Skocz do zawartości

Cowon e2 - problem bateria


Aqualo

Rekomendowane odpowiedzi

A właśnie, trzeba pamiętać że długość działania na jednym ładowaniu sprawdza się w taki sposób:

- pliki MP3 128kbps (tylko takie), odtwarzanie zapętlone

- wyłączone dopalacze dźwięku (dopalacze i equalizer powodują extra zużycie energii)

- połowa skali głośności (np. 20/40)

- słuchawki z zestawu (nie żadne hełmofony)

- wyłączony wyświetlacz (jeśli odtwarzacz ma wyświetlacz i da się wyłączyć podświetlenie)

- po włączeniu odtwarzania nie dotykać odtwarzacza (nie bawić się nim, nie włączać wyświetlacza jeśli ma, nie przełączać utworów)

 

Dopiero tak sprawdzony odtwarzacz pozwala stwierdzić:

- czy i na ile zużyta jest bateria (kiedy odstaje od czasu podanego od producenta)

- jak bardzo producent "mija się z prawdą" pisząc o czasie działania, podczas "normalnego" odtwarzania (czyli nie pliki MP3 128kbps, dopalacze, wyższa głośność, słuchawki inne niż standardowe, co chwilę ktoś próbuje się bawić odtwarzaczem albo przełączać utwory)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN, zapomniałeś dodać że te utwory mp3 128kbps powinny zawierać tylko spokojną muzykę klasyczną;)

Tak pewnie wygląda te 11h wg producenta... Ale mniejsza o to, nigdy się nie oszukuję że będzie działać tyle czasu ile mówi producent, mi zależy żeby działał chociaż te 7h. Bo znająć zużywanie się ogniw to za dwa lata posłucham sobie max 3h.

Dla pewności zrobię jeszcze test wg Twoich wytycznych w weekend ale na 99% będę musiał go oddać na serwis.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja dalej mam ten sam problem;/ Bateria w cowonie trzyma max. 4h i sama wyladowywuje sie jesli nie wlaczam go ok. 5 dni. Ok, spoko, niech juz sie rozladowywuje sama jak musi - zawsze bez problemu mego naladowac te poltorej godzinki. Ale te 4h dziialania to niestety nie przejdzie ;/ Tak jak pisze Rictusgrin, jakby bylo chociazby z 7 lub 8h to by bylo juz git.

Sprawdze jeszcze jak to jest tym mp3 128kbps, i reszta ale nie powinno tak byc, ze trzeba 'dobierac' piosenki, najlepiej zeby byly flac (chociaz pliki flac powinny bardziej rozladowywac baterie niz mp3), bez eq i wszystko tak obciete. Producent powinien napisac prawdziwą, albo NIEZNACZNIE przybliżoną zywotnosc baterii tylko ze na ŚREDNICH ustawieniach odtwarzacza, a nie na maksymalnie zminimalizowanych. Moze wtedy bym sie bardziej zastanowil nad jego kupnem ;/

A tak apropo to ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa. Otoz ktos tam wczesniej napisal ze baterii litowych nie powinno sie podladowywac. To w takim razie z wymiana muzyki z odtwarzacza musialbym czekac az bateria sie calkowicie rozladuje i dopiero wtedy podlaczyc do kompa pod usb i jednoczesnie ladowac i przegrywac muzyke. No bo jak bym wsadzil mp3 do kompa zeby wrzucic chociazby 3 piosenki w dowolnym czasie trwania baterii na te 5 min co przegrywam muzyke, to bateria by sie podladowala - a tak byc podobno nie moze ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj bzdur ładuj kiedy chcesz ile chcesz. Moja chodzi długo na flac, dłużej niz na mp3 co w sumie nie jest logiczne. Jesli moja chodziłaby 4h reklamowałbym ja i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moja chodziłaby 4h reklamowałbym ja i tyle.

 

a tak z ciekawości to: gdzie byś ją reklamował? sam sobie? producentowi? hurtownikowi?

 

a teraz napiszę o co mi chodzi - WojtekC nie napisał wszystkiego ... mianowicie tego że handluje tym towarem - oczywiście nie można mieć żadnych pretensji do sprzedawcy który poleca zakup towaru który w razie czego można go zawsze reklamować - interes to interes - przecież to forum również należy do sprzedawcy [ktoś musi zapłacić za serwer] - ale zawsze jest jakieś ale

ktoś potrzebuje rady/pomocy więc zadaje pytanie... po czym odpowiedzi udziela sprzedawca .... czy to jest OK? lepsza jest jakakolwiek pomoc niż żadna ale czy nie należałoby zaznaczyć że nie jesteś zwykłym nabywcą?

 

Nie słuchaj bzdur ładuj kiedy chcesz ile chcesz
a co jeśli za jakiś czas okaże się że nie masz racji? ... czy napiszesz na forum 'przepraszam'? czy sprzedasz następny odtwarzacz?

 

rzepuncja - kiedy kupiłeś ten odtwarzacz? jak długo go używasz?

<h3></h3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie rozumiem cię cos nie działa jak powinno reklamuje to i serwis tym się zajmuje. O co ci chodzi? Nigdzie nie ukrywam, ze jestem sprzedawca w mp3store. Co do mojego egzemplarza nie wierzysz popytaj chłopaków którzy do mnie przychodza z forum. Kasza ma identycznego jak ja. Mam co do ładowania racje poczytaj sobie trochę w temacie. Playerka mam od maja 2010 moze czerwca musiałbym sprawdzić. Na jaka inna pomoc liczysz niz poradzenie - serwis? Naciśnij ten guzik, stań na rekach a player bedzie chodził jak u mnie 9h?

 

...i prosze nie snuj teorii spiskowych... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odtwarzaniu losowym, utwory zarówno mp3 (najczęśćiej 320kbps) jak i flac, głośność +4 od domyślnej, przeważnie BBE VIVA2, słuchawki sennheiser mx360 i trochę akg k420 mój odtwarzacz trzyma jakieś 5-6h

chciałoby się więcej, bo przy moim użytkowaniu ładuje go co 3-4 dni ale to chyba norma w E2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odtwarzaniu losowym, utwory zarówno mp3 (najczęśćiej 320kbps) jak i flac, głośność +4 od domyślnej, przeważnie BBE VIVA2, słuchawki sennheiser mx360 i trochę akg k420 mój odtwarzacz trzyma jakieś 5-6h

chciałoby się więcej, bo przy moim użytkowaniu ładuje go co 3-4 dni ale to chyba norma w E2

 

Raz eq, dwa odtwarzanie losowe - ma to niestety negatywny wpływ na czas pracy. Moje ustawienia bez eq i bez losowego - normalnie folder po folderze i na flac dobijam do 9h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok a wiec sprawa wyglada tak: W ostatni weekend zrobilem test tak jak 1 forumowicz polecal. Naladowalem do pelna, wlaczylem odtwarzacz, o najbardziej zminimalizowanych parametrach: muza mp3, shuffle off, glosnosc domyslna, eq normal i faktycznie wytrzymal drugie tyle co przy sluchaniu na BBE VIVA2, czyli ok. 8h. Czyli wszystko jasne: EQ to istny pozeracz energi. Szczerze mowiac to nie sadzilem ze moze on zabrac nam az polowe czasu pracy ;)

W takim wiec razie kamien mi spadl z serca, bo myslalem ze z moim cowonem jest cos nie tak, ale skoro wytrzymuje 8h to go zostawiam i nic nie reklamuje :) Tak wiec do sluchania w dlugiej podrozy polecam sluchac na wylaczonym eq, jedynie mozna wlaczyc przy pojedynczych kawalkach, bo jesli bedziemy sluchac caly czas na eq (jeszcze tak soczystym i mocnym, jaki serwuje nam e2) to szybko nam bateria padnie :D

Dzieki wszystkim za rady i odpowiedzi, jakbym mial jeszcze jakis problem to sie odezwe, poki co Sajo Nara :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności