Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam odtwarzacza mp3 o dużej pojemności. Ponieważ od dawna "uśmiechają się" do mnie jabłuszka, myślę o iPodzie classic.

Jednak zanim go kupię, postanowiłam spytać Was co myślicie o takim wyborze.

Muzyki słucham głównie w pracy, ale chciałabym czasem z odtwarzaczem pobiegać. Jak w takich warunkach sprawuje się dysk twardy? Może przerywać muzykę? A może uszkodzę w ten sposób dysk?

Słyszałam, że we wrześniu mają wyjść nowe iPody. Wiadomo o tym już coś więcej? Jest szansa na większego "classica"?

 

A może polecilibyście mi raczej coś innego?

Jeśli chodzi o iPody to Touch raczej odpada, bo jest za drogi, a z bajerów, które oferuje nie będę korzystać. 16GB w Nano to zdecydowanie za mało.

Jakieś pomysły?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Anka

Edytowane przez white.apple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiesz dyskowca do biegania bym nie używał - może przerywać. Do tego z racji wstrząsów zwiększa się ryzyko uszkodzenia dysku ( chyba, że jakiś CF mod ). Oprócz tego raczej nieporęczny sprzęt. Ja bym proponowałbym jakiegoś dyskowca, ale jako główny a do biegania kupił nawet 2gb clipa, może irivera s10, coś małego i poręcznego. Oszczędzi ci to stresu w razie ewari a i mniejsza szkoda, gdy upadnie, albo się uszkodzi.

Edytowane przez gooru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie się obawiam (przerywania/rozwalenia dysku), miałam nadzieję, że może ktoś ma doświadczenie z bieganiem z "klasykiem".

Nie chcę pchełki do biegania, bo lubię mieć ze sobą więcej muzyki, ciężar na opasce chyba by nie przeszkadzał.

Jakie to są iPody video? Nie widzę ich w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1149494276_ipod_video_5_5_g_80_gb.html

Wiesz to używki, a w wypadku sprzętu do biegania nie kupowanie nowego sprzętu może mieć sens.

A w razie czego do clipa wrzucisz kartę pamięci i za niecałe 200 zł możesz mieć 12-16gb

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, gooru. Chyba faktycznie przemyślę temat i kupię coś taniego do biegania i dużego classica do słuchania.

Mógłbyś polecić mi jakieś zwykłe mp3 z min. 4GB? Chętnie bez kolorowego wyświetlacza i innych bajerów.

 

A w razie czego do clipa wrzucisz kartę pamięci i za niecałe 200 zł możesz mieć 12-16gb

Mógłbyś napisać mi to po babsku? ;] Clip to Shuffle? Gdzie da się wsadzić kartę i jaką?

Edytowane przez white.apple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, Sansy nie brałam pod uwagę, bo jak kilka lat temu szukałam grajka, to wszyscy zgodnym chórem mówili, że jest bee.

Wtedy wybrałam iRivera T20 2GB, z którego byłam bardzo zadowolona. Teraz niestety nie widzę takich prostych odtwarzaczy :(

Wyszukałam

* Samsung YP-U5 4GB 20euro

* Philips SA011104S 4GB 35euro

* Cowon E2 4GB 50euro

Warto któryś wziąć? A może jakiś używany? Jakie starsze modele bez wyświetlacza albo z monochromatycznym są warte polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym stawiał na Clipa+. Całkiem solidny, mały, łatwy w obsłudze, b.dobrej jakości dźwięk. Kupisz wersję 1GB, a potem 16GB kartę do niego. Chyba że chcemy mieć 20GB, to w takim wypadku 4GB odtwarzacz. Z Ipodów o dużej pojemności to tylko Touch, Classic to dla mnie pomyłka. Wolałbym starsze Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Sansa kompletnie mi nie leży dlatego szukam dalej.

Spodobał mi się pomysł z dodatkową kartą i znalazłam na ebayu takie coś:

http://tinyurl.com/chinski-klips

Wiem, na pewno ****o, ale do biegania chyba mi starczy, a jest tanie :]

 

Dlaczego odradzasz iPoda classic, Darkside? Chciałam wziąć tego nowego 160GB albo poczekać do września czy czasem nie zwiększą mu pojemności... Co Video ma lepsze?

 

A jakie słuchawki in-ear polecacie? Mam creative ep-630, byłam z nich bardzo zadowolona ale zgubiłam gumkę :/ A może da się gdzieś dokupić gumki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, skończcie z tą blokadą głośności, wątpię by white.apple używała jakichś drogich słuchawek, które potrzebują dużo mocy do napędzenia.

Jak korzystam z Beyerdynamic DT231 i nie mam jakiegoś ograniczenia w ich użytkowaniu

Edytowane przez xKOZIKx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w sumie pod względem pojemności to Classic jest bezkonkurencyjny.

A jak zachce Ci się lepszej jakości i mocy pod większe słuchawki to wystarczy dokupić LODa i jakiś wzmacniaczyk słuchawkowy - i masz topowy sprzęt. Wyjście liniowe nowych Classiców jest bardzo dobrej jakości.

 

Do biegania kup Clipa / Clipa+ które to mają klipsa bardzo przydatnego w bieganiu. Małe, lekkie, nie przeszkadza wcale. Z EPkami może być za dużo basu i podczas biegu może przeszkadzać efekt mikrofonowy (tupanie przenoszone przez kabel). Gumki da się dokupić - tulejka jest w najpopularniejszym rozmiarze (taka sama jak Comply T400).

 

Jak chcesz coś większego, a równie taniego z dużą pojemnością to Sansa Fuze - bateria trzyma dłużej i też jest Rockbox - oprogramowanie, którego nie ma w najnowszych iPodach.

 

Nie ryzykuj drogiego grajka z dyskiem do biegania - nie po to doskonali się technologię Flash, żeby korzystać z HDD w tak trudnych warunkach.

Co prawda miałem iRivera E10 z dyskiem, ale był on chyba miejszego rozmiaru od tego w Classicach. Często z nim biegałem na autobus, czasami mi upadł pociągając w dół głowę ze słuchawkami - działał dalej. Ale chyba pociąłbym się za głupotę, gdyby dysk przestał chodzić :D

 

@xKOZIKx

Masz Video i blokadę głośności? :unsure: A po co Ci ona?

DT231 mają impendację 32 Omy, więc nie problem je napędzić. A słuchawki nie muszą być drogie, by były trudne do napędzenia. Takie PortaPro i KSC75 mają 60 Omów i pełnię swoich możliwości pokażą dopiero bez blokady.

Edytowane przez trybik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj T-10. Dobry do ruchu. Nawet na deskorolkę. 1 GB pomieści maaaasę muzyki w mp-3 - za jakiś czas zmienisz sobie repertuar. Do tego EP-630 - z uszu nie wypadną.

Edytowane przez zewin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności