Skocz do zawartości

Douszne/Dokanałowe do 250-300 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Jak w temacie poszukuje słuchawek do MP3 (Sony NWZ-S168F) myślałem nad zakupem jednych z tych trzech:

 

1.Creative Aurvana In-Ear2

2.JBL Reference 220

3.Sennheiser CX 500

 

Jednak że nie mogę się zdecydować, być może nawet jest coś lepszego wiec dlatego zwracam się do was o pomoc bo jak czytałem opinie, recenzje i testy tych słuchawek to wszystkie wypadały bardzo dobrze, bez zastrzeżeń lecz nie znalazłem bezpośredniego porównania tych trzech modeli a co do specyfikacji to ciekawi mnie jedna rzecz a konkretnie impedancja tych słuchawek (JBL-16, Creative-42, Sennheiser-32 Ohmy) i co o daje albo co o zmienia i dlaczego tak się różnią bo nie łapie tego:).

 

Co do właściwości słuchawek to na pewno muszą być wygodne i nie wypadać z uszu (często biegam) oraz oczywiście w miarę dobrze grac(soczyste basy, dobra góra i w ogóle.

 

Dodam też że głównie słucham muzyki typu: Rock, House, Trance czasami Pop a nawet muzyka poważna więc chciałbym zakupić "wielozadaniowe słuchawki":).

Dodam również że poprzednio miałem Creative EP-830 z których byłem bardzo zadowolony ale niestety mój "kochany" kotek pogryzł mi je całe. Dlatego kupuje nowe.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Kurcze nikt mi nie doradzi? Bardzo was proszę doradźcie mi coś.

Edytowane przez MatiLP640
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Co do właściwości słuchawek to na pewno muszą być wygodne i nie wypadać z uszu (często biegam) oraz oczywiście w miarę dobrze grac(soczyste basy, dobra góra i w ogóle.

 

 

Proponuje ADDIEM albo Audeo.

 

Audeo czy ADDIEM i soczyste basy? Poza tym przesiadka z EP830 może nie być do końca szczęśliwa (skoro pisze, że je lubił)

 

Ostatni dość popularne w tym przedziale są Fischer Audio Eterna , sam ich nie słuchałem, ale z tego co piszą w recenzjach mają bardzo dobry bas i środek, poza tym szeroką scenę. Wysokich podobno nie jest dużo, ale po przesiadce z creative powinieneś być zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które są lepsze? Bo te pierwsze to do Ipoda są nie? A te drugie to trochę za drogie są...

 

Te 3 co ja wypisałem w recenzjach też bardzo dobrze wypadają, nie spotkałem się jeszcze z ani jedna negatywną opinią tych trzech modeli

 

i te "Fischer Audio Eterna" maja wtyczkę "90 stopni" a tego na pewno nie chce! Tylko prosta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które są lepsze? Bo te pierwsze to do Ipoda są nie? A te drugie to trochę za drogie są...

 

Te 3 co ja wypisałem w recenzjach też bardzo dobrze wypadają, nie spotkałem się jeszcze z ani jedna negatywną opinią tych trzech modeli

 

i te "Fischer Audio Eterna" maja wtyczkę "90 stopni" a tego na pewno nie chce! Tylko prosta!

 

1. Creative Aurvana in-ear - chodzi ci o Zen Aurvana? Jeśli tak to ten model jest bardzo awaryjny, statystycznie po miesiącu pada jeden kanał

2. JBL Reference 220 - raczej nie są polecane. Oprócz basu z subwoofera są dość słabe. Wokal dość wyraźnie syczy (sybilizacja). W tej cenie jest sporo lepszych słuchawek

3. Nie znam, nie miałem.

 

PS. To może Sony MDR-EX500? Ale one też mają wtyk kątowy

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie chodzi mi o Zen Aurvana ylko o Aurvana In-Ear2 poprawiona wersja Zen Aurvany.

 

Przyznam się bez bólu: nie znam się bardzo dobrze na słuchawkach a szczególnie na tych mniej znanych!

 

Ok, ale te creative to armatury. Słuchałeś kiedyś armatur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwsze aurvany pare lat. Nigdy nie mialem z nimi problemow... widac kwestia egzemplarza.

 

Widać masz szczęście, bo nie jestem odosobnionym przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę powiedzieć że dużo czytałem o tym Aurvanach głownie nie na polskich portalach i nie spotkałem się z jakąkolwiek złą opinia na ich temat, dodam też że mój kuzyn je ma i jest w nich dosłownie zakochany. I pewnie zastanawiacie się dlaczego nie pójdę do niego i nie posłucham jak grają: otóż mieszka na stałe w Wiedniu :/

 

Dodam też że wszędzie piszą że właśnie te słuchawki są tak jak napisałem na początki "wielozadaniowe" że są dobre do każdego rodzaju muzyki. A powiedzcie mi jeszcze coś na temat CX-500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę powiedzieć że dużo czytałem o tym Aurvanach głownie nie na polskich portalach i nie spotkałem się z jakąkolwiek złą opinia na ich temat, dodam też że mój kuzyn je ma i jest w nich dosłownie zakochany. I pewnie zastanawiacie się dlaczego nie pójdę do niego i nie posłucham jak grają: otóż mieszka na stałe w Wiedniu :/

 

Na armaturach nie uświadczysz raczej czegoś takiego jak soczyste basy.

Na jakich portalach? Bo wiesz, mogłeś trafić na sponsorowane recenzję. Tak naprawdę jedyne porządne słuchawki jakie do tej pory wypuścił Creative to CAL!. Nie wykluczone, że te nowe armatury są ok, choć raczej w to wątpię.

 

Jeśli miałbym wybierać z armatur do 300zł to zastanowiłbym się nad Jays d-Jays. Audeo też są ok, ale mają mało basu (Jays mają prawdopodobnie więcej - przynajmniej tak sugerują recenzje) i trochę ostrą górę. Ciekawe są też "nowe" Jays t-Jays (to już jest membrana), ale jeszcze nic o nich konkretnego nie wiadomo.

 

Tak cały czas jest mowa o nowych, ale nie czarujmy się pierwsze Aurvany to był kompletny nie wypał bynajmniej ja tak uważam. Słuchałem ich i w ogóle mnie nie zadawalały !

 

Creative tak naprawdę robi dobry sprzęt EP830 które miałem poprzednio były po prostu ******ste!

 

Nie zadawalały cię dlaczego? Podejrzewam, że skoro podobają ci się EP830 to lubisz basowe słuchawki, więc armatury raczej ci nie przypasują

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie dlatego chciałem sięgnąć opini osób które się na tym znają ale powiedzcie mi jeszcze coś na temat sennheiser`ów a dokładnie CX500

 

Z tego co wiem o AKG też nie robi najgorszych słuchawek... Tyle teraz jest tych firm i modeli słuchawek że nie wiadomo na co się zdecydować!

 

Jeszcze co chciałem powiedzieć to to że ludzie strasznie chwalą te JBL 220 nie wiem dlaczego. Nie miałem okazji ich słyszeć ale ciekawi mnie o że ludzie tak to chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co chciałem powiedzieć to to że ludzie strasznie chwalą te JBL 220 nie wiem dlaczego. Nie miałem okazji ich słyszeć ale ciekawi mnie o że ludzie tak to chwalą.

 

 

Gdzie je chwalą?

 

Cytaty z tego forum:

 

To troszkę nie tak, JBL to świetne słuchawki ...3 lata temu. Teraz są nowe/inne modele na topie. Technologia poszła do przodu... Słuchajac ich 3 lata temu na h340 pamietam że grały bardzo dobrze jak na to co było dostępne na naszym rynku. Gdyby to były słuchawki za 150 zł i dziś mogłyby konkurowac z wieloma produktami. Słuchając ich dzis - dziwię sie tylko cenie i wybieram Sound Magicki PL50 albo nawet PL 30.

 

Słowo potwierdzenia sybilacji i przy okazji synergii: z Clixem "kontynuacją" ;) grały bardzo mułowato,a pamiętac trzeba,że ten iRiver gra dośc neutralnie, mimo czego bas był niezwykle dominujący i wcale nie chciał trzymac się, bydle, na uwięzi. Środek cofnięty,a góra syczała jak grzesznicy w diabelskich kotłach. Oczywiście, wszystko to bez korektorów, flat i tyle. Ingerencja w Eq nieco ratowała ich brzmienie, ale za pieniądze, które płaciliśmy za nie 2-3 lata temu,a które dziś wciąż obowiązują, to rozbój w biały dzień. O, zapomniałbym - byc może taka charakterystyka jest odpowiednia do rapu, hip-hopu i pokrewnych, mnie w gitarowych wywijasach przeszkadzała.

 

Miałem te JBL220 i oprócz mięsistego basu nie mają innych zalet, a do tego syczą na wokalu (średnica oczywiście lekko wycofana)

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie kłócę się skoro je miałeś:) pewnie wiesz lepiej:) aha i co zapomniałem dodać to to że zależy mi żeby słuchawki miały też symetryczny kabel bo osobiście nienawidzę asymetrycznego!

 

Ja cię chcę tylko uchronić przed zakupem słuchawek za 300zł, które grają gorzej od Sony EX-82 za ~50-70zł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cieszę się z tego powodu bardzo ale dalej nie wiem co kupić:/

 

A co do tych Denon`ów to nawet powiem szczerze że przecz jakiś czas się nad nimi zastanawiałem ale jak zobaczyłem cenę (od 700 w górę) o zrezygnowałem ale jeżeli te za 55 Euro są oryginalne to czemu nie bo ile może kosztować przesyłka 30-40 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności