Skocz do zawartości

Creative Zen Micro Photo


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie poradzić użytkowników jak i starych Wyjadaczy MP3[raczej wysłuchwaiczy].

A mianowicie chce kupic odtwarzacz z radiem z fajna pojemnoscią i wystarczajacym czasem dzialania bateri..zdjecia hm mogą byc....cenowo widze to tak: w zasadzie wybór moj padl na Creative ZEN Micro Photo.. a poniewaz bedzie to moj pierwszy odtwarzacz mam nadzieje że nie będę musiał go zbyt często zmieniać( w sumie to 8Gb!).[niektóre piosnki mogę walnąc na małą kompresje,160kbps moze wiecej+VBR,]

 

Po za tym cieszy mnie fakt Funkcji dyktafonu i nagrywania z Radia....(ciekawe czy radio dobrze odbiera)czy miał może ktoś możliwośc z korzystania lub próbowania czegoś w tym stylu.....chcę nadmienić że bardzo lubię sluchać muzyki jak i radia,[mam do dziś juz rozsypującego się soniaka WM-FX571,kaseta]ale no własnie,,,,sie sypie i jedna kaseta....Please dajcie radę.

 

P.S. mam nadzieje że otrzymam odpowiedź ( jestem pierwszy raz na forum wogóle.....jako piszący) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na tym forum raczej nie powie Ci "kup Creativa" bo to awaryjny sprzęt, którego jedyną zaletą jest fakt iż producent zwykle bez problemu wymienia walnięty egzemplarz na nowy. Chociaż świadczy to również o fakcie, że sami zdają sobie sprawę z tego jakiej jakości sprzęt produkują :)

 

Napisz jakie masz wymagania i ile chcesz przeznaczyć kasy na odtwarzacz to na pewno dostaniesz kilka propozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

W zasadzie to moje wymagania:

1.Dobra( naprawde dobra) jakosc dzwięku,

2.pojemność wiecej niz 1Gb( mysle ze jak uzyje mopegII.5,za pomoca np takiego programiku jak Cdex,a próbowałem parę formatów ulubionej piosenki bylo ok. na MP3 160kbps)

3.mozliwosc oprócz muzyki przenoszenia,ladowania danych,dokumentów,zdjec itp.

4.zywotność baterii(czytałem ze lepiej miec ja wyjmowana,w razie jak walnie,to nie trzeba kupowac calego playera

5.radio(!) z mozliwoscai nagrywania,

6.Dyktafon( z mozliwoscia podłaczenia zew.mikrofonu-ZEN Micro tej funkcji nie ma)

7.kontakty czy kkalendarz itp bajerki,ale nie kniecznie,

8.NIe za duzy.

9.koszt( mysle ze tak do 1500 zeta)

 

nie wiem czy Iaudio czy Iriver,w sumie o żadnym nie wiem zadużo ,bo jeszce mp3 playera NIE miałem...

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ostatnie, ale fundamentalne, pytanie :) HDD czy flash?

 

Jeśli HDD to zdecydowanie X5 w wersji 20 lub 30 GB, spełnia wszystkie Twoje wymagania (pomijając kalendarz i kontakty, co imho w mp3 playerze jest bezsensowne zważywszy na brak klawiatury), a nawet oferuje trochę więcej (m.in. host USB).

 

Jedna z wielu recenzji iAudio X5

 

Jeśli flash - iAudio U3 w wersji 1 lub 2 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że lepiej HDD .

Dzięki,ale co powiesz o Iriver H10 lub większym,lub własnie o Creativie,(naprawdę sie aż tak psują??)jeśli tak to niezły kibel...

Jestem w kropce.... trochę ....F...k troche bardziej niz troche...

:blink:

 

 

H10 - Moim zdaniem nienajlepszy wybór. Brak wsparcia dla OGG, brak hosta, nie odtwarza filmów (niby to tylko bajer, ale w starszym dyskowym modelu był). Zdecydowany krok w tył w stosunku do poprzedniego dyskowego modelu iRivera.

 

Creative - jak już napisałem wyżej - nie :) Awaryjna marka + jakość brzmienia na niższym poziomie niż iRiver czy iAudio.

 

Moim (i nie tylko) zdaniem jest jeden słuszny wybór do 1500 zł (po tym jak iRiver H300 przestał być produkowany) - iAudio X5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć wymienialną baterię, to bierz H10, a jak to nie jest warunek to X5. Zresztą nie jest to już takie ważne co z tych 2 wybierzesz bo oba są super, no ale na plus X5 może przemawiać właśnie powstający Rockbox. Ja na Twoim miejscu brałbym X5, ale to zdanie subiektywne - mam G3 i sentyment do iAudio.

Pozdrawiam!

 

O widze ,ze Mayhem mnie ubiegł ;)

Nie wiedziałem, ze H10 nie odtwarza ogg'ów. W takim razie zdecydowanie X5.

Początkowo myślałem, że mi samo mp3 styknie, ale jak usłyszałem nagrania w oggach, to co się da zgrywam na ogg(oczywiście audicd).

Bierz X5 i sie nie zastanawiaj !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jakies sluchawy do tego :] Rowniez uwazam, ze X5 to najrozsadniejszy wybor.

 

x5 x5 i jeszcze raz x5 to beda najrozsadniej wydane przez Ciebie pieniadze... a jak kupisz wersje L (ok 30h muzy bez ladowania) to przez caly tydzien masz z glowy dolaowywanie... chociaz mi osobiscie nie robi czy laduje raz na tydzien czy co 2 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jakies sluchawy do tego :] Rowniez uwazam, ze X5 to najrozsadniejszy wybor.

 

 

 

No dobrze ,ale poradźcie w tym temacie takze...(i cena jaka?)

Nie chce chodzic Z wielkimi racuchami na uszach...

Do tej pory miałem słuchawki takie jak Sony MDR-E931.[nie są za drogie max 120 zeta]

 

dla mnie są spox,

ale jeśli można dostać orgazmu słuchowego przy używaniu innych....możę się skuszę he he :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polece shure E4, mam je od wczoraj i przezywam wielokrotny orgazm ilekroc wkladam je do uszu, heh :lol:

 

CHYba żartujesz!!! wiedziałem że w playerach jedno ze słabszych ogniw ( jeśli mówimy o przenoszeniu dźwięu-może sygnału na dźwięk ) to słuchawki ,ale za Shure4 prawie 1000 zeta to może nie teraz bym wydał ...prawie dostałem zawału serca jak zobaczyłem ceny....KHRoN napisał w zestawieniu że to zboczenie mieć takie drogie słuchawki...z drugiej jednak strony...Jak mam kupić odtwarzacz za 1500 czy tam ile( w zasadzie IAudio to juz myślałem 30Gb wersja L ,ale słuchawki..... wiem że warto ,ale ta cholerna cena.

 

Innym słowy jak sie ma Ferrari to same klocki hamulcowe kosztują do 40.000 złotych więc....

 

No comment

P.S.kupiłem sobie kiedyś wieżę Philipsa-myśląc że jak ma TYYYle mocy to będzie the best,potem kiedy kupiłem Technicsa SC-EH750 zrozumiałem różnicę kiedy mi klapki spadły podczas słuchania.

tutaj poprzestałem ( choć kolega proponował mi-idź posłuchaj jak brzmią te czy tamte....NIE CHCIAŁEM,a wiecie dlaczego.......

bo napewno znów bym zachorował na coś lepszego [niestety droższego także]

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies słuchawki będziesz musiał kupić bo inaczej "klapki ci spadną" ze złosci jak posłuchasz iAudio na dołaczonych słuchawkach.

 

Moze na początek wystarczy cos ze sredniej półki

 

Dokanałowe EP-630, Soniaki EX51, EX71

 

Pałąkowe: Senki Px100, Koss PortaPro, AKG K26P

 

Najtansze z wymienionych dokanałówek i chyba nie takie złe to EP-630 (chyba do 120 PLN)

Najtansze z pałąkowych to chyba AKG K26P (120,130 PLN) -> ale pałąkowe to najlepiej samemu obejrzec i posłuchać (z dokanałowymi to się raczej nie da - posłuchac w sklepie)

 

Bym zapomniał :)

 

Chyba MATEJ sprzedawał senki Px100 w bardzo dobrej cenie w dziale KOMIS. Nie wiem czy to jeszcze jest aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze zboczeniem to oczywiście żart :) sam bym takie chciał (nie wiem jaki konkretnie model...) ale mnie nie stać... ;)

 

Oczywiście wiem że żart..

A tak nawiasem jak by ktoś z Was miał dostęp do posłuchania kawałka :

 

 

Tomoyasu Hotei _ Battle Without Honor Or Huma

 

Jest normalnie extra. POLECAM.

 

P.S.

NIe mogłem się oprzeć rekomendacji KHRoN'a i zciągnąłem

machinae_supremacy-arcade też niezłe,,,

 

Thx KHRoN

 

ALE może Ty byś mi polecił jakieś słuchaweczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies słuchawki będziesz musiał kupić bo inaczej "klapki ci spadną" ze złosci jak posłuchasz iAudio na dołaczonych słuchawkach.

 

Moze na początek wystarczy cos ze sredniej półki

 

Dokanałowe EP-630, Soniaki EX51, EX71

 

Pałąkowe: Senki Px100, Koss PortaPro, AKG K26P

 

Najtansze z wymienionych dokanałówek i chyba nie takie złe to EP-630 (chyba do 120 PLN)

Najtansze z pałąkowych to chyba AKG K26P (120,130 PLN) -> ale pałąkowe to najlepiej samemu obejrzec i posłuchać (z dokanałowymi to się raczej nie da - posłuchac w sklepie)

 

Bym zapomniał :)

 

Chyba MATEJ sprzedawał senki Px100 w bardzo dobrej cenie w dziale KOMIS. Nie wiem czy to jeszcze jest aktualne

 

ogorek MASZ rację,ale jak już pisałem mam i to nawet podobne do EP-630

mianowicie Sony MDR-E931 pasmo przenoszenia mają: a zresztą sam sobie porównaj:

CREATIVE EP-630

Opis towaru zaczerpnięty ze strony producenta

 

Driver Units: 8mm Neodymium magnet transducer

Frequency Response: 6Hz ~ 23kHz

Impedance: 16ohms

Sensitivity: 106dB

Cord Length: 1.2m (Oxygen Free Copper)

Input Plugs: 3.5mm stereo gold-plated miniplug

 

Sony MDR-E931

Dane techniczne :

 

Słuchawki Fontopia,

wkładane do uszu,

membrana 16 mm,

magnes neodymowy,

pudełko na słuchawki.

kabel o długości 1,2 m

pasmo częstotliwości: 10-23000 Hz

dynamika 108dB/mW

 

także sam widzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka - nie zauważyłem. To będziesz zadowolony. :)

 

Z czasem na spokojnie potestuj inne rozwiązania.

 

Ja preferuję pałąkowe - ale tu każdy musi sam sobie wybrać :)

 

Co do odtwarzacza - gdybym nie był fanem RIO KARMY to tez pewnie myslałbym o X5 lub nie produkowanym iRiver Hxxx.

 

Dobry wybór - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie da się porównać słuchawek dokanałowych z dousznymi to raz

a dwa że porównanie "parametrów" jest bez sensu - wałkowane byłoto milion razy i nawet nie chce mi się znów pisać dlaczego...

... napiszę tylko że gdyby charakterystyka słuchawek była liniowa, to żylibyśmy w idealnym świecie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polece shure E4, mam je od wczoraj i przezywam wielokrotny orgazm ilekroc wkladam je do uszu, heh :lol:

 

CHYba żartujesz!!! wiedziałem że w playerach jedno ze słabszych ogniw ( jeśli mówimy o przenoszeniu dźwięu-może sygnału na dźwięk ) to słuchawki ,ale za Shure4 prawie 1000 zeta to może nie teraz bym wydał ...prawie dostałem zawału serca jak zobaczyłem ceny....KHRoN napisał w zestawieniu że to zboczenie mieć takie drogie słuchawki...z drugiej jednak strony...Jak mam kupić odtwarzacz za 1500 czy tam ile( w zasadzie IAudio to juz myślałem 30Gb wersja L ,ale słuchawki..... wiem że warto ,ale ta cholerna cena.

 

 

170$ + shipping z USA to raczej nie 1k zł :) Prędzej 550zł + przesyłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Ebay sprzedawce który ma E4 w cenie 170$ i

 

1.Wysyła towar jako Gift 20$

2.Wysyła jako osoba fizyczna

3.Shipping kosztuje 13$

4.Fakturka idzie osobnym listem do PL za dopłatą 3$

 

Tak wiec nie ma możliwości ,żeby oclili paczkę :) Aha ,koleś jest Polakiem mieszkającym w Chicago :D

 

Bank dolicza ok 0.06$ do 1 wysłanego dolara. Licząc po kursie NBP 3.24 wychodzi kurs 3.30$ czyli:

 

170+13+3 = 186$ = 613zł (no moze troche wiecej niz wczesniej mówiłem :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba MATEJ sprzedawał senki Px100 w bardzo dobrej cenie w dziale KOMIS. Nie wiem czy to jeszcze jest aktualne
Jak najbardziej aktualne cena na dziś to 140 zł do uzgodnienia. Niedługo słuchawki znów pojawią się na allegro tylko zmienię sprzedającego bo załatwianie spraw z moim kumplem to istna tragedia. Tysiąc razy prosiłem o ponowne wystawienie i nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności