Skocz do zawartości

Creative Zen Micro Photo


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie jak na moje pytanie odpowiedzi dość praktyczną znalazłem dziś ( przed paroma minutami) na WP.pl

 

http://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/246782....=1143823414.432

 

popatrzcie i :lol::lol::lol::lol: pośmiejcie się do woli z tekstów ( barana) normalnie kibel jakich mało i to za taką cenę ...Pytnie do użytkowników x5L co Wy na to ? mam nadzieje że także się pośmijecie...

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło O_o to jest konkretna recenzja...

(tuli karmę ^^ )

 

---

 

Kiedyś Creative robił konkretne odtwarzacze - Jukebox (miał 4x100mW! można było podłączyć doń 4 głośniki i mieć dźwięk prawdziwie przestrzenny!), Zen Xtra (trochę niewygodny, ale 60GB i miał ogromną moc i EAX jak karty muzykczne)

... a teraz? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieramy pudełko... na samym wierzchu w leży on, Creative Zen Microphoto. Pierwsze wrażenie, bardzo dobre. Zgrabny i ciężki, robi solidne wrażenie.

 

Ciezki to na pewno nie jest zaleta jezeli chodzi o odtwarzacze, na samym poczatku chyba sobie zebra polamie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, ja jeszcze mam jukeboxa 10:) potężny sprzęt, eax i w ogóle, niestety padł mi wyświetlacz i dysk, ale jeszcze kiedyś go naprawie. jak na razie to hcyba najlepszy player jakie uzywalem. i chyba to byl jedyny grajek ktory w obsludze byl naprawde wygodny jak do tej pory

 

co do micro photo to mialem cos takiego przez 2 miesiace. wymienili mi zena micro na micro photo, i musze przyznac ze troche syf. conajmniej troche. co prawda ladnie wyglada i jest solidny (nareszcie, w zwyklym micro pekaly mi te plastikowe swiecace obwodki dookola przedniego panela) ale jakosc dzwieku gorsza niz w micro. gra strasznie cicho, jakos tak malo przestrzennie i ogolnie rzecz biorac zintegrowany realtek na mojej plycie glownej jest juz lepszy. do tego troche powolny, zacina się, nie wychodza zadne upgrade firmware jak na razie, nie mozesz sluchac muzy i ogladac zdjec naraz, brak filmow, po prostu bardzo sie zawiodlem. na poczatku jeszcze probowalem go jakos obronic, ale po poltora miesiaca uzytkowania stwierdzam ze jego najwieksza zaleta jest materialowy woreczek i metalowa obudowa ktora prawie w ogole sie nie rysuje.

 

grajek naprawde kiepski i ma bugi w sofcie - czasem dubluja sie pozycje menu i nie mozesz wybrac zadnej, czasem myli literki w napisach (np. shutting down).

 

a. jeszcze jedna zaleta przyszla mi do glowy - mtp - calkiem wygodne, zwlaszcza ze teraz wiekszosc kompow ma mediaplayera 10 i sp2

 

co do zmp to sprzedalem go niedawno za 850 zeta z kupa dodatkow i jestem szczesliwy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do ceny shure E4... To ja bym nie ryzykowal zakupu po takiej cenie, szczegolnie zza ocenu. W "normalnym" sklepie w USA kosztuja 300$ czyli niespelna 1000zl. Zdaje sobie sprawe, ze narzuty sa duze, ale ten koles musial by te sluchawki sprzedawac prosto z fabryki. Moze kolesiowi sie numerki pomylily i to sa E3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Na stronie shure jest seria "c" w dwoch kolorach: bialy i czarny, (czarna ma krotszy kabel) wersja "g" ma byc dla "graczy" czymkolwiek sie ona rozni... A wersja "-"? Wiem, ze jest tansza ;)

 

A co za problem? No wyslac sluchawki do stanow to jednak zawsze sa dodatkowe (wyzsze) koszty i dluzszy czas oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Na stronie shure jest seria "c" w dwoch kolorach: bialy i czarny, (czarna ma krotszy kabel) wersja "g" ma byc dla "graczy" czymkolwiek sie ona rozni... A wersja "-"? Wiem, ze jest tansza ;)

 

A co za problem? No wyslac sluchawki do stanow to jednak zawsze sa dodatkowe (wyzsze) koszty i dluzszy czas oczekiwania...

 

Biorąc pod uwagę ,że na 90% Shure nie ma w PL serwisu to raczej wysyłka słuchawek do stanów będzie zdecydowanie szybsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam.. i wszyscy tylko x5 albo irivery... A ja jestem zadowolony z Zena Micro. o awaryjnosci nie slyszalem. Chyba, ze w czasie wgrywania firmware wyciagniesz wtyczke kabla usb... Prezetuje sie bardzo dobrze. Ja nazywam mydelniczka. Podwójny plastik, jeden bialy, drugi przezroczysty jest bardzo efektywny. Do tego podswietlenie.

Coz, dopiero zaczynam przygode z mp3 playerami HDD, wiec moze niebawem cos sie zmieni. Tylko najwazniejsze przd zakupem zapoznac sie ze sprzetem, podotykac, pomacac, poobracac i oczywiscie posluchac... Polecam spedzic troche czasu nad tematem, mimo tego, ze ja kupilem w 10 min wszystkiego...

 

pozdrawiam.

Ps. Moze chce ktos udostępnić mi swojego mp3playera na odsluch? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym topic "inicjatywa dotyczaca sprzetu - maly odsluch". Calosc na zasadzie dzwonisz do Zbysia z tego samego miasta, spotykacie sie i odslu****ecie sprzet;)

 

Forza: Shure produkuje maaaase sprzetu scenicznego bardzo popularnego w polsceSerwis maja na 100%, druga srawa, ze IEM pewnie nie naprawia i i tak beda wysylac. . Dla mnie takie "okazyjne" zakupy szczegolnie ze stanow to jednak zbyt duze ryzyko. Ja jednak wole jak mam mozliwosc kupic w polsce, z polska gwarancja i bez ryzyka, ze cos "nie wypali".

 

suVee - Posluchasz troche playerkow, troche sluchawek to zobaczysz o co nam chodzi :) Po prostu proponujemy to co ma najlepsza jakosc dzwieku, a ze X5 jest przy okazji najbardziej funkcjonalnym playerem na rynku - tym lepiej. Nie mowie, ze Creative to jakas kupa niesamowita.. Jezeli ktos korzysta ze standardowych sluchawek (jak wiekszosc uzytkownikow) to i tak nie uslyszy roznicy. Ale gdy tylko bedzie chcial pod swoje malenstwo podlaczyc jakies pelnowymiarowe, albo po prostu lepsze sluchawki to sie grubo zawiedzie... Ja sam mialem kontakt z dwoma playerami creativa, zen 20 gb i jakims flashem, w obu przypadkach sie grubo zawiodlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSY - mozna cos zrobic aby słowo

odslu****ecie
nie było traktowane jako "be".

Na forum MP3 jest to dosyc czesto uzywane słowo ;)

 

Ignacy - O rany - a ja poleciłem suVee AKG K26P. One sa bardzo czule i albo nie usłyszy duzej roznicy albo co gorsza moze usłuszec wszelkie zniekształcenia i szumy - jezeli takowe Creative "wydziela" :(

 

 

SuVee - moze w mp3store warszawskim bedziesz mógł osłuchac jakiegos iAudio lub iRiver. Posłuchaj X5

Chociaz dla mnie osobiscie nic nie przebije KARMY jezeli chodzi o dzwiek (chociaz to nieprodukowany staroc :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na poczatku bedzie z akg zadowolony;) Maja duza czulosc, w miare niska impedancje i nie powinien narzekac na brak glosnosci - do czasu az uslyszy lepszego playerka. Ani akg nie sa takiej dobrej jakosci ani creative nie jest takiej zlej zeby to polaczenie brzmialo tragicznie. Na head-fi niektorzy uzywaja shure E3/E4 z creative ;) Moje sanki tez maja niby niska impedancje (32 ohm) ale pod tymi playerkami graly niesamowicie plasko :|

Edytowane przez ignacy007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani akg nie sa takiej dobrej jakosci

 

 

Dla mnie są najlepsze ;):D:P

 

OK - tak na serio to traktuję Grado SR60, PX100, PortaPro na rowni. Nie ma sie sensu spierac o to, ktore lepsze. Dla mnie AKG mają dostatecznie dobre tłumienie i "odżyły" na KARMIE (zwłaszcza na FLAC-u)

 

Chodzi mi o to, ze ja do IEM nie mogłem się przyzwyczaic. A z takich małych nausznych (najlepiej zakrytych - jak AKG) to nie bardzo widze lepszej oferty. HD595 to jednak pełnowymiarowe słuchawki.

 

Moze kiedys ich posłucham - moze w domu zdałyby egzamin ale AKG grają nieźle i sa dosyc uniwersalne (dom, miasto). Wlasciwie to tylko czasami myse wlasnie o tych senkach - ale bez wiekszych emocji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytnie odnośnie X5L nie wiem kto z was oprócz KHRoN'a ma x5 lub się nim bawił...ale

 

1. w interku wyczytałem ,że można podłączyć zewnętrzny mikrofon ....czy to prawda? byłoby super..czy to dzięki wejściu LIne-in ?

2. ile to kosztuje w PL widziałem na iAudio ( http://iaudio.pl/products.php?id=12&sub=1)

za sugerowaną cenę 1729 -duzo...

 

3. czy posługiwaliście się ( mieliście okazję ) bawić się także pilotem razem z tym cackiem???

proszę o opinię...

 

pozdro,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, na razie na zakup innego playerka mnie najzwyczajniej nie stac. Na kossach KSC-55 dobrze sie sluchalo. Byc moze nie mam porowniania, by mowic, ze cos gra dobrze, czy zle. Dopiero zaczynam przygodę. nadazylas sie okazja, kupilem Zena. Pozniej poszukalem w necie i wybralem kossy ksc55 ze wzzgledu na wyglad i dobre podbicie bassu. Mialem je moze poltora tygodnia. Troche niewygodne byly, nie najlepszy pomysl byl z tym palakiem, ktory bardzo uciskal czaszke nad uszami. Coz, szkoda, bo wyglad fajny. Teraz zastanawialem sie na senn px200, moze ktos w nich sluchal czegos na zen micro? Jesli tak, to nie ma co sie spinac, pojezdze po wawie i poszukam innych. Odwiedzilem ostatnio hifi na nowogrodzkiej, ale tam same kossy tylko.. niestety porta pro odpychaja mnie wygladem. px100 znowu otwarte, na miescie, w tym halasie srednio zdawaly by egzamin. Chlopaki, nie ma co prosic o porade, bo piszecie o zabawkach np karmie i shurach za 1000zl...

 

Z zakupem akg musza poczekac, bo nie ma ich nigdzie.. podobno za 2-3 tygodnie sie pojawia.. ale to cale 2-3 tygodnie na kiepskich pchelkach....

W sumie to wielkiego wyboru nie ma na polskim rynku..

Coz, przyjdzie nam tylko czekac i podyskutowac. A jakis playerek z hdd w normalnej cenie? tak do 800zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, na razie na zakup innego playerka mnie najzwyczajniej nie stac. Na kossach KSC-55 dobrze sie sluchalo. Byc moze nie mam porowniania, by mowic, ze cos gra dobrze, czy zle. Dopiero zaczynam przygodę. nadazylas sie okazja, kupilem Zena. Pozniej poszukalem w necie i wybralem kossy ksc55 ze wzzgledu na wyglad i dobre podbicie bassu. Mialem je moze poltora tygodnia. Troche niewygodne byly, nie najlepszy pomysl byl z tym palakiem, ktory bardzo uciskal czaszke nad uszami. Coz, szkoda, bo wyglad fajny. Teraz zastanawialem sie na senn px200, moze ktos w nich sluchal czegos na zen micro? Jesli tak, to nie ma co sie spinac, pojezdze po wawie i poszukam innych. Odwiedzilem ostatnio hifi na nowogrodzkiej, ale tam same kossy tylko.. niestety porta pro odpychaja mnie wygladem. px100 znowu otwarte, na miescie, w tym halasie srednio zdawaly by egzamin. Chlopaki, nie ma co prosic o porade, bo piszecie o zabawkach np karmie i shurach za 1000zl...

 

Z zakupem akg musza poczekac, bo nie ma ich nigdzie.. podobno za 2-3 tygodnie sie pojawia.. ale to cale 2-3 tygodnie na kiepskich pchelkach....

W sumie to wielkiego wyboru nie ma na polskim rynku..

Coz, przyjdzie nam tylko czekac i podyskutowac. A jakis playerek z hdd w normalnej cenie? tak do 800zl?

 

 

suVee .....chyba się niezrozumieliśmy tzn TY MNIE NIE zrozumiałeś....

ja piszę do ludzi ,którzy mają sprzęt dobry ( czyt. naprawdę dobry) mój playerek także będzie mój pierwszy,ale nie inwestuje w cos 800 czy 1000 czy wiecej zanim nie posłucham opinii,poczytałem i sam teraz uwazam ze Micro ( nie obraź się to szajs) wolę poskładać trochę dłużej i kupić coś co ma renomę.....

podam Ci przykład:

4-5 lat temu chciałem BARDZO mieć walkmana z radiem ,żeby ciągnął długo na bateri/iach,nie był za duży był DOBRY i mały ,abyy mógł go włożyć do kieszeni ,a nie specjalnie kieszenie powiększać np na CD przenośne...

Byłem tym tak zafascynowany( samym szukaniem i porównywaniem także ) jednocześnie byłem ograniczny finansowo,ale wiesz co,składałem na tego piepszonego walkmana prawie 6 miesięcy( bo wtedy nie zarabiałem dużo,poi za tym musiałem sobie opłacać szkołę) i wiesz co kupiłem go i NIE żałuję do dziś,co prawda się już sypie ,ale dalej działa:Walkman Sony Radio Cassette Player WM-FX571.możesz jeszcze go znaleźć ,choć prawdopodobnie go już nie robią.

 

Rozumiesz o czym mówię? lepiej niczego nie słuchać niż słuchać ,męcząc sie i przeklinając jakie G.... się kupiło.za TYYYLE kasy, jest jeszcze fajne powiedzenie -za tanie pieniądze psi mięso jedzą.

a odnośnie twych słuchawek (open Air czyli takie,że możesz słyszeć co siędzieje dookoła to może być zaleta nie wada,zależy jaki masz sprzęt i czy miłe Ci zdrowie,ja nie raz stwierdziłem że słuchawki open air są dobre np na rower ,na chodzenie po mieście ( bo czasem możnna się zasłuchać i wpaść pod samochód na przykład...)

 

Poza tym moje pytanie było skierowane do użytkowników X5.przeczytaj jeszcze raz proszę mój ostatni post....

bez urazy ,narka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaje sprzedawcę :)

 

Dzieki niemu mogłem posłuchać jak gra KARMA. :)

 

Sprowadzaja sporo playerów - ja za taką nową z magazynu w markecie (pełna nowka, nie rozpieczetowana) dalem na eBay-u prawie 730 PLN -> tylko ze potem sie okazało ze sprzedawca poza granice USA wysyła tylko produkty o cenie ponizej 100 USD (łacznie z kosztem wysyłki). I oddali mi na karte 745 (zarobiłem za jeden klik 15 PLN :):D )

 

No i bylem gotowy zaplacic jeszcze VAT :(

 

Jak ktos z W-wy to mozna napisac do sprzedajacego i umówic się na odsłuch KARMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, zwykły zen micro to całkiem porządny i niedrogi playerek, sam go miałem - napędzał mi z powodzeniem porty, po korekcie eq było naprawde przyjemnie. tylko ze 5 razy odsylalem go na wymiane, za piatym dali mi micro photo. a to zupelnie inna jakos, brzmienia po prostu brak, ciche, do zm w ogole nie ma porównania.

 

co do pierwszych grajkow to moj peirwszy odtwarzacz byl swietny, naprawde duza moc wyjsciowa, 10gb, po prostu miod, neistety odkleila sie plomba gwarancyjna a miesiac pozniej grajek sie zepsul :/

zena micro kupilem liczac na to ze bedzie przynajmniej tak dobry jak moj nomad jukebox 2. i zawiodlem sie sromotnie, brak eax (swietna sprawa), mala moc - malo soczysty dzwiek i ogolnie rzecz biorac to nie to, az zaczalem zbierac na iaudio/ipoda 5g, kiedy jak z nieba spadla mi wymiana na zmp. poltora miesiaca szukalem kupca, sprzedalem i teraz czekam wlasnie na paczke z applem :) (swoja droga, gosc ktory kupil ode mnie zmp przesiadl sie z iaudio u3, ot ironia losu)

 

tak na marginiesie, do tych co maja karmę - jak wygląda synchronizacja przez ethernet? ciekawa funkcja jak dla mnie, dałoby się może zrobić tak, żeby był serwerem plików muzycznych i wszystkie komputery z sieci mają do nich dostep jak grajek jest zadokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józek, spoko, w sumie ten post to byl raczej taki do ogolu.

Po za tym, nie uwazam za zyciowy cel zbierac pieniadze na playerka, takiego czy innego. Dzis mialem w rekach iAudio x5L i irivera serii h. Przyjemne nie powiem, ale te gabaryty.. do tego waga. Dobry pomysl z aluminiowa oslona.

Zreszta jozek, nic prostrzego jak skoczyc do sklepu na odsluch. Sprzedawca zrobi wszystko by Ci przypasowac, bo w gre wchodza duze pieniadze.

 

Zycze dobrego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności