Skocz do zawartości

Niezależni sprzedawcy i ich działalność na forum.


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna sprawa jest taka- czemu samorząd tutaj się nie wypowie a musi użytkownik to robić?

Przecież przymusu żadnego nie ma :)

A "góra" pewnie się wypowie w formie podsumowania - akurat uważam, że dobrze, ze jest zbierana opinia forowiczów.

Chodzi raczej o to dlaczego "góra" nie założyła tego tematu, a posyła do tego użytkownika forum... Czy ogłoszenia dotyczące miasta przedstawia prezydent (ew urzędnik niższego szczebla) czy przechodzień, któremu powiedziano, nam się nie chce, odczytaj pan ważne ogłoszenie...

Dla mnie pokazuje to właśnie w 100% podejście MIPu do tego forum.

Porównywanie do Head-fi jest nie do końca dobrym przykładem bo head-fi jest forum zupełnie nie zależnym a w dodatku międzynarodowym i rządzi się swoimi prawami.

Aaa jeśli o to chodziło to macie Obaj rację :)

 

To po ,prostu załatwianie problemu na czyichś pleckach ;)

Bo w pierwszej chwili pomyślałem, ze @D@rkSid3 został przedstawicielem :)

 

I jeszcze , jak już zostało napisane: forum to UŻYTKOWNICY, a nie właściciel czy zespół forum itp. itd.

Bez Nich/Nas to forum nie będzie istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa jest taka- czemu samorząd tutaj się nie wypowie a musi użytkownik to robić?

Przecież przymusu żadnego nie ma :)

A "góra" pewnie się wypowie w formie podsumowania - akurat uważam, że dobrze, ze jest zbierana opinia forowiczów.

Chodzi raczej o to dlaczego "góra" nie założyła tego tematu, a posyła do tego użytkownika forum... Czy ogłoszenia dotyczące miasta przedstawia prezydent (ew urzędnik niższego szczebla) czy przechodzień, któremu powiedziano, nam się nie chce, odczytaj pan ważne ogłoszenie...

Dla mnie pokazuje to właśnie w 100% podejście MIPu do tego forum.

Porównywanie do Head-fi jest nie do końca dobrym przykładem bo head-fi jest forum zupełnie nie zależnym a w dodatku międzynarodowym i rządzi się swoimi prawami.

Aaa jeśli o to chodziło to macie Obaj rację :)

 

To po ,prostu załatwianie problemu na czyichś pleckach ;)

Bo w pierwszej chwili pomyślałem, ze @D@rkSid3 został przedstawicielem :)

 

I jeszcze , jak już zostało napisane: forum to UŻYTKOWNICY, a nie właściciel czy zespół forum itp. itd.

Bez Nich/Nas to forum nie będzie istnieć.

 

 

Tylko kwestia jest tego że forum jest integralną częścią domeny mp3store. Więc jakby na to nie patrzeć- to tam na górze decydują o wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o to dlaczego "góra" nie założyła tego tematu, a posyła do tego użytkownika forum... Czy ogłoszenia dotyczące miasta przedstawia prezydent (ew urzędnik niższego szczebla) czy przechodzień, któremu powiedziano, nam się nie chce, odczytaj pan ważne ogłoszenie...

Dla mnie pokazuje to właśnie w 100% podejście MIPu do tego forum.[...]

Właściciel to nie wybieralny urzędnik tylko raczej feudalny pan na włościach ;)

:lol: przeanalizuj swój tok rozumowania bo mam wrażenie (ba jestem przekonany) że sam sobie przeczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o to dlaczego "góra" nie założyła tego tematu, a posyła do tego użytkownika forum... Czy ogłoszenia dotyczące miasta przedstawia prezydent (ew urzędnik niższego szczebla) czy przechodzień, któremu powiedziano, nam się nie chce, odczytaj pan ważne ogłoszenie...

Dla mnie pokazuje to właśnie w 100% podejście MIPu do tego forum.[...]

Właściciel to nie wybieralny urzędnik tylko raczej feudalny pan na włościach ;)

:lol: przeanalizuj swój tok rozumowania bo mam wrażenie (ba jestem przekonany) że sam sobie przeczysz...

E tam, przeczysz... Feudał nie musi się troszczyć o wizerunek i PR.

Rozumiem, że wg Ciebie ranga problemu zasługuje na poważne potraktowanie ("Dla podkreślenia wagi moich słów Siłacz walnie pięścią w stół...") ale to niekoniecznie musi być punkt widzenia właściciela - ja to widzę raczej jako ostrzeżenie typu "nie pozwalajcie sobie na zbyt wiele" ale niezbyt podkreślone przez rangę ostrzegającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem taki temat, ponieważ zostałem osobiście poproszony o poruszenie tej kwestii. Nie pracuje póki co dla MIP'u. Dokładnie tak jak Khron. :)

 

Wysoko postawieni bardzo się interesują forum. Ale brak im sił. I nie raz czasu.

 

Dobra, bo dyskusja zaczełą toczyć się do okoła tematu. A nie na sam temat. Pewnie zrobimy sondę aby wybrać konkretne rozwiązanie z zaproponowanych przez was. Nie wiem tylko kiedy taką sondę umieścimy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie którakolwiek z powyższych decyzji MIPu oznaczać będzie, że moja praca (recenzje) i niejednokrotne nakłady finansowe (na przesyłki) będą na forum wykorzystywane wyłącznie przez MIP (który do żadnej nawet palca nie przyłożył) w celach czysto komercyjnych (czyli generowania zysku). Dla mnie jest to nie do dopuszczenia, dlatego - albo moje recenzje zostaną bez śladu przez administrację forum usunięte, albo złożę pozew o wykorzystanie praw autorskich bez pozwolenia.

 

@D@rkSid3

Dlatego, jeśli byłbyś taki miły i przekazał tę informację MIPowi, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiązaniem jest uniezależnić się...jakby jakaś grupka hobbystów znających się na rzeczy chciała to mogłaby założyć jakieś niezależne forum ala audiohobby.pl...zresztą od jakiegoś czasu mam wrażenie że niektóre recenzje pisane są na zamówienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]albo moje recenzje zostaną bez śladu przez administrację forum usunięte, albo złożę pozew o wykorzystanie praw autorskich bez pozwolenia.[...]

 

Zaraz, a co Ci przeszkadza zrobić to (tzn. usunąć je) własnoręcznie? Pytam z czystej ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]albo moje recenzje zostaną bez śladu przez administrację forum usunięte, albo złożę pozew o wykorzystanie praw autorskich bez pozwolenia.[...]

 

Zaraz, a co Ci przeszkadza zrobić to (tzn. usunąć je) własnoręcznie? Pytam z czystej ciekawości :)

To, że zostaną w bazach danych, archiwach, itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jakby jakaś grupka hobbystów znających się na rzeczy chciała to mogłaby założyć jakieś niezależne forum [...]

Jakby miała kasę na utrzymanie serwera i łącza, chciałeś napisać... trzymajmy się realiów.

Przyznam się, że trochę mnie dziwi taka zacięta obrona komercji na forum przez niektórych uczestników. :blink:

Ostatecznie obostrzenia miałyby dotyczyć kont "założonych tylko pod kątem komercyjnym, lub głównie w tym celu", nie dotykając zwykłych użytkowników.

 

 

[...]albo moje recenzje zostaną bez śladu przez administrację forum usunięte, albo złożę pozew o wykorzystanie praw autorskich bez pozwolenia.[...]

 

Zaraz, a co Ci przeszkadza zrobić to (tzn. usunąć je) własnoręcznie? Pytam z czystej ciekawości :)

To, że zostaną w bazach danych, archiwach, itp. :)

 

Eee.. to znaczy, że archive.org i google też będziesz skarżył? ;)

Zdaje się, że lepiej będzie przespać z tym problemem niż podejmować pochopne decyzje.

 

Edit:

Zdaje się, że jestem jakiś niedzisiejszy. Nie postrzegam forum jako "to my użytkownicy" tylko jako miejsce spotkań użytkowników. Coś w rodzaju "ogródka" pod parasolami, przy pubie ;)

Przechodzę, widzę znajomego, przysiadam się, rozmawiamy. Jeśli kupię piwo, to barman zarobi, jeśli nie - nie ma sprawy ani wzajemnych pretensji. Ale w życiu by mi nie przyszło do głowy rozkładać wyjęte z torby piwo na stoliku przy którym usiadłem i robić konkurencję barmanowi sprzedając je innym gościom. A oburzanie się, że barman ma o takie rzeczy pretensję (i chce wołać ochronę) uważam za przejaw aberracji psychicznej a nie obrony czyichś praw i wolności w ogóle.

Normalny sposób załatwiania to wynająć stolik od barmana - co proponował Rolandsinger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą od jakiegoś czasu mam wrażenie że niektóre recenzje pisane są na zamówienie 

Jasne, a my prowadzimy działalność gospodarczą i piszemy za pieniądze - wiem! - zbanujmy wszystkich recenzentów! a forum w końcu odżyje i zacznie generować zyski!

 

Nawiasem zrobiłem małe statystyki na 20 recenzji jakie popełniłem tu na forum tylko do DWÓCH! MIP udzielił mi sprzętu

W większości był to sprzęt który kupowałem za własne pieniądze lub pożyczałem od innych użytkowników.

4 od NuForce (w przeciągu pół roku od bycia dystrybutorem)

1 od SonusMobile (Hisound)(w przeciągu pół roku od bycia dystrybutorem)

1 od im-becyl (Fischer Audio) - w trakcie pisania (w przeciągu roku od bycia na forum i w przeciągu ~miesiąca od bycia dystrybutorem)

Cóż statystyki mówią same za siebie:

1)MIP nie ma większego udziału w pisanych recenzjach (10%)

2)MIP jest wypierany na własnym podwórku - na własne życzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze, mimo, że już były osoby, które powiedziały, to, co ja chce powiedzieć.

przede wszystkim, faktem jest to, że dzięki osobom, które reprezentują tutaj jakieś firmy mamy sprzęt na testy, bo MIP nigdy nie wyszedł z inicjatywą i nie powiedział "macie to i to, postestujcie, a jak ktoś jest fajny, to mu to zostawimy.", zawsze prosili o to userzy. MIP nie motywuję też osób, które dbają i pracują na tym forum. Przykład KHRoNa, z którym nie zawsze się zgadzam/zgadzałem, ale nie ważne, nie o to tu chodzi.

Ktoś tam napisał, że komuś z góry brakuję czasu, ale się interesuję, bullshit. Kompletnie nie rozumiem też, skoro komuś z góry tak zależy na poznaniu opinii innych userów, nie poczekał w zarządzie aż się wypowiedzą osoby, które trzymają w ryzach ten pierdolnik, a potem sam nie założył odpowiedniego wątku, tylko robi to Darkside, którego układy z MIPem są nie do końca jasne. Z resztą, takich nie do końca jasnych rzeczy, które robi 'góra' z tym forum jest dla mnie więcej, ale nie czas, nie miejsce

 

Mimo wszystko, ja jestem za wprowadzeniem opłat, tylko na jakiej zasadzie i kto miałby je brać i na co by ta kasa szła?

Na utrzymanie forum? wydaję mi się, że to forum zarabia już na siebie wystarczająco. Bardziej by mnie radowało, jakby ta kasa szła na konkursy, których też się od MIPu doprosić nie można, mimo wielkich podchodów nie raz. Kasa mogłaby iść na drawy, itp.

Darmowe konta firm były fajne, jak takie konta były dwa. Teraz co drugi sklep zakłada tu konto i spamuje swoimi ofertami gdzie się da, robiąc sobie reklamę. Niestety, reklama kosztuję, wystawienie przedmiotu na allegro też.

więc - jeżeli kasa ma iść na utrzymanie forum - nie, banujmy wszystkie konta komercyjne, przy okazji starajmy się o nowe forum, uciekając z tego topiącego się już okrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiP przede wszystkim zaprzestał ingerowania w recenzje. Czasy iRivera i jego forum minęły gdzie sprzęt był wysyłany do recenzowania.

Może to też jest wina sameych userów że nie proszą o sprzęt? Przepraszam ze tak piszę ale nie orientuje się jak to jest bo ja osobiście sam poprosiłem Sonusa o sprzęt ale było wiadomo że on wysyła.

 

edit: można powiedzieć że nieaktualne bo kolega wyżej był pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiP przede wszystkim zaprzestał ingerowania w recenzje. Czasy iRivera i jego forum minęły gdzie sprzęt był wysyłany do recenzowania.

Może to też jest wina sameych userów że nie proszą o sprzęt? Przepraszam ze tak piszę ale nie orientuje się jak to jest bo ja osobiście sam poprosiłem Sonusa o sprzęt ale było wiadomo że on wysyła.

Niejednokrotnie pisałem do przedstawicieli MIPu o sprzęt do testów lub o dołożenie się do przesyłek - raz otrzymałem HD555, z dobry rok temu. Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było wszystko jasne, mnie jest obojętne czy powstanie dział sponsorowany czy nie - to już jest do uzgodnienia z "góra" i sprzedającymi. Ale na pewno nie jestem przeciwko takiemu pomysłowi. Jednak uważam że najpierw powinno się szukać porozumienia - czyli tak jak powiedziałem wcześniej. Ci użytkownicy co chcą prowadzić działalność częściowo po przez to forum powinni dogadać się z MIPem, Ci co mają wystarczające obroty i bez aktywności na forum, niech zostaną na forum (bez żadnego banowania) dla samej wartości merytorycznej i wnoszenia czegoś do dyskusji, bądź udzielania sprzętu na testy.

Jestem przeciw rozwiązaniu - albo kasa, albo ban - niezależnie od tego co pisało się wcześniej i co będzie robiło się później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miała kasę na utrzymanie serwera i łącza, chciałeś napisać... trzymajmy się realiów.

Przyznam się, że trochę mnie dziwi taka zacięta obrona komercji na forum przez niektórych uczestników. :blink:

Ostatecznie obostrzenia miałyby dotyczyć kont "założonych tylko pod kątem komercyjnym, lub głównie w tym celu", nie dotykając zwykłych użytkowników.

 

zakłada się grupę dyskusyjną, a googlowy interfejs grup dyskusyjnych jest bardzo wygodny :)

 

Może to też jest wina sameych userów że nie proszą o sprzęt? Przepraszam ze tak piszę ale nie orientuje się jak to jest bo ja osobiście sam poprosiłem Sonusa o sprzęt ale było wiadomo że on wysyła.

 

przez ostatni rok jak byłem adminem starałem się załatwić sprawę "sprzętu do recenzji" - skończyło się na tym że mario mnie olał a użytkownicy powiedzieli że jestem niesłowny bo nie załatwiłem żadnego sprzętu do testów -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miała kasę na utrzymanie serwera i łącza, chciałeś napisać... trzymajmy się realiów.

[...]

 

zakłada się grupę dyskusyjną, a googlowy interfejs grup dyskusyjnych jest bardzo wygodny :)

Naprawdę?

Zawsze mi się wydawało że grupy dyskusyjne sa zalewane przez trolle i typy maniakalno depresyjne, które skutecznie odstraszają normalnych ludzi od uczestnictwa (jak grupy w hierarchi pl.soc.*), albo dryfują w stronę kółka wzajemnej adoracji jak syff czy pręgierz, co daje zbliżone efekty. Nadmiar wolności (słowa) na ogół jest szkodliwy, niestety :(

 

[...]przez ostatni rok jak byłem adminem starałem się załatwić sprawę "sprzętu do recenzji" - skończyło się na tym że mario mnie olał a użytkownicy powiedzieli że jestem niesłowny bo nie załatwiłem żadnego sprzętu do testów -_-

Przyznam się, że nie rozumiem dlaczego niektórzy uczestnicy postrzegają forum jako miejsce gdzie powinni dostawać darmowy sprzęt do zabawy a nie po prostu miejsce gdzie można się (wirtualnie) spotkać z ludźmi, których się ceni i lubi. Jeśli jest taki bonus (sprzęt do testowania), to super. Ale pretensje, że/gdy go nie ma wydają się dosyć dziecinne (jak nie dostanę cukierka to się nie będę tu bawił tylko pójdę do innej piaskownicy/założę własną ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie rozumiem dlaczego niektórzy uczestnicy postrzegają forum jako miejsce gdzie powinni dostawać darmowy sprzęt do zabawy a nie po prostu miejsce gdzie można się (wirtualnie) spotkać z ludźmi, których się ceni i lubi. Jeśli jest taki bonus (sprzęt do testowania), to super. Ale pretensje, że/gdy go nie ma wydają się dosyć dziecinne (jak nie dostanę cukierka to się nie będę tu bawił tylko pójdę do innej piaskownicy/założę własną ;) ).

 

właśnie z tego powodu o którym dyskutujemy - forum na którym nie jest tworzona treść jest kółkiem wzajemnej adoracji bądź niczym szczególnym

 

jednym z rodzajów treści są właśnie recenzje... ich publikacja ma dwojaki skutek: zwiększają zainteresowanie produktem (niezależnie nawet od tego czy recenzja jest "dobra" czy "zła") oraz działają na rzecz forum w taki sposób, że pustego forum nikt nie będzie czytał, a recenzje (i związana z nimi dyskusja) się do czytania znakomicie nadają

 

a z czytaniem (przebywaniem na) forum wiążą się takie rzeczy jak utwierdzanie marki forum, zysk z reklam czy właśnie umowy z "podmiotami zainteresowanymi współpracą z forum"

 

WIĘC

 

w interesie szefostwa forum leży maksymalizacja ilości recenzji (zwłaszcza że MIP jest też dystrybutorem tych marek na Polskę)... ale najwyrażniej nie są zaintresowani darmową (poza kosztami wysyłki do i od ludzi) reklamą i robieniem "szumu medialnego" wokół produktów które potem sami sprzedją :)

 

kwestia "chodźmy na własne forum" jest zupełnie inną kwestią - po prostu część osób nie zgadza się z decyzjami szefostwa... a na te - jak praktyka pokazuje - nie da się wpłynąć, bo szefostwo ma własną wizję "poprawnego forum"...

 

... więc zamiast zastanowić się co do tej pory było robione źle i to poprawić/naprawić, to pchają się w kolejne "wspaniałe pomysły" nigdy nie doprowadzając żadnego do szczęśliwego końca (czytaj: ledwie zaczynając i dziwiąc się że coś nie wyszło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności