Skocz do zawartości

Zamiana HD555


Levy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W planach mam zamianę moich Sennheiserów HD555 na jakiś inny model. Chciałbym słuchawki dokładniejsze i bez tak rozlazłego bassu jak w 555.

Czytałem o Beyerdynamicach dt880 i Dedonach AH-D2000.

 

Mam wzmacniacz słuchawkowy Nostromo.

 

Cena powinna oscylować w granicach 1000zł

 

PS.

Produkty ze stajni AKG odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem hd555 na DT 880 pro (tydzien temu ) i jestem bardziej niż zadowolony te słuchawki to zupełnie inna klasa jak i dźwięk ,na chwile obecna napędza je STX i moim zdaniem dobrze to gra ale w planach juz jest OTL . W kazdym razie zmieniaj i sie nie zastanawiaj lepszych w tej cenie nie ma , a i droższe nie które modele pewnie nie dorastają im do piet . Polecam

Edytowane przez andrzejs82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem hd555 na DT 880 pro (tydzien temu ) i jestem bardziej niż zadowolony te słuchawki to zupełnie inna klasa jak i dźwięk ,na chwile obecna napędza je STX i moim zdaniem dobrze to gra ale w planach juz jest OTL . W kazdym razie zmieniaj i sie nie zastanawiaj lepszych w tej cenie nie ma , a i droższe nie które modele pewnie nie dorastają im do piet . Polecam

Nie pamiętam czym się różnią pro od nie pro. Wiem, że kręconym kablem, ale czymś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czym się różnią pro od nie pro. Wiem, że kręconym kablem, ale czymś jeszcze?

 

Między różnymi wersjami DT880 różnice są raczej niewielkie. Duże różnice są miedzy wersjami DT990.

Jak chcesz Beyerdynamic z małą ilością basu to DT880. Dla mnie one są najlepsze do 'żywych' instrumentów. Do rocka i metalu wolę DT990pro albo DT150 - mają dużo basu, ale na pewno nie rozlazłego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czym się różnią pro od nie pro. Wiem, że kręconym kablem, ale czymś jeszcze?

 

Między różnymi wersjami DT880 różnice są raczej niewielkie. Duże różnice są miedzy wersjami DT990.

Jak chcesz Beyerdynamic z małą ilością basu to DT880. Dla mnie one są najlepsze do 'żywych' instrumentów. Do rocka i metalu wolę DT990pro albo DT150 - mają dużo basu, ale na pewno nie rozlazłego ;)

No właśnie mi chodzi to żeby bass był, ale nie zamulał jak w 555tkach. Czyli 990 teoretycznie będą miały więcej bassu niż 880?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 880 pro sa bardziej naturalne i graja tak ze jeśli jest bas to go zagrają a nie sztucznie podbija , slucham przeważnie rocka i ten model zostal mi polecony ( oczywiscie najlepiej gra z OTL) jest sporo recenzji w necie i praktycznie wszędzie pisze ze DT880 pro sa lepsze od 990 pro sam sie tym sugerowalem (kupowalem w ciemno) oraz zdaniem johnysa i zibry ktory zakupil pare dni przede mna te sluchawki do STX i mial chlopak racje dziwek jest świetny nie żałuje ani złotówki warte sa tyle a nawet więcej a o zamulania nie ma mowy to zupelnie inna bajka niz 555

Edytowane przez andrzejs82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 880 pro sa bardziej naturalne i graja tak ze jeśli jest bas to go zagrają a nie sztucznie podbija , slucham przeważnie rocka i ten model zostal mi polecony ( oczywiscie najlepiej gra z OTL) jest sporo recenzji w necie i praktycznie wszędzie pisze ze DT880 pro sa lepsze od 990 pro sam sie tym sugerowalem (kupowalem w ciemno) oraz zdaniem johnysa i zibry ktory zakupil pare dni przede mna te sluchawki do STX i mial chlopak racje dziwek jest świetny nie żałuje ani złotówki warte sa tyle a nawet więcej a o zamulania nie ma mowy to zupelnie inna bajka niz 555

No ja słucham rock/metal/elektroniczna więc troche bassu musiałybm mieć. Nie mam możliwości odsłuchu więc Was tutaj tak męczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum zeby pytac :) 990 pro to sa bardzo dobre sluchawki i tansze przynajmniej o te 400 zl od 880 pro sam siedzialem pare dni szukajac opinii, pytalem itd sporo czasu mi to zjadło a ~400zl piechota nie chodzi czy warto dołożyć ? moim zdaniem tak bez wahania one graja tak jak utwór został nagrany bez kolorowania podbijania basu itd wygoda i jakosc wykonania pierwsza klasa

 

ps. bas bedzie tam gdzie ma byc i w takiej ilosci w jakiej mial byc :)

Edytowane przez andrzejs82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.których byś nie kupił i tak napewno będziesz zadowolony po przesiadce z hd555 bo różnica jest kolosalna :) ja z 990pro nie mialem do czynienia opieram sie na opiniach zaczerpniętych z netu oraz tego forum. oba modele sa świetne a wygoda i jakosc wykonania powala ( już nie mowie w porównaniu do plastiku hd555 - bo to tragedia ) świetne sluchawki w bardzo dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas 'jest' wszędzie, nawet w blachach, a jego naturalna ilość to sprawa co nieco dyskusyjna ;) W naturze :P jego ilość zależy np. od akustyki pomieszczenia. Ja akurat swoją opinię na temat naturalności brzmienia wyrobiłem w klubach jazzowych i to siedząc niekoniecznie w tym miejscu, z którego najlepiej słychać ;) Bywalec filharmonii może mieć zupełnie inne oczekiwania... Ja początkowo swojego brzmienia szukałem z 'zamglonym' dźwięku Sennheiserów, a znalazłem je w Beyerdynamic, a nie np. w Grado.

Gitara elektryczna to trochę inna bajka. Wiele osób twierdzi, że do metalu potrzeba mocnego basu, wrażenia 'masy' (czego np. DT880 nie zapewnią). Dla mnie o wiele bardziej liczy się góra, musi być czytelna, choć bas też nie powinien być anemiczny, ale to sprawa drugorzędna. Mógłbym słuchać Opeth czy Morbid Angel na HD595 (na HD600 być może też, ale tych drugich nigdy nie miałem, więc nie powiem na pewno), za to takie HD650 odpadają. Z drugiej strony do spokojniejszego, rockowego grania pasuje mi spora ilość basu, dlatego np. HD650 + Pink Floyd to dla mnie całkiem miłe połączenie. Co z tego wszystkiego wynika? :P DT990pro najbardziej trafiły w mój gust, jeżeli chodzi o ostrzejsze granie - kosztem gorszej średnicy i ogólnie braku tej liniowości DT880, ale coś za coś. Te drugie prezentują trochę wyższą 'kulturę grania' ale nie zdziwię się, jeżeli komuś do jego muzyki bardziej pasują DT990pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności