

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipa+ słuchałem krótko więc trudno mi jednoznacznie doradzić. Jednak ciekawe jest to co napisał Aza napisał, a mianowicie, że z Xearsami jest zbyt ciemno i zbyt basowo. To interesujące bo NE-6 i NE-700x są ciemniejsze i bardziej basowe od TD-III...

 

 

nie są własnie ciemniejsze, a ne-6 mają mniej trochę basu tego mid, niż xears.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipa+ słuchałem krótko więc trudno mi jednoznacznie doradzić. Jednak ciekawe jest to co napisał Aza napisał, a mianowicie, że z Xearsami jest zbyt ciemno i zbyt basowo. To interesujące bo NE-6 i NE-700x są ciemniejsze i bardziej basowe od TD-III...

 

 

nie są własnie ciemniejsze, a ne-6 mają mniej trochę basu tego mid, niż xears.

 

Są ciemniejsze i mają więcej basu niż Xears. Ponadto są mniej szczegółowe i grają dość stłamszonym i takim przytłumionym dźwiękiem. Przesiadka z Kpp będzie w miarę bezbolesna ale jak ktoś oczekuje jakiejś przejrzystości czy jakiejkolwiek naturalności w dźwięku to nie w NF. Choć są osoby, który właśnie taki dźwięk preferują i tu NF prezentuje naprawdę niezły poziom*. Kilku osobom je poleciłem znając ich preferencję i były zadowolone.

 

*(w swojej kategorii, dla mnie to kategoria: "przebasowione" a uważam się za bassheada)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są w połowie drogi do takich K 370 które grają naturalnie. Pod względem naturalności Xearsy stawiam po środku między K 370 a NF, które grają skrajnie funowo choć wciąż są to słuchawki, które pewnej grupie osób można śmiało polecać. Ja w nich nie dostrzegam nic interesującego dla siebie (głównie mam na myśli 700x, które - już abstrahując od dźwięku - dodatkowo zrąbane zostały niestandardową tulejką 4,5mm co trochę zawęża ilość pasujących, zamiennych rodzajów tipsów).

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są w połowie drogi do takich K 370 które grają naturalnie. Pod względem naturalności Xearsy stawiam po środku między K 370 a NF, które grają skrajnie funowo choć wciąż są to słuchawki, które pewnej grupie osób można śmiało polecać. Ja w nich nie dostrzegam nic interesującego dla siebie (głównie mam na myśli 700x, które - już abstrahując od dźwięku - dodatkowo zrąbane zostały niestandardową tulejką 4,5mm co trochę zawęża ilość pasujących, zamiennych rodzajów tipsów).

 

A mając na myśli NF piszesz wszystkie modele czy tylko 700X? Może jednak NE6 będą odpowiednie? Kiedy prawie rok temu (wtedy przymierzałem się dopiero do zakupu pierwszego grajka i na podstawie licznych postów wybrałem sansę cpip+) szukałem słuchawek do clipa+ spotkałem się z wieloma opiniami iż do ciepłego clipa+ podpasują Head-Direct RE-2, a teraz co? Zero takich skojarzeń, mam wrażenie że wraz z wejściem na rynek nowych słuchawek polecacie nowości, pojawiły się także nowe recenzje i one też zmieniły moje spojrzenie na ten temat. Na podstawie recenzji Azahiela wysnułem sobie że Xears będą odpowiednie ale jeszcze się waham. Nadmienię że do sprzętu wgrałem od razu Rockboxa (dlaczego powinienem i jak to zrobić przeczytałem oczywiście ;) na niniejszym forum) a słucham głównie rocka (Alien Ant Farm, Linkin Park), punkrocka (Green Day, Alkaline Trio, Badreligion...), i wszyskiego w bliskim kontakcie (Iron Maiden, Metallica, Dave Matthews Band (ja pier...ę Carter Beauford na perkusji to jakiś magik) i Evę Cassidy też uwielbiam.

BTW ichris, wysłałem Ci w temacie sprzedaży, jeśli chodzi o tą z przesyłkę która dojdzie do Ciebie jutro to nadal jestem zainteresowany, dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak chcesz mogę Ci zarezerwować. Może Tobie 700x akurat podejdą idealnie. Jeśli masz taką możliwość to je koniecznie sprawdź. Nie polecę Ci połączenia clip+ + Xears bo zwyczajnie nie miałem okazji tego posłuchać (słuchałem clipa+ z innymi słuchawkami). Być może clip+ gra aż tak płasko, że TD-III mają zbyt mało funu na pokładzie, stąd taka opinia Azy. Natomiast ja porównałem bardzo ogólnie charakter słuchawek.

Co do różnic obu modeli NF, to 700x są lepsze od Ne-6 ale nie ma jakiejś wielkiej różnicy. Ne-6 to był hit rok temu... między czasie pojawiło się kilka innych, ciekawszych opcji.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ed

Nie tyle nudno, co clip+ jest ciemny- dodaj do tego słuchawki ciemne i wychodzi ciapka trochę... A fakt że jest nudny to inna historia :D

To co proponujesz w takim razie do mojego rodzaju muzy? Wiem że offtopuję w tym momencie ale zauważyłem tez że temat jakby się "nasycił" Xearsami i nie ma zamówień. Cały czas nie ma słowa o HD?

Opcje mam w tym momencie dwie:

- kupię NF NE6 lub NE 700x jutro jeśli mnie zadowolą w odsłuchu

- kupie Xe TD III od ichrisa jeśli mnie to co usłyszę do tej pory nie zadowoli

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podbijam opinie Azahiela. Co prawda nie mialem okazji sluchac NE6, ale jestem w stanie zrozumiec, ze cos moze grac z Clipem+ lepiej niz xearsy, a ludzie nie chcą w to wierzyc. Ja probowalem kogos przekonac do połączenia soundmagiców PL11, zaraz posypały się głosy ze basowo i ciemno i samo zło. Nieporownywalnie lepsze są xearsy, pod kazdym wzgledem...ale na pewno nie w tym połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podbijam opinie Azahiela. Co prawda nie mialem okazji sluchac NE6, ale jestem w stanie zrozumiec, ze cos moze grac z Clipem+ lepiej niz xearsy, a ludzie nie chcą w to wierzyc. Ja probowalem kogos przekonac do połączenia soundmagiców PL11, zaraz posypały się głosy ze basowo i ciemno i samo zło. Nieporownywalnie lepsze są xearsy, pod kazdym wzgledem...ale na pewno nie w tym połączeniu.

 

No cóż, przekonałem się właśnie o tym na własnych uszach :D , nie słuchałem wprawdzie Xearsów (bo do grodu Kraka daleko) ani NE6 (bo nie produkują już i w sklepie nie było) ale słuchałem NE-700X. Basu była cała masa, było go na tyle dużo że przyćmiewał resztę a ponieważ basolubem nie jestem to oddałem je miłemu sprzedawcy (jeśli będzie to czytał to pozdrawiam). Kupiłem HD RE2, bardzo szczegółowe słuchawki, już teraz słychać każde uderzenie w struny gitary a jeśli po wygrzaniu przybędzie im jeszcze nieco basu to będzie super.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i jeszcze raz przepraszam że w tym temacie piszę.

 

No i oczywiście dzięki dla ichrisa za przytrzymanie Xearsów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podbijam opinie Azahiela. Co prawda nie mialem okazji sluchac NE6, ale jestem w stanie zrozumiec, ze cos moze grac z Clipem+ lepiej niz xearsy, a ludzie nie chcą w to wierzyc. Ja probowalem kogos przekonac do połączenia soundmagiców PL11, zaraz posypały się głosy ze basowo i ciemno i samo zło. Nieporownywalnie lepsze są xearsy, pod kazdym wzgledem...ale na pewno nie w tym połączeniu.

 

 

no właśnie, mnie najbardziej zdziwiło jak Clip+ zgrywa się z 11, naprawdę byłem w szoku. Ba, dalej jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używałem TD III z Clipem+ i rzeczywiście połączenie nie było idealne ale po zabawie z equalizerem dało się żyć :) Jednak zaczął szwankować lewy przetwornik i w ramach gwarancji otrzymałem TD III v2. Jakie było moje zdziwienie kiedy podłączyłem nowe słuchawki do Clipa :) Nie wiem czy moja pierwsza wersja TD III była jakaś felerna ale TD III v2 to dla mnie zupełnie inne słuchawki. Na moje ucho mają lepiej zrównoważony balans miedzy niskimi i wysokimi tonami i nie ma tu sybilantów co zdarzało się pierwszej wersji. Ogólnie słuchawki super grają z Clipem nawet bez equalizera :)

Edytowane przez AndrzejM123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności