Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ha! Przyszły, doszły, są. Mam je.

 

Więc tak: izolacja jest niesamowita. Jadąc busikiem do szkoły było ok 20/25 - dziś wracając, zauważyłem w pewnym momencie, że na skali mam.. 2. Na mieście też ładnie. Spacerowałem sobie a do ucha wpadały mi jedynie cudowne, czyste dźwięki fortepianu i głosu Reginy Spektor. Bez akompaniamentu ciężarówek, szumu miejskiego itd. Jak na chwilę je ściągnąłem, to zaraz z powrotem założyłem - od dziś nie lubię szumu miasta. Dźwięk.. ładny, podoba mi się. Ale po waszych ochach i achach spodziewałem się czegoś więcej : ) Może wina w tym, że słuchałem ich jedynie na ZENie Plusie - i to mp3 z bitratem pewnie 128.. Przetestuję je na wieży z jakiejś płytki.. Albo z wavami z kompa. Dalej - Ten kabel wydaje mi się cholernie delikatny. Boję się go ot, włożyć do kieszeni - wydaje mi się, że najmniejsze pociągnięcie może go urwać. Poza tym jest trochę przydługi. Niech ktoś mnie pocieszy, że użytkuje już epy dość długo i kabel jest ok.. Dalej - założyłem średnie gumki - dużych nie mogę wepchać, małe za małe. Średnie mnie troszkę uwierają, ale może źle wkładam. Jak je wkładać? Wkładam je kawałek do ucha, a później po prostu dopycham - tylko nie wiem jak głęboko je włożyć.

Kupiłem je u pio-coma na alledrogo. Zdziwiło mnie trochę, że w pudełku nie ma żadnej instrukcji itp.. Była tylko karteczka o wyrzucaniu ich do kosza. I gwarancja - na osobnej kartce od pio-coma na dwa lata. Rozumiem, że realizowana w firmie pio-com. Też tak macie?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

I stało się, kupiłem EP-630. Cena - 80zł. Gwara etc. Powiem że z dnia na dzień nabieram do firmy Creative coraz większego szacunku. Wcześniej korzystałem z EP-480, EP-180 a niedawno z HQ-1700. Powiem obiektywnie, EP-630 są najlepszą pozycją. Dzwięk znakomity, brzmienie wszystkich tonów jest odpowiednie, od dawna szukałem czegoś dokanałowego o dobrym zakresie dołu, (patrz nick) i jak się okazało, znalazłem.

 

Bass jest jakby to powiedzieć po prostu bardzo precyzyjny, HQ-1700 (nagłowne) miały również całkiem dobre dolne częstotliwości, ale brakowało precyzji, bass był mocno "rozleziony" lub jak kto woli jakby to ująć "smużył".

 

Obecnie jestem bardzo zadowolony, szczerze polecam, zero problemów z wypadaniem z ucha, etc. Kabelek wydaje mi się mimo wszystko silny, ale moze dlatego ze nie uzywam sprzętu przenośnego i nie ciągne okablowania pod ubrankiem, stosuję je do laptopa.

 

PoZdRaWiAm!

 

Bass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem u pio-com'a ale szumia dosc powaznie <_<

oddaje to to do niego bo jest 10 dniowa gwarancja satysfakcji

 

dodam ze mam T30 wiec to nie wina odtwarzacza pozatym wszedzie po podlaczeniu ich sa szumy...

 

moze wadliwy egzemplarz czy cos, w kazdym razie cicho z takimi szumami sluchac sie nie da wiec rezygnuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie chyba wszystkie słuchawki posiadające membranę wygrzewa się.... tylko, że w przypadku słuchawek małych różnica po wygrzaniu będzie minimalna, pewnie nawet niesłyszalna... i to ma dopiero sens przy większych słuchawkach. Przynajmniej tak mi się wydaje :). Correct me if i'm wrong :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie chyba wszystkie słuchawki posiadające membranę wygrzewa się.... tylko, że w przypadku słuchawek małych różnica po wygrzaniu będzie minimalna, pewnie nawet niesłyszalna... i to ma dopiero sens przy większych słuchawkach. Przynajmniej tak mi się wydaje :). Correct me if i'm wrong :).

a jeśli już wygrzewać to raczej żeby non stop kilkadziesiąt godzin poleżały grając, czy mogę je sobie w międzyczasie odłączyć i pójść na miasto lub do szkoły?? czy wogóle takie przerwy w wygrzewaniu (jakichkolwiek słuchawek, nie tylko EPek) mają jakiś znaczący wpływ na późniejszą jakość odsłuchu?? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<popatrzył na cenę, za jaką może je kupić w hurtowni(a nawet sprzedać!) i z pogardliwym uśmiechem spojrzał na cenę w poście wyżej>

Wszystkie empiki i inne MM mają chore ceny na takie mniej sprzedażne rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie empiki i inne MM mają chore ceny na takie mniej sprzedażne rzeczy...

kiedys widzialem ep-180 w blistrze za 60 zeta!! (lol)

 

moze dziwne pytanie ale chodzi mi po glowie...

 

czy EPki trzeba wygrzewac..?? :huh:

 

TAKKKK NAJLEPIEJ POD PIERZYNĄ Z PUCHU PERLICZEK KANADYJSKICH

ktos nie zrozumial, czy to celowa ironia?? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Wszytskim !

Niedawno kupiłem "podrabiano-oryginalne" epki za 54.99zł... dobra wtyka, kable trzeszczą, siateczka jest, odpowiedni mat kabla jest... tylko układ kabli niezbyt.. i dzwięk. Odesłałem je więc.. po tygodniu sprzedawca sie odezwał i powiedział, że odda mi kasę bo słuchawki faktycznie trzeszczą (kazałem mu ich słuchać na max volume i nagraniach typu "Ultimate Subwoofer test" :D więc w sumie co nie trzeszczy na tym... Jutro powinienem dostać pieniądze 55zł mam jeszcze swoje no i git jakieś 70-80zł jest. Nie wiem czy te moje dawne "EpkI" były oryginalne niby z wyglądu wszystko ok, ale brak gwarancji paragonu i OEM mówią za siebie.. Słuchałem ich trochę i mam niechęć do tych słuchawek, też dlatego bo dali mi je przesłuchać w empiku... Grały identycznie jak te moje. MOże je za płytko włożyłem ? Albo nie te gumki... złe nagrania.. nie wiem. W każdym razie chce kupić słuchaweczki do 70zł. Bas ma M.I.A.Ż.D.Ż.Y.Ć, słucham techno, dużo czarnej muzy (wszelkie snupy, dre, missi elioty, ekŹibity itd.) Czy w tej cenie EP-630 (A w sumie 635 bo niewielka różnica w cenie) będą najlepszym wyborem ? Pewnie odp brzmi tak.. jednak pytam sie, bo miałem tragicznie przejścia z tymi podróbami :D naprawdę miałem dużo roboty, żeby kolesia zmuśić do oddania kasy. I pytanie do audiofilów - czy bas naprawdę jest potężny :D? Bo słyszałem już wiele opini typu "bass potężny miażdzy, rozwala szyby itd...) i nie zawsze tak jest (wiele osób pisze to mając głośniki creative 2.1 za 129zł) Bas miażdzy jak na słuchawki za tą cenę, czy miażdży ogólnie? :D Niezłe pytanie. Proszę o odp.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia jeszcze chyba zależy do czego są podłączone.. ;) ale ogó?em EPki przy dobrym umiejscowieniu (mają szczelnie wypełniać ucho) grają świetnym, mocnym basem, który nie dominuje nad resztą. czy miażdży?? <_< ogółem tak, choć nie porównasz tego do brzmienia basu w dobrych pełnych słuchawkach. ;) jak kupisz to raczej nie pożałujesz.. a jak posłuchasz to sam ocenisz.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ nie mam :/ bo na bo to szufla. A bas chciałbym porównywać do GIGAWORKS 5.1 creative :D chociaż wiem, że to niemożliwe.. ale cchiałbym mieć taki bas. Kupię je wtedy najwyżej sprzedam i kupię coś lepszego potem. Powiedzcie mi jeszcze czy te są oryginalne :

http://allegro.pl/item171417299_box_slucha...nowe_f_vat.html

Po boxie, gwarancji fakturce wnioskuję, że są ? : )

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności