Skocz do zawartości

iRiver IFP - Ktory model lepszy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem milosnikiem iRiver'ow.Posiadalem juz kilka modeli ( np T60 , E150 , E10 ) a najwieksze wrazanie jak narazie wywarl na mnie E10 ( to gra bosko !!! ) .

Ostatnio duzo czytalem o iRiver'ach i moja uwage zwrocila seria IFP...Czy mozecie powiedziec cos na ten temat?Ktory z odtwarzaczy z tej serii jest najlepszy pod wzgledem jakosci dzwieku?

Bylbym bardzo wdzieczny za kazda wnoszaca cos sensownego podpowiedz :)

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalone są wszystkie IFP, poza najniższą serią. I trudno o konkretny odtwarzacz na rynku w większej pojemność. Najczęściej można spotkać 256MB. 1GB jest niesłychanie trudno wychaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria iFP-100 (iFP-1xx konkretnie) nie pamietam co ma, ale iFP-300 i iFP-500 to to samo, podobnie jak iFP-700, iFP-800 i iFP-900 to tez to samo... Z tym ze 500 i 900 miały akumulatorek a nie baterie...

 

Co do grania - nigdy dotąd nie stwierdzono diametralnych różnic, wiec pewnie nie ma problemu z wyborem "dla jakości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ifp jak masz E10? Mój ifp-799 od czasu wejścia w posiadanie E10 praktycznie jest nieużywany. Trzymam go, bo ma line-in/mic-in i zgrywa do 320kb/s włącznie. ifp nie ma szans zagrać równorzędnie z E10, bo nie odtworzy ogg powyżej 227kb/s, a zasadniczo najwyższy bitrate Vorbisa daje lepszą jakość niż najwyższy bitrate mp3. Z wma na ifp też będziesz miał problem, od 192kb/s trzaski, a powyżej 256kb/s w ogóle nie odtworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o zabawnym problemie z resetowaniem odtwarzacza w przypadkowych momentach jeśli w czasie odtwarzania plików VBR MP3 włączony jest equalizer "normal" (wystarczy włączyć custom i ustawić na płasko) - zagadka dla paranoikow: czy takie ustawienie zniekształca/przekłamuje dźwięk? :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHRoN

 

Mow za siebie.Rowniez slucham muzyki dla przyjemnosci i nie jestem zadnym paranoikiem jak to okresliles.Jestem zwyklym czlowiekiem ktory lubi posluchac dobrej muzyki na w miare dobrym sprzecie.Zalozylem ten temat gdyz jestem ciekawy rzekomej legendy ifp oraz chcialbym go porownac do e10 z czystej ciekawosci.Wiec z tym paranoikiem to gadka troche nie na miejscu z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności