Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

 HD380 Pro faktycznie maja wzgledem wielu innych sluchawek podbity najnizszy bas co moze owocowac potegowaniem efektu wybuchow. Jednak pewien jestem tego co zasugerowal kolega post wyzej, ze jednak wybuch bomby lub granatu jest troche glosniejszy niz kroki :)) Na sluchawkach takijch jak Grado GS1000 pewnie nigdy nie zostaloby to do konca zagluszone ;) Jednak takie juz kompletnie nie nadaja sie do gier, przypuszczam ze normalny gracz nie wytrzymalby serii z tommy gun'a z takim przelomem wyzszej sredniy i niskiej gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mi sie wydaje, ze wybuch granatu jest jednak glosniejszy od krokow. ;)

 

Gdy w wojsku rzucalem prawdziwym bojowym F1 ... to w uszach dzwonilo mi dwa dni :).Na zadnych sluchawkach nawet przypominajacego to efektu nie uslyszy sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie FACE rozbawiłeś :) Powtórzę, to co koledzy, ale jakieś bzdury piszesz.

1. Nie słyszałem na nich sybilizacji na wielu źródłach.

2. Bas jest super, zwłaszcza niski, nie wiem czy znajdziesz słuchawki z lepszym basem w podobnej cenie (chyba, że wolisz midbas - ja wolę zejście niskie).

3. Wybuch jest głośniejszy, co w tym dziwnego? To się dynamika nazywa, jakby wszystko miało taką samą głośność to byłaby porażka.

4. A w ogóle to brak mi słów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam słuchawki na allegro i kupie chyba jednak tańsze senki hd 201, ponoć są przebasowione co będzie najbardziej odzwierciedlało dzwięk moich creativów fatal1ty a zyskam na tym lepszy bass.

 

Pewnie racja.

Jak lubisz duzo basu to sprawdz Creative Aurvana Live! lub dajace samym basem Sony MDR-XB700 (tu bas jest super).Audio Technika M-50 maja sporo.Ultrasony sa tez mocno basowe.

HD380Pro do gier ja bym nie polecal wogole.Te sluchawki nadaja sie do delektowania sie muzyka a nie do strzelanek.Maja ukazywac szczegoly w muzyce i to jest walor.Do gier sa specjalne sluchawki.

 

A co do robienia dobrej jakosci muzyki z plytek (Audio CD takie jak w sklepie) to masz gwarancje ze bedzie swietnie tylko grac jak jest z oryginalu.Muzyka ktora sie piratuje z sieci to koszmar pod wzgledem jakosci.Dlatego slychac takie rzeczy.

Napisales ze nie jest taka czysta (muzyka?) jak na starych creativach.Otoz jestes w bledzie.Muzyka wydawala Ci sie czysta ( na creativach) bo sluchawki sa sporo slabsze i nie przekazuja pewnych zakresow.A skoro jest ich mniej i sa mniej szczegolowe to co masz slyszec?Sa sporo bardzie szczegolowe sluchawki jak HD380 - te uszy na grach by Ci uciely :) .

 

dzięki chłopaki za odpowiedzi. te słuchawki właśnie wybrałem bo spełniały moje wymagania tj : wygląd zaje.....sty, odłączany kabel i przedwód z jednej strony słuchawki. a nie myślałem, że słuchawki kosztujące te 350 zł będą złe do gier. Bo ja je używam do wszystkiego = gry,muza, filmy.Teraz sie jeszcze wygrzewaja pod kocem do jutra i sie zobaczy czy jeszcze jakas poprawa będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie jeszcze wygrzewaja pod kocem do jutra i sie zobaczy czy jeszcze jakas poprawa będzie.

 

Mam nadzieje, ze koc sluzy tylko wyciszeniu ich od otoczenia ?

 

Ja mysle, ze po prostu jest im pod nim cieplo :) Osobiscie nie zauwazylem jeszcze zadnej zmiany spowodowonej mitycznym wygrzewaniam w sluchawkach Sennheisera. Czy to HD 380 Pro czy HD800. Moim zdaniem mozna sobie spokojnie darowac i po prostu zajac sie sluchanim/graniem/ogladaniem filmu. Mialem jeszcze chwile temu 2 pary HD 380 Pro jedna z wiekszym druga z mniejszym przebiegiem i sluchajac leb w leb nie doszukalem sie zadnych roznic. Co innego sluchawki Grado. Przy nich (a moze do nich) nalezy sie modlic 1.000h nim beda zdatne do sluchania.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy hd380pro tak na prawdę się wygrzewają to nie wiem, nie miałem ich zupełnie nowych także nie wiem też jak brzmiały prosto z pudła ale po kilku miesiącach ich używania zauważyłem, że bas trochę stracił na swojej 'niskości' ale jest go ilościowo więcej. Na początku było tak, że była średnica, długo długo nic i booom basem zdolnym wywołać lawinę, a teraz dźwięk jest pełniejszy, jest też mid-bas ale wszystko jest w odpowiednich sobie ilościach, nie za mało, nie za dużo. Tylko sęk w tym, że nie wiem czy to wygrzewanie, akomodacja słuchu czy może wyrobienie się padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pady sie wyrabiaja i zmienia sie lekko dzwiek. Mozna docisnac sluchawki do glowy i przez chwile posluchac by "zresetowac" ustawienie :)

 

Jak ktos faktycznie lubi te sluchawki to calkiem sensowne jest zakupienie padow od PXC350 - z prawdziwej skory - milszych w kontakcie z ludzka skora. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady sie wyrabiaja i zmienia sie lekko dzwiek. Mozna docisnac sluchawki do glowy i przez chwile posluchac by "zresetowac" ustawienie :)

 

Jak ktos faktycznie lubi te sluchawki to calkiem sensowne jest zakupienie padow od PXC350 - z prawdziwej skory - milszych w kontakcie z ludzka skora.

 

 

a pady gdzie się kupuje? Bo jak wpiszę w google pady sennheiser to tylko tematy z forów sie pokazują, żadnych sklepów. Na allegro to samo pustka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fallow lepiej powiedz jakie opampy polecasz do hd380 :P

 

Hmmm... Mysle, ze to przede wszystkim zalezy od urzadzenia. Generalnie do konwersji I/V lubie OPA2604 jezeli potrzeba a jako bufor jakis AD - np. AD797. Ale ja preferuje taki zestaw w ogole, do wszystkiego.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazyl ktos ze wtyczka od kabla hd'kow jest rozkrecalna? wiec do recablingu wystarczy ja rozkrecic i wrzucic katowego mikrojack'a. Ogolnie coraz czesciej mysle o zrobieniu kabla ze wzgledu na to, ze ten skrecany mnie wkur... denerwuje (jest za dlugi i za ciezki :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć microjacka idealnie pasującego w tą obudowę... Znacznie lepszym pomysłem wywalenie tej obudowy i wstawienie zwykłego kątowego jacka, sprawdzałem na wtyku od słuchawek Nokii i siedzi on na tyle ciasno, że obudowa raczej jest nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedy nie słucham nic, a mam słuchawki podłączone do karty Xonar DX słyszę szum, ale gdy odpalę muzykę szum znika. Da się jakoś tego pozbyć? Korzystając z okazji chciałbym też zapytać o głośność karty. Wydaje mi się, że od 50 do 100 nie zmienia się głośność, a na 1 gra minimalnie ciszej niż na 50, hmm... Aha i wtyczka słuchawek jeszcze mnie interesuje. Mianowicie, chodzi mi o to, że działa tylko prawa słuchawka na wciśniętej do końca wtyczce. Kupiłem przejściówkę i na niej historia się powtarza. Na nokii 5310 wszystko działa poprawnie i to mnie najbardziej intryguje, bo z tego wynika, że to nie wina uszkodzonej wtyczki, więc czego? Xonar przyszedł do mnie dzisiaj i jak w przypadku karty zintegrowanej głośniki działają bez problemu.

 

@dflt

Jestem tego świadom, ale słuchawkami, o których wspomniałem są właśnie HD 380 Pro.

Edytowane przez Yelonas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności