Skocz do zawartości

No Name(yagu,mpower)


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest sprzęt dla audiofili. Zresztą każdy ma inne zdanie, co jest warte swojej ceny. A efekty dźwiękowe na dobrych słuchawkach są ważne... iPod swoją cene natomiast zawdzięcza marketingowi.

 

 

 

Nie. Próbują powiedzieć, że za ta samą cenę (co niektóre mp4 i o te co Justyna pytała) można mieć iRivera, czyli coś już naprawdę dobrego.

 

Jeżeli za tą samą cene można mieć noname'a i Irivera, to po co kupować to pierwsze? A co do jeszcze mp4 to stawiałbym, że ich ekrany mają matryce pasywną, przez co oglądanie na nich filmów przyjemnością nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przymierzam sie do kupna mp4( tak..tak...wiem,ze dla niektorych to syf,ale mi taki syf troszke umili np. jazde pociagiem ) Problem tylko w tym,ze nie bardzo wiem na ktory odtwarzacz mam sie zdecydowac.Mam dwoch faworytow:

Yagu i

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=106027923

 

Mpower:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=107392943

 

Ktorego byscie na moim miejscu kupili?

 

Śledzę od początku ten temat i stwierdzam że niektórzy z was za wszelką cene próbują być specjalistami od tego sprzętu.A Justyna zadała proste pytanie który z tych dwuch odtwarzaczy możecie jej polecić.

A tu od razu kup se iRivera i nie patrz najlepiej na cenę bo kupujesz sprzęt dla audiofilów.Powiem tyle fakt że markowe odtwarzacze wydają z siebie dźwięk lepszej jakości nie znaczy że są warte swojej ceny.

A jeżeli chodzi o efekty dźwiękowe to możemy porozmawiać o zestawach kina a nie zabawkach za które np.Apple liczy sobie kolosalne pieniądze.

 

Pozdrawiam

 

Widzisz caly problem polega na tym, ze nie moge polecic zadnego z tych odtwarzaczy z czystym sumieniem - chocby dlatego, ze nie mialem ich w reku i nie wiem jak graja. Nikt tu sobie nie naklada etykiety z napisem 'specjalista' ale nie trzeba byc takowym by sie domyslic, ze to kiepskie odtwarzacze. Odtwarzacz mp3 dla audiofila? czlowieku:) nie rozsmieszaj mnie;) (dla mnie audiofil to czlowiek, ktory po brzmieniu rozpoznaje jakimi kablami jego kolumny sa podpiete do wzmacniacza). Jakie efekty dzwiekowe - chodzi o to by sprzet gral jak najlepiej, nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz mp3 dla audiofila? czlowieku:) nie rozsmieszaj mnie;) (dla mnie audiofil to czlowiek, ktory po brzmieniu rozpoznaje jakimi kablami jego kolumny sa podpiete do wzmacniacza). Jakie efekty dzwiekowe - chodzi o to by sprzet gral jak najlepiej, nic wiecej.

 

Właśnie o tym mówię.I to mnie robraja.I twierdzisz że zamiast tych 200zł mam zapłacić trzy razy więcej żeby posłuchać trochę lepszego brzmienia, nie wiem czy to się opłaca.A to jak długo sprzęt będzie grał to zależy w dużej mierze od urzytkownika.Poczytaj co tam koledzy wypisywali wcześniej.Justyna zwróciła się o poradę w konkretnym przedziale cenowym gdzie nie ma miejsca na firmówki.Tu chodziło o poradę a nie który sprzęt jest najlepszy a ty próbujesz się popisać definicją audiofila.

 

A jeżeli chodzi o efekty dźwiękowe to możemy porozmawiać o zestawach kina a nie zabawkach za które np.Apple liczy sobie kolosalne pieniądze.

Mogłeś mnie dalej zacytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast tych 200zł mam zapłacić trzy razy więcej żeby posłuchać trochę lepszego brzmienia

 

"Troche" to też jest pojęcie względne. Ja np. między Creative'em a Mpio wyczuwam duże różnice w brzmieniu (szczególnie po zabawie equalizerem). Nie miałem noname'a, ale różnica między tym a firmówką będzie pewnie spora... Zresztą wersje refubished nie są aż tak drogie...

 

A to jak długo sprzęt będzie grał to zależy w dużej mierze od urzytkownika

 

No dobra, ale to chyba dobra rzecz mieć świadomość, że twój player nie rozpadnie się przy pierwszej lepszej okazji... I nie myśleć, czy po podłączeniu do kompa nasz pecet go wykryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówię.I to mnie robraja.I twierdzisz że zamiast tych 200zł mam zapłacić trzy razy więcej żeby posłuchać trochę lepszego brzmienia, nie wiem czy to się opłaca.A to jak długo sprzęt będzie grał to zależy w dużej mierze od urzytkownika.Poczytaj co tam koledzy wypisywali wcześniej.Justyna zwróciła się o poradę w konkretnym przedziale cenowym gdzie nie ma miejsca na firmówki.Tu chodziło o poradę a nie który sprzęt jest najlepszy a ty próbujesz się popisać definicją audiofila.

Popisac definicja audiofila? (Brzmi to dziecinnie;] Trzy razy wiecej? (na allegro sa t30 w granicach 300zl). Skoro Justyna zwraca sie o porade a nikt (twoim zdaniem) nie sprostal jej oczekiwaniom to prosze udziel tej porady:) Ktory jest 'lepszy'?:) Yagu czy Mpower?:) hehehehe Za 200zl mozna kupic firmowke zamiast tego badziewia.

 

A jeżeli chodzi o efekty dźwiękowe to możemy porozmawiać o zestawach kina a nie zabawkach za które np.Apple liczy sobie kolosalne pieniądze

Mogłeś mnie dalej zacytować.

Co dalej? Gdzie dalej? Ze jak ja? Ze co ja?;) Przeciez w tym momencie konczy sie Twoja wypowiedz:) Co mam dalej cytowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupujcie sobie te no namy w cholere i cieszcie się nimi jak najdłużej - tylko błaaaaaagam - nie zakładajcie na tym forum tematów :

- czy warto kupić

- mój mp4 nie działa

- który lepszy ( bo wkońcu wszystkie są takie same ... )

 

A i nie przejmujcie się dźwiękiem - na waszych fejkowych mp3 192 z neta ( robionych z mp3 128 ) i na szajskich pchełkach za 15złoty z allegro i tak nie poczujecie różnicy miedzy nie markowym sprzętem a iriverem za 300zeta z allegro. Ja wam to mówie - specjalista :D A i jak jak wam ktoś będzie kit wciskał, że OGG, AAC i tak dalej - nie wierzcie mu, że to dobre - to działa tylko w połączeniu z oryginalnymi płytkami audio ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeczytajcie sobie panowie wypowiedzi przed moja (ktorej udzielilem o 1:31 - 25.07.06) [ale byc moze moje wypowiedzi tez wliczaja sie w ten kanon] :) w tym watku http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...amp;#entry88569 bo ja czasem zaczynam watpic w szare komorki, ktore niby to wystepuja w mozgach naszego gatunku:)... innymi slowy wydaje mi sie, ze powinni to zblokowac:) i nie barc pieniedzy z renty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedł iRiver którego kupiłem na Allegro i muszę zweryfikować swoją wcześniejszą opinię dot. no-namów, dość ostro zjechaną przez myprecious . ( http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...amp;#entry88569 ) Różnica w jakości dźwięku jest kolosalna!!! Nie wspominam już nawet o jakości wykonania (oprócz słuchawek, bo są brzydsze niż te od tych z nonema za 5zł :)) , możliwościach. (cudowny dyktafon, bedę go zabierał na wykłady, wreszcie będzie mozna sobie spokojnie pospać :D), możliwości przewijania w obrębie utworu (to chyba powinien być standard ale w nonemach teo nie ma !) Jedyny minus to kijowa zaślepka na wtyk USB, wygląda jakby miała za chwilę odpaść. Mimo tego drobiazgu polecam go wszystkim!

 

 

No-namom mówimy NIE!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZyGmUnT z twojej wypowiedzi wynika że lubisz sobie przypozować ładniutkim i błyszczącym iPodzikiem za ładną kaskę.Tylko nie opisuj jakie to ma wspaniałe plusy bo to też można czytać do znudzenia w każdym takim temacie.

 

Jak to w polsce zaprzedaj się a nie daj się i świeć po ulicach.A ludzie nie ci hołd składają "specjalisto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc u nas iPod nie jest przedmiotem kultu. Otwarcie mówimy, że jest przereklamowany i za tą samą kase można kupić lepszego iAudio X5. Co do plusów to weź porządne słuchawki, posłuchaj czegoś na noname'ie, a potem na czymś iPodzie/iAudio/iRiverze i dopiero potem mów o plusach. Skoro w noname'ach procesor jest tak słaby, że nie może przewijać muzyki w obrębie utworu, to pomyśl, jak on radzi sobie z obróbką dźwięku. A tak iAudio X5 ma coś koło 160 MHz. To pomyśl sobie, jak on dobrze obrabia dźwięk...

 

 

 

Jak to w polsce zaprzedaj się a nie daj się i świeć po ulicach.A ludzie nie ci hołd składają "specjalisto".

 

Z tym zaprzedaj się to troche nawet racja. Ale nie po to, żeby sie nie dać i świecić po ulicach, a dla dźwięku. Ja zbieram kase na iAudio X5 i naprawde to nie jest łatwe z tego punktu, że rodzice mówią "masz już dobry odtwarzacz, po co ci lepszy?" Ale i tak jakoś ją ciułam żeby we wrześniu-październiku go kupić. I tym bardziej nie dlatego, żeby błyszczeć nim po ulicach. Z moich znajomych nikt nie znał firmy Shure ani iAudio. I to mnie w tym najbardziej cieszy. Że nie błyszcząc mam coś o wiele lepszego niż ci, którzy błyszczą odtwarzaczem Z-cyber i słuchawkami Sony za 20 PLN. Zresztą jak "świecisz" to cie szybko zgaszą i ukradną odtwarzacz ze słuchawkami. Ja tam (przypuszczam, że ZyGmUnT też) chowam go do kieszeni i nie błyszcze na ulicach. Co do specjalistów, to nikt raczej za takiego na forum sie nie uważa, lecz niektórzy spokojnie na taki tytuł zasługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że ipod jest przereklamowany:) Typowy twór dla tępowgłowych amerykanów:) Mój znajomy ma ipoda i porównywałem go z moim iaudio g3 na różnych słuchawkach od standardowych po nauszne i bez wątpienia iaudio jest lepsze:) I jeśli będę kiedyś zmieniał playera na coś większego to napewno będzie to x5 ( chociaż nieprędko to nastąpi więc pewenie x7 już wyjdzie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZyGmUnT z twojej wypowiedzi wynika że lubisz sobie przypozować ładniutkim i błyszczącym iPodzikiem za ładną kaskę.Tylko nie opisuj jakie to ma wspaniałe plusy bo to też można czytać do znudzenia w każdym takim temacie.

 

Jak to w polsce zaprzedaj się a nie daj się i świeć po ulicach.A ludzie nie ci hołd składają "specjalisto".

 

 

Jesli chcesz polemizowac to sie zarejestruj i przedstaw. Latwo kogos obrazac zza sciany anonimowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak on radzi sobie z obróbką dźwięku

 

poza samym procesorem, ważny jest także dekoder - jak się okazuje są lepsze i gorsze (jest test sprzed paru lat - na początku nikt w to nie wierzył... a potem nawet twórcy Winampa to potwierdzili)

 

ten sam plik MP3 może brzmieć inaczej na różnych dekoderach O_o np. jak w jednym daily build, w rockboksie, dali zabugowany dekoder MP3 to była masakra O_o

 

w części odtwarzaczy no-name nie jest lepiej, tylko że nikt tego nie poprawi...

 

 

a to że iPod jest przereklamowany to fakt, i nikt tego nie ukrywa :] a najlepsze jest słuchanie iPoda na słuchawkach za 2 złote "bo są ładne" xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZyGmUnT z twojej wypowiedzi wynika że lubisz sobie przypozować ładniutkim i błyszczącym iPodzikiem za ładną kaskę.Tylko nie opisuj jakie to ma wspaniałe plusy bo to też można czytać do znudzenia w każdym takim temacie.

 

Jak to w polsce zaprzedaj się a nie daj się i świeć po ulicach.A ludzie nie ci hołd składają "specjalisto".

 

 

Nawet nie byłeś w stanie przeczytać mojej sygnatury tak więc fachowość twojej wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia ...... No więc moim IRIVEREM na ulicy nie świecę a kupiłem go wtedy, kiedy o tej nazwie nie słyszało za wiele ludzi więc i szpanić nie było czym. Jestem wstanie przedstawić masę plusów irivera i jego wyższość nad no namami ale jak byś POCZYTAŁ TO FORUM wiedziałbyś, że nawet IRIVERY, iAudio i Ipody mają wady i zalety, ale wg ciebie pewnikiem wszystkie no namy mają same plusy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie byłeś w stanie" :lol: Dobre.Może cię oświecę i napiszę że wady i zalety to ma każdy sprzęt a nie tylko firmówki które zachwalasz.Kilka lat temu nikt nie słyszał o tych firmach.To były takie same no namy jak te dziś z tym że Apple ludzie kojarzyli z marką komputerów które ta firma produkuje.

 

A nasz kraj wszystko łyka jak młody pelikan, w tym jesteśmy najlepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie rozumiesz co się do ciebie pisze ;] ZyGmUnT, nie męcz się, nie ma co rozmawiać gdy argumenty nie docierają ;]

 

Może i wady oraz zalety ma każdy sprzęt, ale ten firmowy, który my tu zachwalamy ma zdecydowanie więcej zalet niż jakikolwiek no name ;P Zresztą jedyną ich zaletą jest chyba cena ;P To, że ktoś nie znał tych firm nie znaczy, że były no name'ami - teraz wszyscy znają allegrowe shit'y i są uznawane za no name'y ;P Nie ma co się rozwodzić nad wyższością jednych nad drugimi bo owa jest oczywista, tylko jak widać niektórzy nie są w stanie jej zauważyć ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro możesz również kupić odtwarzacze iRiver,iPod jakoś nie błysnąłeś kolego z tym allegrowym shitem.Ale przynajmniej przydziobałeś ZyGmUnTowi.

 

Zgadzam się z wami chłopaki ale przynajmniej ten temat się trochę ożywił.Lubię sopbię poczytać takie bulwersacje "Mój sprzęt jest przecudowny, wszystkie no namy to shit itp." :lol: Bawi mnie to

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, dobre :lol: .Ale ja wolę bez :lol: .

 

@Gość, mam dziwne wrażenie że jesteś poiadaczem 'przecudnego' odtwarzacza MP666 z allegro i czujesz się pokrzywdzony gdy mówimy źle o Twoim Maleństwie

 

Następny specjalista psycholog.Jak już napisałem podkręcam ten temat tylko po to żeby Justyna "wiesz, założycielka tego tematu" mogła zobaczyć jacy specjaliści udzielą jej porady.A tu proszę wystarczy kilka słów i się zaczyna "Twoim Maleństwie", "Odtwarzacz MP666", gorzej niż dziecko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta - ten Gosc, ktory nawet nie ma na tyle odwagi i manier by sie przedstawic ma jakis powazny kompleks albo deficyt tu i ówdzie:) Oczywistym jest, ze nie rozumie co sie do niego pisze. Nie bardzo potrafi operowac na pojeciach abstrakcyjnych i ma problemy z kategoryzacja pojec polaczone z brakiem empatii. I prosze nie mow nic o psychologii polece ci inny dzial nauki psychiatrie - tam lepiej lecza natrectwa;)

 

Powtorze drogi Gosciu skoro uwazasz, ze nikt nie udzielil dobrej odpowiedzi to prosze masz pole tylko dla siebie - no powiedz nie trzymaj nas w niepewnosci - Ktory odtwarzacz- yagu czy mpower jest lepszy? Czekamy:) ach Justyna pewno tez czeka wiec nie daj sie prosic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koniec :)

 

Szanowny Panie Gość (żeby nie było że gości obrażamy ;] ), nie podałpan żadnych konkretnych powodów, dlaczego no-name to porządny odtwarzacz... więc rozumiem że nic więcej nie zostanie powiedziane albo nic do powiedzenia nie maszpan :) pozatym dyskusja z anonimem to nie dyskusja...

 

innymi słowy klozet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności