Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] ksc75 vs shp5401


Zelot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zakup nowych słuchawek w cenie ok. 90zł. +/-20zł gdyby to dużo zmieniało. Żadne doki mnie nie interesują - nie jest to dla mnie ergonomiczne rozwiązanie. Wstępnie upatrzyłem sobie te 2 modele co w tytule, czyli kossy ksc75 oraz philipsy shp5401. Przeważnie będą używane na dworze, niekoniecznie w wielkim hałasie (tłumienie otoczenia nie jest takie ważne). Przede wszystkim zależy mi na reprodukcji dźwięku, nie jestem jakimś bassheadem. Aktualnie mam starą sanse m240 i może to być obecnie zakup na wyrost, bo wolę zmieniać później samego grajka niż cały zestaw. Jeśli chodzi o muzykę, to słucham w 90% electro/fidget/dubstep/rave i w 10% rock/metal. Gdyby ktoś nie kojarzył co to za muzyka, to załączam linki

 

electro

fidget

dubstep

 

No i czekam na jakieś wsparcie z doborem słuchawek :)

 

Zero zainteresowania? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym stawiał na ksc75- jak sam widzisz mam dwie pary tych słuchawek. Jeśli masz zamiar wychodzić jednak 75 będą lepszym rozwiązaniem. Druga sprawa że 5401, nie jest tak prosto napędzić, tzn. można i z dziurki ale zupełnie inaczej brzmią po recablingu i po wzmaku. 5401- lepiej mieć do domu, a ksc75 na dworze. Jednak 5401 mają więcej basu gdzie się sprawdza w muzyce elektro-pop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są jeszcze Aiwa Shellz, są bardziej neutralne niż KSC75, które mają agresywniejszą górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthass - jak wyglada porownanie - Koss KSC75, Aiwa Shellz, Sony MDR-Q68LW ? - bo z tego co widze masz owe 3 modele. Mi w lapska soniacze nie wpadly i jestem ciekaw co z tych clipow najlepiej gra. Od siebie dodam ze stawiam shellz'y ponad ksc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony MDR-Q68LW - strasznie płasko i jasno, praktycznie bez basu. Są bardzo podatne na EQ za pomocą, którego można uzyskać niesamowite efekty (np. na meizu po zabawie EQ to zupełnie inne słuchawki). Imo bez EQ lepiej je sobie darować.

 

Jak już pisałem Aiwa Shellz brzmią bardziej neutralnie niż KSC75 i jeśli miałbym je ocenić w miarę obiektywnie (nie kierując się do końca własnymi preferencjami) to również uważam, że Shellz są całościowo lepsze dźwiękowo niż Kossy.

Kossy za to mają swój specyficzny charakter, który może się niektórym bardziej podobać (taka kapkę krzykliwa bezpośredniość, częściowo związana z czasami nachalną górą, z jednocześnie dość szeroką i swobodnie kreowaną sceną).

Shellz są bardziej wyważone, góra nie jest już tak zaakcentowana, za to jest trochę więcej basu, środek wydaje mi się nieco wysunięty do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam!

 

Wiem, odkopuję, lecz nie widzę sensu zakładania nowego tematu, jeśli pytanie jest bardzo podobne.

 

Mam KSC75 na pałąku KPP i zastanawiam się, czy nie zmienić na SHP5401. Kossy dla mnie za bardzo koloryzują dźwięk, instrumenty się zlewają, grają za ciepło. Będę używał z Soniakiem 618S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem oba modele. I właśnie shp5401 mniej koloryzują w ogóle są dosyć wierne w przekazie, o wiele bardziej szczegółowe (ze wzmacniaczem). KSC75 są bardzo przyjemne ale w filipach wszystko pod względem technicznym będzie lepsze. Tylko właśnie charakterystyka też się nieco zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

 

Pomyślałem o nich, bo odsłuchałem je w jakimś sklepie RTV/AGD. Grały przyjemnie, jedynie bardzo sylabizowały (tak to się pisze?) bardzo przy płytce TSA Proceder (też się zdziwiłem, jak ja tam usłyszałem). Bardzo ładnie grały Jazz, trąbka brzmiała przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności