Skocz do zawartości

karta dźwiękowa lub dac do notebooka - 400zł


amnesia

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje karty dźwiękowej a najlepiej dac z usb. Mysłałem nad emu-0202 ale plan upadł bo jest problem ze sterami pod win7 x64 a póki co creative jakoś opieszale bierze się za ich napisanie... Potem w planach by audinst hud-mx1 ale cena prawie 700zł jakoś mnie nie przekonuje. Aktualnie posiadam wzmacniacz harman/kardon PM655Vxi i kolumny acoustic energy AE 109.

 

Wsumie mam dwa warunki:

 

pierwszy wiadomo żeby dobrze grało

 

drugi gęstość 24bit/96khz

 

Słuchał ktoś może NI audio 2 dj? Cena jest naprawdę kusząca bo około 399zł do tego spełnia mój drugi warunek ale za chiny ludowe nie wiem jak to gra i jak sprawdzi się jako karta dźwiękowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ta kartę ;) niestety aktualny laptop ma tylko expresscard a nie opłaca mi się kupować przejściówki za 200zł znając życie jeszcze jakieś straty na jakości by były

 

a w tym tygodniu ide do djpro na odsłuch tego NI audio 2 dj więc zobaczymy co to będzie jest na bazie ciruss logic robione więc myślę że może to zagrać :)

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahielu że ty nie wyczuwasz różnicy to nie znaczy że inni nie wyczuwają. Jeśli słuchasz muzyki na taki zestawie jak masz w sygnaturze to nie dziwię się że nie odczuwasz różnicy. Zmień wzmacniacz i kolumny wtedy poczujesz. Ja długi czas męczyłem się na altusach które tylko potrafią głośno grać i nic więcej od niedawna mam te acoustic energy i od razu poczułem różnicę miedzy 44 a 96 ;) tego creative też lepiej zmień bo ta karta do muzyki się nie nadaję już lepiej zainwestować chociaż by w audiotraka HD2 ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie pouczaj mnie, bo ta karta i te kolumny i to wszystko- to nie jest na czym słucham, jest to tylko do filmów. I To jest starsze niż Ty prawdopodobnie. Uwierz mi że słuchałem nie raz, nie dwa na lepszym o wiele sprzęcie, na wielu dacach, wzmakach itp. I napewno do 400 złotych jak chcesz tą różnicę usłyszeć, to powiedz mi kto tutaj się ośmiesza? W tym przedziale cenowym, ale musisz się liczyć z tym że musisz iść na jakiś kompromis. Bo dobrej dźwiękówki zewnętrznej, po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polemizował bym z tym byłem dzisiaj na odsłuchu tego NI i naprawdę za tą cenę wydaje mi się że audinist nawet może mieć problemy z nią pod względem jakości cirrus logic w środku robi swoje. Biorąc pod uwagę że można do tego podpiąć dwa systemy i w każdym może lecieć co innego to już w ogóle audinist wysiada. Co do pouczania to zasugerowałem się twoją sygnaturą, jeśli jestem w błedzie to mea culpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polemizował bym z tym byłem dzisiaj na odsłuchu tego NI i naprawdę za tą cenę wydaje mi się że audinist nawet może mieć problemy z nią pod względem jakości cirrus logic w środku robi swoje. Biorąc pod uwagę że można do tego podpiąć dwa systemy i w każdym może lecieć co innego to już w ogóle audinist wysiada. Co do pouczania to zasugerowałem się twoją sygnaturą, jeśli jestem w błedzie to mea culpa.

 

Tak się składa, że niektóre X-fi też mają przetworniki Circus Logic i to nie byle jakie ;)

A jakie jest brzmienie tego ustrojstwa? Bardzo studyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się składa, że niektóre X-fi też mają przetworniki Circus Logic i to nie byle jakie ;)

 

 

Tak tylko co z tego jak sekcja analogowa w tych kartach jest zdrowo skopana....

 

 

Do 400 zl polecacam takiego Daca na USB:

 

http://cgi.ebay.pl/New-Hifi-USB-Sound-Card-DAC-Super-Pro-USB-DAC-707-/110585177340?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19bf63e4fc#ht_2597wt_920

 

Gra naprawdę bardzo dobrze, przestrzennie i muzykalnie. Za tą kasę nie widzę nic lepszego z gotowych urządzeń no chyba że Cie interesuje temat DIY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś może doczynienia z tym ustrojstwem http://www.audiotrack.net/products/PDCUBE/spec/ siedzi w tym Wolfson WM8776 a za usb odpowiada chip tenora obsługujący gęstość 24/96 więc teoretycznie powinno to grać naprawdę fajnie a kosztuje jakieś 390zł.

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj karta doszła po pierwszej godzinie odsłuchu mogę powiedzieć że:

 

szczegółowość polepszyła się niesamowicie nie które tracki poznaje na nowo

 

muzyka została jak by wygładzona nie ma już sykliwych wysokich tonów

 

bass zyskał na dynamice

 

wreszcie pojawiła się scena i to naprawdę fajnie poukładana vocal jest wypchnięty przed instrumenty

 

bez problemowa instalacja wkładasz kabel w port usb i po 10s już jest wszystko gotowe

 

solidne kable w zestawie : usb i RCA

 

naprawdę warta tych 360zł które za nią zapłaciłem

 

i na razie to tyle ;)

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności