Skocz do zawartości

Samsung P3 vs Samsung Wave


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

wave fajną telefoną by był ... gdyby tylko był na androidzie, szkoda że nie ma na niego portu andruta tak jak na chociażby htc hd2, na pewno bym się z nim zakumplował a tak na tym cały bada jest dla mnie zwykłym telefonem jak avila czy monte tylko na trochę większym wypasie...

 

szkoda bo technicznie oferuje to samo co galaxy s + fajną jakość wykonania + fajny rozmiar za dużo mniejsze pieniądze...

 

Chyba nie kupiłbym Wave jakby miał Andka na pokładzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E2 to zdecydowanie nie "liga" P3. Nie twierdzę, że E2 gra źle, ale do poziomu P3 mu daleko.

Ja mam odmienne zdanie. E2 nie słucham bez BBE, więc nie biorę pod uwagę jego brzmienia na presecie 'normal'. Na którymkolwiek z ustawień BBE E2 gra na poziomie P3. Różnice wynikają z charakteru przekazu, nie z jakości czy jej braku. Oba grajki mają podobną moc, oba świetnie kreują scenę. Samsung jest bardziej ocieplony w stosunku do Cowona, ma też jakby bardziej konturowy, lepiej kontrolowany bas. Góra natomiast podoba mi się bardziej w E2. Większy poziom hissu jest słyszalny na Cowonie.

 

Być może E2 jest mniej naturalny w przekazie, pewnie przez BBE, niż P3 ale mimo różnić charakteru oba generują wysokiej jakości brzmienie. Dodam jeszcze, że Westone 3 (funowe, podbite skraje pasma, wykop, czasami ostre) lepiej mi się słucha na E2, Samsung je jakby bardziej zmula. Natomiast w przypadku Earsonics SM3 (ocieplone, gęste, słodkie, gładkie, równe, naturalne) częściej sięgam po Samsunga, na E2 odczuwam dyskomfort spowodowany zniekształceniem naturalności przekazu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mój kontakt z E2 był zbyt powierzchowny, niemniej na moich słuchawkach nie udało mi się na tym odtwarzaczu uzyskać dźwięku, który mógłby mnie satysfakcjonować. Przy każdym z ustawień korektora, zawsze mi czegoś brakowało. Oczywiście, w swojej klasie, E2 nie ma sobie równych, ale zawsze będzie przegrywał z odtwarzaczami pokroju P3, J3, czy S9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, widze jeszcze duzo roznic :) Fale przejalem po zonie - zreszta sam ja doradzilem jej pol roku wczesniej :) Nie dala rady przyzwyczaic sie do ekranu dotykowego, a poniewaz przed swietami przedluzalem abo, no to wzialem e52 i mam tym sposobem Falke dla siebie.

 

A jak sie dostac do menu serwisowego? Jest to w ogole mozliwe przy brandowanym sofcie? Ja najchetniej przeszedlbym na bade 1.2 ale przerzucilem troche samsungowych forow i w koncu nie wiem, czy to jest juz wersja finalna czy nie, bo sa rozbiezne opinie na ten temat :) Mnie ciekawi swipe do sms-ow ktory pojawil sie wraz z ta wersja, najprawdopodobniej na brandowana wersje 1.2 bady nie ma co liczyc, wiec chyba pozostaje tylko wlasna instalacja ;)

 

TASAK :D

Bada 1.2 już jakoś w listopadzie była a ta oficjalna też już jest dostępna od paru dni . Oczywiście możliwość aktualizacje telefonu z brandowanym softem jest zablokowana ;) .

Do menu serwisowego wchodzisz ty sposobem : włączasz klawiaturę jak przy wybieraniu numeru i wpisujesz *#197328640# - tutaj jest temat jak podbić dźwięk o pare decybeli przy głośniku do rozmów, zewnętrznym czy na słuchawkach . http://badaworld.pl/viewtopic.php?f=87&t=424 .

Swype a raczej T9 Trace nadaje się do pisania krótkich sms'ów i tylko w pionie IMO. Soft 1.2 przynosi zdecydowanie więcej zmian, wystarczy poszukać . BTW : na MWC 2011 mają zaprezentować bada 2.0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo.... nareszcie, ktoś to wyraźnie napisał.

Ja już od 4 miesięcy słucham muzy tylko z Fali, od kiedy ją tylko dostałem z firmy.

Gra naprawdę bardzo dobrze, sprzedałem nawet swój X-1050, który leżał i się kurzył ostatnio.

Wave gra moim zdaniem o wiele lepiej, znowu można się cieszyć z muzy i to było najważniejsze,

 

Co ciekawe z większych słuchawek łatwiej idzie mu ciągnięcie SHURE SRH 840 niż GRADO SR-60i.

Pozdrowienia dla wszystkich i czekam na wrażenia z podłączania innych nausznych.

SRH 840 grają całkiem nieźle ale to jeszcze nie do końca to....

 

By the way... (dopisane 15min później)

1. Zwiększyłem sobie właśnie głośność opisanym wcześniej sposobem, działa i jest tylko lepiej :).

Teraz już Grado są napędzane bez większego problemu na połowie głośności :P

 

2.Piszecie, że można P3 kupić za 300 PLN, ja na necie widze ceny tylko w okolicach 600-700. Gdzie można nowy P3 kupić w takiej cenie??

Edytowane przez zurek1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P3 kupisz na allegro wpisując Samsung P3JCB o ile się nie mylę. Bez JCB nic nie wyskoczy, urok nędznej wyszukiwarki.

Dzięki, człowiek życie całe się uczy......podobno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zurek1976, polecam przeczytać http://forum.mp3stor...portable-audio/, z racji, ze masz te słuchawki.

 

Nie no oczywiście, że wszystko czytałem.... dlatego miałem przez jakiś czas zestaw szczurków z X-1050, ale nigdy nie miałem pełnej satysfakcji z tego zestawu. Muzyka nie miała wypełnienia w średnicy, głosy były lekko wycofane itd.

Anyway, Samsung Wave jest lepszy..... Soniak poszedł w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do p3 z allegro jakby ktoś się bał - nie ma czego. kupiłem ... martwa częśc ekranu. odesłałem - po kilku dniach wymieniona matryca, cacy. jestem w plecy.... 5.40 za wysyłke, to chyba nie tak dużo biorąc pod uwagę ile kosztują te samsungi w innych miejscach. Z samą wymianą nie było problemu, dostałem adres na który mam wysłać odtwarzacz z opisem usterki i nikt problemów nie robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyway, Samsung Wave jest lepszy..... Soniak poszedł w odstawkę.

Hmmm lepszy mowisz, ciezko mi w to uwierzyc, dla mnie X gra swietnie.

 

Ciężko mi w to uwierzyć, dla mnie Wave gra świetnie...

 

Takie pisanie jest bezcelowe, bez bezpośredniego porównania nie ma co się wdawać w rozważania co lepsze. No i jeszcze dochodzi gust...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyway, Samsung Wave jest lepszy..... Soniak poszedł w odstawkę.

Hmmm lepszy mowisz, ciezko mi w to uwierzyc, dla mnie X gra swietnie.

 

Ciężko mi w to uwierzyć, dla mnie Wave gra świetnie...

 

Takie pisanie jest bezcelowe, bez bezpośredniego porównania nie ma co się wdawać w rozważania co lepsze. No i jeszcze dochodzi gust...

 

Ja właśnie miałem możliwość wykonania takiego bezpośredniego porównania.

Testowałem różnice ponad miesiąc. teraz tak naprawdę muszę się przyznać, że po prostu nie chciałem wierzyć własnym uszom, no bo przecież Sony i to jeszcze z Shure musi być lepszy.

W końcu odstawiłem słuchanie na tydzień zupełnie. Potem właczyłem sprzęty ponownie i po prostu doszedłem do wniosku, że słuchanie Samsunga daje mi więcej radości i tyle..... W taki to oto prosty sposób pozbyłem się wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem możliwość bezpośredniego porównania dźwięku P3 i serii X od Sony. Mogę tylko potwierdzić to, co napisał przedmówca. Dla mnie P3 gra bardziej przestrzennie i szczegółowo, bas ma lepsze zejście. Ktoś tu pisał, że nie chce mu się w coś wierzyć. Jaki w ogóle sens ma takie pisanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falka to naprawde swietny player, to juz wg mnie ten poziom, ze w gre moga wchodzic - tak jak napisal zurek tylko indywidualne preferencje, dzis robilem sobie male porownania z taczka 4g i ciezko sie zdecydowac, fala ma jakby wieksze muskuly i lubi je prezyc, taczka jest bardziej "przezroczysta" - rozdzielczosc na wysokich lepsza. Ale powiadam, nie ma zadnego wstydu, jakby mi sie udalo gdzies dorwac sdhc 32GB w niezlej cenie, to kto wie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy p3 gra podobnie do p2?

 

Z tego co pamiętam, to tak.

 

Jak nie zapomne to sprawdze wieczorem ;)

 

Daj znać, bo nie wiem, czy dodawać ten format na pierwszej stronie ;]

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do kupna Wave'a, więc bardzo proszę jego właścicieli o odpowiedzi na następujące pytania:

 

1. Podobno firmware Orange jest najgorszy, bo ma najwięcej ingerencji - a jak jest z innymi operatorami? Czy np. Play, Era, Plus dodają coś od siebie? Co z zagranicznymi sieciami?

2. W specyfikacji Samsunga pamięci wewnętrznej jest 2 GB, tymczasem Siekiera w swojej sygnaturze ma 4 GB, a spotkałem też i 8 GB - jakie są wersje i dlaczego nie są tak dobrze opisane (np. na aukcjach Allegro czy nawet w niektórych sklepach internetowych) jak w przypadku iPhone'a? Czyżby to nie miało znaczenia?

3. Podobnie obsługa kart pamięci - max to 16 GB, jak na stronie Samsunga, czy 32 GB, jak to gdzieniegdzie można znaleźć?

4. Czy w odtwarzaczu plików muzycznych pamięć telefonu jest połączona z pamięcią karty?

5. Czy złącze USB to zwykłe micro USB, czy jakieś autorskie Samsunga?

6. O co dokładnie chodzi z tym "dziwacznym pykaniem między utworami, gdy ręcznie zmieniamy piosenkę"? Czy zmiana utworu trwa aż tyle, że jeszcze w międzyczasie słucha się trzasków? Podczas odtwarzania utworu takiego pykania nie ma? Może jest to wina włączonego wyświetlacza - jak np. w S:flo2?

7. W Bada 1.0 można było wyłączyć odtwarzacz tylko przez menedżer zadań. Zmieniono to w nowszej wersji systemu?

8. Czy nawigacja po folderach jest możliwa, czy jest tylko po tagach?

9. Orientujecie się, czy niższe Wave'y grają tak samo, czy inaczej? A Wave II?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Orange wywala funkcje router wifi, ikonkę nawigacji, gry i coś tam jeszcze. Generalnie należy się wystrzegać kupna od nich. Plus też chyba nawigację wywala i darmową gierkę Asphalt 5. Play też coś mąci ale nie wywala nic z softu. Era jest nieszkodliwa = najlepsza. Najlepiej kupić najtańszy Orange i od razu wgrać niebrandowany soft :D ale tracimy wtedy gwarancję.

2. Wszystkie są 2GB. 1GB zarezerwowane na aplikacje Bada, 600MB zarezerwowane na skrzynkę sms, email itp. Jedynie 400MB zostaje dla użytkownika.

3. 32GB działa. Jednak klasa poniżej 4 może mieć problemy z nagrywaniem filmów w HD.

4. Jest połączona.

5. Normalne micro usb, uniwersalne.

6. Nie ma u mnie żadnego trzaskania przy zmienianiu utworów.

7. W bada 1.2 dalej jest to skopane ale ja na to nie zwracam już uwagi. Nie przeszkadza to w niczym ani baterii nie żre. Inna metoda zamknięcia to pause->następny utwór->czerwona słuchawka. Wtedy się zamyka :P

8. Tylko po tagach i nie słyszałem, żeby miało się to zmienić.

9. Wave II S8530 gra tak samo. Niższe Wave'y dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności