Skocz do zawartości

co zamiast audeo?


ismail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czym zastąpić phonaki?potrzebuje 'kopa', którego w starych audeo mi brakuje.Przede wszystkim najważniejsza góra. Dużego basu nie potrzebuje. Myśle nad IE8 ale nie wiem czy do tego gatunku będą odpowiednie. Muzyka najczęściej black metal a słuchawki podpięte będą pod x1050. Cena do 1k zł. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 399$ kwoty podstawowej + dodatkowe koszty(o tym przeczytasz w linku z mojego signa - wszystko będzie wyglądać tak samo prócz tego ze ja płaciłem 500$ więcej za znacznie wyższy model) możesz kupić JH5Pro - 2 drivery, nastawione na fun customowe iemy.

Jezeli customy nie wchodzą w gre - Westone 3 - iemy z najlepszym basem, srednica i niewyostrzona a aksamitna gora spośród: triple.fi 10pro, ie8, addiem, audeo pfe112.

Te mają prawdziwego "kopa" jakiego mi najbardziej brakowalo po zakupie jh13. Te maja świetnie kontrolowany bas i nie brakuje im basu ogólnie mowiac, ale czasem brakuje im tego konkretnego wykopu jakie maja westone 3.

Do Westone 3 od razu polecam Shure Olives - nim kupiłem oliwki shure'a bylem totalnie zdegustowany uniwersalnymi iem'ami - ani comply's, ani apuresound ani oliwki od westone'a ani double-flange od head-direct nie dały mi takiego komfortu, izolacji, ciśnienia akustycznego jak shure olives. Do kupienia na allegro po 50zł za komplet 10 sztuk.

Westone 3 chodzą po 330-350$ z darmowa przesyłka, fabrycznie nowe na ebay kropka com.

 

Themadcube - świetny, konkretny gość, na pewno umożliwi Ci posłuchanie swojej wersji uniwersalnej przed zamówieniem customow. Natomiast czy wybierzesz themadcube'a czy wybierzesz np. JH5Pro, czy UE4Pro czy Westone 3 - napisz do PsiCore - gość z forum, miał customy od themadcube'a i mial tez westone 3, um3x, ie8...

 

Kwestie poboczne - jeżeli chcesz napędzać swoim x1050 multidriverowe iemy, to musisz zrezygnować z x1050 - to jest player niestworzony do takich celów. Multi-armaturowe iemy sa zbyt wrażliwe i będą strasznie szumieć z X'em. Warto pomyśleć nad - cowon S9/J3 ewentualnie D2+.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z pewnoscią nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na stronie jeszcze raz - ja widzę "single low, single high"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się rozpędziliście z tymi customami.

Ale skoro już przy nich jesteśmy to może by tak reshell Audeo + przetwornik basowy np dynamiczny? :D :D jedyne $159 dolarów z przesyłką w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to ja nie łapię trochę. Autor chciał kopa ale bas nie ważny. Czyli że wysokie i średnie lepsze? A szare filtry nie wystarczają? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze najpierw spróbuj - clip+, cowon s9/j3 żeby zobaczyć czy moze to player ma winę. Dynamika, ostrzejrza góra i wykop jakoś nie pasują mi do tego co pamietam z czasów gdy miałem x1050. Nie mówię że to zły player, ale z armaturami sobie nie radzi, a do rocka sie nie nadaje, bo rockowe utwory brzmią na nim, ze sie tak kolokwialnie wyrażę - "bez jaj"

Generalnie o Audeo nie mogę powiedzieć złego słowa, za tę kasę, tzn do powiedzmy 500/600zł nie mają sobie równych. Z tym, że Ty masz 1000zł do dyspozycji, więc dlaczego nie spróbować Westone 3 ?

Albo - możesz zawsze sprawić sobie home-made iem's, tzn coś na wzór projektu Piotra(piotrus-g) czyli np.

1. popróbować różnych iemów - tf10pro, westone 3, um3x, ie8, audeo

2. wybrać jedną z nich

3. dopasować odtwaracz

4. przerobić je na customy u UniqueMelody - 159$ z przesyłką zwrotną wliczoną w cenę

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Dokładnie-chodziło mi o dynamike. Mam od dawna s9 i przy soniaczu sie wykruszył poprzez brak 'naturalności' brzmienia. A może S: flo2 w moim przypadku? Może sie wypowiedzieć ktoś kto go użytkuje? Wygląda na to że cały sprzęt musze wymienić... Jedynie moge zdać sie na Wasze słowo bo nie mam możliwości odsłuchu poszczególnych modeli. Phonaki grają fajnie ale z cowonem dzwięk jest jakby 'wymuszony' w dodatku s9 jest za bardzo 'piskliwy'. Nie jestem zaawansowany w tej dziedzinie. Po prostu lubie dobry dzwięk no i pojawiają się coraz większe wymagania więc pytam mądrzejszych. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to te :)

Chyba będzie ciężko z phonakami bo na addiemy na 100% nie wchodzą, a gdy mialem shure olives to już nie miałem phonaków, więc lipa jednym slowem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze najpierw spróbuj - clip+, cowon s9/j3 żeby zobaczyć czy moze to player ma winę. Dynamika, ostrzejrza góra i wykop jakoś nie pasują mi do tego co pamietam z czasów gdy miałem x1050. Nie mówię że to zły player, ale z armaturami sobie nie radzi, a do rocka sie nie nadaje, bo rockowe utwory brzmią na nim, ze sie tak kolokwialnie wyrażę - "bez jaj"

 

 

Nie wiem na czym go sluchales ale najwyrazniej nie sluchales go w zadnym rozsadnym polaczeniu - na dynamike przy MTPC czy IE8 zdecydowanie nie narzekam. A z armaturami z crossoverem faktycznie radzi sobie tak sobie - pod tym wzgledem lepiej wypada s639 ale tez nie jest idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindyk: Wcześniej coś pisałem, że nie radzi sobie z multiarmaturowymi, a tutaj napisałem armaturowymi, choć miałem na myśli multiarmatury, które są bardzo wrażliwe - czy mtpc i ie8 są multiarmaturowymi słuchawkami? Czy w ogóle mają aramturowe przetworniki?

Z Westone 3, Phonakami i JH13 szumiał niemiłosiernie(może przesadzam, ale sugerując się tym, że clip+ kompletnie nie szumi, dla mnie x1050 szumiał niesamowicie).

Z przygody z ie8 wiem, że z x1050 stanowią świetne i znane już na tym forum połączenie ;) Jednak mi w tym połączeniu brakowało pewnych rzeczy i zrezygnowałem z niego. MTPC nie znam ;)

Soniacze, te które próbowałem, czyli hd5, x1050, a818, a845 sobie nie radzą, więc zakładam że ogólnie sobie nie radzą ;)

 

hasos - daj adres, dam Ci za free jedną parkę ;)

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że wątek "co po audeo" zapytam, jak się sprawują Westone 3, które chwalisz kubus_pl? Czy one mają podobną sygnaturę do phonaków? tzn. czy też grają tak zwiewnie, lekko, czy są raczej ocieplone? Bo mnie by pasowały takie słuchawki, które są tak wygodne jak audeo, w sumie mają taką sygnaturę jak one, ale są troszkę bardziej dynamiczne i mają bas na poziomie hd380 - zaznaczony bardziej niski bas, z uderzeniem, ale miękki, z cofniętym midbasem. a może lepiej um3x? Myślałem też o ie8, jednak z tego, co czytałem to one midbasu mają sporo. Warto kupić takie westone 3 za 400$?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności