Skocz do zawartości

Słuchawki Sennheiser HD598


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Towarzyszu MathU - popieram!

 

Kwestia pękania zależy tylko i wyłącznie od ślepego szczęścia. Jeśli trafiłeś na model z taśmy łamiących się egzemplarzy to nawet gdybyś na nie chuchał i dmuchał to się połamią. Nie zmienia to faktu, że jeśli dbasz to być może opóźnisz ten proceslaugh.gif. Ja miałem szczęście i mi się nie połamały ale już mojemu koledze, który jest ortodoksem w kwestii dbania o sprzęt, po prostu pękły podczas zakładania "same z siebie".

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie jakie problemy z wymianą tego shitu miał Cypis:

 

http://audiohobby.pl/topic/10/6310/1

Przeczytałem cały wątek w linku i raczej Sennheiser nie ma tu nic do rzeczy, a prędzej typowe podejście internetowych sklepów do klienta. Podejrzewam, że czegokolwiek by tam nie kupił, tak samo by się z nimi bujał. Niestety polskie sklepy idą na cwaniactwo i krętactwo, przy okazji licząc na naiwność i niewiedzę klienta. W ten sposób pewnie zbywają większość tego typu spraw.

 

Trochę nie chce mi się wierzyć w samoistne pękanie HD598. Jakby tak było, pękałyby jeszcze na półkach sklepowych, będąc w opakowaniu ;) Nie zmienia to faktu, że pewnie użyli słabego plastyku, więc ktoś kto nie będzie o nie dbał pewnie je połamie, przy czym nie wiemy ilu egzemplarzy ten problem dotyczy, równie dobrze może to być tylko jedna seria, czy partia. Zwykle w przypadku masowości tego typu problemów, producenci wycofują towar ze sklepu, bądź organizują akcje bezpłatnych napraw/wymian. W przypadku HD598 jeszcze do tego nie doszło, więc nie sądzę, aby omawiane tu problemy występowały na skalę masową - podkreślam znaczenie słowa skala "masowa", a to raczej nie jest kilkanaście/kilkadziesiąt użytkowników wylewających swój żal w necie pośród tysięcy sprzedanych HD598. Oczywiście jednostkowe przypadki niezadowolenia i goryczy są natychmiast wylewane w Internecie przez użytkowników i potrafią nieźle popsuć opinię o bądź co bądź udanym dźwiękowo produkcie. To ma teraz miejsce w przypadku HD598. Moim zdaniem to nie ważne, że one kosztuje 450zł, taki problem nie powinien występować w żadnych słuchawkach nawet jakby miały kosztować 100zł.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi? Napisałem całkiem merytorycznie czemu uważam tak, a nie inaczej, zaś Ty wyrwałeś moje zdanie z całości i zadajesz głupie pytanie... HD598 określasz całościowo "shittem", tylko dlatego, że w necie znalazłeś kilka przypadków pękania. Jeśli upierasz się przy tezie samoistnego pękania słuchawek to znajdź przykład takiego opisu w necie, gdzie ktoś by opisał, że kupił słuchawki, które były pęknięte już w opakowaniu, wtedy będzie to jakiś argument. Póki co jedziesz po HD598 jak po łysej kobyle i wyolbrzymiasz skalę opisywanego problemu. Moim zdaniem takie oczernianie tych słuchawek jest zupełnie niepotrzebne, zwłaszcza jeśli nie poparte solidnymi dowodami. Wiem, że użytkownicy bezpośrednio dotknięci jakąś wadą zakupionego sprzętu mają tendencje do nadmiernego eskalowania problemu i mieszania firmy, sprzętu i sklepu z błotem, ale na litość boską trochę rozsądku...

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kolego.

 

Problem pękania linii HD5xx jest w sieci opisany i udokumentowany jak żaden inny. Kiedy Toyota wykryła w odsetku egzemplarzy pewnego modelu problem z hamulcami, wymieniła bezpłatnie układ hamulcowy we wszystkich egzemplarzach wydanych do tej pory klientom. HD555, HD595 i teraz HD598 pękają od jakichś dziesięciu lat, nie z powodu walenia nimi o podłogę, tylko od lezenia na biurku. Na 5-6 egzemplarzy HD598 opisanych na polskich forach audio, dwa egzemplarze już zostały odesłane z powodu pęknięć, dokładnie takich samych pęknięć, jakie były zmorą nabywców HD555 i HD595. Dopóki Sennheiser wypuszczał takie produkty w cenie co najwyżej 400 zł, to można było na to przymknąć oko. Ale od kiedy zaśpiewali sobie za nie 600 zł, miarka się przebrała. Sprzedają shit i ja będę przed tym shitem ostrzegać, bo sam dałem się naciąć. I żadne teksty adwokatów Sennheisera tego nie zmienią.

 

Dlaczego nie pękają w pudełku - bo plastik do osiągnięcia granicznego naprężenia wymaga słuchania ich przez jakiś miesiąc. To wystarcza, żeby pojawiło się milimetrowe pęknięcie, które potem rośnie już samo i po pewnym czasie rozwala muszlę.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki Sennheiser wypuszczał takie produkty w cenie co najwyżej 400 zł, to można było na to przymknąć oko. Ale od kiedy zaśpiewali sobie za nie 600 zł, miarka się przebrała.

Zdajesz sobie sprawę jak wielce jest to subiektywna opinia? Cena HD598 spadła już do poziomu 450zł, rozumiem, że jak zejdzie poniżej poziomu Twojej miarki to przestaniesz je oczerniać na prawo i lewo? :)

 

Dlaczego nie pękają w pudełku - bo plastik do osiągnięcia granicznego naprężenia wymaga słuchania ich przez jakiś miesiąc. To wystarcza, żeby pojawiło się milimetrowe pęknięcie, które potem rośnie już samo i po pewnym czasie rozwala muszlę.

Jeżeli by tak było, 99% słuchawek wszystkich marek powinno podlegać Twojej tezie, jako, że są z plastyku. Tak więc sam plastyk nie może być za pękanie odpowiedzialny, a skoro tak to słuchawki nie mogą samoistnie pękać. Problem pękania występuje, natomiast nikt nie wie ilu egzemplarzy dotyczy to zjawisko. Kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt opisanych przypadków nie jest potwierdzeniem ani dowodem masowości problemu w porównaniu do dziesiątek tysięcy sprzedawanych sztuk. Sugerujesz jakoby Sennheiser od kilku modeli wstecz celowo i z premedytacją stosował pękający plastyk, tak naprawdę nie mając na to żadnych dowodów, ponad swoje własne wyobrażenia. Ten topic ma już 32 strony - gdzie ta fala niezadowolonych posiadaczy pękających HD598? Czytając Twoje opisy, ma się wrażenie, że każdy właściciel tych słuchawek powinien się tu zgłaszać i pluć na Sennheisera. Jakoś nie ma to miejsca.

 

Prawdopodobnie plastyk w tym modelu nie jest najwyższych lotów, natomiast uważam, że przesadzasz w swoim oczernianiu i grubo wyolbrzymiasz skalę tego zjawiska. Gdyby to co sugerujesz miało miejsce na szeroką skalę, niemiecka firma dawno poszłaby z torbami. Sugerowałbym na spokojnie napisać do Sennheisera swoje podejrzenia i zadać im kilka pytań, niż niepotrzebnie wylewać żółć w tego typu tematach. Dodatkowo, prosiłbym o udzielanie się tutaj zadowolonych posiadaczy HD598, którzy mają te słuchawki już od wielu miesięcy i nic im nie pękło. Jeśli takowi są, Twoja teoria o samoistnym pękaniu upada z miejsca, jak również byłby to dowód na to, że problem dotyczy tylko niektórych egzemplarzy. Zresztą przejżałem 10ostatnich stron tego tematu i następujący użytkownicy zadeklarowali brak pękania w słuchawkach Sennheisera z linii HD5xx

 

ElManiaque

Troy92

Robert73

heiser092

 

To cud, że im nie pękły? :)

Edytowane przez GoodBoy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znudziłeś mi się, EOT.

 

Nie rozumiesz na czym polega problem, albo Sennheiser płaci ci za marketing szeptany.

 

 

 

Ale może jeszcze opowiem anegdotkę (w końcu dziś Familiada).

 

Przyszedł do nas nowy pracownik. Patrzę - słucha sobie HD555. No to pytam:

 

- Ile już masz te słuchawki?

- Pół roku.

- A nie pękają ci przypadkiem muszle?

- Nie, nic nie pęka.

- Możesz pokazać? ... A tu i tu? :)

- O kkkkkkuuuuuu*****!

 

B)

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MathU

Twoja siła argumentów mnie powala, takie właśnie są niestety twoje dowody... Uznaję to jako oczywiste poddanie się i sza po ba w moją stronę :) Jeśli mi Senn miałby płacić za marketing, to ty pewnie jesteś przedstawicielem marki konkurencyjnej, robiącym czarny PR Sennheiserowi ;)

 

Reasumując:

 

U mnie, jak na razie w HD 598 nic nie pękło. :)

 

ja znam też wiele ludzi osobiście co mają stare serie 5 i albo nie mają wcale tych pęknięć albo same pęknięcia. Raczej wątpię by tak od leżenia aż tak to postępowało :)

 

Jak miałem HD555 i o nie dbałem przez rok to nic nie pękało

 

Moje 595 też przez 6 miechów nie pękały , ale mi się znudziły i poszły w ludzi , teraz czekam na HD600 :)

 

To by było na tyle, jeśli chodzi o twoje wcześniej twierdzenia, że każdemu pękają, a jak nie pękły to pękną...

 

Lepiej się panowie skupić na ocenie dźwięku HD598, niż na niepotrzebnym wmawianiu, że wszystkim pęka plastyk lol.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że miałeś i po przeczytaniu wszystkich twoich postów w tym temacie sądzę, że bijesz niepotrzebną pianę i wyolbrzymiasz opisywane zjawisko pękania. Rozumiem twą gorycz, jednak to, że tobie pękły nie oznacza, że będą pękać każdemu kto kupi HD598. Przyczepiłem się dlatego, ponieważ nie lubię oczerniania marki (jakiejkolwiek) w taki sposób jak ty to czynisz. Zrobiłem mały research na różnych forach w necie i recenzjach sklepowych - niestety potwierdziło się to co wcześniej pisałem - w niekoniecznie sprawiedliwy sposób przedstawiasz problem, a przy tym wydajesz jedynie słuszny wyrok... I tyle, pisz sobie dalej, że pękają wszystkim... :)

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że miałeś i po przeczytaniu wszystkich twoich postów w tym temacie sądzę, że bijesz niepotrzebną pianę i wyolbrzymiasz opisywane zjawisko pękania.

Podaj przykład innych słuchawek w cenie powyżej 500 zł, w których występuje równie "incydentalne" zjawisko pękania muszli. O możliwości pękania mozna było przeczytać już w momencie, kiedy Sennheiser pokazał same zdjęcia (!) nowego modelu. I tradycyjnie się to sprawdziło.

 

Rozumiem twą gorycz, jednak to, że tobie pękły nie oznacza, że będą pękać każdemu kto kupi HD598. Przyczepiłem się dlatego, ponieważ nie lubię oczerniania marki (jakiejkolwiek) w taki sposób jak ty to czynisz.

Jasne, pewnie z mojej nienawiści do Sennheisera wymieniłem je na dwa razy droższe HD650.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności