Skocz do zawartości

piski szumy w uszach itd...


serpo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem zapalenie ucha zewnętrznego leczyłem się przez ok. trzy miesiące bez skutecznie dopiero po zmianie lekarza udało mi się pozbyć choroby ale chyba nie do końca teraz ciągle mi piszczy po tej chorobie w uchu i nie wiem co mam zrobić byłem na kontroli niby jest wszystko ok brak stanu zapalnego ponoć z czasem samo ma przejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to ostro przeginałem, po każdym słuchaniu mi w uszach piszczało, teraz staram się nie słuchać na maksymalnym poziomie głośności.

 

@serpo

Proponowałbym Ci na razie odłożyć słuchawki.

 

Na jakim zestawie jestes w stanie sluchac na maksymalnej glosnosci ? Przy e2 jest to dla mnie niemozliwe nawet na duzych hd555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@selphy radzę odkryć wspaniałą funkcję odtwarzaczy ukrywającą się pod nazwą "Ograniczenie poziomu głośności"

 

@Zopsesen gdybyś miał starą wersję hd555 to dojeżdżałbyś do końca skali e2 i nadal byłoby cicho :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O doskonale dla mnie znany temat. Od pewnego czasu mialem podobne problemy, bylem lekko przytlumiony na prawe ucho i mialem wlasnie piski i brzeczenie. Zlekcewazylem to poczatkowo, bo objawy byly raz silniejsze raz slabsze. W zeszlym tygodniu mocno rozbolala mnie glowa, bo przetestowalem swoje dlugo oczekiwane doki. Bol straszny, ale zyje:D

 

Zanim zadzwonilem do lekarza, jak to ja zlapalem za patyczki do uszu i z problemem sam walczylem. Oczywiscie poleglem i za telefon.

Pare godzin temu wrocilem od laryngologa, okazalo sie, ze mialem korek woskowiny w prawym uchu. Dobrze ze bebenka sobie nie uszkodzilem, a przyprawilem sie tylko o mocne zapalenie ucha... Antybiotyk przez tydzien i AKG w szafie leza i sie grzeja:(

 

@ serpo: Najlepiej udac sie do laryngologa i bedzie po sprawie nie odkladaj bo sobie krzywde mozna zrobic, a juz nie bierz ze mnie przykladu

 

 

Edit: Nie zauwazylem, ze byles. Jak widac emocje ze mnie jeszcze nie zeszly. Wyzej dobrze radza, narazie odstaw sluchawki a pozniej badanie sluchu.

Edytowane przez serun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używajcie patyczków do czyszczenia uszu, to przynosi więcej szkody niż pożytku, i zatyka kanał słuchowy.

Słuchanie głośnej muzyki (nie tylko w słuchawkach) kiedy mamy zatkane woskowiną uszy może dać właśnie taki efekt

słabsze słyszenie, wrażenie ucisku w uchu, zapalenie ucha, oraz pisk nasilający się kiedy jest zupełnie cicho, np przed snem.

 

 

Najlepszy jest umiar, zdrowy rozsądek, robienie sobie przerw w słuchaniu, i utrzymanie higieny uszu.

 

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Foma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo takich preparatów do czyszczenia uszu dostępnych w aptece,

ja używam audispray, ktory rozpuszcza zalegającą woskowinę.

 

Dobre jest też zwykłe mycie ciepłą wodą z mydłem, a jak wycieramy to nie paluchem przez ręcznik, tylko

robimy z chusteczki, albo cienkiego ręcznika rożek i delikatnie wycieramy, nie wpychając nic do środka ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz kataru? Może masz inne ciśnienie w trąbce słuchowej niz z drugiej strony bebna i ucho próbuje wyrównać cisnienie, sam zmagam się z uszami juz od 5 lat, regularnie odwiedzam laryngologa i troche juz sobie z nim porozmawiałem o tym i o tamtym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kataru nie mam wiem że mam krzywą przegrodę nosową (od urodzenia) zapomniałem też dodać że na ten pisk przyjmuje Cavinton i mam wrażenie że po tym leku pisk jest jak by głośniejszy i bardziej intensywny a miało być odwrotnie... za tydzień jeszcze raz udam się do lekarza zobaczymy co powie co do ciśnienia w uszach to może jest coś na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naszą trójkę coś łączy, hmm... Jak mi nie przejdzie do piątku, bo larygolog powiedział, że może trochę popiskiwać, to znowu wizyta u doc. Jak nic nie pomoże to zmiana lekarza, bo w organizmie nic samo nie przechodzi.

 

Edit: literówka

Edytowane przez serun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naszą trójkę coś łączy, hmm... Jak mi nie przejdzie do piątku, bo larygolog powiedział, że może trochę popiskiwać, to znowu wizyta u doc. Jak nic nie pomoże to zmiana lekarza, bo w organizmie nic samo nie przechodzi.

 

Edit: literówka

 

Oj na szczęście bardzo się mylisz. Organizm człowieka ma niesamowite możliwości regeneracji i samoleczenia. Niestety jesteśmy zewsząd zalewani reklamami leków na wszystko więc pewnie stąd to twoje przekonanie.

 

Co do pisków w uszach to sam borykam się z tą przypadłością od roku. Jest wiele przyczyn pisków. W moim przypadku piski spowodowane są uszkodzeniem stawów żuchwowo-skroniowych które to uszkodzenie z kolei spowodowane jest bruksizmem czyli zaciskaniem zębów w nocy. Więc może Ty tez zaciszkasz? Wiele osób cierpi na tą chorobę wcale o tym nie wiedząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruksizm ciężko zdjagnozować.Jesli np. zaciskasz zęby a nie zgrzytasz to nie masz startych koron(a na tym głównie opiera sie diagnoza). Bruksizm jest dziedziczny niestety. No ale miejmy nadzieje ze to tylko zatkane ucho! Poza tym wszelkie dywagacje na ten temat chyba nie maja sensu bo przeciez nikt z nas (chyba) nie jest lekarzem. Najlepiej udaj sie do jakiegos porzadnego laryngologa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać z ajfona całego wątku. Choroba nazywa się "tinnitus" i było już o tym na forum.

 

Ciekawostka: Edguy nagrał album Tinnitus Sanctus :)

 

Dopisek: chyba nie ma naprawdę skutecznej terapii leczenia szumów usznych (ale nie jestem laryngologiem), jenak kiedy stają się uciążliwe można słuchać szerokopasmowego szumu który je zagłusza.

 

Skąd się biorą? Z przebytej choroby albo z powodu hałasu (głośne słuchanie to własnie hałas, nie jest ważne że jest melodyjny).

 

Jeśli chcecie to możecie próbować poprawić sobie krążenie jedząc tabletki z żeńszeniem (np ginkoprim czy cokolwiek "ginko"), ale to nie jest żadna terapia. Po prostu czasem pomaga.

 

Oczywiście należy bezwzglednie odstawić słuchawki czy słuchanie muzyki w ogóle.

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności