Skocz do zawartości

Tani odtwarzacz FLAC!


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam taniego odtwarzacza, ktory ogarnie pliki FLAC. Sciagam muzyke we flac na odtwarzacz stacjonarny dlatego szukam czegos przenosnego co bedzie dawalo se z tym rade. najlpeiej cos taniego. Sluchawki juz mam, dokanalowe Panasonic RP-HJE240.

Zainteresowaly mnie 2 modele. Pentagram Volt, ktory sieje duzo kontrowersji i Sansa Clip. Ktory by lepiej zagral biorac pod uwage moje sluchawki? I czy da sie w nich wylacz te zabezpieczenie, ktore zmniejsza glosnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip/Fuze i tyle, żaden Pentagram. Ograniczenie głośności w Sandiskach można wyłączyć w menu (Głośność normalna/wysoka), a jeśli nie masz odpowiedniej opcji to robisz reset playera do ustawień fabrycznych i/lub wgranie firmware od nowa (nie pamiętam, dosyć dawno miałem Fuze'a) i przy pytaniu o region (będziesz miał prawdopodobnie możliwości: Europe i Rest-of-world) wybierasz "resztę świata", a później Głośność->Wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Fuze odtwarza FLAC, bo nic o tym nie pisze.

I czym one sie roznica? Bo jest Sansa, Sansa Clip, Sansa Fuze...

 

Penie że Fuze odtwarza FLAC.

Czym się różnią?

Sansa to generalnie marka odtwarzaczy SanDiska.

Clipy są stricte mp3, Fuze to już mp4 (przynajmniej w teorii...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczy tak ogólnie to obecnie jest Clip, Clip+, Fuze (no jeszcze Fuze+ ale dopiero wchodzi i ciut drogo). Clip od Clip+ różni się slotem na karty microSD (+ ma slot), a Fuze jest do tego ogólnie większy, ma normalny wyświetlacz na którym obsłuży filmy, lepszą baterię, inną nawigację (coś jak Clickwheel ale się kręci a nie reaguje na dotyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Vedia A10 - same problemy z firmware'm oraz samym urządzeniem, nie polecam

 

Iriver E30 obsługuje FLAC'i i kosztuje niezbyt dużo, z innych propozycji Cowon E2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM będzie prawdopodobnie w Blistrze. Moi bracia mają Sansę Fuze. Jeden kupował przez internet i ma w opakowaniu, drugi ma z Euro RTV i właśnie w blistrze jest. Różnice są raczej nieduże i tyczą się instrukcji, jakiś karteczek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lostson - naprawdę? Serio pytam, bo pamiętam dyskusję tutaj na forum, z której wynikało, że Clip==Fuze (brzmieniowo), ale Clip+=/=Clip ("plus" miał być ponoć cieplejszy) - nie wiem, nie słuchałem Clipa+, a tylko pierwotnego Clipa i Fuze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vedia A10-scierwo?

 

W rzeczy samej.

Załóż temat o takim tytule w dziale Vedii, to porozmawiamy - tu nie ma sensu robić kolejnego OT'a.

 

Poweidzcie mi jeszcze czy ma on reczny EQ i czy mozna wylaczyc blokade Volume? Chodzi oczywiscie o Fuze.

 

Ma ręczny EQ - 5 zakresów. Blokadę głośności można wyłączyć normalnie z poziomu menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostane przy swojej Vedii A10 okreslanej jako scierwo.

@raf pozbede sie Sansy Clip juz mi sie znudzila(sluchawki z urwanym jackiem)za symboliczna zlotowke, wrazie zainteresowania pisz na priv

 

zglosil sie pierwszy chetny wydaje sie bardziej potrzebujacy wiec jemu wysylam

sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do OEMów - ja bym omijał. Podróbek nie ma, ale są "refurbishe", czyli odtwarzacze "przywrócone do życia". Nie mają gwarancji producenta (tylko sprzedawcy) i w moim psuje (mogę wręcz powiedziec, że się zepsuła, bo muszę nakombinować, żeby działała) się nawigacja - z tego, co wiem takie coś w zwykłych wersjach normalne nie jest...

 

A co do EQ - podobno w Fuze praktycznie nie działa na oficjalnym FW, w przeciwieństwie do Rockboxa, gdzie masz dość rozbudowany equalizer...

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam RB, oficjalnego FW nawet nie tykałem (lenistwo, nie chciało mi sie konwetować muzyki do jednego formatu). A teraz niestety nie mogę nawet wejść do niego bo mi "lewo" w sterowaniu padło kompletnie... :(

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam RB, oficjalnego FW nawet nie tykałem (lenistwo, nie chciało mi sie konwetować muzyki do jednego formatu). A teraz niestety nie mogę nawet wejść do niego bo mi "lewo" w sterowaniu padło kompletnie... :(

 

Konwertować do jednego formatu?

Edytowane przez zmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności