Skocz do zawartości

Informacja w sprawach związanych z funkcjonowaniem forum


Rekomendowane odpowiedzi

Minął kolejny miesiąc, ciekawe czy udało poprawić się choć jedno zdanie więcej w długo wyczekiwanym oświadczeniu :P

 

Swoją droga nieładnie jest czekać aż sprawa ucichnie i wszyscy zapomną ze takie oświadczenie miało się pojawić (a bardzo by się przydało bo sprawa była/jest kontrowersyjna). Jak dla mnie takie postępowanie jest świadectwem kompletnego olewania użytkowników dlatego postaram się co jakiś czas odświeżyć ten wątek i złośliwie zapytać o postępy "poprawiania" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na początku był zapał moderatorów, tworzyliśmy poprawki do regulaminu np. Niestety dogodny moment został zmarnowany przez brak szybkich decyzji oraz zdecydowanej reakcji "góry". Sprawa samoczynnie zwolniła, by w końcu się zatrzymać. To co można był wtedy zrobić i osiągnąć - porozumienie/kompromis, ma się nijak do tego co zostało ostatecznie zrobione.

 

Problem oświadczenia pozostawię bez komentarza, bo jest on w sumie zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku był zapał moderatorów, tworzyliśmy poprawki do regulaminu np. Niestety dogodny moment został zmarnowany przez brak szybkich decyzji oraz zdecydowanej reakcji "góry". Sprawa samoczynnie zwolniła, by w końcu się zatrzymać. To co można był wtedy zrobić i osiągnąć - porozumienie/kompromis, ma się nijak do tego co zostało ostatecznie zrobione.

 

Problem oświadczenia pozostawię bez komentarza, bo jest on w sumie zbędny.

Podpisuje się pod tym obiema rękami.

 

PS

Już jako zwykły user. ;)

Edytowane przez Roni11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ze na tym forum pozostało jeszcze kilka osób którym się "chce", co z tego jeśli cały ich zapał jest skutecznie przygaszany przez nieobecność Administracji oraz bezczelne olewanie przez nią ważnych spraw.

 

Kiedyś grupa osób zaangażowanych w życie forum była znacznie większa, zmniejszyła się ona nie bez powodu i coś mi się wydaje ze jak pewne rzeczy nie ulegną zmianie, to grupa ta będzie się sukcesywnie pomniejszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było napisac. Juz nie jest.

 

www.www.www.www.audiohead.pl.pl.pl, jedyne co to kazde www.www.audiohead.pl.pl będzie zamieniane na www.www.www.www.audiohead.pl.pl.pl

każde Audio h e a d jest zmieniane na www.www.audiohead.pl.pl

a www. Audio h e a d jest zmieniane na www.www.www.www.audiohead.pl.pl.pl

 

wiesz że z cenzury można zupełnie usunąć słowo i tak proponuję zrobić

Podpisuje się pod tym obiema rękami.

 

PS

Już jako zwykły user. ;)

http://forum.mp3store.pl/topic/65620-oswiadczenie-moderatorow/ jak widać do tego także doszedł Roni.

Zastanawiam się, co tak naprawdę was trzyma na tym forum? Chcecie udowodnić, że jesteście coś w stanie zdziałać bez p. M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sami się przekonaliscie o tym, o czym mówię od dawna. Mam przynajmniej nadzieje ze w tym roku dzieci mario są zdrowe...

 

A co nas tu trzyma? Wysiłek który wlozylismy w to, aby to miejsce stało się tym czym jest teraz - szkoda porzucac takie miejsce i szkoda całego tego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Khronem. Siedzi się tu już jakiś czas. To tak jak przeprowadzka do nowego domu. Super, fajnie, nowa chata. Ale zawsze jest tak że nam szkoda opuszczać poprzednie miejsce w którym przeżyło się parę lat. Sytuacja analogiczna do tego forum. Mi się nie chce bawić w kasowanie konta. I nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy wiesz... gdyby SKASOWANIE konta - czyli: nick + zawartość bazy z nim związana - było w praktyce możliwe (a jest technicznie możliwe) to nie było by najmniejszego problemu, bo już dawno nie było by tu osób które chcą/mogą narzekać - a tak nie mamy innej alternatywy...

 

dopisek: moje posty to 3% zawartości forum, wow :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tutaj zostajemy? Nie mogę wypowiedzieć się za wszystkich, mogę tylko za siebie. Moje powody są proste- tyle lat tutaj, ma się sentyment i nie tylko. Druga sprawa taka że dopóki mam moce przerobowe i chce mi się po prostu (a będzie mi się chciało- nadzieja), jakoś uczestniczyć w projekcie mp3store. I moje zdanie , tylko moje- jest takie że na razie na pajacyku nic się nie dzieje takiego konkretnego- co kupić i hydepark. W sumie to jest to samo co tutaj tak naprawdę. (może to kwestia wakacji, albo raczkowania pajacyka). Nie to że coś mam do pajacyka, cenie wysiłek i to żę powstaje coś niezależnego. Z drugiej strony jednak czuję że nie zyskało by tyle moje ucho z mp3store. Tak jak Kasza napisał- nie ma co komentować oświadczenia i nie ma też co mówić- aaa, wynocha na drugie forum bo co was tutaj 3ma. To tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się zgodzić z Azahielem. Dobrze że powstało Audiohead ale de facto w wielu odskoczniach nie różni się ono aż tak. Ludzie mówią zmienić, brak zmian. Przecież 80% Audiohead bazuje na szablonie bazującym w większości for w Polsce. Tu i tu mozna napisac posta, tu i tu mozna miec sygnature i awatar, tu i tu mozna wyslac pw, tu i tu mozna dodac zdjecie do postu w formie załacznika, tu i tu ugruntowany jest jakiś wizualny poziom forum, tu i tu są podfora i kategorie, tu i tu są użytkownicy mający coś do wniesienia. Gdzie wiec roznice ? Jedyną różnicą nie jest brak chęci tylko brak "administratora" i to jest główna i jedyna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 80% www.www.audiohead.pl.pl bazuje na szablonie bazującym w większości for w Polsce. Tu i tu mozna napisac posta, tu i tu mozna miec sygnature i awatar, tu i tu mozna wyslac pw, tu i tu mozna dodac zdjecie do postu w formie załacznika, tu i tu ugruntowany jest jakiś wizualny poziom forum, tu i tu są podfora i kategorie, tu i tu są użytkownicy mający coś do wniesienia. Gdzie wiec roznice ? Jedyną różnicą nie jest brak chęci tylko brak "administratora" i to jest główna i jedyna różnica.

Cóż nie dysponujemy takimi pieniędzmi żeby kupić sobie szablon. Co nie oznacza że ten który jest jest ostatecznym szablonem.

Na tym polega forum - nawet na head-fi masz takie a nie inne możliwości, więc nie wiem czego byś oczekiwał od forum o tematyce audio? zaprzeczenia tego wszystkiego co napisałeś?

Podana przez Ciebie różnica nie jest "jedyna" i o tym Cię zapewniam, a może za niedługo i sam się przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ahead jest ten problem, że aby stało się w jakiś sposób kompletne, musi powielić to, co jest na mp3store, audiohobby i audiostereo, pomijając inne fora, które też jakieś tam informacje na tematy około audio niosą (hfm, hi-fi, mp3fan, eis). Przy średniej wieku 20 lat nie ma szans niczego sensownego poczytać na temat sprzętu stacjonarnego na Ahead, bo to wymaga lat osłuchania i dużego zasobu gotówki, żeby się w ogóle dorwać do rasowego sprzętu grającego do domu lub studia. Zostaje więc pisanie o gadżetach. Mamy już dwa fora stricte o grajkach mp3, a o samym mp3store można powiedzieć, że wyczerpuje temat do końca. Jest tu o wszystkim - playerach, IEMach, wzmacniaczach przenośnych, DACach kieszonkowych, itp. Ja swojego dorobku nie zamierzam przenosić ani kopiować, a popełniłem tu kilka recenzji, mam też swoje dwa wątki o wzmacniaczach, a na upartego to i trzy (MxM). Ewolucja moich zainteresowań spowodowała aktywne uczestnictwo w Audiohobby.pl i audiostereo dorywczo. Do "kontaktów międzynarodowych" mam head-fi.org, i wystarczy. Biegać na jeszcze jedno forum już mi się nie chce, a na tych, w których uczestniczę, mam jeszcze kontakt z ludźmi, więc jestem. Zainteresowani i tak wiedzą jak do mnie dotrzeć, choćby przez maila. Ciekawą i profesjonalnie prowadzoną inicjatywą jest http://stereo-underground.pl, które powstało rok temu. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana przez Ciebie różnica nie jest "jedyna" i o tym Cię zapewniam, a może za niedługo i sam się przekonasz.

 

Oczywiście ze sa inne ale chyba nie zdziwie nikogo jak napisze ze kazde forum w Polsce ma jakis problem. Chociażby w tym ze nie da sie każdemu dogodzić. To jest utopia. Mp3store ma faktycznych problemow moze z 30% a reszta to jest już wymyślanie. Przeciez ktoś może chociażby wpaść na forum i mieć problem w tym dlaczego nie można umieszczać linków do allegro w dziale komis, lub dlaczego zdjęć w formie imageshack.us.

 

Sam piotrus-g przyznasz ze są osoby dla, których jest to problem ale żeby od razu na podstawie takiego czegoś czepiać się wszystkiego to już paranoja. Naprawde nie widze tu jako moderator kwestii naprawde problematycznych, oprócz tych, które popełnił Mario, ponieważ forum dalej funkcjonuje. Czy jak zbiorę grupkę ludzi, pójdę na Audiohead, mówiąc że nie podoba nam się coś tam, to od razu staniemy się powodem jakiś kłopotów i zmian ?? Trzeba odróżnić realne problemy (chociażby techniczne jak SB, czy dawniejszymi czasy zanikanie serwera w niedziele) od problemow wymyslonych (które nawet nie są uzasadnione przez osoby zainteresowane i są bardziej problemami "widzimisię")

 

Przy średniej wieku 20 lat nie ma szans niczego sensownego poczytać na temat sprzętu stacjonarnego na Ahead, bo to wymaga lat osłuchania i dużego zasobu gotówki, żeby się w ogóle dorwać do rasowego sprzętu grającego do domu lub studia. Zostaje więc pisanie o gadżetach

 

I tutaj jest w chwili obecnej problem na obu forach. Poziom Mp3 się z biegiem lat zmniejszył a Audiohead też nie ma chwili przebicia na ten moment, choć przyznam że są użytkownicy którzy mają coś do powiedzenia i są to bardzo wartościowe rzeczy jak np. Pawlo, góras czy chociażby ty piotrus-g, (Artykuł i Dokanałówkach Westone, JH, wzmacniacze, czy też atrykuł traktujący o driverach w słuchawkach Customowych. Absolutnie jest to kopalnia wiedzy. Są też jeszcze osoby mogące się udzielać i tam i tu a też są takiej jak tu wyłącznie, ale trzeba przyznać. Zostało ich bardzo mało dlatego należy się cieszyć że takie osoby są nieważne czy tam czy tu.

 

Problem Mp3store bym porównał do iPhone od Apple. Dajmy na to antene i zanikający zasięg. Wiele telefonów i smartfonów ma ten problem ale przez działalność, popularność czy też reklame firmy Apple ten problem z anteną się tak nawarstwił i jest tak popularny. Wszyscy poprostu zwrócili oczy w jedną stronę na jeden określony punkt. Osobiście nie byłbym w stanie przypomnieć sobie czy choć raz słyszałem o problemach z NOKIĄ czy SE tego typu, które istnieją ale nie są aż tak nagłośnione lub poprostu z racji marketingu nikt nie zwraca na to uwagi. Zapewniam dlatego też że taki punkt przy odpowiedniej infiltracji można znaleźć prawie wszędzie jeśli chodzi o fora dyskusyjne wystarczy tylko ze przez działalnosc kilkudziesięciu osob nagłośni się sytuacje i znajdzie się taki kruczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aallen bo ty widzisz moderowanie i istnienie forum z perspektywy "że egzystuje" a nie "że społeczność kwitnie" (tak nieco literacko mówiąc)

 

to forum w pewnym momencie przekroczyło masę krytyczną i przy udziale osób które w zasadzie w większości już dawno odeszły stało się tym czym się stało - z kameralnego forum dla maniaków przekształciło się w samożyjący twór który nie da się zarżnąć choćby z powodu "renomy" i googli dostarczających stałe nowych użytkowników...

 

... niestety taka sielanka nie będzie trwała wiecznie i w pewnym momencie dojdziemy do stadium egzystowania - kiedy użytkowników i treści będzie wciąż (formalnie) przybywać, ale treści nie tylko nie będzie przybywać ale wręcz będzie ubywać...

 

Zostaw na chwilę "problemy prawdziwego faceta" takie jak Allegro i imageshack, i popatrz co tak naprawdę zostało napisane dzisiaj, wczoraj, przedwczoraj... I ile z tego to dobra treść - taka, którą można się pochwalić, która dokłada do puli wiedzy...

 

... A nie jest kolejnym pytaniem o aktualnie rozpopularyzowane (głownie sztucznie) słuchawki, albo nie jest zapytaniem o odtwarzacz do 200zl (e2 albo clip, lepiej e2), a na pytanie o kompresję (i nie tylko) wciaż nie ma komu konkretnie odpowiedzieć więc wciąż dostaję maile i PM-y "a mógłbyś zobaczyć ten wątek?"

 

Chyba że mario przekonał was że tak naprawdę chodzi tylko o liczby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna studnia nie jest studnią bez dna. Tematy się wyczerpują. Załóżmy że masz 50 tysięcy ludzi, którzy potrzebują nosić korekcje wzroku. Żeby to zrobić zlecają wykonanie okularów, lub wybierają soczewki. Gdy już te 50 tysięcy osób ma okulary wychodzi na to że 50% z nich je uszkodziło przez co muszą naprawiać, lub też kupić nowe. Do tego dochodzi konkurencja zabierająca klientów i ogólne podejście do kwestii noszenia okularów.

Gdy już to się podsumuje wychodzi na to że gdy kiedyś wykonywało się 30 par okularów dziennie to teraz wykonuje się 5-10 par.

 

Dlaczego przytaczam taki przykład ?

Chcę uświadomić że nie da się w kółko pisać o jednym i tym samym oraz oczekiwać kwintesencji treści. Ile mozna pisać o kompresji, ile o słuchawkach (Phonak Audeo), ile jeszcze można wnieść do tego wyczerpanego już tematu.

Do tego dochodzą osoby, które jak wspomniał Majkel nie mają sprzętu i takie, które mają ale nie chcą powtarzać np o Denonach D5000 jeszcze wiecej niz to co zostało napisane dotychczas.

Dlatego trzeba zadać sobie pytanie czego jeszcze oczekiwać. Takie Audiohobby wcale nie jest lepsze. Gdyby spojrzeć z boku w wielu tematach (fakt jest ogrom wartościowej treści), ale ile razy mozna konfrontować HD800 z HD650 i pisać dokładnie o tym samym tylko inaczej ubranym ? Kiedyś za czasów forum iRivera kiedy sprzęt był Pionierski. Rio Karma w Polsce to było coś wtedy były złote czasy odnosnie dyskusji. Co jak gra. Z czym gra. Czas jest po prostu nieubłagalny i nawet Cesarstwo "przeżywa" czas Kryzysu.

 

Sam powiedz co było by jak to określiłeś "treścią którą można się pochwalić". O czym i na jaki temat ? Dajmy na to odtwarzacze lub słuchawki, lecz trzeba by było osoby, która by sprowadziła do Polski coś czego jeszcze nikt nie miał lub sprzętu bardzo rzadkiego i rozpocząć dyskusje, która wtedy nie była by jałową. Mamy kogoś takiego na chwilę obecną ?? Sam powiedz Khron czy masz jakiś sprzęt (od ostatniego czasu), o którym mógłbyś się rozpisać w taki sposób żeby zachęcić. Tak jak za czasów tematu traktującego chociażby o Rio Karmie (Getz, ogorek, oliver, ty).

 

Niestety taki jest obecny czas, obecni ludzie i nie da się prowadzić krucjaty, ponieważ jak sam wspomniałeś Mp3Store na tą chwilę obecnie napędza tylko "liczby" i osoby pytające się o Ep630 do Clipa. Forum ma 28 513 a ile tak naprawde wnosi treści "kwitnącej" a nie "liczbowej". 10 ? 15 ? Dobre drugie tyle poszło na Audiohead. A ile było za czasów iRivera ? Co najmniej z 40-50 osób naprawdę dających do Pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności