Skocz do zawartości

Coś lepszego od Sony X 1050/1060


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

 

 

Tym razem pytam o coś lepszego od Sonego X. Czego oczekuje od dźwięku macie napisane tutaj: KLIK :)   Słuchafony oczywiście Sennheiser HD 555

 

Nie chciałbym żeby padały tutaj propozycje o S:flo2. Nie mam zamiaru czekać 3 miesiące na ten sprzęcik ;p

 

Wole kupić coś i mieć to od razu w ręce ;] 

 

Pytam o coś lepszego bo narazie mam problem, żeby gdziekolwiek dostać Sonego. I mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się co wybrać ;]

 

Proszę o propozycję ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

 

 

Tym razem pytam o coś lepszego od Sonego X. Czego oczekuje od dźwięku macie napisane tutaj: KLIK :)   Słuchafony oczywiście Sennheiser HD 555

 

Nie chciałbym żeby padały tutaj propozycje o S:flo2. Nie mam zamiaru czekać 3 miesiące na ten sprzęcik ;p

 

Wole kupić coś i mieć to od razu w ręce ;] 

 

Pytam o coś lepszego bo narazie mam problem, żeby gdziekolwiek dostać Sonego. I mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się co wybrać ;]

 

Proszę o propozycję ;d

 

Nie musisz kupować X;a, żeby mieć świetny dźwięk. Spróbuj a82x, lub a84x, a może nawet s63x.

Mnie się podoba i obsługa i brzmienie, w dodatku w a82x i s63x możesz modyfikować ustawienia DAC'a przez menu serwisowe, czyli mocno ingerować w charakterystykę odtwarzacza, bez zabawy korektorem.

 

Inna sprawa,że właściwie, to po co Ci przenośny odtwarzacz do takich słuchawek?

Może lepiej jakiegoś USB DAC'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w sumie chciałbym mieć odtwarzacz bo z kompem ciężko się chodzi poza domem i w domu również bo mój laptop waży bagatela 4 KG ;p;p I śmiesznie by to wyglądało ;d;d

 

A co do tego USB DAC'a to co byś polecał ?? Nie ma ograniczeń na fundusz ;]

Edytowane przez Artikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do tego USB DAC'a to co byś polecał ?? Nie ma ograniczeń na fundusz ;]

 

No jak nie ma ograniczeń to zdecydowanie Audionote DAC 5 Signature (75 000USD) lub Gaku-On (250 000USD - ponoć trochę lepszy)

http://www.enjoythemusic.com/superioraudio/equipment/0903/audionotedac5.htm

 

Do HD555 dobry będzie Leben CX300 (będziesz miał i amp stacjonarny i do słuchawek). I to już za śmieszne pieniądze (przy nieograniczony budżecie) bo tylko 9 000PLN

 

Z trochę tańszych Audionemesis VLE do tego wzmacniacz Violectric HP90

http://www.audionemesis.com/index.htm

 

Lub Benchmark DAC -> ale to juz moze być zbyt tani bo on kosztuje trochę powyżej 1000Eur

 

Za śmieciowe pieniądze dostaniesz takiego Meier Corda Concerto (700 Eur) -> to jest amp. Do tego w podobnej cenie meier DAC

http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/concerto.htm

Mimo, że jest to prawie darmo (przy nieograniczonym budzecie) dla wielu jest to doskonała jakość

 

A moze jakiś studyjny DAC violectric lub Lake People ? Dużo ludzi używa Lake People G99 lub G100 wzmacniaczy i bardzo sobie chwali,wiec moze jakies combo DAC z AMP-em

 

http://www.thomann.de/pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA Ogorek teraz mnie rozwaliłeś coś Ty mi podał? Te wzmacniacze są w śmiesznie niskich cenach, nie chce niczego brać za darmo!! Wole poczuć, że mój portfel traci na wadze a nie, że tylko go połaskocze!! Lecz jednak na sam początek wolałbym kupić sam odtwarzacz. Dopiero potem zainwestuję we wzmaka. NA Playerka mam maks 800 zł.! Nie chce wydawać na to więcej. Teraz chce połaskotać portfel może kichnie większa kasą ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA Ogorek teraz mnie rozwaliłeś coś Ty mi podał?

 

No wiesz, zrobiłem to z premedytacją ... ale uczciwie podałem godne uwagi typy -> od najdroższych do w miarę drogich.

W audio jeszcze trudniej doradzic komuś kto pisze "cena bez limitu" niż na forum samochodowym (na takie samo określenie ceny).

 

Gdyby to były Grado (słuchawki) to doradziłbym Beresforda (DAC+amp) w cenie ponizej 1000 PLN

 

Niestety w cenie do np. 1600 PLN to kazdy doradzi co innego a i tak prawdopodobnie nie uzyskasz tego co się spodziewasz (nirwany). Z Senkami dobrze się zgrywa wspomniany Violectric HP90 (ale to sam amp w cenie 1600).

Masz pół na pół ze będziesz zadowolony z EMU 0404 (zewnętrzna karta z amp-em na USB).

 

Moze uda się taką kartę wypożyczyć ze sklepu i sprawdzić spokojnie w domu (albo kupić przez net, wtedy zdaje się masz 10 dni na oddanie bez podania przyczyny).

 

Pamiętaj, to ze komuś jakiś tanszy USB DAC zewnętrzny się spodobał NIE GWARANTUJE, że Tobie się spodoba i uzyska z Twoimi słuchawkami synergię (takie określenie na dobrą współpracę obydwu urządzeń). W takim przypadku obowiązkowo pytaj się o możliwość wypożyczenia lub zwrotu w określonym czasie (po zakupie)

 

Lake People produkuje takze tansze/mobilne rozwiązania (w tym amp+DAC) ale nie testowałem i nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj Ogorku, Ogorku nie zrozumiałeś mojego postu, chodziło mi o przenośny odtwarzacz :P Chciałbym coś porównywalnego albo lepszego od Sonego X1050 w cenie do 800 zł. :D:D

 

Wczesniej zainteresowałeś się DAC-iem ...

 

Szczerze to nieszczęśnie wybrałeś słuchawki do przenosnego grajka. Już lepiej było kupić HD380 Pro, które lepiej zagrają z przenośnego grajka i odrobinę izolują. Chyba, że kupisz odtwarzacz i jakieś słuchawki "przenośne" a HD555 odłożysz na półkę, żeby poczekały na amp. Można ich słuchac nawet z karty zintegrowanej ale zasługują na więcej.

 

HD595 (i zapewne HD555) doskonale napędza RIO KARMA ale to potworny staroć. Moją kupiłem wieki temu (chyba juz z 4 lata a swoje lata już miała). Gdyby ktoś oferował coś takiego z kartą pamięci zamiast twardego dysku i nową baterią to może można się zastanowić. Ale w tak wiekowych odtwarzaczach to wszystko się może zdarzyć.

 

Dobrze grał iPod Touch z HD595 ale poprzez wyjscie line-out (trzeba specjalny kabel). Napisz PM do Rolandsingera, on posiada/posiadał taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będą oryginalny, jak nie możesz znaleźć Sony X, to może poszukaj Toucha 2g/3g, iPod jest podobny dźwiękowo do Sony X - czyli neutralny, poza tym ma większą moc niż Sony, z HD380 świetnie gra zarówno Touch jak i Sony X...

Ty jednak szukasz grajka do HD555, nie znam tych słuchawek, ale wydaje mi się, Touch poradzi sobie z nimi bez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kupić teraz jakiś player (taki lepszy) a potem może jakiś wzmak (przenośny oczywiście :P:P) ?? 

No, zdecydowanie. Oprócz Rio Karmy i Cowona D2 nie słyszałem jeszcze grajka, który by w miarę sensownie napędził HD595 lub HD555. Niby mają 50 omów, ale przy tym wykres imedancji pogięty jak metr drutu w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasowało mi to, że miał tyle gadżetów. Nie potrzebuje tego wszystkiego. Chce tylko słuchać muzyki nic więcej. Liczy się dla mnie tylko jakość dźwięku. A słyszałem, że Sony X ma znacznie lepszy dźwięk od Toucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak nie uważam, oba playery są świetne, ale prezentują podobne brzmienie

główne różnice, które wychwytuję to

- większa głębia dźwięku na Sony

- góra - w Touchu bardziej wyeksponowana niż w Sony, ale klasa, szczegółowość są dla mnie identyczne

- średnica, bas - tu nie zauważam jakiś różnic, w obu playerach jest równie dobrze (fantastycznie)

 

Myślę, że przesadna jest opinia o znacznie lepszym dźwięku Sony niż w Touchu, różnice są na moje ucho subtelne.

Mi też nie są potrzebne gadżety, ale nie irytuje mnie to, ponieważ ich nie używamsmile.gif

Na wynos zabieram jednak Sony - można łatwo przełączać utwory bez wyłączania HOLD, jest mniejszy niż Touch, no i gra jednak odrobinę lepiej niż Touch, jak to ktoś określił, wyrafinowanie. Ale jest jeszcze jedna ważna sprawa, Sony jest znacznie słabszy od Toucha, a w kontekście napędzenia dużych słuchawek, może być problem, to jednak chyba sprawa impedancji słuchawek jaki i naszych oczekiwań.

HD380 i Shure SRH840 są wystarczająco napędzane przez Sony, nie wiem jak z HD555, wg Majkela, potrzebują wzmacniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to Shure 840 mają bardzo dobrą synergię z Sonym X. HD380 podobno niezłą też.

 

HD595 mnie się nie podobały z Sony X (znamich rózne brzmienie i Sony X nie wysterowywał ich należycie)

 

HD595 z Touch-em (ale powtarzam przez specjalny kabel LOD,nie z dziurki słuchawkowej) podobały mi się bardzo.

 

Jest to wystarczajacy zestaw do słuchania na wyjeździe, hotelu (ale nie dochodzenia z tym).

 

Może kup jakiś mały odtwarzacz Sony do którego dołączone są niezłe słchawki ...

 

A do HD-ków z czasem kup jakąś kartę i wzmacniacz ... Myślę, że nawet iriver E10 zalecany przez @majkela będzie potrzebował jakiś wzmacniacz (no i słuchawki w których będziesz mógł chodzić po ulicy bo HD555 NIE NADAJĄ się do tego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- średnica, bas - tu nie zauważam jakiś różnic, w obu playerach jest równie dobrze (fantastycznie)

Tu pozwole sobie sie z Toba nie zgodzic - szczegolnie jezeli chodzi o bas - Bo Ipod touch to swoisty tenor w temacie a sony X ma dosc waciane nogi w nizszych rejestrach - i przypinanie temu metki fantastycznie to daleko idace nieporozumienie ;) O ile jeszcze sony sie jakos broni o tyle touch bez pomocy z "zewnatrz" ma niewiele do zaoferowania. Pomine reszte "podobienstw" X'a i Toucha - ale basu jednak nie moge.... za bardzo go lubie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- średnica, bas - tu nie zauważam jakiś różnic, w obu playerach jest równie dobrze (fantastycznie)

Tu pozwole sobie sie z Toba nie zgodzic - szczegolnie jezeli chodzi o bas - Bo Ipod touch to swoisty tenor w temacie a sony X ma dosc waciane nogi w nizszych rejestrach - i przypinanie temu metki fantastycznie to daleko idace nieporozumienie ;) O ile jeszcze sony sie jakos broni o tyle touch bez pomocy z "zewnatrz" ma niewiele do zaoferowania. Pomine reszte "podobienstw" X'a i Toucha - ale basu jednak nie moge.... za bardzo go lubie. :D

 

jedyne co jesteśmy w stanie ustalić to tylko różnice w obu playerach, oceniając oczywiście na tych samych słuchawkach. Natomiast kwestie - mało basu, dużo, itp. - nikt nie jest w stanie obiektywnie rosztrzygnąć.

Druga sprawa, jakimi słuchawkami zmierzyć ilość basu w Sony i Touchu?, jeżeli przyjąć, że AKG K370 oraz SHURE 840 są liniowymi (czy to znaczy referencyjnymi?) słuchawkami, to basu w Sony i Touchu jest dla mnie wystarczająco...

Na wymienionych słuchawkach nie zauważam znaczących różnic, ale słuchu nie mam dobrego, przyznaję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co jesteśmy w stanie ustalić to tylko różnice w obu playerach, oceniając oczywiście na tych samych słuchawkach. Natomiast kwestie - mało basu, dużo, itp. - nikt nie jest w stanie obiektywnie rosztrzygnąć.

Druga sprawa, jakimi słuchawkami zmierzyć ilość basu w Sony i Touchu?, jeżeli przyjąć, że AKG K370 oraz SHURE 840 są liniowymi (czy to znaczy referencyjnymi?) słuchawkami, to basu w Sony i Touchu jest dla mnie wystarczająco...

Na wymienionych słuchawkach nie zauważam znaczących różnic, ale słuchu nie mam dobrego, przyznaję...

 

Oczywiscie nie neguje naszego subiektywizmu w aspekcie postrzegania basu jego ilosci i jakosci - niemiej jednak - wydaje mi sie ze kazdego z nas stac na chwile obiektywnosci.

Jakimi sluchawkami zmierzyc w tym aspekcie nigdy nie osiagniemy konsensusu - ja wzial bym do tego IMO wzor w miare taniej liniowosci - Etymotic ER-4S - na pewno sa i lepsze [czyt bardziej liniowe] za pewne sa tez i gorsze. Do tego moj sluch do wybitnych tez nie nalezy a co najwazniejsze okreslil bym sie raczej jako meloman niz audiofil. I w mojej ocenie przy uzyciu wszelkich dostepnych mi na ta chwile sluchawek Touch jest z basem na bakier, X - walczy ale ma dosc miekkie nogi - te najnizsze rejestry sa w nim nie wiem jak to ujac - dosc "puchate" . X nie ma tego zwarcia i trzymania za ryjek tam na samym dole - tak jak czyni to chociazby [co by bylo niedaleko] Sony S63X. Tak jak pisalem wczesniej - nie chce tykac innych "podobienstw" bo dla mnie X i Touch to deko dwie inne historie - ale BASem jako delikatny basolub nie pozwole tak "szastac". Nie chcial bym zebys odbieral tego personalnie etc - bo zwykla odmiennosc zdan zbudowana na bazie naszych empirycznych doswiadczen z dzwiekiem, skazonych wiekszymi badz mniejszymi ulomnosciami naszych zmyslow. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie, masz jakieś porównanie - S63X, które wg wielu opinii maja dobry niski , zwarty bas, nie miałem okazji słuchać lepszego sprzętu niż Touch czy Sony X, jeśli chodzi o bas, iPoda video już nie mam, E10 też już nie mam, tym bardziej nie mam porównania.

Na marginesie, HD380 dają czasem łupnia z Sony X, czasem tak fajnie stuknie, i dobrze to ktoś określił - tego niskiego basu czasem nie słychać ale czuć, przy zejściu basu, jeżeli Sony ma braki w tym zakresie, to wyobrażam sobie jak świetnie musi brzmieć bas S63X + HD380...

co do wyrażania swojego zdania, to uważam, że wszyscy powinniśmy walić prosto z mostu, na bazie takich opinii można sobie wyrobić zdanie i skomponować ciekawy zestaw grający, w przeciwnym razie na tym forum nie byłoby dyskusji, a flaki z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Sony ma braki w tym zakresie, to wyobrażam sobie jak świetnie musi brzmieć bas S63X + HD380...

 

Postaram się dzisiaj posłuchać tego połączenia. Pisemna relacja powinna być zamieszczona wieczorkiem.

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności