Skocz do zawartości

Słuchawki pod telefon?


mati_as

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Poszukuje jakieś słuchawki pod telefon. Obecnie mam pchełki (niby świetne, ale...) - SRS-200, ale... średnio wygłuszają głosy z zewnątrz oraz średnio trzymają mi się w uszach. Tak więc szukam raczej słuchawek dousznych. Co do telefonu to chyba nie jest to ważne, ale jest to Motka Milestone.

 

Budżet? tak do hm. 70zł

EP-635?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hip hopu Pl30 potrzebują jakiegoś ciepłego źródła. A ten telefon chyba nie jest cieplejszy od mojego U10, na którym i tak lekko wzmacniam bas.

Soundmagic PL21 mogły by być fajne do tego telefonu i są bliżej ustalonej przez Ciebie granicy cenowej. Mógłbyś trochę dopłacić i kupić te same sluchawki tylko, ze z mikrofonem - MP21. Możliwe ze mikrofon współpracował by z twoim telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czemu się przyjęło, że do telefonów stosuje się tandetne słuchawki. Ja swego czasu z sonyericssonem G900 używałem JBLref220 i ... byłem, mało to powiedzieć, bardzo zadowolony (bo lebię basik) po delikatnym podkręceniu sopranków. Oczywiście fon nie wykorzysta w pełni dobrych słuchawek, ale wierz mi, różnica będzie BARDZO odczuwalna.

 

Nie podałeś żadnych preferencji. SRS i EP-635 grają zasadniczo inaczej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pilotu w słuchawkach to w ogóle mi na nich nie zależy. Słuchawki mają mi posłużyć trochę czasu, patrząc na to że nie mają być tylko do telefonu, bo znowu planuje w niedalekiej przyszłości zakup jakiegoś plejerka.

Spodobały mi się te SoundMAGIC PL21, czyli co dadzą radę?:)

 

Kupiłem MEElectronics M9p, dzięki wszystkim za uwage.

Akurat w przedziale kupiłem, używki:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1241498315

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

zrobię lekki offtop ale muszę przyznać że to moto fajnie gra...

dzisiaj posłuchałem jej troche z hd438 i gra z nimi lepiej niż cowon e2, tutaj na pewno wynika to z kwestii synergii ale i tak jestem zaskoczony.

 

w takim budżecie polowałbym chyba na pl30 do niej a do hip hopu to pl11/21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki doszły w piątek (M9P), grają wyśmienicie, do telefonu 'dodały' bardzo dużo dobrego bass'u, dźwięk jest czysty, więcej mi chyba nie potrzeba!

 

Mam tylko problem z pilotem. Umiem odebrać przychodzące połączenie czy zastopować grającą muzykę, nie potrafię jednak cofnąć czy dać kolejnego utworu. Niby powinno być tak: 2 kliknięcia następny, a 3 poprzednie. Jednak tak nie idzie. Jakieś sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać pytanie w tym temacie, mam nadzieję że autor nie ma nic przeciwko temu. Też poszukuję słuchawek do telefonu (LG Swift) i czasami do Pentagrama Eon Cineo Gold (rzadko z niego korzystam bo po miesięcznym użytkowaniu zdążył już zaliczyć wizytę w serwisie, a telefon jest poręczniejszy). Aktualnie korzystam z dołączonych do Pentagrama doków, ale są potwornie niewygodne. Poprzednie słuchawki jakie miałam to Philipsy SHE9500, które były idealne jeżeli chodzi o cenę (40zł dałam za nówki ;)), wygodę oraz jakość wykonania (długo wytrzymały, najdłużej ze wszystkich dousznych jakie miała do tej pory) i miały fajny dźwięk. Ale do rzeczy.

 

Na nowe słuchawki mam do przeznaczenia ok. 100zł, ale jeśli będzie warto to max. do 150 wyciągnę. Muzyki słucham różnej, preferuję dźwięk raczej jasny, nie lubię nadmiernego basu (ma być, ale dobrze kontrolowany ;)), zależy mi na szczegółowości. Priorytety:

 

1. Wygoda - słucham codziennie po ok. 2h w autobusie/tramwaju - w tym przypadku wygoda jest ważniejsza niż jakość dźwięku, do domu mam lepsze słuchawki. Wygoda na poziomie Philipsów SHE9500 będzie jak najbardziej zadowalająca.

 

2. Wytrzymałość - słuchawki przeważnie trzymam w kieszeni, nie mam czasu na pakowanie do pokrowców itp.

 

3. Dźwięk - tak jak wyżej napisałam, w miarę szczegółowy, dobre wysokie tony i kontrolowany, energiczny bas.

 

4. Izolacja - cóż, wystarczy żeby była trochę lepsza lub taka jak w Philipsach SHE9500, w końcu jazda autobusem to i tak nie warunki na komfortowy odsłuch, nie lubię też być całkowicie odcięta od otoczenia (ww. Philipsy były ok w kwestii izolacji).

 

Wiem że budżet nie powala a wymagania są spore, ale może coś mi doradzicie :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o Head-Direct RE2? Wydaje mi się że spełniają wymagania w pkt. 1 i 3, a jak z wytrzymałością? I o co chodzi z tymi różnymi wersjami, która jest lepsza? Czy ta obecnie sprzedawana na head-direct.com ma wtyk prosty czy kątowy i jak to jest z tym oplotem?

 

Zastanwiałam się jeszcze nad Xears TD100 (głównie ze względu na obecną cenę i małą szansę na zakup bez ceny przesyłki) ale nie jestem pewna czy dźwiękowo mi podpasują... jeżeli chodzi o kształt to boję się trochę że mogą być dla mnie niewygodne (mam b. małe uszy, dzisiaj się trochę powyginałam do lustra żeby zobaczyć jak mi się układają słuchawki :P i najlepszy kształt dla mnie to chyba taki jaki mają RE2). W TD100 podoba mi się asymetryczny kabel i z wyglądu solidna budowa, chociaż wolałabym kątowy wtyk.

 

Nad a-jaysami też myślałam, ale niestety raczej nie biorę ich pod uwagę (na 99% będą mnie uwierać w ucho co je z miejsca dyskwalifikuje, nie widzę ich w ofercie mp3store więc nie mam możliwości "przymiarki" a w ciemno nie chcę brać), tym bardziej jeżeli potwierdzi się opinia z testu na PCLabie że mają płaską górę.

 

Co się bardziej opłaca: RE2 czy TD100? Jak dźwiękowo prezentują się Xears, bardzo odbiegają od moich założeń? (w sumie jedyna informacja o ich dźwięku jaką mam to ta z testu 112 IEM'ów na Head-Fi). Mógłby ktoś napisać jakie są różnice między starą a nową wersją RE2? Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę/informację która pomoże mi wybrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowe słuchawki mam do przeznaczenia ok. 100zł, ale jeśli będzie warto to max. do 150 wyciągnę. Muzyki słucham różnej, preferuję dźwięk raczej jasny, nie lubię nadmiernego basu (ma być, ale dobrze kontrolowany ;)), zależy mi na szczegółowości. Priorytety:

 

1. Wygoda - słucham codziennie po ok. 2h w autobusie/tramwaju - w tym przypadku wygoda jest ważniejsza niż jakość dźwięku, do domu mam lepsze słuchawki. Wygoda na poziomie Philipsów SHE9500 będzie jak najbardziej zadowalająca.

 

2. Wytrzymałość - słuchawki przeważnie trzymam w kieszeni, nie mam czasu na pakowanie do pokrowców itp.

 

3. Dźwięk - tak jak wyżej napisałam, w miarę szczegółowy, dobre wysokie tony i kontrolowany, energiczny bas.

 

4. Izolacja - cóż, wystarczy żeby była trochę lepsza lub taka jak w Philipsach SHE9500, w końcu jazda autobusem to i tak nie warunki na komfortowy odsłuch, nie lubię też być całkowicie odcięta od otoczenia (ww. Philipsy były ok w kwestii izolacji).

 

Wiem że budżet nie powala a wymagania są spore, ale może coś mi doradzicie :D?

Polecil bym Ci RadioPaq Classic ale... zeby zagraly swietnym basem[jakosciowo] trzeba im bardzo dobrego ulozenia w uchu a one niestety pod tym wzgledem troche kuleja.

TD100 - nie jestem pewien czy wpisza sie w Twoje oczekiwania dzwiekowe... cho...ra nie pamietam zupelnie jak graja te SHE9500 - w kazdym razie TD100 ma dosc mocny bas - i moze go byc deko ponad Twoje oczekiwania, do tego nie jest to do konca jasny dzwiek - chociaz ciemnym tego nazwac tez nie moge - w kazdym razie jak ktos lubi jasne granie z "powietrzem" to xears nie sa dla niego.

W tej chwili jedyna rzecza jaka przychodzi mi do glowy jest Klipsch image X1 - powinnas wyrobic sie z monetami jak sie pospieszysz ;) - spelniaja niemalze wszystkie Twoje wymagania i mimo tego ze sa delikatnie ocieplone i mogly by miec deko wiecej powietrza sa naprawde mile w odbiorze. Do tego jak na mikro-drivery maja naprawde dobry bas - co jeszcze dziwniejsze sub-bass tez daje o sobie znac - co ciezko jest spotkac w tego typu konstrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne jest w doborze sluchawek jak gra player. Wiec najlepiej jakbys Podala jak gra ten Lg lepiej czy gorzej od pentagrama?

 

Dzisiaj trochę posłuchałam na obu, jakość dźwięku jest porównywalna, LG gra może odrobinę ciemniej, ale za to dźwięk ma większą głębię i mam wrażenie że trochę lepszą scenę. Porównałam jeszcze do Laberga njoy i podobne wrażenia, w Pentagramie i Labergu góra jest trochę płaska, a niskie tony w LG są trochę lepsze niż w njoy. Poza tym co wymieniłam odtwarzacze mają podobną jakość dźwięku, szału nie ma, ale bywało gorzej ;). Testowane na Philipsach SHP8900.

 

...

Dzięki za opinię, w takim razie już wiem że Xears'y odpadają, jeszcze z basem to może bym sobie poradziła, pokombinowała z EQ i dałoby radę, ale zależy mi właśnie na szerokiej scenie i dobrych szczegółach. Co do SHE9500 to specjalnie je odgrzebałam gdzieś i posłuchałam na jednej działającej słuchawce - i to już nie jest ten dźwięk o jaki mi chodzi, aż się zdziwiłam że kiedyś mi się tak podobały - za dużo basu i za mało powietrza - to mi teraz najbardziej przeszkadzało.

Klipsch... dzięki, poczytam recki i zobaczę :).

 

Nikt nie napisał nic o RE2, nie warto się w nie pakować? Może ktoś miał do czynienia z Brainwavz M1? Ktoś jest w stanie porównać je do Klipsch X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, w takim razie już wiem że Xears'y odpadają, jeszcze z basem to może bym sobie poradziła, pokombinowała z EQ i dałoby radę, ale zależy mi właśnie na szerokiej scenie i dobrych szczegółach. Co do SHE9500 to specjalnie je odgrzebałam gdzieś i posłuchałam na jednej działającej słuchawce - i to już nie jest ten dźwięk o jaki mi chodzi, aż się zdziwiłam że kiedyś mi się tak podobały - za dużo basu i za mało powietrza - to mi teraz najbardziej przeszkadzało.

Klipsch... dzięki, poczytam recki i zobaczę :).

 

Nikt nie napisał nic o RE2, nie warto się w nie pakować? Może ktoś miał do czynienia z Brainwavz M1? Ktoś jest w stanie porównać je do Klipsch X1?

W Xearsach spokojnie znajdziesz szeroka scene i na szczegoly czy separacja tez nie powiem zlego slowa - wszystko jest tutaj w conajmniej swietnym porzadku ale... zdejmowanie Basu TD100 to zabicie charakteru tych sluchawek - Powiem wiecej ten bas jest tu wrecz konieczny zeby zachowac balans - TD100 maja delikatnie wypchnieta srednice z zadziwiajaco dobra gora{efekt sparky wliczony - sybilizacja cale szczescie nie] - calosc jest taka aksamitna, z deka intymna - okraszona blyszczaca gora... a oparte jest to wszystko na solidnej basowej podstawie... brzmi to naprawde fantastycznie - ale powietrza tutaj niestety za wiele nie uraczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rety mam taki mętlik w głowie że nie wiem co wybrać. Jeżeli będę miała okazję wziąć TD100 bez przesyłki to kupię, jak mi nie podejdą to może uda się odsprzedać i będę szukać dalej (następne w kolejce chyba będą Brainwavz M1 - niezłe opinie na Head-Fi, a można dostać za 30$ z free szipem).

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności