Skocz do zawartości

Zbiorowe zamówienie Xears


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

Azahielu, mam pytanie. Nazywasz xearsy ciemnymi. Ze wszystkich moich słuchawek, jedyne które z całą pewnością nazwałbym ciemnymi to S2. Względem nich, xearsy są dużo jasniejsze. Co zabawne, w swojej recenzji S2 nie używałeś ani razu słowa 'ciemny'. To jak to jest ?

 

Wg mnie z jasnością jest jak z ciepłotą: powinno się miec punkt odniesienia. W waszej dyskusji z ichrisem brakuje mi go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahielu, mam pytanie. Nazywasz xearsy ciemnymi. Ze wszystkich moich słuchawek, jedyne które z całą pewnością nazwałbym ciemnymi to S2. Względem nich, xearsy są dużo jasniejsze. Co zabawne, w swojej recenzji S2 nie używałeś ani razu słowa 'ciemny'. To jak to jest ?

 

Wg mnie z jasnością jest jak z ciepłotą: powinno się miec punkt odniesienia. W waszej dyskusji z ichrisem brakuje mi go.

 

pomijając to że opisywałem jak brzmią z danym sprzętem i podkreślałem że są ciepłe to wiesz :) dla mnie ciepłe a ciemne to inna sprawa- xearsy są jaśniejsze fakt, dlatego są ciemne a nie całkiem ciepłe. Co do odniesienie- cóż zawsze mi to kiepsko wychodzi pisząc;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że postanowiłem pójść na żywioł i kupić słuchawki w III turze. Po opinii Azahiela pewnie bym zrezygnował z ich zakupu, a tak jestem bardzo zadowolony. Odkrywam te słuchawki z każdym dniem. Chociaż efekt mikrofonowy powiem szczerze, że daje się we znaki. A twardy kabel utrudnia over the ear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahielu, mam pytanie. Nazywasz xearsy ciemnymi. Ze wszystkich moich słuchawek, jedyne które z całą pewnością nazwałbym ciemnymi to S2. Względem nich, xearsy są dużo jasniejsze. Co zabawne, w swojej recenzji S2 nie używałeś ani razu słowa 'ciemny'. To jak to jest ?

 

Wg mnie z jasnością jest jak z ciepłotą: powinno się miec punkt odniesienia. W waszej dyskusji z ichrisem brakuje mi go.

 

pomijając to że opisywałem jak brzmią z danym sprzętem i podkreślałem że są ciepłe to wiesz :) dla mnie ciepłe a ciemne to inna sprawa- xearsy są jaśniejsze fakt, dlatego są ciemne a nie całkiem ciepłe. Co do odniesienie- cóż zawsze mi to kiepsko wychodzi pisząc;p

Tak, tez zawsze staram sie rozróżniać 'ciepło' od 'ciemności'. Wg mnie S2 są bardziej ciemne niż ciepłe(gdybym miał opisać jak brzmią, pierwsze co bym powiedział, to że są ciemne). Dlaczego odwołałem się do Twojej recenzji? Ponieważ jedne z pierwszych słów nt. xearsów traktowały o ich ciemności, jakby to było dla nich cechą charakterystyczną(choć pewnie wynikało to z chęci podania antytezy względem wczesniejszych opisów ich dźwięku), a w recenzji S2, której przydałaby się wzmianka o ich 'ciemności', było go brak.

 

 

Jak to kabel utrudnia noszenie OTE ? Jaki efekt mikrofonowy :) ? Chyba po S2( i PL10) wszystko mnie będzie zadowalać pod tym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno się nosi OTE, mnie wypadają- kabel jest sztywny dość, może nie tyle sztywny co mocno się napręża w tym miejscu i flop- nie ma słuchawki w uchu:) postaram się wykombinować zaczep jakiś. Lepiej od s2 dają shurki- mało że mają sztywny i pancerny kabel, to w nich czuć każdy krok jak się chodzi... Masz rację co do recenzji- powinien to dopisać w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrq a porównaj z grubsza do Xears III Soundmagic PL21. Jak one maja sie do siebie?

 

 

może ja porównam? pozwolisz?:) pl21- mają mniej niskiego basu i są takim ciute subuferkiem przy xearsach III. Xearsy to lepsze o wiele pl21- więcej, szczegółów, wysokich, scena lepsza. Bas także jest kontrolowany i dobrej fakturki. Średnica jest podobna dośc, choć mozę w mp21 jaśniejsza ciute- ale za to w xearsach ma swój klimat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie uzupełnić odpowiedź Azahiela nt pl21 i xearsow :) Co do basu, zgadzam się, natomiast średnica ma lekko odmienną charakterystykę(balans tonalny przesunięty lekko w inną stronę). Ale różnice są niewielkie.

 

 

 

 

Kiedy pierwszy raz włożyłem PL21 do ucha, pomyślałem "To gra jak xearsy, tylko gorzej !". No, w bezposrednim porownaniu parę małych roznic wyszło na wierzch, ale wątpię by znalazła się osoba, która lubiąc PL21(no, moze z chęcią odrobiny wiecej basu) nie polubiłaby TD-III :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja porównam? pozwolisz?:) pl21- mają mniej niskiego basu i są takim ciute subuferkiem przy xearsach III. Xearsy to lepsze o wiele pl21- więcej, szczegółów, wysokich, scena lepsza. Bas także jest kontrolowany i dobrej fakturki. Średnica jest podobna dośc, choć mozę w mp21 jaśniejsza ciute- ale za to w xearsach ma swój klimat :)

pozwolę sobie uzupełnić odpowiedź Azahiela nt pl21 i xearsow :) Co do basu, zgadzam się, natomiast średnica ma lekko odmienną charakterystykę(balans tonalny przesunięty lekko w inną stronę). Ale różnice są niewielkie.

Kiedy pierwszy raz włożyłem PL21 do ucha, pomyślałem "To gra jak xearsy, tylko gorzej !". No, w bezposrednim porownaniu parę małych roznic wyszło na wierzch, ale wątpię by znalazła się osoba, która lubiąc PL21(no, moze z chęcią odrobiny wiecej basu) nie polubiłaby TD-III :)

 

Dzieki wielkie. O takie opinie mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki od Sony Ericssona pasują do Xears TDIII jak ulał.

 

Porównanie Etern do Xears TD III to ciężki orzech gdyż każdy lubi coś innego, ale skoro opisałem moje odczucia koledze im_becyl na PM to przytoczę moją wypowiedź również i tutaj.

 

Xearsy grają "blisko Ciebie" - jakbyś miał przystawione 2 kolumny do uszów. Eterny grają tak jakby z oddali (ichris ujął to słuchaniem koncertu z dalszej odległości). Bas w eternach jest głębszy i schodzi zdecydowanie niżej. Największa różnica to scena - jako użytkownik Etern dobrze wiesz, że jest ona niesamowita jak na słuchawki dokanałowe. Prywatnie zakochałem się w tej scenie i przestrzeni jakie oferują Eterny. Xearsy nie mają ani takiego kopa w basie, ani takiego niskiego zejścia jak FA. Ichris uwielbia zapewne w TDIII to, że grają "blisko Ciebie" i rzeczywiście w rocku bardzo mi się to podoba. Niemniej jednak jeśli miałbym wybierać między sceną FA a bliskością Xearsów to wybrałbym scenę i przestrzeń FA.

 

Mimo to bardzo tanie TDIII (130zł) mogą się spodobać, ale ja i tak wolę Eterny cool.gif.

Edit - mówiłem już kiedyś o tym i powtórzę jeszcze raz. Każdy ma inne uszy i inaczej odbiera muzykę + różnica w połączeniu źródła ze słuchawkami również robi swoje. TDIII to fajniutkie i tanie słuchawki ale gdybym miał do końca życia wybrać albo TDIII albo Eterny to brałbym te drugie :P.

 

Pisałem wcześniej, że N2 nie pasują do TDIII - myliłem się. Połączenie gra zacnie a pierwsze wrażenie było złe gdyż TDIII nie były jeszcze wystarczająco wygrzane.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dziwne. Dla mnie Eterny miały dużo mid-basu ale tego niskiego prawie w ogóle... Zejścia brak. Ogólnie bas Etern bardzo mnie rozczarował - takie pykanie jak w kartonik. Z pozostałą częścią opisu się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam opisać innymi słowy jak bas schodzi nisko. Trudno to ująć jakoś inaczej ale spróbuje --> bas nie jest "jednolity" i nie wali po uszach jednakowo przez co nie ma efektu mulenia. Raz jest mocniejszy karmiąc nasze uszy podbitym mid basem, a raz jest taki "delikatny" i jakby wypełniony powietrzem (inni mówią na to bas mięsisty). Xearsy w tym basie dla mnie grają troszkę płasko w porównaniu do Etern. Ogólnie to moje odczucia są bardzo podobne do odczuć kolegi piotrus-g który w swojej recenzji pisał:

 

Bas jest na swoim miejscu i całe jego piękno polega na tym, że nie jest mocno podbity w paśmie midbasu. Bas jest miękki, schodzi nisko, bardzo nisko i ma porządnego kopa oraz fakturę. Wszystko czego można oczekiwać od basu w dokanałowych słuchawkach Eterny po prostu mają.

Może dla przykładu dam jeden utwór:

- od 2:45 zaczyna się magia i przy połączeniu flo-eterny jest to o czym mówię laugh.gif. Polecam ten utwór sobie ściągnąć (np. z Zippyshare) bo na YouTube jest słabiutka jakość.

 

@ichris - różnica źródła też robi swoje więc może dlatego w Twoim połączeniu nie było niskiego zejścia. Ja dałbym sobie rękę uciąć, że niski bas w nich jest. O ile w rev2 tego za bardzo nie ma tak w rev1 jest moc. Wczoraj zamówiłem Radius TWF11 w których powinna być dużo większa moc biggrin.gif

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sygnaturka to jedno a doświadczenia to drugie: słuchałem też na taczce 3g i kliku innych grajkach. Niestety z tym basem jak dla mnie jest coś nie tak. Ten fragment opinii piotrusia jest zupełnie nieadekwatny to tego co ja słyszałem. Kilka recenzji (głównie zagranicznych) moje wątpliwości niejako potwierdza. Również na tym forum są osoby, które "słyszą" ten bas podobnie (np. hasos) jak ja. Najważniejsze, że Tobie przypadł do gustu. Miałeś okazje posłuchać AKG K 370? Ciekawe jakby to się zgrywało z N2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam opisać innymi słowy jak bas schodzi nisko.

Bas schodzi nisko jest chyba dosc prostym do zrozumienia sformulowaniem. Napisales ze ten w bas w Eternach schodzi zdecydowanie nizej - podajesz przyklad "Cressida- 6am (Kyau & Albert Remix)" (43Hkz - na pliku mp3). Na te 40Hz zejdzie Ci piorunujaca wiekszosc (z obecnie produkowanych) sluchawek - z mniejszymi badz wiekszymi znieksztalceniami. Odwolujesz sie do opisu piotrusa-g - nic w tym zlego, ale... jego pojecie "nisko - bardzo nisko" jest dla mnie zupelna abstrakcja - szczegolnie w chwilki kiedy jego gora zaczyna sie od 1.5KHz. Co w calosci jest jak analizowanie popularnych ostatnio roll-offow ponizej 50hz w niektorych grajkach - przez ludzi ktorych sama muzyka ledwo o ile w ogole owe 50Hz przekracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności