Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

MIałem okazję nareszcie korzystać z tych Epek :)

 

Pierwsze wrażenie: wielkie G:

Wypadają z uszu (jak to pchełki), basów tak narpawde wogóle nie ma, dźwięk ogólnie jakiś dziwny <_<

 

Drugie wrażenie (po poprawnym WCIŚNIĘCIU słuchawek):

Wypas - faktycznie są niezłe basiki i wszystko co się o nich mówi faktycznie sie sprawdziło :)

 

ALE:

Przy moim odtwarzaczu Zen Nano Plus, na tych słuchawkach słychać jakieś trzaski (?!) przy przełączaniu piosenek! Dobre jest to że można ich cichutko słuchać i nikomu sie nie przeszkadza. U mnie nawet jak słucham stosunkowo cicho na moich półotwartych HQ to słychać to w cichym pomieszczeniu. Niestety nie miałem okazji testować słuchawek w tramwaju, ale wierze że by sobie poradziły :)

 

Tylko to wkładanie słuchawek...takie to niewygodne troche, A raczej nieprzyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to wkładanie słuchawek...takie to niewygodne troche, A raczej nieprzyjemne.

kwestia przyzwyczajenia zapewne:] ja tam nic przyjemnego nei odczuwam przy wkłądaniu epek do ucha.

 

Co do trzasków to rzecz wiadoma. nie dość, że te tańsze creativy mają baardzo głośne szumy i trzaski to jeszcze na epach jest to uwydatnione bardziej. Mnie na T10 szumy wkurzają, jak przed snem słucham na głośności niższej niż 5 to na znp bankowo mogą irytować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... po kilku miesiącach(od września je mam) słuchania, Ostatniej nocy zauważyłem jakby całkiem inny dźwięk, głębokie basy, potężna gitara... nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek miał takie wrażenia dźwiękowe z tymi słuchawkami... co ciekawe, noc wcześniej słuchałem albumu Iron Maiden - Somewhere In Time, i stwierdziłem, że mp3@128kbps są całkiem dobre. Następnej nocy stwierdziłem, że tego nie da się słuchać ;]

Zastanawiam się czym spowodowana jest taka odmiana... może wreszcie dobrze włożyłem słuchawki? :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od pozycji głowy, otwarcia lub zamknięcia ust, poziomu głośności, poziomu hałasu na zewnątrz (w nocy, kiedy lezy się w łóżki i jest cicho, człowiek zupełnie inaczej odbiera muzykę płynącą z słuchawek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych słuchawkach naprawde ważne jest odpowiedznie włożenie ich do ucha. Im głębiej, tym lepiej słychać basy i ogólnie lepiej grają. Serio trzeba je wcisnąć B) Nie rozumiem tylko ich fenomenu... dlaczego wszyscy sie tak na nie rzucają jak na mięso? czymś sie wyróżniają od innych dokanałówek? lepiej grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych słuchawkach naprawde ważne jest odpowiedznie włożenie ich do ucha. Im głębiej, tym lepiej słychać basy i ogólnie lepiej grają. Serio trzeba je wcisnąć B) Nie rozumiem tylko ich fenomenu... dlaczego wszyscy sie tak na nie rzucają jak na mięso? czymś sie wyróżniają od innych dokanałówek? lepiej grają?

 

Bo maja bardzo korzystny stosunek jakosci do ceny jak na dokanalowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, a trzeba powiedzieć że kanałówki a nauszne to inna bajka, inny gat. literacki. Najlepiej będzie jak sobie kupie EPki i w domciu bede słuchał na HQ a na mieście Epek :)

 

Wydaje mi sie że nie należy pod żadnym pozorem porównywać różnych typów słuchawek, bo różnie brzmią. Kewstia gustu i przyzwyczajenia B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, na upartego wszystko można, ale wniosek do jakiego dojdziesz, będzie twoją osobistą preferencją.

 

IMHO dokanałowe ciężko mi porównywać do półotwartych - oki, lepsze basy, mocniejsze, ale kiepska góra. W półotwartych zazwyczaj odwrotnie, lepsze są wyższe dźwięki. Kewstia gustu które wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed jakąś godziną otrzymałem od listonosza epki.

Na początku źle je włożyłem i byłem strasznie zawiedziony.

Gdy już dopasowałem je do ucha poczułem moc basu( jak bym miał subbuffer w uchu).

Ustawiłem wieć eq na 0 i jest git.

Ja na swoją cenę to wymiatają pod każdym względem (izolacja szczególnie).

To na razie tyle po dłuższych testach napisze coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzystałeś z innych dokanałowych? Bo ja tam nie mam porównania, ale wygląda mi to wszystko na jakąś mode czy coś... Zwłaszcza że niektórzy tu piszą o nich a nie mają porównania do jakiś innch dobrych słuchawek.
EP kosztują w sumie przyzwoite pieniądze. Inne dokanałówki są albo niewygodne (Koss spark Plug - przez swoją konstrukcję wyglądają w uszach co najmniej dziwnie), albo droższe (EX51, EX71). EPki oferują dobrą izolację i jakość brzmieniową (o czym świadczy choćby fakt, że szanująca się firma Sennheiser korzysta z dokładnie tej samej konstrukcji).

 

To jest tak - już jakiś rok czasu temu spora część forumowiczów dość dokładnie przebadała rynek w poszukiwaniu alternatyw. Po kilku tygodniach dość zgodnie stwierdzono, że EP-630 nie dość, że mają bardzo korzystny stosunek cena/jakość, to do tego sama cena nie jest specjalnie wygórowana. Wielu z nas nosi słuchawki w kieszeniach, plecakach, torbach, zdarza się o coś zaczepić i szarpnąć... Cena 80 zł nie jest jakaś kosmiczna i jeżeli po roku, czy dwóch coś się stanie (tfu, tfu), to nie jest to tragedia na skalę światową :).

 

O wadze tej ostatniej kwestii przekonałem się na własnej skórze, kiedy padł kabel w moich słuchawkach. Zapłaciłem za nie ponad 2 razy więcej, niż kosztują obecnie EP-630 i gdyby nie udało się ich naprawić, byłbym zły, że podziałały tylko rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są pchełki, a dokanałówki. ponosisz, poczujesz różnicę (na plus imho :P).

 

A co do tego kabla... ja ostatnio noszę je tak, że obie przewieszam przez szyję i spuszczam na wysokośc mostka, dopiero potem zakładam. Mają na tyle 'gumowy' kabel, że zatrzymują się na skórze i nic nie przeszkadza, nic nie ciągnie i w ogóle jest dobrze :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności