Skocz do zawartości

Cmoy


Forza Lazio

Rekomendowane odpowiedzi

ej, moze mam dauna, ale dwa pytania: w czym siedzi op-amp i co to za metalowe druciki ktorymi masz poprzyczepiane elementy do plytki - zwykly lut czy co?

 

Op-Amp jest najdelikatniejszą częścią całego ampa tak więc siedzi w podstawce przylutowanej do płytki. A te druciki to po prostu łączą scieżki pod płytką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, nie chodzilo mi o to do czego sluza, tylko co zastosowales - w sensie materialy - tak zeby szum itd byly mozliwie male?

 

To są po prostu poodcinane "druciki" z rezystorów i kondensatorów.

 

Jutro zapuszczę zdjęcie Cmoy'a nr 2. Nabrałem troche doświadczenia więc będzie bardziej "przyjemny" w środku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ostatnie pytanie, jesli sie nie obrazisz,

czy moglbys dac jakas liste czesci? tj co konkretnie uzyles? np. nie moge nigdzie znalezc tego gniazda na opampa - nie wiem co wklepac,wiec bardzo prosilbym o te liste - jak tylko zaczna sie wakacje biore sie do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zamowie jeszcze u was lampowy wzmacniacz gitarowy zrobiony "na miare" dla mnie. Ale sie rozbujaliscie z tym lutowaniem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zamowie jeszcze u was lampowy wzmacniacz gitarowy zrobiony "na miare" dla mnie. Ale sie rozbujaliscie z tym lutowaniem. :-)

 

Ty się śmiejesz a w PL są co najmniej dwie takie firmy :D

 

Te lampowe cacko też mnie ciekawi. Ciekawe czy to trudno zmajstrować i jakie są tego koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zamowie jeszcze u was lampowy wzmacniacz gitarowy zrobiony "na miare" dla mnie. Ale sie rozbujaliscie z tym lutowaniem. :-)

 

Ty się śmiejesz a w PL są co najmniej dwie takie firmy :D

 

Te lampowe cacko też mnie ciekawi. Ciekawe czy to trudno zmajstrować i jakie są tego koszty?

 

Dla chcącego nic trudnego :D Dawać mi tu schemat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej... dlaczego to sie tak nazywa ? :)

 

To dłuuuuga historia :D

 

Po prostu twórca projektu ampa nazywał się Chu Moy - potem nastąpiły lata ewolucji językowych i powstał Cmoy :P

 

Są jednak pewne różnice we "współczesnych" cmoy'ach i oryginalnym Chu Moy'u. Chu używał w swoim ampie 2 układów OPA134 - jedne układ na jeden kanał ,aby otrzymać stereo. Dzisiejsze Cmoye używają jednego układu (zwykle OPA2132PA lub OPA2134) który zapewnia obsługe obu kanałów ,a zajmuje mniej miejsca ,co pozwoliło troszku zminimalizowac Cmoy'a i przy tym uprościć konstrukcję. Drugą znaczącą różnicą jest zastosowanie potencjometra głośnośći - w oryginalnym projekcie był przełącznik 2 pozycyjny umożliwiajćy jedynie dwa ustawienia mocy Cmoya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Cmoye używają jednego układu (zwykle OPA2132PA lub OPA2134) który zapewnia obsługe obu kanałów ...

 

W tym artykule, który załączyłeś jest cały podrozdział o doborze dodatkowego rezystora (lub bardziej skomplikowanego układu) do minimalizacji szumów.

 

Robiłeś cos takiego ?

 

BTW. PX100 lubią większą moc. Ja zaobserwowałem znaczną poprawę dżwięku po podłączeniu ich z KARMĄ (w porównaniu do U3 lub T20). Dlatego mogłeś odczuć poprawę na PX100 i cmoy-u.

 

Natomiast raf_kichu narzekał na bas w tych słuchawkach - ale chyba przesłuchał je bardzo pobieżnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiejsze Cmoye używają jednego układu (zwykle OPA2132PA lub OPA2134) który zapewnia obsługe obu kanałów ...

 

W tym artykule, który załączyłeś jest cały podrozdział o doborze dodatkowego rezystora (lub bardziej skomplikowanego układu) do minimalizacji szumów.

 

Robiłeś cos takiego ?

 

BTW. PX100 lubią większą moc. Ja zaobserwowałem znaczną poprawę dżwięku po podłączeniu ich z KARMĄ (w porównaniu do U3 lub T20). Dlatego mogłeś odczuć poprawę na PX100 i cmoy-u.

 

Natomiast raf_kichu narzekał na bas w tych słuchawkach - ale chyba przesłuchał je bardzo pobieżnie ;)

 

Zastanawiam się właśnie nad tym dodatkowym rezystorem. Leciutki szum pojawia się podczas podłączenia źródła ,PXów i ustawienie głośności Cmoy'a na max. Słuchać go jednak jedynie gdy nie gra muzyka i się dobrze wsłuchamy w tą "ciszę" ,dlatego nie jestem pewien w 100% czy to szumy ze źródła (Kulki) czy to niska impedancja PXów "produkuje" te szumy. Co więcej przestawiając gałkę potencjomeru na ok 70% szum całkowicie znika. Z ciekawości umieszczę tez rezystor w 2-gim Cmoy'u który już w zasadzie jutro skończę (leniwy jestem :P)

 

Ciekawe czy byłby jakaś poprawa podczas połaczenia Karma->Cmoy->PX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykać się aby zaspokoić moją czystą ciekawość w jednej sprawie to IMO byłaby strata czasu dla nas obu :)

 

Zawsze to moga być następujace sprawy:

 

KARMA + PX100 (zobaczysz czy brzmi tak jak cmoy + px100)

KARMA + HD595

KARMA + ER6

 

Bo jakoś odczuwan (pewnie nieuzasadniony) niepokój przed podłączeniem cmoy-a do KARMY :(

 

Zresztą myślę, że sam stwierdzisz, że moc KARMY jest jednak spora :)

 

W razie co to na PM. W srodę jestem na Politechnice - to możesz podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wytrzymuje na 1 parze baterii i czemu nie zrobiles dzielnika napiecia tak zeby uzywac tylko 1 baterii ?

 

Tu panuje kompetna dowolność - wystarczy 9V aby zasilić Cmoy'a. Jednak po podłączeniu słuchawek z wyższą impedancją na jednej baterii 9V może zabraknąć mocy i może wystąpić tzw "clipping". A że robiłem składając Cmoy'a kierowałem się unwersalnością to zastosowałem 2 baterie.

 

Jeszcze nie wiem ile wytrzymuje na 1 parze baterii ,bo pierwsza para baterii "Maxx" :D się nie wyczerpała.

 

Ogórku ,co do środy to rozważę twoją propozycję :) Może X5 wróci do środy z serwisu to chętnie porównałbym dźwięk Karmy i iAudio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy was to interesuje, ale chetnie posluchalbym cmoy a dysponuje kpp/pmx100 i ipoo video, tylko moglbym na bardzo krotko i w centrum...

 

A do Polibudy rzeczywiście daleko masz z centrum :) A ja bym chętnie iPoo pomolestował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zamowie jeszcze u was lampowy wzmacniacz gitarowy zrobiony "na miare" dla mnie. Ale sie rozbujaliscie z tym lutowaniem. :-)

 

Ty się śmiejesz a w PL są co najmniej dwie takie firmy :D

 

Te lampowe cacko też mnie ciekawi. Ciekawe czy to trudno zmajstrować i jakie są tego koszty?

 

Dla chcącego nic trudnego :D Dawać mi tu schemat :D

 

 

 

Jak widać sam szukam schematu. Ale jezeli sie okaze ze to naprawde ECC88, to sie nie opłaca robić. Ta lampa nie nadaje się do audio. Za dużo niepotrzebnych zniekształceń. Wogole ma najmniej lampowe brzmienie.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności