Skocz do zawartości

SoundMagic PL21


MusiCity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kieruje się do Was ze swoimi wątpliwościami i będe wdzięczny za odpowiedź.

Kupiłem niecały miesiąc temu słuchawlki jak w teamcie - SM PL21. Były solidnie przesortowanym wyborem popartym zdaniem niektorych ludzi na tym forum... Jakościowo muzycznie - faktycznie, za tą kwotę bardzo dobry wybór.

 

Jakość wykonania ? dla mnie bardzo słaby i już nie wspominam o problemie który zaraz opiszę. Wtyk bardzo luźno chodzi w odtwarzaczach (sprawdziłem na 3-ch), z każdego jeśli dobrze się nie zabezpieczy - wypada.

 

Jednak kieruje się do was z poważniejszym problemem... Po niecałym miesiacu (3 tygodnie z małym hakiem) działania tych słuchawek jedna słuchawka... razem z kablem. Na zdjęciu najlepiej widać o czym mowa.

 

 

Co najśmieszniejsze... dbam o słuchawki jak o złoto, gdy nie używam są w pokrowcu. Gdy używam, są luźno by nigdy nie było problemu z odpinianiem etc.

Feralnego dnia nie było inaczej.słuchałem mp3ki w tramwaju i wstając 'poczułem' że działa mi tylko jedna słuchawka. Jakei moje było ździwienie gdy okazało się że jedna... po prostu wypadła. Napisałem z tym prbolemem do SM sprzedającym się na allegro (swoją drogą, bardzo kiepski kontakt - telefonów nie odbierają od paru dni). Napisali mi... że jest to wada mechaniczna i nie mają zamiaru mi tego naprawiać... TO w takim razie pytam się... CO naprawiają w tych słuchawkach?

 

Pozdrawiam

zdjcie0004y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jakby kabelek zwyczajnie był źle połączony w tym rozgałęziaczu..

 

testowałem pl50ki i mimo tandetnego wyglądu i średniej jakości (słabej) wykończenia nie miały zamiaru sie rozpadać.

moze dlatego, ze ich "najwyzszy model" i nie bedą niedoróbek sprzedawać.. łodewer.

 

naprawa czegoś takiego nie jest droga, tylko kłopotliwa. bo pewnie trzeba bedzie na nowo zrobić ten rozgałęziacz. można koszulką termokurczliwą w sumie.

 

ale gwarancje mają bezuzyteczną w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gwarancje mają bezuzyteczną w takim razie.

Gwarancja poprostu nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, a tylko wynikające z wadliwości samego urządzenia. A to, że ktoś przy obsłudze słuchawek wykazał się zbyt dużą siłą, nie jest już wadą samych słuchawek, lecz nieodpowiedniego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że jednak na gwarancję tego oddać nie można. W końcu to uszkodzenie mechaniczne i jeszcze widoczne, bo zapewne co innego było by gdyby złamał się kabel w środku, czy po prostu oderwał od słuchawki (w środku, bez wyraźnych oznak na zewnątrz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma te sluchawki od ponad roku i na jakosc nie narzeka, wedlug mnie jest adekwatna do ceny i jakiejs tragedi nie ma. Sam mialem PL18 i takze rozerwaly mi sie przy rozdzielaczu, jednakze byly dosc mocno eksploatowane i nieraz nimi zaczepilem. Jesli masz cierpliwosc mozna to samemu naprawic w prosty sposob, sam tak zrobilem. Poza tym nie dziw sie, ze gwarancja nie obejmuje rozerwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdziwiłbym sie gdyby rozrzut jakościowy był na tyle duży, że ten egzemplarz po prostu się "sam rozpadł"

imo jest to bardziej prawdopodobne niż zaczepienie o coś i wyrwanie kabla a potem snucie teorii spiskowych, że "obchodziłem sie jak z jajkiem a i tak sie zerwało"

 

z drugiej strony nikt nie podaje wytrzymałości słuchawek jako danej technicznej. więc trudno sie czepiać, że jedne sie zerwą przy wyciąganiu z futerału, a inne trzeba zdeptać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdziwiłbym sie gdyby rozrzut jakościowy był na tyle duży, że ten egzemplarz po prostu się "sam rozpadł"

imo jest to bardziej prawdopodobne niż zaczepienie o coś i wyrwanie kabla a potem snucie teorii spiskowych, że "obchodziłem sie jak z jajkiem a i tak sie zerwało"

 

z drugiej strony nikt nie podaje wytrzymałości słuchawek jako danej technicznej. więc trudno sie czepiać, że jedne sie zerwą przy wyciąganiu z futerału, a inne trzeba zdeptać.

 

 

Zgodziłbym się gdyby nie jeden fakt... one sie rozpadły podczas jazdy samochodem. Siedzialem normalnei za kółkiem z mp3 przypiętą do kurtki. W pewnym momencie jedna przestala grać.

 

Co do wypoweidzi Państwa z SoundMagic... poruszaliśmy już ten temat w korespondencji. Napisałem do Federacji konsumentów i przyznała mi rację, także z Państwa firmą załatwię to inaczej.

 

 

Co do waszych teorii ze zostało rozerwane, to wystarczy spojrzeć na zdjęcie choc akurat jakosciowo jest słabe, ze wszystkie przewody miedziane w kablu które się znajdują są idealnie równe, proste, nieponaginane,powyłamywane czy wybrakowane. Widać na pierwszy rzut oka że to po prostu wypadło z tego a nie zostało wyrwane.

 

Byłem w 'urzędzie' Federacji Konsumentów. Przedstawiłem gwarancję, pokazałem usterke. Skierowali mnie do specjalnej osoby od tego działu i powiedział to samo, w dodatku dodała coś o fakcie, że po prostu były źle zgrzane w tym miejscu - to akurat nie wiem czy jest prawdą bo niewiem jaką techniką to tam realizują.

Tak więc mimo propagowania mitodologii przez Państwa z SM, mit o zerwaniu jest niestety nieprawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przykry fakt - zwłaszcza jeżeli takie uszkodzenie zdarzy się osobie naprawdę dbającej o sprzęt. IMO producent powinien wziąć czasem pod uwagę możliwość wadliwego montażu :-)

A tak w ogóle to co to jest "mitodologia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakość tych słuchawek jest beznadziejna. Mi prawa słuchawka rozkleiła się po prostu przy wyjmowaniu z ucha. Przy nuforcach i tak grają jak kupa, to "niech giną".

 

 

Mialem podobnie przy PL11. Wpierw było PL11 potem 12 a teraz 21... Pierwsze wytrzymały 0,5 roku, drugie prawie rok... te niecałe 3 tygodnie.

Niestety zachowanie SM bardzo mnie rozczarowało i nie pozostawia wyboru.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

PS RPK też przyznał mi racje, także nawet przez chwile wątpliwości nie mam co będe musiał zrobić dalej.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem słuchawki SoundMagic po pozytywnych ocenach i informacji w CDA o rzekomej jakości dźwięku tych słuchawek. Obchodziłem się z nimi bardzo dobrze, mimo to przeżyły krótko.

1. Wypadła przy lekkim uderzeniu taka siateczka znajdująca się w środku słuchawki. Drugą sam rozwaliłem, z ciekawości. Jakoś wykonania marna.

2. Kabel. Przy jacku. Poszedł raz dwa, podczasz gdy epki creativa służyły mi powyżej roku intensywnego użytkowania.

 

Nie polecam SoundMagiców! Zabawa dla bogatych, ktorzy mają kasę, żeby słuchawki wymieniać co 2 miesiące... No ale wtedy można kupić jakiś droższy produkt renomowanej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz gwarancji jest jeszcze niezgodność towaru z umową i reklamacja u sprzedawcy.

Warto rozważyć, czy z tego nie skorzystać.

 

A tak BTW to jeśli jakość jest taka , jak opisywana to w życiu ich nie kupię, a właśnie rozglądam się za jakimiś dokami.

SMTeam powinien pomagać klientom, a nie snuć rozważania o sile fizycznej - to drugie BTW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem mp3ki w tramwaju i wstając 'poczułem' że działa mi tylko jedna słuchawka. Jakei moje było ździwienie gdy okazało się że jedna... po prostu wypadła.
one sie rozpadły podczas jazdy samochodem. Siedzialem normalnei za kółkiem z mp3 przypiętą do kurtki. W pewnym momencie jedna przestala grać.

Poszły dwie pary czy koniec końców obie słuchawki nie działają?

Czuję, że coś jest nie tak nie tylko ze słuchawkami ;)

 

Ale swoją drogą nie ma co pisać "nie polecam Soundmagic'ów", bo nie każda para słuchawek u nich pada. Moje PL30 od września już sporo przeszły, a na dobrą sprawę nie widać po nich zużycia. Również technicznie nie ma powodów do narzekań, wręcz przeciwnie, po wygrzaniu bardzo przyjemnie grają.

W końcu nawet sprzęt za tysiaka może się trafić felerny, więc czego się spodziewać po czymś za 50 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Wszyscy na tym forum piszą, że Creative Zen Aurvana są strasznie awaryjne - niemal rozpadaja sie w rękach :-) Ja swoje używam dosyć intensywnie juz około 2 lat i działaja jak nowe :-) Nie wiem może mam szczęście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw SM brawo supero yeah....pojawiły się nuforce zaczęły się pytania i ... nagle nuforce świetne a SM to kupa. W Łodzi sprzedajemy je chyba od końca października i miałem 1 słownie jedna reklamacje na model pl11. A mozecie mi wierzyc ze sprzedaje się ich dużo.

 

Nie siedze tu ciągle i nie analizuje forum tak jak wy ale ciekaw jestem czy ktos porównał dokładnie nuforce do SM. W łodzi dostalismy coprawda do testu model NE 7 ME ale przez słaba kompatybilność (mikrofon) nie nadaja się do testu. Jesli dystrybutor nuforce ma ochote ekipa Azahiel, Kasza i AAllen chętnie zrobia taki bezstronny test. Kwestia dosłania słuchawek ja dam swoje ze sklepu SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem mp3ki w tramwaju i wstając 'poczułem' że działa mi tylko jedna słuchawka. Jakei moje było ździwienie gdy okazało się że jedna... po prostu wypadła.
one sie rozpadły podczas jazdy samochodem. Siedzialem normalnei za kółkiem z mp3 przypiętą do kurtki. W pewnym momencie jedna przestala grać.

Poszły dwie pary czy koniec końców obie słuchawki nie działają?

Czuję, że coś jest nie tak nie tylko ze słuchawkami ;)

 

Inszy. W pierwszej parze jedna po prostu przestała grać i powiedzmy że o to pretensji miec nie moge, bo grały mi okolo 10 mieiescy czestego słuchania. Drugie po prostu wypadła jak na zdjeciu na poczatku teamtu po 3-ch tygodniach (gdyby sie czepiać to nawet nie całych 3-ch tygodniach).

 

Jeśli czujesz to co napisałeś... to masz kiepskie przeczucia. Uwierz mi.

 

"Ale swoją drogą nie ma co pisać "nie polecam Soundmagic'ów", bo nie każda para słuchawek u nich pada."

A mam napisać POLECAM SM, SĄ ZJAEBISTE TYLKO JA MAM PECHA I NIE UMIEM UZYWAC ZE SIE ROZPADAJA ? prosze Cie. Napisalem ja, napisali inni swoje opinie i tyle. Jak widac nie jestem jedyny.

 

Co do nuforce... W zyciu ich nie miałem wiec nie wypowaiadam się. Napisałem o SM Pl 21 i mozemy zakonczyc temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mi prawa słuchawka rozkleiła się po prostu przy wyjmowaniu z ucha.

Mialem to samo tylko z lewa sluchawka. Odeslalem na gwarancje poleconym 5. lipca i od tej pory zero odzewu.

Mam nadzieje ze nie robia mnie w konia bo zmienie zdanie nt. SM. O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pl12 w grudniu a w marcu już jechały do naprawy... słuchawki zaczęły przerywać mimo że obchodziłem się z nimi jak z jajkiem. ALE SoundMagic mimo że nie reagują na maile a telefonu nigdzie nie raczyli podać po prostu mi je wymienili na nówki. :D I w dodatku te nówki są znacznie lepiej wykonane jak sądzę.... poprzednie pękały przy gumkach a te grają pięknie i puki co odpukać nie szwankują. To fakt że słuchawki za taką kasę producent wymienia na nowe bo wychodzi to taniej niż jak by miał zatrudnić ludzi do naprawiania ich (wiem że nie odkryłem ameryki). http://forum.mp3store.pl/topic/63008-kontakt-z-soundmagicpl/page__p__636565#entry636565 Tu opisałem swoje odczucia co do SM.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostalem swoje PL21 z powrotem w ostatni Pn. Chwile im to zajelo ale naprawione. Nie wiedziec czemu zawieruszyla im sie gdzies jedna z gumowych nakladek. W sumie i tak z niej nie korzystalem ale mimo wszystko nie swiadczy to dobrze. Zobaczymy jak dlugo teraz podzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzis po tygodniu padly PL21...

 

Lewa sluchawka zaczela grac o wiele ciszej(prawie nieslyszalnie). Prawa gra OK. To moje trzecie SM (PL12, PL11, PL21), we wszystkich przestawal grac lewy kanal. Czyzby moj clip+ je zabija ? Dodatkowo, kiedy je podlaczam pod mp3 przerwa dzwiek. Podlaczone do PC i do wiezy graja dobrze.

 

Gdzie lezy problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych wszczesniejszych (11,12) lewy kanal wszedzie przestawal grac - pc i wieza. W tych, ktorych uzywam teraz PL21 na wiezy gra OK, ale z lewym kanalem baardzo cichym.

 

Co dziwne, sa utwory w odtwarzaczu, ktore poprawnie chodza, ale wiekszosc strasznie przerywa.

Edytowane przez subon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie tym pobawie. Podlaczylem sluchawki od Clipa i chodza bezproblemowo. Dlaczego wszystkie sluchawki po max miesiacu mi padaja ? Nie owijam ich wokol playera, nosze w futerale. Czy to moze firma SM robi takie "swietne" wytrzymalosciowo sluchawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności