Skocz do zawartości

Audeo PFE 232


wkamil

Rekomendowane odpowiedzi

232 są jeszcze bardziej bezpośrednie

@ Jackzor - dla mnie po cutomach, czy W4 brakuje tego zaskoczenia. Tak jak napisałem byłem zaskoczony że 232 grają "tylko tak", ale im dłużej ich słuchałem tym bardziej z "tylko tak" (o czym pisał 4ndr3 na Audiohead) zrobiło się - "o kurde"

 

Ogólnie strasznie spodobała mi się ta sygnatura - podobna do TF10 i GR07 choć na dłuższą metę brzmienie Phonaków jest zbyt nachalne. Po prostu nie jestem w stanie słuchać wszystkiego w ten sam sposób.

I tak dla mnie brzmieniem, które wygrało wszystkie moje gusta to były Radiusy - podobało mi się w nich wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare Phonaki są wycofane? Słuchałem je na standardowych szarych filtrach i mam wręcz odmienne wrażenie. Średnica wypchnięta do przodu, bezpośrednie wysokie, nijak nie mogłem się tam doszukać dystansu

Scena tworzy dystans. Słuchając ich ma się wrażenie siedzenia w ostatnich rzędach, mimo że tonalnie brzmienie jest dość niebezpośrednie. Po przeciwny biegunie postawiłbym słuchawki grające bliziutko, intymnie ale tak stonowane (schowana górka, detale z tyłu), że brzmią niebezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Audeo "starych" nie nazwał relaksacyjnymi czy wycofanymi, szczególnie że zdarza im się zasyczeć głównie właśnie przez bezpośrednią i zaakcentowaną średnicę. Wycofane to ja mogę nazwać Senki IE8, Audeo w porównaniu do nich są szalenie bezpośrednie

Jak już wcześniej napisałem, Audeo jedynki można nazwać wycofanymi ze względu na pozycję słuchacza i oddalenie pozornych źródeł dźwięku - słuchawki grają z daleka, mimo że balans tonalny jest bardzo bezpośredni. Dzięki temu słuchawki nie męczyły mnie po 30 minutach odsłuchu, a po kilku godzinach dopiero.

 

IE8 akurat nie dość, że mają scenę kreowaną z oddali, to jeszcze zrolowana góra potęguje wrażenie wycofania. Detale też są gdzieś pochowane tak, że trzeba się ich doszukiwać. Z kolei moje SM3 grają bardzo blisko ale mają stonowaną górkę i szczegóły nie na pierwszym planie ale takie na wyciągnięcie ręki (chcesz - bierz), dlatego nie męczą, bo to od słuchacza zależy jak mocno będzie się angażował w odbiór.

 

Tym oto powyższym stwierdzeniem udało mi się zamknąć w jednym zdaniu coś, co chciałem określić już dawno. Brzmienie monitorowe to w moim mniemaniu takie, które pozostawia słuchaczowi decyzję o poziomie zaangażowania w odbiór wszystkiego, co monitory prezentują. SM3 mają masę szczegółów w całym pasmie ale nie rzucają nimi w twarz. Nie są też takie, że smaczki trzeba wyłapywać siedząc pod kołdrą w cichym pokoju. To ode mnie zależy ile wyciągnę z przekazu.

 

Audeo stare nie były takie - one narzucały swój charakter, co po dłuższym czasie było męczące, jednak prezentacja miała nutkę wycofania (vide scena). Są też takie słuchawki, w które można się wsłuchiwać, a i tak nie usłyszy się pojedynczych detali, transjentów, separacji, faktury, bo grają wszystkim jako całość, muzyka w nich płynie i nie ma jak oddzielić w mózgu jednego szczegółu od reszty brzmienia.

 

W świetle powyższych stwierdzeń, czy 232 mają ten element brzmienia monitorowego, o jaki mi chodzi Piotrze?

Edytowane przez Pasiasty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W świetle powyższych stwierdzeń, czy 232 mają ten element brzmienia monitorowego, o jaki mi chodzi Piotrze?

Z jednej strony tak. Ale z drugiej jeśli wrzucisz mi ciężkiego rocka to dostaniesz basem, i wysokimi tonami po twarzy i nie będziesz miał spokoju tylko noga będzie sama rwała się do wybijania rytmu :)

 

piotrus, czym jest "ziarno" w opisie wysokich tonów ?Jedynie co mi przychodzi do głowy, to "piasek/zapiaszczenie", choc i tak nie wiem co to znaczy, bo nigdy tego nie słyszałem :)

Są to takie dość ostre wysokie tony, które dają efekt wręcz przeostrzenia poszczególnych partii szczególnie talerzy. Nie mówimy tu o sybilacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale czy gra jest warta świeczki. Autor na wstępie napisał, aby docenić w pelni te słuchawki nie wystarczy sam ipod tylko trzeba mieć jeszcze wysokiej klasy wzmacniacz za kupę kasy. Moim zdaniem jest to przerost formy nad treścią. Chodzić z tym wszystkim po mieście to nieporozumienie a już tym bardziej używać w ruchu. Lepiej już kupić sobie sprzęt stacjonarny, a za taką kasę można już przebierać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor to w ogóle dużo różnych rzeczy napisał. Śmieszy mnie trochę jego stwierdzenie, jakoby można było docenić kunszt tych słuchawek na najlepszych realizacjach po czym serwuje bardzo średnio nagraną, popową płytkę i zachwala wybrzmienia i fakturę dźwięku. Mowa tutaj o "On and On" Jacka Johnsona - specjalnie posłuchałem, żeby dowiedzieć się co autor miał na myśli i teraz wiem, że jego słowa należy brać z ogromną dozą dystansu. Płyta jest zrobiona po prostu słabo, musiałem wręcz zmuszać się, żeby nie zrzucić słuchawek z głowy od pierwszego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty słuchałeś ich jak wysłałem je do Kuropa? Z ipodem to wręcz referencja z innymi sprzętami...delikatnie mówiąc różnie. Mam wrażenie, ze Piotr dał sie ponieść emocjom i nie potrzebnie czytał recenzje innych. Plus urok ceny no przecież coś za 2k musi grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innymi sprzętami...delikatnie mówiąc różnie.

Jeeeju ale mnie Twa opinia raduje. Czyli jednak moje zdanie że W4 > PFE232 (słuchałem na Samsungu P3) tak całkiem bez sensu nie jest. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak w sumie ze wszystkim nie ma czegoś do wszystkiego. Kwestia dobrania odpowiedniego zgrania. Doceniam ich klasę bo potrafią wiele, na ipodzie sa dla mnie wyznacznikiem poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze Piotr dał sie ponieść emocjom i nie potrzebnie czytał recenzje innych. Plus urok ceny no przecież coś za 2k musi grać.

I don't get it. Przecież moja recenzja nie mówi że to są najlepsze słuchawki na świecie, referencyjne pod każdym względem i zgrywające się doskonale z każdym źródłem. Nutka emocji musiała być bo inaczej były by to falki z olejem. IMHO cena tych słuchawek jest za wysoka i nie kryję tego od samego początku, ale gdyby były w cenie W4 to ratio jakość cena było by zdecydowanie na korzyść Audeo względem W4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiasty słuchałeś ich jak wysłałem je do Kuropa? Z ipodem to wręcz referencja z innymi sprzętami...delikatnie mówiąc różnie. Mam wrażenie, ze Piotr dał sie ponieść emocjom i nie potrzebnie czytał recenzje innych. Plus urok ceny no przecież coś za 2k musi grać.

Słuchałem. Bardzo mi się podobały i pewnie mógłbym z nimi żyć ale na pewno ich nie kupię. Ja rozpatrywałem je bardziej pod względem konstrukcji niż ceny, a swoje wywody już wcześniej zamieściłem. Świetna aplikacja dwóch driverów, która technicznie nie znajdzie konkurenta nawet w aplikacjach 3-BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Na oficjalnej brytyjskiej stronie do modelu 232 w cenie 399 GBP dodają podstawowe Phonaki 022 za darmo! Taka sobie ciekawostka ot co :-).

 

 

http://www.audeoworld.com/en/GB/Products/PFEwithMicrophone/AudeoPFE232.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Na oficjalnej brytyjskiej stronie do modelu 232 w cenie 399 GBP dodają podstawowe Phonaki 022 za darmo! Taka sobie ciekawostka ot co :-).

 

 

http://www.audeoworl...AudeoPFE232.htm

Wszędzie dodają kolego. : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Na oficjalnej brytyjskiej stronie do modelu 232 w cenie 399 GBP dodają podstawowe Phonaki 022 za darmo! Taka sobie ciekawostka ot co :-).

 

 

http://www.audeoworl...AudeoPFE232.htm

nic nadzwyczajnego, wiemy :)

 

Edit: too late -_-

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności