Skocz do zawartości

Sandisk Sansa E130


kisiel03

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zadam pytanie.... mam zamiar dokupić karte 2 GB Kingstona do tego playera, bedzie kompatybilna z tym sprzętem??

 

Tak, myślę, że wszystko powinno być w porządku.

 

A teraz coso plejerku :D

 

Mam go od poniedziałku. Kupiłem go na allegro (w wersji OEM??) w zestawie był nowy player, kabel i słuchawki z gumkami. Nie zraziło mnie to, gdyż cena jaką za niego zapłaciłem (122,51zł) zrekompensowała mi braki wyposażenia.

 

Pierwszy kontakt? Ekstra, w końcu mam swoją mptrójkę! :D Podłączam go do kompa, zgrywam jakąś muzę, zeby go przetestować, no i po chwili jestem gotów. Oczywiście były na nim te 4 standardowe kawałki, ale mnie nie ciekawiły.

 

I tu pewne zaskoczenie: słuchawki. Troszkę mnie zdziwiły (pierwszy raz zetknąłem się ze słuchawkami dokanałowymi, ale byłem dobrej myśli :) Włączam muzykę i... super! Jakość dźwięku była rewelacyjna - słuchawki od razu polubiłem ;) Potem poprawiłem sobie jeszcze equalizerem i wszystko było w najlepszym porządku.

Jak większość ludzi nie przepadam za SRS WOW'em. Włączam go raczej przy pojedyńczych utworach, gdzie jest mniej basu. Przeważnie słucham techno więc po włączeniu SRS WOW bas często jest zamulony i przebarwiony - po wyłączeniu "polepszacza" wszystko OK.

 

Już po pierwszym włączeniu zorientowałem się, że coś się nie zgadza - tak, chodzi o kolejność utworów. Powrzucałem je sobie do różnych folderów, a tu zonk! Plejerek sortuje po swojemu :| Trochę mi tego brakuje, ponieważ w większości mam pojedyńcze utwory danego artysty, a przy większej ich ilości wyszukanie konkretnego trochę trzeba się naklikać (no dobra, wcale tak długo nie idzie, raz-dwa i gotowe, ale potem znowu muszę kolejny wyszukać i potem kolejny...) Niestety dla mnie to na minus.

 

Radio - jest. Po skontrolowaniu softa okazało się że wgrana jest najnowsza wersja i nie było z nim problemu. Ustawiłem zakres na europę, zarzuciłem scan i od razu znalazłem kilka stacji :) Ogólnie rzecz biorąc radio jest nad wyraz dobre. Dodam tylko, że można włączać i wyłączać stereo niezależnie od jakości sygnału (w innych było tak, że jak sygnał był słaby to wyłączało się stereo).

 

Podsumowując:

Odtwarzacz SanDisk Sansa e130 jest odtwarzaczem bardzo dobrym zarówno jakościowo, jak i w stosunku cena/jakość. Cieszą całkiem dobre słuchawki dołączane standardowo. Radio w porównaniu do innych plejerów nad wyraz dobre. Na dodatek rozszerzenie kartami pamięci i nie brak już niczego B)

Rozmiar odtwarzacza to kwestia gustu, a o gustach się nie rozmawia - mnie pasuje ;)

 

Polecam ten odtwarzacz wszystkim szukającym dobrego brzmienia za rozsądną cenę. SanDisk to dobry wybór!

 

Pozdrawiam, Mietas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Po kilku miechach użytkowania mogę coś powiedzieć na temat E130.

 

Orginalne słuchawki poszły w kąt ( ale nie płaczę za nimi ) dorobiłem się EP-630 ( wielkie zadowolenie ). Sansa jedynie raz zaliczyła zwiechę, kiedy za szybko przerzucałem piosenki. Nigdy więcej się to nie pojawiło. Obudowa już lekko się wytarła, napis "Sansa" też, ale szybka jest w idealnym stanie ( nie noszę go w sylikonie ). Razem ze sformatowaną kartą SD od niemieckiego GPS działa też dobrze ( karta 512 MB ). Czyta wszystkie pliki, nie ma chwili zawachania. Jedynie wkurza mnie trochę wolne włączanie - ale większość empetrójek tak ma. Co do dźwięku - bdb, jednakże już za bardzo przyzwyczaiłem się do tego dźwięku. Sądze, że potrzebuje czegoś nowego .... No na pewno kiedyś kupię jakiś nowy sprzęt, zapewne też Sandisk'a ...

 

Podsumowanie - sprawuje się, wszystko świetnie, bynajmniej jest to jeden z porządniejszych odtwarzaczy w niskiej cenie klasowej - o wiele, wiele, wiele, wiele lepszy od MP4.

 

Polecam ! ! !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jestem posiadaczem sansy e140 od dzisiaj !!! ;)

Mam następujące pytania:

1 Czy do sansy powinien być dołączony w standardzie jakiś zaczep, jak np. w creative'ach, dzięki któremu mógłbym "przypiąć" to cudo do spodni?

2 Czy to normalne, że w niektórych piosenkach odtwarzanych na sansie wokal jest jakby ściszony ?

3 Którą funkcją equalizera mogę pogłębić basy?

4 Czy po włożeniu karty sd do odtwarzacza i po podłączeniu do kompa mój windows 2000 ją wykryje ?

5 W niektórych piosenkach mam problem z ustawieniem tagów. Nie mogę zapisać nowych ustawień- wyskakuje błąd. Używam Winampa, czy można coś na to poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- nie wiem jak w e140, ale ja np w c140 nie miałem - zrobiłem go sobie sam :)

2,3 - masz ręczny equalizer, nawet jeśli nie za bardzo go rozumiesz (ja też jeszcze go nie do końca rozumiem), to pobaw się nim trochę, na pewno pomoże :)

5 - taguj innym program i najlpeiej jeszcze przed zgraniem na player, jeśli ci taki błąd wyskakuje (winamp tak poza tym nie taguje za dobrze utworów, czasem potrafi przez to jeden album by w czterech częściach :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I znów mam problem

Zrobiłem taga do utworków różnych wykonawców

Nazwa albumu: skladanka

Nazwa wykonawcy : skladanka

i mam problem , utworki których kolejność odtwarzania jest: 25, 26, 27 odtwarzajają się po utworku numer 20, natomiast piosenka numer 21 startuje dopiero po 27 .

Dlaczego utworki nie lecą w odpowiedniej kolejności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Ogólna recenzja po 6 miesiacach użytkowania :

 

Działa, żadnych kłopotów. Jedynie teraz się trochę wyrobił regulator głośności i czasem świruje, ale to tylko czasem. Co do zwiech - zaliczył tylko 4. Wyjąłem baterie i włączyłęm i działa na nowo. Planuję zakup karty 2 Gb- będzie to bodajże SanDisk.

 

Jedynie miałem kłopoty z kartami i usuwaniem piosenek. Wgrałem na karte przez Sanse kilka piosenek (zwykła karta 512 Mb ), wyjąłem karte a tu patrze - a na playerze są te piosenki, ale puste, Cały czas się włączały !!! Ale nic się nie stało - wystarczyło włożyć kartę, i usunąć przez Sanse na kompie te piosenki z tej karty i bez problemu.

 

Trochę się starł lakier, ale szybka jest w stanie idealnym. Nigdy nie był noszony w pokrowcu, ale odtwaracz jest używany dosłownie codziennie do szkoły, i się trzyma. Baterie zjada, ale ja słucham często głośno i często go właczam ( przerwy w szkole ).

 

Planuję jeszcze zakup : ładowarki z baterią i karty 2 Gb. Na zmianę odtwarzacza na razie się nie zanosi. Pozdrawiam !

 

P.S. Polecam wszystkim ten odtwarzacz. Jest bezawaryjny, ma dużą pamięć i co ważne - niską cenę. Ale nie jest to no-name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym kupic sobie sanse e 130. Mogłbym prosic uzytkownikow tego forum o odpowiedzi na moje pytania i o potwierdzenie/zaprzeczenie wad tego odtw. ?

 

Przejrzalem to i kilka innych forów i spotkałem się z następującymi problemami:

-zwiesza sie

- brak obługi polskich znaczków - chinskie krzaczki? jak jest z wyswietlaniem polskich znakow? upgrade to rozwiazuje?

-problemy z dlugimi nazwami plikow

- ponoc ma problemy z kasowaniem i dodawaniem plików

- wolno chodzi

 

Moje pytania :

-Czy odtw jest w stanie dzialac jako pendrve?

- Co nalezy zrobic zeby odtwarzal playlisty? wystarczy zgrac jakas playliste w fomacie .m3u ? player czyta mp3ki tylko z glownego folderu, czy z pozostalych rowniez?

- Co to UMS i MTP? ponoc ten odtw to ma...

- Jak jest transferami z karty? Zamierzam wspoldzielic ta karte z moim aparatem cyfrowym.. czy na szybszej karcie (high speed) zgrywanie bedzie trwalo kroce?

- Czy na karte SD mnozna nagrywac pliki normalnie z windowsa? tzn czy widac karte jako osobny dysk?

- Czy robiac upgrade firmware traci sie gwarancje?

- Jaki sofcik do tagowania polecacie? zalezy mi na szybkosci i na wygodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam poprzednie pytanie oraz dodaję nowe.

Odtwarzacz już parę ładnych razy nie chciał się włączyć

Co robić ?

Problem występuje wtedy gdy bateria jest na jednej kresce, jednak jezeli uda się właczyć odtwarzac wtedy chodzi jeszcze sporo czasu(więc bateria nie jest wyczerpana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawozdanie po jakiś 8 i 1/2 miesiąca :

 

Znudził mi sie ..... Miałem już w ręku kilka odtwarzaczy i niestety, ale to nie jest odtwarzacz dla takiego maniaka muzyki jak ja. Radio jest mało "precyzyjne" - już wolę radio w mojej Motoroli W220. Samo odtwarzanie jest wszystko dobrze, ale jakośc dźwięku i moc jest słaba. Głośność jest idealna, bo żadne odtwarzacze nie mają prawa porównywać się do głośności z Sansy. Pamięć 512 Mb i do 2 Gb starcza w zupełności. Chce miec więcej muzyki pry sobie - mam od tego laptopa. lakier zaczyna sie porządnie ścierać. Odtwarzacz czasem "fixuje", chociaż nigdy nie spadł. Jedyny największy problem mam z regulatorem głośności - ja jakos sie przyzwyczaiłem, ale zaczyna robić się to poważnie irytujące. Po prostu ja przestawiam powoli regulator, a on w tym momencie się maksymalnie przgłasnia/przycisza. Cały czas lata. Jak go mocniej gdzieś położe to sie przygłaśnia. Coś czuję, że czeka mnie wymiana ..... Tylko jeszcze nie wiem, na co ..... Najbardziej denerwuje mnie 'uszkodzony" reg. głośności i radio, a także nudny interface menu. Po prostu na dłuższą metę dla takiego zapaleńca jak ja nie spełnia zadania. Jako tani odtwarzacz o dużej możliwej pojemności dla osoby mało zwracającej uwagę na radio i na jakość dźwięku - POLECAM ! Ale jak dla mnie to już nuda ..... Wolę ganiać wszędzie z moim laptopem :lol:

 

Ogólna ocena - 3+ jak dla mnie

5- jak dla kogoś mało wymagającego

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poprawka do dwóch postów wyżej :

 

Otóż pewnego pięknego dnia postanowiłem ponownie posłuchać muzyki na moim E130. W końcu zdezorientowany i wkurzony na słabą jakość dźwięku mojego odtwarzacza postarałem sie i w zaczęłem grzebać przy EQ i przy SRS WoW. Wiedziałem, że jeżeli wyłącze SRS WoW to bas będzie o wiele, wiele, wiele mniejszy, i że będzie strasznie cichy. Zaryzykowałem .... Wyłączyłem SRS'a, ustawiłem EQ na moje własne, poprzestawiałem wszystko tak, jak chciałem i włączyłem piosenkę na maksa głośności.

I co : ZMIANA DŹWIĘKU O CAŁE 180O !!!!!! Dźwięk jest nad wyraz czysty, dobrze zównoważony i co ważne - bas jest IDEALNY ! ! ! ! Nie jet płaski jak przy SRS, dynamiczny, schodzi nisko, jest czysty, nie pozwala na charczenie sprzetu i jest głęboki ! ! ! ! !

 

Jedynie mam zastrzeżenia do regulatora głośności, bo coś złego się z nim stało. O ty pisłem w poście wyżej :

 

" .... problem mam z regulatorem głośności - ja jakoś sie przyzwyczaiłem, ale zaczyna robić się to poważnie irytujące. Po prostu ja przestawiam powoli regulator, a on w tym momencie się maksymalnie przygłaśnia/przycisza. Cały czas lata. Jak go mocniej gdzieś położe to sie przygłaśnia .... "

 

Muszę chyba rozebrać odtwarzacz, tylko nie wiem, jak. No cóż - coś trzeba zrobić.

 

Więc poprawiam swoją wypowiedzieć - odtwarzacz zaskoczył nie bardzo pozytywnie i to dwiema zmianami : wyłączeniem SRS WoW i poustawianiem wg. mojego gustu EQ. POLECAM TO WSZYSTKIM ! ! ! ! !

 

Ocena jak dla mnie - 4+

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Znacie może miejsce, gdzie można kupić ekran LCD do sansy e1xx?

Moja do mnie wróciła (kumpel ją znalazł po miesiącu), ale z pękniętym LCD :(

Pomóżcie! Nie mam najmniejszej ochoty kupować nowego playera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Chwila, chwila - że co ? ? ? Mówisz, że 4 Gb też się odczytuje ? ? ? ? Cosik mi sie wierzyć nie chce ......

 

Ja narazie mam mojego SanDisk'a, wiele już przeżywa, ostatnio katorgi na kierownicy roweru ( zrobiłem uchwyt do kierownicy z uchwytu od dzwonka i orginalnego sylikonu - działa świetnie :) ). Nie narzekam, chociaż że świruje już kompletnie regulacja od głośności ( działa dobrze, jak się mocno i powoli przesuwa suwaczek ). Ja nie narzekam - niedługo planuję zakupić kartę 2 Gb ( chociaż jeżeli kolega mówi, że 4 Gb działa - to muszę się jego dopytac :) )

 

No i co najważniejsze - nie mam żadnych kłopotów z wgrywaniem piosenek, resetowaniem się odtwarzacza, jak np. mają tak użytkownicy seri M2** lub E2** lub C2** ...... Po prostu mój odtwarzacz działa i gra :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności