Skocz do zawartości

Niezależni sprzedawcy i ich działalność na forum.


Rekomendowane odpowiedzi

Od razu mówię. Nie przeczytałem nawet całej pierwszej strony tej dyskusji. Pewnie później to zorbie, ale póki co...

 

#1 - Zróbmy forum o różnych produktach bez tych produktów. Fun! Kto będzie decydował o tym co jest reklamą a co jest informacją? Link do sklepu to reklama, a news o produkcie to już nie? Czy jak piszę, że kupiłem słuchawki to reklamuje sklep, słuchawki? czy jedno i drugie?

 

#2 - Nie rozumiem intencji zakładania takiego postu i to jeszcze przez kogoś nie z MIPu! Rożne metafory mi się tutaj nasuwają... ale pytanie się kogoś o to, czy chce aby ktoś inny musiał płacić jest delikatnie bzdurne.

 

Nie rozumiem idei tego pytania. Czy raczej prowokowania kogoś aby o to pytał. Jednak najbardziej zastanawia mnie kto określi jakie teksty / działania podlegały by popłata.

 

 

EDIT ----------------------------

 

Przeczytałem. Dla mnie kwestia pozostaje bardzo nie wyjaśniona. Czy jak zapytam się kogoś o to co myśli o danym produkcie z allegro to będzie reklama?

 

 

Co do testów konsumenckich, podejścia pro społecznościowego, budowania społeczności, wykorzystania społeczności w budowaniu marki... mógł bym napisać naprawdę dużo. Tyle, że raczej mało kogo obchodzą moje wywody. Więc uproszczę kwestię na tyle na ile to możliwe.

 

Ta ankieta wisi na forum 2 lata. Dość mocno obrazuje to co tak wq pewnych ludzi. Ruch z tego forum kieruje się w wiele stron, ale bardzo duży jego procent (ponad 50%) leci w nieznanym kierunku. Dopracowanie sklepu mp3store.pl jako takiego, do tego budowanie marki sklepu, do tego wykorzystania forum aby ludzie kupowali marki właściciela (np.: irvier, cowon) to jedne z wielu zaniedbań.

 

Do czego nas to prowadzi? Normanie do kont płatnych - tyle, że regulamin tego to będzie raczej wyzwanie. I nie rozumiem, czemu jak ktoś płaci to ma być w specjalnym dziale? Pisać może wszędzie ale na określonych zasadach... nie siedzę już aż tak w rynku multimediów, raczej PR/SM/SEO ale pewne zasady są uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Chciałbym wtrącic słowo na temat sprzetu do testów, na moim przykładzie udostepniam ludziom z forum niestety tylko tym z Łodzi(bo poznałem ich na meetingach i mam do nich zaufanie że sprzęt nie zniknie nie zostanie uszkodzony itp.) wszystko co sam dostaje jako sprzet na wystawe lub do testów. Nie zależy to tak naprawdę od MIP-u a dobrej woli sprzedawcy z danego miasta co dostaniecie do testów. Recenzje moga faktycznie wygladac jak sponsorowane, ale pomyslcie co ja mam dac innego niz to co sam mam na sklepie? Oczywiście staram się tez o inne sprzety ale nie zawsze to wychodzi. W ostatnim czasie udało się z Mee i wzmakami H1 oraz PREII. 

 

2-Niektórzy z was wypowiadaja się tak jakby nie chcieli aby pracownicy mipu pisali na forum i byli użytkownikami - dlaczego? Czy my nie możemy byc takimi userami jak wy? 

 

3-Piszecie do nas że forum się ogranicza i rozpada szukamy nowych dróg tą jedną z dróg może być otwarcie forum dla innych firm - tylko nikt z nas nie daje d..y za darmo"sorry". Takie sa zasady na całym swiecie. Dlatego musi byc to opcja płatna.Nikt napewno nie zawoła kasy od zwykłego usera. Dlatego myślę że dobrym miejscem dla chcacych legalnie i oficjalnie reprezentowac swoje firmy na forum bedzie powstanie odpowiedniego działu. Niestety nie wiem po co ten temat został poruszony na forum ogólnym ktos zapomniał że gdzie dwóch polaków tam trzy zdania. Vide gazetka forumowa. Podsumowujac napewno nie wyjdziecie na tym źle - duzo nowych sprzetów do testów, konkursy od nowych marek/firm/producentów, moze ogólnopolskie meetingi gdzie moglibyśmy sie wreszcie wszyscy spotkać a nawet za kase moznaby zatrudnic administratorów profesjonalistów - sorry Mario ale ciebie nigdy nie ma a czas reakcji 2-3 dni to dużo. 

 

Takie jest moje zdanie nie MIPu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań do wszystkich zainteresowanych :):

1.Dlaczego zrozumienie określenia "Konta założone tylko pod kątem komercyjnym, lub głównie w tym celu" jest takie trudne?

 

2.Czy napisanie, ze podobał mi się jakiś produkt jest działalnością "komercyjną lub głównie w tym celu"?

 

3.Czy robienie burzy w szklance wody z powodu tego że jakieś słuchawki24.pl bezczelnie ogłaszają się na forum konkurencji: "mamy najlepsze ceny" (zresztą łgając w żywe oczy ;) ) jest w ogóle sensowne?

 

4.Czy traktowanie userów i odwiedzających jak funkcjonalnych idiotów, którzy pod wpływem przeczytanej recenzji na pewno biegna z wywieszonym językiem do najbliższego mp3store na zakupy (a nie jak w rzeczywistości na ceneo/skapiec etc. tudzież Alledrogo i kupują tam gdzie najtaniej/najbliżej whatever) nie jest przypadkiem obraźliwe dla ich oraz naszej inteligencji?

 

5. Czy uznawanie (na podstawie objawienia jak mniemam, bo wyników badan nie widziałem), że forum napędza w liczącym się stopniu sprzedaż sieci mp3store nie jest przypadkiem przejawem megalomanii i wishful thinking?

 

To tylko zwykła ciekawość z mojej strony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie zastanawia - kwestia płatnego działu sponsorowanego była poruszana kiedy? 5-6, 10 miesięcy temu?! Wtedy było to całkowicie na poważnie Superata chyba też brał udział w tej rozmowie. Była to propozycja userów(!) w stosunku do MIPu o zrobienie takich działów, ale MIP najwyraźniej zrezygnował. Teraz wypadają z gębą i grożą banami... :lol:

A wiecie co będzie dalej? Temat rozejdzie się po kościach (jak zwykle wszystko) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Czy robienie burzy w szklance wody z powodu tego że jakieś słuchawki24.pl bezczelnie ogłaszają się na forum konkurencji: "mamy najlepsze ceny" (zresztą łgając w żywe oczy ) jest w ogóle sensowne?

 

Raczej nie, jak ktoś jest ogarnięty zna cene prawdziwą produktu.

 

Pozatym większość osób to zleje i nie będzie miałą problemu. Jednak od zawsze wiadomo że najwieksze zainteresowanie i zyski nie są generowane przez użytkowników świadomych tylko przez tą duża ilość nieświadomych

 

4.Czy traktowanie userów i odwiedzających jak funkcjonalnych idiotów, którzy pod wpływem przeczytanej recenzji na pewno biegna z wywieszonym językiem do najbliższego mp3store na zakupy (a nie jak w rzeczywistości na ceneo/skapiec etc. tudzież Alledrogo i kupują tam gdzie najtaniej/najbliżej whatever) nie jest przypadkiem obraźliwe dla ich oraz naszej inteligencji?

 

no comment

 

5. Czy uznawanie (na podstawie objawienia jak mniemam, bo wyników badan nie widziałem), że forum napędza w liczącym się stopniu sprzedaż sieci mp3store nie jest przypadkiem przejawem megalomanii i wishful thinking?

 

na pewno dla szarych osób nie pozostaje obojętne, dla tych po drugiej stronie mocy również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>aallen

Czyli zgadzamy sie co do tego że budowanie marki i zachęcanie do zakupu dotyczy raczej producentów/produktów opisywanych w recenzjach niż MP3store?

Ludzie czytają recenzje ale kupują (zgodnie ze zdrowym rozsądkiem) tam gdzie taniej?

 

Zatem wzrost obrotów ogółem - tak, natomiast w konkretnej firmie: niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ze zwykłej ciekawości co będzie dalej coś tam odpiszę.

 

Kilka pytań do wszystkich zainteresowanych :):

1.Dlaczego zrozumienie określenia "Konta założone tylko pod kątem komercyjnym, lub głównie w tym celu" jest takie trudne?

Bo nie da się tego precyzyjnie zdefiniować - na przykład - dobry?

 

2.Czy napisanie, ze podobał mi się jakiś produkt jest działalnością "komercyjną lub głównie w tym celu"?

No nie, ale jak napiszesz to kilka razy w różnych wątkach , a zwłaszcza gdy robi to osoba która np. rozprowadza taki przedmiot, lub jest zaprzyjaźniona z kimś takim lub itp. itd.

 

3.Czy robienie burzy w szklance wody z powodu tego że jakieś słuchawki24.pl bezczelnie ogłaszają się na forum konkurencji: "mamy najlepsze ceny" (zresztą łgając w żywe oczy ;) ) jest w ogóle sensowne?

A to z tego ta burza?

 

4.Czy traktowanie userów i odwiedzających jak funkcjonalnych idiotów, którzy pod wpływem przeczytanej recenzji na pewno biegna z wywieszonym językiem do najbliższego mp3store na zakupy (a nie jak w rzeczywistości na ceneo/skapiec etc. tudzież Alledrogo i kupują tam gdzie najtaniej/najbliżej whatever) nie jest przypadkiem obraźliwe dla ich oraz naszej inteligencji?

 

Wiesz, to generalnie jakby to delikatnie powiedzieć - nie tak, tym nie mniej czy chcesz czy też nie, jak każdy człowiek jesteś podatny na różne bodźce , wrażenia i sugestie, również te zawoalowane, podprogowe, marketing szeptany itp. itd.

Czy tego chcesz , czy też nie, można się bronić, ale nigdy nie wiadomo co jest na 100% naszym wyborem autorytarnym.

Już nie mówię o całej rzeszy nieświadomych i nieobeznanych lub też słabo w temacie userów.

 

5. Czy uznawanie (na podstawie objawienia jak mniemam, bo wyników badan nie widziałem), że forum napędza w liczącym się stopniu sprzedaż sieci mp3store nie jest przypadkiem przejawem megalomanii i wishful thinking?

 

To tylko zwykła ciekawość z mojej strony :P

Wyniki lub powiedzmy co najmniej jakieś dane zna mp3store, a dokładny wpływ nie da się obliczyć ale i przecenić, natomiast każdy spec od sprzedaży czy marketingu powie Ci co lepsze z forum, czy bez ;)

 

 

BTW.

Help - jak się tu używa multiquote - coś mi nie działa, bo można czegoś dostać ręcznie odpowiadając na więcej pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie chce mi się wszystkiego doczytywać...

rozumiem, że niektórzy chcą, aby to forum działało jak sfd, gdzie każdy producent/sprzedawca ma swój dział i tam się reklamuje (i opłaca składki oczywiście)...

szkoda tylko, że problem nie polega na tym jak kiedyś na sfd, że firmy odżywkowe na siłe promowały swoje produkty nad suplementami konkurencji i trzeba było to uporządkować...

Tu problem polega na tym, że inne sklepy ogłaszają się na forum należącym do MiP...

banować wszystkie próby sprzedaży hurtowej i tyle... nie wiem po co ten temat w ogóle powstał...

chyba nikt nie sądzi, że ziomek podrzucający linki do swoich bliźniaczych produktów oferowanych przez MiP będzie chciał się dokładać, bo i po co jak to jest już rozreklamowane... on chce tylko sprzedać coś taniej, a reszte ma w dupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aallen zainwestuj w Mozillę ona ma automatyczny słownik...

 

dzięki już poprawiłem. Nie będę szedł na łatwiznę z Mozillą :0

 

Ludzie czytają recenzje ale kupują (zgodnie ze zdrowym rozsądkiem) tam gdzie taniej?

 

tak ludzie chcą za półdarmo jak ostatnio pewien osobnik, który chciał HD555, najlepiej nówki w ekstra cenie i na cene 200zł z gwarancją i paragonem stwierdził że on może dać góra 100zł.

 

Jednak marabut weź pod uwagę że jest pewna grupa osób i produktów którymi zajmuje się wyłącznie Mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-Niektórzy z was wypowiadaja się tak jakby nie chcieli aby pracownicy mipu pisali na forum i byli użytkownikami - dlaczego? Czy my nie możemy byc takimi userami jak wy?

 

ponieważ jako osoba będąca przedstawicielem sklepu powinna na oficjalnym forum sklepu istnieć i wypowiadać się jako przedstawiciel sklepu - tak żeby z jednej strony nie było niejasności a z drugiej żeby było wiadomo do kogo się zwrócić, jak ktoś na forum będzie chciał zapytać o coś związanego z samym sklepem... nie zaś jako "taki zwyczajny użytkownik, tajny półpracownik MP3store"...

 

boicie się czegoś że jesteście użytkownikami a nie "MP3store team" czy "sprzedawca MP3store" przykładowo?

 

nikt z nas nie daje d..y za darmo"sorry"

 

w tym momencie zrobiło mi się głupio że przez 4 lata zajmowałem się forum...

 

sorry Mario ale ciebie nigdy nie ma a czas reakcji 2-3 dni to dużo

 

chciałeś powiedzieć "2-3 miesięcy, jeśli akurat nie postanowi olać pytania albo dziecko nie jest chore?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czy uznawanie (na podstawie objawienia jak mniemam, bo wyników badan nie widziałem), że forum napędza w liczącym się stopniu sprzedaż sieci mp3store nie jest przypadkiem przejawem megalomanii i wishful thinking?

 

patrząc na aktywnych użytkowników - pewnie nie :)

 

ale należy mieć na uwadze że forum jest publiczne, a więc czytane przez zupełnie przypadkowe osoby które nigdy się nie zarejestrują (a trafiły tu np. z wyszukiwarki)

 

tylko że... przypominając sobie jak to było, kiedy to forum należało tylko do strony iriver.pl - to forum rozreklamowało markę/sklep/serwis tak, że do dziś wielu ludzi odruchowo myśli "do słuchania = iriver" a nawet jak coś się stanie to naprawa zostanie dokonana od ręki, mimo że dziś iriver i creative robią porównywalne odtwarzacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2.Czy napisanie, ze podobał mi się jakiś produkt jest działalnością "komercyjną lub głównie w tym celu"?

No nie, ale jak napiszesz to kilka razy w różnych wątkach , a zwłaszcza gdy robi to osoba która np. rozprowadza taki przedmiot, lub jest zaprzyjaźniona z kimś takim lub itp. itd.

BTW.

Help - jak się tu używa multiquote - coś mi nie działa, bo można czegoś dostać ręcznie odpowiadając na więcej pytań

To co znaczy że jak się znam z każdym z dystrybutorów, bo są niewiele starsi ode mnie, mieszkają w tym samym mieście, spotykamy się na meetach itd to znaczy że nie mogę pisać recenzji sprzętu, który dostałem od nich na testy? A jeśli mi się spodobał to nie mogę go polecać innym (czyli w pewien sposób promować)

 

Multiquote używasz tak:

1)klikasz multi na postach, które chcesz cytować

2)klikasz - dodaj odpowiedź na samym dole(koło dodaj nowy temat) (nie szybka odp i nie "odpisz")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań do wszystkich zainteresowanych :):

1.Dlaczego zrozumienie określenia "Konta założone tylko pod kątem komercyjnym, lub głównie w tym celu" jest takie trudne?

Bo nie da się tego precyzyjnie zdefiniować - na przykład - dobry?

To dlaczego nie dyskutujemy o definicji/uprawnieniach moderatorów etc. tylko poddajemy się emocjom (przynajmniej niektórzy)?

 

 

2.Czy napisanie, ze podobał mi się jakiś produkt jest działalnością "komercyjną lub głównie w tym celu"?

No nie, ale jak napiszesz to kilka razy w różnych wątkach , a zwłaszcza gdy robi to osoba która np. rozprowadza taki przedmiot, lub jest zaprzyjaźniona z kimś takim lub itp. itd.

OK. Czyli działalność nastawiona na osiągnięcie zysków.

Więc trudno ją rozpoznać czy nie?

 

 

3.Czy robienie burzy w szklance wody z powodu tego że jakieś słuchawki24.pl bezczelnie ogłaszają się na forum konkurencji: "mamy najlepsze ceny" (zresztą łgając w żywe oczy ;) ) jest w ogóle sensowne?

A to z tego ta burza?

Zbieżność w czasie wygląda mi podejrzanie ("uderz w stól..." ;) )

 

 

4.Czy traktowanie userów i odwiedzających jak funkcjonalnych idiotów, którzy pod wpływem przeczytanej recenzji na pewno biegna z wywieszonym językiem do najbliższego mp3store na zakupy (a nie jak w rzeczywistości na ceneo/skapiec etc. tudzież Alledrogo i kupują tam gdzie najtaniej/najbliżej whatever) nie jest przypadkiem obraźliwe dla ich oraz naszej inteligencji?

Wiesz, to generalnie jakby to delikatnie powiedzieć - nie tak, tym nie mniej czy chcesz czy też nie, jak każdy człowiek jesteś podatny na różne bodźce , wrażenia i sugestie, również te zawoalowane, podprogowe, marketing szeptany itp. itd.

Czy tego chcesz , czy też nie, można się bronić, ale nigdy nie wiadomo co jest na 100% naszym wyborem autorytarnym.

Już nie mówię o całej rzeszy nieświadomych i nieobeznanych lub też słabo w temacie userów.

Zaraz, zaraz to głosy w stylu "zabierzemy stąd nasze recenzje i nie będziecie ciągnąć z nich zysków" przywidziały mi się tylko?

Jestem zdania, że recenzja może wzbudzić zainteresowanie produktem ale nie przekłada się to na sprzedaż tej konkretnej sieci w znaczącym stopniu.

 

 

BTW.

Help - jak się tu używa multiquote - coś mi nie działa, bo można czegoś dostać ręcznie odpowiadając na więcej pytań

Ja się poddałem i cierpliwie klepię Ctrl-C, Ctrl-V ;)

 

---------------------------------------

Edit: Auć! Moje oczy... Obiecuję, ze więcej nie będę multicytował :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie poszedł tekst: "skoro ktoś tu ma konto czysto komercyjne to niech płaci" i super, w zasadzie nie da sie z tym nie zgodzić..

 

ale

 

osób które prowadzą sklep jest kilka, a jednoczesnie są tu normalnymi userami.. eozumiem gdyby duza firma chciała wleźc na forum, Sony, philips, etc.. wtedy niech jak najbardziej płaci, bo oni faktycznie będą tu robić kase..

 

Ale osoby typu Sonus, nie zarabiają na tym forum, co więcej po prostu je napędzają, i dowalenie im płać albo ban, jest po prostu świństwem..

 

 

Dalej nie rozumiem, czemu to pytanie poszło do nas? zarząd powienien zgarnąc tych ludzi i pogadać z nimi? co My mamy do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2.Czy napisanie, ze podobał mi się jakiś produkt jest działalnością "komercyjną lub głównie w tym celu"?

No nie, ale jak napiszesz to kilka razy w różnych wątkach , a zwłaszcza gdy robi to osoba która np. rozprowadza taki przedmiot, lub jest zaprzyjaźniona z kimś takim lub itp. itd.

BTW.

Help - jak się tu używa multiquote - coś mi nie działa, bo można czegoś dostać ręcznie odpowiadając na więcej pytań

To co znaczy że jak się znam z każdym z dystrybutorów, bo są niewiele starsi ode mnie, mieszkają w tym samym mieście, spotykamy się na meetach itd to znaczy że nie mogę pisać recenzji sprzętu, który dostałem od nich na testy? A jeśli mi się spodobał to nie mogę go polecać innym (czyli w pewien sposób promować)

 

Multiquote używasz tak:

1)klikasz multi na postach, które chcesz cytować

2)klikasz - dodaj odpowiedź na samym dole(koło dodaj nowy temat) (nie szybka odp i nie "odpisz")

 

To nie tak, że nie możesz, ale zauważ, że w ten sposób nigdy nie będzie to recenzja w 100% obiektywna.

Dodam, że taka też nie będzie nawet jak sam kupisz jakiś sprzęt - bo zawsze będziesz chciał podświadomie się jakoś dowartościować, że nie wydałeś kasy na darmo - to tylko jeden z czynników, a może być ich więcej.

Obiektywny - to musiałby być taki est ABX - nie wiesz co testujesz , nie dostałeś tego/nie dostaniesz po testach itd.

Natomiast uważam, że recenzje są bardzo potrzebne na forum - bo nikt nie ma tyle kasy, kontaktów i przede wszystkim czasu by nawet sprawdzić różne sprzęty.

Recenzje pomagają w wyborze a zwłaszcza tym bardziej świadomym czego chcą użytkownikom.

Nawet jak są w ten sposób "sponsorowane" to i tak lepiej przeczytać taką reckę niż żadnej, a poza tym może się pojawić inna/przeciwna.

A co do promowania - to niestety to już jest działalność komercyjna i nie da się tego zmienić.

 

 

Thx za multiquote - w ten sposób działa, tylko mnie chodziło bardziej o cytowanie selektywne - jak zrobić , by z jednego posta cytować multi - da się tutaj na tym skrypcie?

 

 

To dlaczego nie dyskutujemy o definicji/uprawnieniach moderatorów etc. tylko poddajemy się emocjom (przynajmniej niektórzy)?

Kiedyś coś na ten temat napisałem - że albo źle się dzieje z obsługą , albo moderatorzy nie mają pewnych uprawnień.

Ale to już nie jest nasz temat bezpośrednio tylko administracji.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że Sonus w sumie daje nam tylko sprzęt do testów. Uważam że nawet oferta jego sklepu nie koliduje z tym co jest w MP3store do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Forum jest bezpłatne dla użytkowników - jak dotąd - i stanowi jakieś obciążenie finansowe dla właściciela. Jeżeli ktoś chce się tu reklamować, niech się zwróci oficjalnie do MP3store o zamieszczenie tu reklamy i negocjuje warunki.

 

To jest podstawa. Ktoś wykłada pieniądze ze swojego portfela na funkcjonowanie tego forum i ma prawo zwyczajnie ograniczyć zarabianie przez innych na sobie - proste.

 

Po pierwsze, czemu pisze takie temat Dark? gdzie jest ktoś z Mp3storu? (...) MIP ma userów głęboko, (...) i (...) forum umrze totalnie...

 

Już umiera.

 

Definitywnie (...) zapakować manatki i wynieść się na inne, niezależne forum. Aha, z tym że, nie wiem jak Wy, ale jak tylko do głosu przejdzie kasa, natychmiastowo usuwam z forum wszystkie moje recenzje.

 

Najlepsze wyjście.

 

Ja założyłem taki temat, ponieważ zostałem osobiście poproszony o poruszenie tej kwestii.

 

To pokazuje tylko podejście góry do tematu, "rzal".

 

Wysoko postawieni bardzo się interesują forum. Ale brak im sił. I nie raz czasu.

 

Czasu można nie mieć tydzień, miesiąc... jeżeli ktoś nie ma sił i czasu od dwóch lat, to coś jest bardzo nie tak...

 

 

Ale w życiu by mi nie przyszło do głowy rozkładać wyjęte z torby piwo na stoliku przy którym usiadłem i robić konkurencję barmanowi sprzedając je innym gościom. A oburzanie się, że barman ma o takie rzeczy pretensję (i chce wołać ochronę) uważam za przejaw aberracji psychicznej a nie obrony czyichś praw i wolności w ogóle.

 

Z jednej strony tak. Z drugiej jednak sytuacja w której barman zostawił stoliki byzarosły od brudu i ma w (_._) ludzi przy nich siadających, podczas gdy sam się zaszył gdzieś w piwnicy nie jest najfajniejsza. Natura nie znosi pustki.

 

wydaję mi się, że to forum zarabia już na siebie wystarczająco

 

Raczej nie. Nie sądzę żeby choćby w połowie forum zarabiało na własne utrzymanie napędzając klientów do sklepu. Winę oczywiście ponosi za to właściciel zajęty tworzeniem działów o ciekawostkach i "nieistnieniem" zamiast skutecznym promowaniem własnych produktów. Serio: spieprzyć tak pięknie przy takich możliwościach to sztuka.

 

(...) starajmy się o nowe forum, uciekając z tego topiącego się już okrętu.

 

...i to by było najlepsze wyjście.

 

 

zakłada się grupę dyskusyjną, a googlowy interfejs grup dyskusyjnych jest bardzo wygodny

 

Jest wygodny, ale w roli forum nie sprawdzi się zupełnie. Darmowy phpbb będzie milion razy lepszy.

 

w tym momencie zrobiło mi się głupio że przez 4 lata zajmowałem się forum...

 

...yeah, a mi za ten cały czas stracony na sprzątaniu komisu i wysprzątaniu "od podstaw" całych "Co kupić" i sandiska... "Ain't that a bitch...?"

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam reprezentuję właścicieli Forum i bacznie się przyglądam co się dzieje na forum. To że czasem nie reagujemy nie oznacza to że nam niezależny na forum. Powiem wam tak zależy i to bardzo!!!!!!!

 

Od pewnego czasu przyglądam się szczegółowo, chce wprowadzić kilka zmian w funkcjonowaniu i dodać pewne usprawnienia informatyczne.

Jak wiecie to my ponosimy koszta i wszystkie kwestie z tym związane.

 

Żeby móc się rozwijać potrzebujemy przychodu, szukałem różnych sposobów ale każdy z nich został źle odebrany prze z was w tej sprawie udzielał się marek z superaty. Nigdy nikt nie chciał zrobić choinki z forum !!!!!!! i nie musicie się tego bać . Będę was chciał zaprosić na dyskusję w tej sprawie. Temat przewodni co możemy zrobić by forum było jeszcze bardziej atrakcyjne dla użytkowników, wady i zalety i co w przyszłości.

 

Po wnikliwej rozmowie z użytkownikiem d@rksid3 powiedziałem mu o naszych planach itp.

 

Poprosiłem go o przeprowadzenie rozmowy z wami na temat działalności komercyjnej innych firm na forum, które prowadzą działalności sprzedażową i promocyjną.

 

Chciałem was wysłuchać w tej sprawie bo nie chce robić niczego bez waszego poparcia.

 

Jak byście mieli do mnie pytania piszcie adam.zielinski@superata.com postaram się na wszystkie maile odpisać jak najszybciej.

Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ilu - wyłączając nieszczęsne słuchawki24, którym się definitywnie należy ban - jest na forum "niezależnych sprzedawców"? Sonus, lawrence i im_becyl - wszyscy ci ludzie już zrobili dla społeczności forum więcej niż MIP. Jeśli ktoś spytałby mnie gdzie kupić SM, powiedziałbym - wal do im_becyl'a (nie wspominając o tym jak go MIP rzekomo wykołował). Poza tym, Wy w ogóle wiecie ile kosztuje takie forum? Coś mi się wydaje, że lekko przesadzacie. Serwery, np. (http://www.ovh.pl/produkty/rps4.xml) to 100zł miesięcznie! Marża z 2 iRiverów/Cowonów/czegokolwiek. Silnik, zmieniany raz na... dobre parę lat - 500zł. Domena? Ze 100zł rocznie. Wychodzi na to, że roczne koszty to ok. 1500zł, to tak dużo biorąc pod uwagę ilość użytkowników, wyświetleń recenzji, itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy forum umiera. Choć by patrząc od początku roku ile recek się pojawiło, odtwarzaczy, słuchawek i stacjonarnego sprzętu. Ile nowych marek.

 

Po za tym trzeba doceniać ludzi którzy, tym forum się zajmowali i zajmują. To najlepsza inwestycja.

 

Ja na pierwszym meecie bylem jak szara myszka, ale ktoś poświęcił trochę swojego czasu inni użyczyli sprzętu, powstał kontent na forum. W ludzi trzeba inwestować.

 

Jeśli nie było odpowiedniego wsparcia z jednej strony, użytkownicy znaleźli je gdzie indziej, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności