Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

No to napisz prosze co Cie w nich nie podoba oraz co Cie w nich rozczarowalo w kontekscie mojej recki. Bardzo chetnie poznam inny punkt widzenia.

Trudno mi wyszczególnić jakieś konkrety. Moje pierwsze spostrzeżenie to było: "zupełnie niepodobne do HD 280? Nieprawda!". IMO są to dwa bardzo podobnie grające modele. Miałem nadzieję, że 380 będą już bardziej podobne do HD 25-1 ale nie są. Z tym, że jak już wcześniej wspomniałem musiałbym HD 380 posłuchać znacznie dłużej, ażeby wnioski były bardziej obiektywne.

 

Póki co znacznie bardziej podoba mi się bas Ultrasone ale tego Sennheiserowskiego nie przekreślam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tego basu, mimo że jest on głęboki, i to bardzo, nie ma za wiele, tzn. nie jest on głośny wszechobecny. A ty Pasiasty lubisz wypełnione, zawierające midbas, uderzenie - tak mi się przynajmniej wydaje :) . hd na ipodzie touch, bas ma bardzo niski, ale zwarty i punktowy, choć jeśli utwór jest basowy, to i potrafi być z uderzeniem. Ale generalnie jest to bas lokujący się nisko, mruczący, okalający scenę od spodu, a nie ją wypełniający. to jest takie zaplecze basowe. ale np. z sony nwz e443, kiedy podbiję clear bass to to wypełnienie się pojawia i jest bardzo mocne i obecne. Słuchawki z powodzeniem przenoszą więc i taki bas, tylko potrzeba źródła, który go wydobędzie. zdaję sobie sprawę, że taki playerek to nic w porównaniu do porządnego wzmaka, jednak już na nim widać, jaki potencjał mają te słuchawki i jak bardzo potrafią się znaleźć w różnych źródłowych sytuacjach. grają tak, jak im źródło każe - i za każdym razem świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły do mnie te słuchawki. Posłucham ich parę dni i wtedy wyrobię sobie na ich temat opinię, ale muszę przyznać, że podobają mi się jeszcze bardziej niż po odsłuchu w sklepie. Są definitywnie bardziej muzykalne od HD 280 pro.

 

 

Z ciekawości rozebrałem jedną słuchawkę, niestety nie było mi dane podziwiać uroków konstrukcji przetwornika ;)

 

HD380pro_01.jpg HD380pro_02.jpg HD380pro_03.jpg

 

 

EDIT:

Dodam tylko, że pady w HD 280 pro miały lepszej jakości 'skórkę'. Szkoda, że zmienili ją na taką kompletną taniochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem parę dni temu w Saturnie i skusiłem się na chwilowy odsłuch Senków .

Słuchałem moment ale od razu mi się bardziej od CAL spodobały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , słuchajcie 380 z T60 , mam go teraz i to co się wyrabia wywaliło mnie z butów , SYNERGIA , jak otworzyła się góra to przekracza moję najśmielsze oczekiwania , słuchawki są teraz genialne talerze słychac kapitalnie a średnica brak słow , czysta dokładna i gładziudzka jak dupcia niemowlaka , bas twardy z lekkim wykonturowaniem ale zachowanym uderzeniem , Rio Vedia Samsung mogą klękać przed T60 ,najlepiej grające zestawienie jakie miałem okazje słyszeć z 380 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie kwestionuje jakości sceny hd650. Gwoli ścisłości: każdy przekaz jest sztuczny i zniekształcony przez medium. "przekaz naturalny" to pleonazm.

 

Pleonazm czy oksymoron? ;)

 

Dla mnie te słuchawki mają scenę węższą/porównywalną od/do PX-ów. :P Przynajmniej na V39.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jest to wina Vedii, chociaż z PX-ami nie narzekałem. Albo jestem głuchy. :P

 

HD380 Pro? Chyba żartujesz? Jak kupiłem HDki, to PX100, które kiedyś mi się strasznie spodobały, stały się beznadziejne.

 

Ja tam nadal bardzo lubię PX-y, chociaż w porównaniu z HD 380 to takie "łubudubu". :D Scenę akurat moim zdaniem mają podobną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: porównywanie hd do px po odsłuchu na vedii to nieporozumienie. ja sam byłem zachwycony tym, jak grają hd na sony nwz e443 czy ipodzie. Ale to nic w porównaniu z tym, co pokazały na Rocoo A. skok jakościowy brzmienia kilkukrotny. Zwłaszcza na scenie i basie oraz holografii. A pamiętać trzeba że to wciąż player. Pełnie swych możliwości pokazują zapewne dopiero na porządnym wzmaku i źródle stacjonarnym - i to powinna być płaszczyzna takich porównań. PX to można do kossów porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności