Skocz do zawartości

iPod Nano 6g vs. Touch 2/3g


Existone

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanko do siedzacych w teacie "jablek". Ktotry z plejerkow lepiej gra? Nowy nano 6g czy, klasyczny juz, touch 2/3g?

 

Aha i jeszcze jedno - czy bardziej opłaca mi sie kupic nowego Nano 6g, czy uzywana taczke w tej samej cenie?

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi,

 

Pozdrawiam,

Existone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to wypatrzylem nano 6g i mam mozliwosc sciagniecia z USA wersji 16-to gigowej za 500zl, juz po doliczeniu przesylki. brac, czy moze lepiej toucha kupic? te bajery jego mnie troche pociagaja xD, ale w sumie bede duzo jezdzil na rowerze, wiec nano jest do tego lepsza opcja... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, bo... podobno touch 4g gra "troszke" lepiej touch g3 (ktory z kolei gra tak samo jak g2). A nano 6g ma byc miniaturowa wersja toucha 4g. Tu pojawia sie opinia o "wybitnej" roznicy jakosci miedzy nano a taczka. Mozna w takim razie wiedziec, w jakich aspektach przejawia sie wybitnosc nano wzgledem taczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nano gra delikatnie lepiej niż touch 2/3g

 

 

od touch 2g gra "wybitnie" lepiej. Nie tylko troszkę.

 

Wybitnie lepiej gra na czym? Bo jak dla mnie gra troche inaczej na obu moich IEM'ach - ma sygnature bardziej podobna do iP4 ale od niego jest gorszy praktycznie pod kazdym wzgledem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, bo... podobno touch 4g gra "troszke" lepiej touch g3 (ktory z kolei gra tak samo jak g2). A nano 6g ma byc miniaturowa wersja toucha 4g. Tu pojawia sie opinia o "wybitnej" roznicy jakosci miedzy nano a taczka. Mozna w takim razie wiedziec, w jakich aspektach przejawia sie wybitnosc nano wzgledem taczki?

 

Tu jest moja subiektywna opinia ta temat różnic między T4G i Nano6G:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/68132-nowe-generacje-ipodow/page__st__110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio słuchałem nano 5g i już myślałem że apple skończyło produkcję małych odtwarzaczy dobrze grających wraz z nano 2gen /szufla 1, nano 1,2/ a tu zonk   :blink: zdaje się że za niedługo na forum będziemy mieli więcej tych maleństw niż taczów, kroi się nowe numero uno od apple, tym bardziej jeśli zdoła napędzić słuchawki takie jak np. shp5401   :D tylko czemu takie drogie  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, bo... podobno touch 4g gra "troszke" lepiej touch g3 (ktory z kolei gra tak samo jak g2). A nano 6g ma byc miniaturowa wersja toucha 4g. Tu pojawia sie opinia o "wybitnej" roznicy jakosci miedzy nano a taczka. Mozna w takim razie wiedziec, w jakich aspektach przejawia sie wybitnosc nano wzgledem taczki?

 

Dokładnie coś takiego mi się cisnęło na usta po tym co napisał Aza... Już planowałem zakup taczki 2g a teraz nie wiem... Czekać aż potanieje nano 6g...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie porownywalem - nie mialem takiej potrzeby. Ale http://forum.mp3store.pl/topic/61138-ipod-touch-1g-vs-2g-vs-3g/ taka teza zostala postawiona tutaj i nikt z nia specjalnie nie polemizowal, odnioslem raczej przeciwne wrazenie. Zreszta w innych miejscach tez takie opinie byly formulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtybitnie od Touch 2g. Touch 2g przegrywa z 3 generacją. a Nano (nie znam Touch 4g), wydaję się być bardzo mocno ulepszoną wersją touch 2g.

 

Z 3 generacja czego? Toucha? To chyba jakies rozne Touche slyszelismy. I nie wiem czemu Nano 6G mialoby byc ulepszona wersja touch'a skoro gra inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też na jakim sofcie słuchaliśmy panowie- co większy soft w sensie 3.0- 4.0 zmieniało się brzmienie lekko. Dla Ciebie gra inaczej? bo dla to "mocno" podkreślam mocno ulepszona wersja touch 2g. A pod mocno- kryję się lepszy sam bas chociażby czy środek- ale dalej charakterystyka brzmienia jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też na jakim sofcie słuchaliśmy panowie- co większy soft w sensie 3.0- 4.0 zmieniało się brzmienie lekko. Dla Ciebie gra inaczej? bo dla to "mocno" podkreślam mocno ulepszona wersja touch 2g. A pod mocno- kryję się lepszy sam bas chociażby czy środek- ale dalej charakterystyka brzmienia jest podobna.

 

Brzmienie miedzy 3.x a 4.x zmienialo sie jak sie mialo wlaczone eq - bez eq nie mialo najmniejszego powodu zeby sie zmieniac i nic takiego nie zauwazylem. Co do charakterystyki - jak dla mnie jest tak podobna jak miedzy 1g a 2g - czyli nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie popadał w skrajności, przecież touch 2g to dobry player i uchodzi(ł?) tutaj za zacny sprzęt, a teraz wychodzi, że 3g gra dużo lepiej, a 4g to już w ogóle odskoczył strasznie, razem z nano. to ja na swoim clipie+ chyba przestane słuchać, bo wyjdzie zaraz, że taki nano go brzmieniowo po stokroć miażdży i nie ma co w ogóle uszu męczyć ;)

 

jeśli chcesz słuchać na pchełkach to bierz najtaniej, czyli toucha 2g, będziesz miał przynajmniej dodatkowo fajną konsolkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zalezy czego oczekujesz od odtwarzacza... jesli chcesz miec kombajn multimedialny to tylko taczka. Natomiast jesli zalezy Ci na rozmiarach, moim zdaniem takze wygodzie zostaje nano 6g.

 

Co do jakosci dzwieku... Jakis czas temu mialem okazje porownac ip4 z nano6g. Nano 6g gral przyjemniej, ip4 mial bardzo dobrze separowany, gleboki bas, ale za to gora troszeczke sie zlewala. Wydaje mi sie ze byl jednak cieplejszy niz nano. W tej chwili nie ma zadnego playera na ktorego chcialbym wymienic nano biorac pod uwage dzwiek.

Edytowane przez milosz191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno, chodzi o to, że chcę słuchać na w miarę tanich słuchawkach, mojemu ucho, choć wprawne jest niewybredne, a poniekąd żal mi pieniędzy (kwot typu 400zł) na mega-wy****ne słuchawki, a nieraz się stykałem z pchłami Apple'a i jak dla mnie grają przyjemnie.

 

@milosz191

A jak z basem? Jak mniejwiecej słychać nano na jabłkowych pchełkach?

 

Jestem fanem muzyki elektrycznej, dlatego lubię oprócz słyszenia czuć bas, ale nieraz było, że plejerki przez to "ignorowały" górę i tak np. wokale gdzieś przepadały w bassowej jeździe.

 

 

I wogolę dzięki wam za wypowiedzi, jeszcze się będę musiał zastanowić :P. Co do Toucha 2g, na allegro znalazłem 16gb z folią na ekranie za 430zł (od SuperSprzedawcy). Co o tym sądzicie? Wydaje mi się, że cena ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas i pchełki - jedno wyklucza drugie :) tym bardziej te od apple

bardziej szanujący słuchacz muzyki elektronicznej musi zapopatrzyć się w słuchawki dokanałowe dobrej jakości - chociażby eterny, które uznawane są na basowe potworki, co więcej z chłodnym touchem bardzo dobrze się zgrywają a kosztują jedyne 225zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności