Skocz do zawartości

Pda + Słuchawki = Ciekawostka


wuub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie,

 

 

Ostatnimi czasy "nabyłem drogą prezentu" następujący sprzęt. Do czego poza szpanowaniem mi to potrzebne to na razie nie wiem, ale ja nie o tym...

 

Jak chyba każdy czytelnik naszego mp3forum by zrobił, pierwsze co mnie zainteresowało to jaki w tym siedzi kodek audio. Znaleźć te informacje nie jest wcale łatwo ale się udało:

 

Spec

 

Co się okazało... a no ciekawe rzeczy.

Moc wyjścia słuchawkowego 15mW@16Ohm :blink:

S/N: 90dB. :blink:

 

Dodać muszę, że po głośności wydaje mi się, że jest to 15mW na kanał. iPaq jest niewiele cichszy od mojego iFP.

 

Ciężko mi się na razie w pełni autorytarnie wypowiadać o jakości dźwięku . Zauważyłem że sprzęt szumi, jednakowo niezależnie od ustawienia głośności. Najprawdopodobniej jest to wina upchnięcia wszystkich podzespołów na tak małej powierzchni. Szum znika jednak po rozpoczęciu odtwarzania (może inaczej, jest niesłyszalny).

Za to sama muzyka jest zaskakująco miła dla ucha. Spodziewałem się beznadziejnego brzmienia, a okazało się, że barwa jest bardzo podobna do tej w iFP. Generalnie kawał tłustej muzy :D Wystarcza mocy żeby pociągnąć AKG na tyle, żeby słuchanie nie bolało :)

 

Można się tylko zastanawiać po co to, skoro są dedykowane rozwiązania? W?BIC!

 

Praktycznych zastosowań nie widzę:

- PDA jest duże w porównaniu do gradełka

- PDA je baterię jak oszalałe, z przygaszonym wyświetlaczem max. 4h odtwarzania

- obsługa woła o pomstę do nieba

 

plus jest taki, że

+ za ~70 zł mam kartę 512MB! za ~100zł 1GB

+ problemy nieobsługiwanym bitrate'm nie istnieją

+ można oglądać filmy :D ale już tak akceptowalnie, ekran jest dostatecznie duży żeby się w pociągu nie nudzić :)

 

 

Wnioski:

Awaryjnie jest całkiem ok. Wiem też, że nie kupię odtwarzacza ze względu na możliwość oglądania filmów skoro takie rozwiązanie wydaje się sporo lepsze. Polecam przy okazji zapoznać się z dźwiękiem takich zabawek, bardzo pozytywnie zaskakuje :)

 

Wnioski PS

Dla potomności: jeśli ktokolwiek kiedykolwiek gdziekolwiek będzie się zastanawiał (zada pytanie) czy PDA może zastąpić playera to moim zdaniem jest to jedna z najgłupszych myśli ever <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej "niebytności". Dlatego ja czekam az stanieją ORIGAMI (notebooki ? ;) z Win XP, 7 calowym ekranem, wi-fi, gprs, masażystką - oj zapędzilem się).

 

Ponoć na razie to cena od 600 do 1000 USD -> ale Bizare pisał ze SAMSUNG to 1000 USD.

 

Mam nadzieje, ze stanieją. Wtedy internet, odtwarzacz, laptop w jednym :)

 

Jak ktos musi miec laptopa na wyjezdzie to takie malenstwo bedzie idealne :)

 

EDIT >>

 

KHRON - mogłbys wkleic ten krótki artykuł - pls :)

 

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumepl też ma pda hpka i musze powiedzieć, że gra ładnie - może nie tak ładnie jak mój ifp ale ładnie . Za używanego dał 800zeta i ma na nim mase pożytecznych funkcji raczej nie związanych z dźwiękiem - jak dla mnie - trochę za duże - ale zobaczymy jak będę śpiewał jak będę biegał z Karmą w kieszeni .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumepl też ma pda hpka i musze powiedzieć, że gra ładnie - może nie tak ładnie jak mój ifp ale ładnie . Za używanego dał 800zeta i ma na nim mase pożytecznych funkcji raczej nie związanych z dźwiękiem - jak dla mnie - trochę za duże - ale zobaczymy jak będę śpiewał jak będę biegał z Karmą w kieszeni .....

 

A już zamówiłeś ?

 

Czy chcesz przedtem posłuchać - można się umówić.

 

A tu << LINK >> do artykułu o tych mikro laptopach.

 

Mnie chodzi o to, ze do audio chcialbym miec w przyszłosci cos w rozmiarze KARMY (lub deczko mniejszym) z większym dyskiem i grające co najmniej tak samo.

 

Co do video to wolałbym takiego mikrolaptopa -> bo wtedy miałoby się wszystko, mozliwosc pracowania, rozrywki w podrózy, internetowania, itp, itd

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT >>

 

tekst jest nieczytelny. Potraktowałem go OCR-em i wklejam:

 

Origami to nomy pomysł firmy Microsoft no bardzo małe i lekkie komputery przenośne — urządzenie te mają stworzyć nową kategorię ° nazwie UMPC (Ultra-Mobile PC). Origami korzysta z procesorów Intela, zgodnych z <86 i systemu operacyjnego Windows XR Dostęp do sieci telefonii komórkowej, Wi-Fi, Bluetooth, o w niektórych modelach także GPS. Możliwość grania, oglądania telewizji, słuchania muzyki, o także wbudowany 1-caloyq ekran LCD i dysk twardy. Systemy tego typu zapowiedziały już między innymi firmy Samsung i Asustek. Ich ceny mają wynosić od 600 do 1000 USD,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek: takie origami ? gdzie to ma klawiaturę?

 

Zabawka którą dostałem ma WiFi i Bluetooth więc w sumie do poczty/skype/szybkiego netu starcza. Ale jak już wpomniałem player z tego średnio poręczny.

 

 

W tym artykule jest znacznie mniejsz i ładniejsze :)

 

A tekst przetworzylem i wkleiłem do swojego posta. U mnie w tif-ie jest czytelny.

Pewnie jak konwertowałem do JPG to nie spojrzałem na opcje :(

 

Mozesz pisac pisakiem lub podłaczyc klawiaturę zewnetrzną, lub miec wirtualną (chyba dotykową)

Widzialem juz taki wynalazek jak klawiatura wirtualna. Masz projekcję klawiatury na stole i pukasz w niewidoczne klawisze O_o

 

Praca na baterii tez nie jest za ciekawa w tych micro laptopach 2,5 - 3h jak na przenosny sprzet to bardzo mało :(

 

A to dziwne. Zona dostala teraz w pracy Della (jeden z nowszych model ale o dziwo 14 cali -> i bardzo dobrze). I trzyma jej od 4 do 5 godzin.

 

Mój wytrzymuje spokojnie do 4 - 5 godzin (kilka razy nie było prądu i dzieci oglądały na nim bajki ;)

 

Wydawało mi sie, ze w tych origami powinno byc tak samo jak nie lepiej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pare linkow :P

http://www.engadget.com/2006/03/09/hands-o...-founder-umpcs/

http://www.ultramobilepcs.com/Compare.htm

Calkiem mi sie to podoba ale ta cena zbija z nog... :blink: za 1000$ mozna w stanach kupic calkiem wypasiony laptop ;)

 

Myślę, że ten GPS wpływa na cenę SAMSUNG-a. Ciekaw jestem ile ten ASUS moze kosztowac. Ma WiFi, ethernet. i 3xUSB 2.0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności