Skocz do zawartości

Przerywany dźwięk


guminek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam może nie taki wielki problem związany z tym odtwarzaczem, lecz upierdliwym po pewnym czasie.

 

 Kiedy lekko poruszy się końcówką minijacka, dźwięk w słuchawkach na moment przestaje grać i wraca do standardowego poziomu dźwieku, wrzuciłem najnowszy firmware i nadal to samo, nie wiem w czym leży problem. Też tak macie? ; < 

 

Jest to wkurzające czasami, teraz zimą jeszcze gorzej będzie, bo jak wyjąć rękę z kieszeni gdy -10*C na dworzu ^^

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem :( też tak myślałem, albo jakieś spięcie minimalne i system wraca do standardu ;f

 

możesz majdać na lewo i prawo jackiem bez zmiany głosnosci ani utraty chwilowej dzwieku?

 

może go rozkręcic i sprawdzić czy cos nie jest lóźne w srodku?

 

-----

 

a i jeszcze pytanie jedno, jak dasz EQ na to ze zwiekszonym bassem, to Ci charczy przy dosc glosno podglosnionym?

 

 

 

Edytowane przez guminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E2 jest czuły na ruchy jackiem, trafiły mi się modele - słuchawek - gdzie delikatny ruch sprawiał taki efekt jak opisałes. Nie ma tego przy " jackach" tzw cztero poziomowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak działac?    kupić jakies sluchawki do E2? (jak coś to jakie?)  czy odesłać na gwarancje?

 

przy EQ Mach3bass  gdy dam prawie maksymalna glosnosc zaczyna nagle charczec, natomiast jak wcisne o jeden poziom mniej, charczenie ustepuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukalem w szufladzie sluchawki iaudio. Podpialem do e2, zmienilem eq na mach3bass i ustawilem maksymalna moc wyjsciowa. Pojawilo sie charczenie i spore drzenie obudowy sluchawek. Z zalozenia trzymalem je w rece, a nie w uszach... mam europejska wersje softu, a nie moglbym miec tego w uszach. Jednak takie same efekty w tych sluchawkach mozna uzyskac na Creative X-Fi Fatal1ty(tylko na niej sprawdzalem poza e2), wiec to nie jest wina odtwarzacza. Nie mozna zapominac o tym, ze cowon stawia duzy nacisk na bas. Niektore sluchawki moga nie dac sobie z tym rady. Informuje rowniez, ze nie zamierzam sprawdzac tego na zadnych lepszych sluchawkach - szkoda by mi je bylo uszkodzic nadmiernym poziomem glosnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup inne słuchawki oryginalne od iaudio są słabe najlepiej dokanałoe wtedy nie bedziesz musial głośno słuchać.

Z tym przerywaniem to normalne ze słuchawkami o których mówił @wcicherski aczkolwiek niektóre działają normalnie np na A-two mi nie przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy EQ Mach3bass  gdy dam prawie maksymalna glosnosc zaczyna nagle charczec, natomiast jak wcisne o jeden poziom mniej, charczenie ustepuje

 

Powiedz może jakie masz oczekiwania wobec słuchawek bo jeśli zależy Ci na takim ustawieni eq aby waliło i cykało na lewo i prawo to nie ma sensu wydawać tyle na droższe słuchawki których potencjału nie wykorzystasz i co najwyżej uszkodzisz przetwornik i uszko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś miekki bass, czy mniejszym basie zeby bylo czuc delikatne wibracje oraz szczegolowa i wyrazna gore, ogolnie slucham electro house, dubstep czasem rock, metal

 

przy komputerze używam Creative Soundblaster Arena i jestem z nich bardzo zadowolony, lecz one sa pod USB :(  myslalem nad kupnem lacznika  usb-usb  (zenskie)  lecz nie mam pojecia czy by to chodzilo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę taką ciekawostkę:

 

Na oryginalnych słuchawkach nic nie przerywało. Po podłączeniu moich koss'ów z neutrikiem zaczęło przerywać w momencie poruszenia mini-jack'iem w odpowiednia stronę (odtwarzacz twierdził że słuchawki zostały wyciągnięte), a po chwili znowu się załączał przy poprawnym ustawieniu jacka.

 

Okazało sie że w drugim Cowon'ie E2 mojej mamy nie występuje takie przerywanie nawet po podłączeniu do niego neutrika.

 

Oddając mojego E2 na gwarancji mogę liczyć na to że poprawią ten problem ze stykiem?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomek8888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze bo musieli by mieć neutrika na sprawdzenie - neutriki są dobre, ale niestety niektóre sprzęty współpracują z nim ...inaczej. Mianowicie podobny efekt uzyskamy na E50, E2,D2,Pentagram nie pamietam jaki model, Dewelt tez nie jestem pewien czy to akurat to. Z takimi problemami z neutrikiem zjawiali sie klienci. Pomagała mała gumowa nakładka nałożona na jacka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Jest fajnie o ile lubi się ciepłe granie. Co mnie zaciekawiło ciepłe w tym wypadku nie znaczy "mięsiste" jak w K518. Przestrzeń fajna, bas miękki, góry mogło by być ciut więcej ale klik w BBE i jest jeszcze fajniej. Obecnie mam wielki dylemat jak mi się bardziej podoba czy z Comply czy bez. ;)

Co mnie zaskoczyło jak dziś odpaliłem Lavorama Ortega Cartel to... że wokal się chował za bitem. W niczym innym tego nie miałem. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze bo musieli by mieć neutrika na sprawdzenie - neutriki są dobre, ale niestety niektóre sprzęty współpracują z nim ...inaczej. Mianowicie podobny efekt uzyskamy na E50, E2,D2,Pentagram nie pamietam jaki model, Dewelt tez nie jestem pewien czy to akurat to. Z takimi problemami z neutrikiem zjawiali sie klienci. Pomagała mała gumowa nakładka nałożona na jacka. :D

 

Ta sprawa swiadczy o czyms znacznie ciekawszym - cowony e2 sie roznia.

 

Właśnie dlatego uznałem mój konkretny egzemplarz za "uszkodzony". Skoro E2 mojej mamy działa normalnie z nautrikiem, a mój nie - to znaczy, że jednak mogliby go przyjąć na gwarancji i naprawić/wymienić. Tak mi sie zdaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak go sprawdza? Wyslesz im słuchawki z tym neutrikiem? Gościu w serwisie pierwsze co robi to podłącza do kompa instaluje najnowaszy soft, wrzuca jakis kawałek, odpala playera jak gra to jest ok. Tobie nie gra z konkretnej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności