Skocz do zawartości

Apple iPod Touch 2g 16gb


kapiZIP

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, długo zastanawiałem się na jaki odtwarzacz się zdecydować. Do wydania miałem około 700 zł a w tej cenie jest parę grajków wartych uwagi. Po długich poszukiwaniach , przeglądaniu Internetu w poszukiwaniu jakichś dodatkowych informacji, czytaniu recenzji byłem coraz bardziej nie zdecydowany co do zakupu. Po przeczytaniu jednej recenzji (z naszego forum) powiedziałem „niech się dzieje co chce” kupuję Apple iPod Touch 2g 16gb. Po dokonaniu zakupu nie byłem do końca pewny czy dobrze zrobiłem. No i w końcu doczekałem się tego pięknego(?) dnia kiedy zapukał kurier z moim iPod’em. Otwieram paczkę i…

 

Co w środku:

 

Touch jest zapakowany w plastikowe pudełeczko które prezentuję się naprawdę elegancko . Zestaw od Apple nie jest bardzo bogaty są tu tak naprawdę tylko niezbędne akcesoria mianowicie jest to:

- iPod

- kabel USB

- słuchawki Apple

- stojak na iPod

- szmatka do czyszczenia iPod (która przepowiada kłopoty z „palcowaniem” się sprzętu :P )

- Dwie naklejki Apple

 

I to wszystko co znajdziemy w zestawie przygotowanym przez Apple. Dziwić może choćby brak płyty CD z itunsem który jest niezbędny do uruchomienia Toucha – ale o tym potem ;)

 

Wygląd / Obudowa:

 

Jako pierwszą rzecz chciałbym zaznaczyć to ze iPod prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciach. Oczywiście nie będę tutaj pisał ze iPod jest ładny bądź brzydki bo to kwestia gustu czy komuś się podoba czy nie ale nikt nie powie że Touch jest tandetny, nieelegancki, odpustowy – bo po prostu tak nie jest i to mi się w nim podoba najbardziej ;)

Obudowa Toucha z przodu wydaję się być plastikowa w której dyskretnie umieszczony jest 3,5 calowy wyświetlacz. Tył obudowy iPoda wykonany jest z błyszczącego metalu który (gdy jest nowy!) wygląda naprawdę imponująco. Dlaczego napisałem „gdy jest nowy” ? dlatego że używam Toucha od jakichś 3 może 4 tygodni i już widać na nim niewielkie ślady użytkowania a ja z reguły dbam o sprzęt. Materiały z których wykonany jest iPod wydają być się solidne i dobrze zgrywają się ze sobą nie ma mowy o żadnym trzeszczeniu ani jakichkolwiek luzach. Na obudowie Toucha są jedynie trzy przyciski jeden pod wyświetlaczem jeden u góry obudowy i trzeci po lewej stronie obudowy. Centralnym przyciskiem umieszczonym pod wyświetlaczem jest przycisk „HOME”. Przycisk po lewej stronie obudowy służy do przyciszania i pogłaśniania muzyki i całego systemu iPoda. Przycisk u samej góry obudowy to przycisk zasilania który może służyć również do uśpienia i wybudzenia naszego iPoda.

 

Wyświetlacz:

 

Jeżeli spojrzymy na Ipod’a od przodu to jest to praktycznie sam wyświetlacz jest naprawdę konkretny w końcu 3,5 cala robi swoje. Jakość wyświetlanego obrazu to jest po prostu bajka. Obraz wygląda po prostu jak by to było coś żywego kontrast, nasycenie kolorów, wygładzenie krawędzi ahhh coś pięknego - aż chce się patrzeć ;)

Dotyk w Touch’u działa po prostu KAPITALNIE ! najmniejsze muśnięcie wyświetlacza reaguje dokładnie tak jak sobie tego życzymy. Warto również wspomnieć ze „zabawka” od Apple wyposażona jest w multi touch – fajnie – ale co to takiego ? Multi Touch polega na tym że urządzenie rozpoznaje więcej niż jedno dotkniecie na ekranie. No dobra ale po mi to potrzebne ? – Mianowice możemy za pomocą tego systemu powiększać zdjęcie ale głównie przydaje się to podczas przeglądania Internetu strony można w dowolnym fragmencie przybliżyć i oddalać. Ze swojego doświadczenia wiem że spisuję się to rewelacyjnie i znacznie ułatwia przeglądanie WWW.

 

Pierwsze uruchomienie:

Więc tak uruchamiamy Toucha przyciskiem startu i ? … zaraz zaraz nie tak prędko, do pierwszego uruchomienia iPoda potrzebny nam iTunes którego nie ma w zestawie na płycie CD – a szkoda. Tak wiec żeby uruchomić iPod musimy ściągnąć najpierw ze strony Apple iTunsa. Niby nic trudnego ale na przykład ja gdy otrzymałem od kuriera iPoda nie miałem Internetu przez kilka dni i musiałem biec z tym do kumpla :/. Ale pewnie większość z was nie będzie musiała biegać po kumplach za iTunes. Niby mały problem a może niektórym przysporzyć niemałego kłopotu ;)

 

Korzystanie z iTunes:

Przyznam się szczerze że na początku miałem niemałe kłopoty z obsługą iTunes. Mało tego nie potrafiłem nawet wrzucić piosenek na odtwarzacz. Tego programu po prostu trzeba się nauczyć ;) po kilku godzinach które spędziłem ucząc się iTunes muszę przyznać że ten program jest całkiem fajny przejrzysty i o dziwo przydatny ;) W iTunes możemy miedzi innymi posegregować nasze dane, otagować piosenki, dodać okładki do swoich albumów. Jak zapewne większość wie ze Touch nie ma nawigacji po folderach a co za tym idzie nasze nutki wręcz krzyczą żeby je odpowiednio otagować . Bez tego raczej nie będziemy zadowoleni z naszego Toucha. Mówiąc krótko bez otagowania przez nas piosenek na odtwarzaczu panuje chaos o i nic więcej.

 

Bateria / ładowanie

Pierwsze co rzuca nam się w oczy jest to fakt że bateria w Touchu jest zainstalowana na stałe po prostu nie można jej samemu wyjąc i na przykład wymienić kiedy skróci się jej żywotność – a szkoda. Po naładowaniu baterii do pełna bateria trzyma około dwa dni mojego użytkowania przeważnie słucham muzyki od czasu do czasu jakąś aplikacje odpalę i to wszystko więc cudów nie ma ale trudno się dziwić przy tak dużym wyświetlaczu praktycznie żadne urządzenie nie wytrzymało by dłużej. Bateria w iPod Touch ładuje się powiedział bym błyskawiczne mam porównanie do mojego odtwarzacza Sony Axxx któremu naładowanie do pełna zajmuje około 4 godziny a iPod’owi zajmuje to tylko około 1,5 godziny (dane podaje przy ładowaniu przez USB)

 

Dźwięk

I na to pewnie wszyscy czekają bo jest na co :P nono ale wszystko po kolei

Toucha testowałem na k518dj (wiem wiem wiem nic specjalnego) ale niestety na razie dysponuje tylko takim sprzętem

Na początku chciałbym zaznaczyć że to co zaraz przeczytacie to tylko moje subiektywne odczucie

 

Podpinamy słuchawki do dziurki na samym dole włączamy PLAY i co słyszymy ? Na początku nic specjalnego po prostu słyszymy muzykę iPod nie rzuca na kolana od pierwszego odsłuchu. Według mnie to na samym początku bym powiedział że gra bez tego „czegoś” po prostu gra bezbarwnie. Z biegiem czasu i z wsłuchaniem się z poszczególne utwory zauważyłem zmiany (względem Sonego o którym pisałem wcześniej). Cóż takiego się zmieniło ?

Pierwszą rzeczą jaką zauważyłem jest to średnica w Touchu jest ona bliższa jest jej więcej niż w sonym w sumie do jej jakości nie można się przyczepić jest dynamicznie i całkiem fajnie to wypada – może jest jej jeszcze ciut za mało ale to zapewne już wina moich k518 które jakoś nie lubią tej części pasma. Drugą rzeczą dość rzucająca się na słuch jest to górna część pasma do której nie można się praktycznie przyczepić jest klarowna dobrej jakości nie kłuje, talerze perkusji i inne dźwięki górnego pasma to naprawdę coś wspaniałego – ja mógł bym powiedzieć że jest jej znów trochę za mało i słychać ją jak by była czymś przysłonięta ale tu znowu moje AKG się nie popisują :/ po podłączeniu iPoda do Solo7c wszystkie ubytki w tym paśmie ustępują i jest to naprawdę kapitalnie.

 

Bas – na samym początku myślałem że to będzie najlepsze co tylko może być ze względu na basowy charakter moich k518. Czy miałem racje ? Otóż nie do końca niestety (dlaczego?). Jak by tu powiedzieć – bas jest i jest go sporo można powiedzieć że nawet dużo, jego jakość jest bardzo dobra jest precyzyjny mocny dynamiczny czuć że Touch ma dużo mocy i że mógł by nawet zasilić większe słuchawki jak k518. Ale jak dla mnie to brakuje tutaj takiego prawdziwego dolnego pasma tak zwanego pomruku – a właśnie pomruk lubię najbardziej :P. Po dodaniu do tego połączenia wzmacniacza przenośnego typu MxM praktycznie nic się nie zmienia to za sprawą dużej mocy Toucha. Moim zdaniem do togo połączenia (jaki i w ogóle do Toucha nie jest potrzebny portable wzmak). Mogę powiedzieć że bas bardziej podobał mi się w Sonym + MxM tam naprawdę potrafił zamruczeć aż ciarki po plecach przechodziły :P . Podsumowując dźwięk iPoda Toucha to jest to naprawdę sprzęt górnej półki ale moim zdaniem k518dj po prostu do Toucha nie pasują jest zbyt ciemno i nie ma tego czegoś co powoduje uśmiech na twarzy podczas odsłuchu. Po podłączeniu iPoda do solo7c sytuacja diametralnie się zmienia przede wszystkim jest dużo jaśniej co zdecydowanie wpływa pozytywnie na dźwięk. Myślę że do Toucha bardziej pasowały by mi jakieś jaśniejsze słuchawki z dobrym basem na przykład CAL! Dlatego bardzo poważnie myślę nad zmianą słuchawek na CAL! Właśnie ze względu na charakter iPoda.

Podsumowanie sprzętu Apple nie będzie trudne. Touch to naprawdę konkretny sprzęt charakteryzujący się wysoką jakością. Jeżeli chodzi o cenę tego sprzętu to nie jest ona niska ale i tak uważam że jest on warty tej ceny ale niestety nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na taki sprzęt.

 

Plusy:

+ Jakość dźwięku

+ Jakość wykonania

+ Wyświetlacz

+ Multi Touch

+ Duża moc wyjściowa

+ Elegancki wygląd

 

Minusy:

- Skromny zestaw

- Cena (nie każdego będzie na niego mógł sobie pozwolić)

- Ryzujący się tył obudowy

 

Mam nadzieję że chodź w części pomogłem wam się zdecydować (lub nie) na ten plajer, i chodź trochę rozwiałem wasze wątpliwości ;)

Z góry przepraszam za brak zdjęć ale na razie nie mam takiej możliwości w przyszłości planuje dodać ;P

 

 

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej długości to normalne, że się pare błędów wkradnie, nie zawsze chce się je poprawiać. Co do recenzji to jedna z najlepszych jakie czytałem :D świetnie opisany dźwięk tzn jaki jest i jaki chciałbyś żeby był, nie podkolorowana i dobrze opisane wszystko. Ostatnio bawiłem się iphonem tym pierwszym ekran w nim to bajka w porównaniu z v39, szkoda że nie miałem jakiś słuchawek lepszych, tylko zwykłe pchełki. Gdzieś czytałem o modzie k518 tzn coś z gąbkami przez co poprawiała się góra i dźwięk się "odmulał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku na + to dosyć subiektywne odczucie... Dla mnie 2G brzmi jak taki zwykły, najzwyklejszy grajek. Niczym się nie wyróżnia, dźwięk jest taki płaski, basu nie ma w ogóle (testowałem na WIELU różnych słuchawkach) dźwięk nie jest mięsisty, brakuje takiego "uderzenia". Do rocka nie nadawał się kompletnie, w sumie to do niczego się nie nadawał. Dla ciebie dźwięk z górnej półki a dla mnie co najwyżej średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku na + to dosyć subiektywne odczucie... Dla mnie 2G brzmi jak taki zwykły, najzwyklejszy grajek. Niczym się nie wyróżnia, dźwięk jest taki płaski, basu nie ma w ogóle (testowałem na WIELU różnych słuchawkach) dźwięk nie jest mięsisty, brakuje takiego "uderzenia". Do rocka nie nadawał się kompletnie, w sumie to do niczego się nie nadawał. Dla ciebie dźwięk z górnej półki a dla mnie co najwyżej średniej.

No wiele słyszałem takich opinii że gra normalnie i nic szczególnego. Ale co wg Ciebie gra łądnie, chyba nie sony z sygnaturki? :D s638 (to samo) to najbardziej przereklamowany grajek na forum dla mnie jeżeli chodzi o dźwięk, cała reszta super, ale jak słucham opinii że dźwiękowo wypas to mnie szlag trafia, on gra właśnie dla mnie "normalnie". Jest do tego troche zmulony, dźwięk jest jakby przysłonięty najbardziej górne tony. V39 przy nim to prawdziwy odtwarzacz, tak samo lepiej gra samsung P3, nawet nano 1g. Aha i nie słuchałem na stockach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku na + to dosyć subiektywne odczucie... Dla mnie 2G brzmi jak taki zwykły, najzwyklejszy grajek. Niczym się nie wyróżnia, dźwięk jest taki płaski, basu nie ma w ogóle (testowałem na WIELU różnych słuchawkach) dźwięk nie jest mięsisty, brakuje takiego "uderzenia". Do rocka nie nadawał się kompletnie, w sumie to do niczego się nie nadawał. Dla ciebie dźwięk z górnej półki a dla mnie co najwyżej średniej.

polecam wpięcie np. ath-m50 - basu Ci napewno nie braknie... no i ogólnie mam inne zdanie co do tego odtwarzacza, słuchanie na nim rocka sprawia mi wiele radochy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że do toucha chyba trzeba dobrać idealne słuchawki, bo zabawa korektorem odpada, czyli powtórka z v39. Też jak się pobawiłem iphonem to byłem zdziwiony jak świetnie sprawuje się ekran, przewijanie itp trwa błyskawicznie, zero zamuły, wszystkie avile ku990 to nawet żal porównywać pod względem ekranu :P nie spodobał Ci się touch ale dobrze że napisałeś obiektywną recenzje. Spróbuj soundmagic pl11, ja słuchałem pl12 one są takie uniwersalne i raczej do cieplejszych grajków. Pl11 polecał jeden użytkownik do toucha w którymś temacie, a z tego co pamiętał pisał, że słucha trance. Jak z k518dj,NE6 i pl11 nie muli to chyba z żadnymi słuchawkami nie będzie zbyt mocnego basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No póki co nie znalazłem nic lepszego od Meizu (teraz najbardziej żałuję, że nie kupiłem wersji 8GB, bo obecnie zaczyna brakować miejsca :( ), Sony i 2G nie dorastają mu do pięt i błagam nie piszcie, że meizu jest "przebasowiony".

 

Hmm... Jak Meizu nie jest przebasowiony to ja mam chyba coś ze słuchem.. Miałem go długo i testowałem wzdłuż i wszerz..poza equalizerem nie posiadał nic co skłoniłoby mnie do zatrzymania go.. Dźwięk byl malo szczegółowy, przebasowiony z wycofaną niewyraźną średnicą, zrolowaną metaliczną górą.. jesli tak gra player, któremu Touch i Sony nie dorastają do pięt to ja dziękuję...

 

 

Inna sprawa to polecanie totalnie budżetowych dokanałówek do topowych playerów jak touch.. ludzie nie po to ktos wydaje 700 zł na player, żeby tłamsić go soundmagicami..dajcie spokój jesli chodzi o jakość dźwieku to lepiej kupic player za 300 zł i dokupic słuchawki za 400 niz ipoda z 700 i sm'ki za 40 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pl11 podałem jak przykład dobrze zgrywających się dokanałowych. S638 też nie jest szczegółowy, jedyne co w nim mi się podobało to bas. Gra poprostu dobrze i nic wiecej, a na forum jest wymiataczem jeżeli chodzi o dźwięk. Tak samo w nim niektórzy widzą "swietną góre" a ja jej nie zauważyłem wogóle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podłączyłem swoje HD485 do Toucha, to byłem mile zaskoczony. Nie mam nic do zarzucenia jego brzmieniu. I ta ogromna moc :) I takie gadanie przebasowiony itp. itd., nie wiem jakoś śmieszy mnie to. Słyszę to, na przykład jak miałem Clipa i Nano 1g, to Nano grał strasznie płasko, miał mało basu, zwłaszcza w porównaniu do Clipa, ale czy to są takie ogromne różnice? Raczej dzielę playery na źle, średnio i dobrze grające (na przykład źle grające to "empeczwórki", średnio Clip, dobrze Touch, Nano).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden da Toucha to wyższej półki inny do niskiej :P dla mnie wysoka półka to v39 i P3, średnia to sony s638, niska vedia a10. Kto inny da sonego wyżej od P3, stąd te różnice zdań. Dla mnie P3 gra super a sony słabo dałbym samsungowi 5/6 a sonemu 3,5/6, a kto inny powie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dla mnie jednak Touch do słuchania muzyki ma jedną "wadę" - mam go od 5 dni, a posłuchałem muzyki może z 15 minut, bo ciągle się bawię nim :)

PS. Zgrywa się niesamowicie z HD485. Zwlaszcza z ustawieniem EQ - mniej basu. Po prostu coś pięknego :) Aż chyba zrezygnuję z myśli o ich sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możecie napisać jakie słuchawki używacie do toucha ? czy przez LOD czy bez i czy z MxM lepiej wypada na waszych słuchawkach czy jest bez różnicy ?

 

nie widzę dużej różnicy z MXM lub bez - z MXM dźwięki są jakby trochę bardziej rozsunięte, ale z dobrą separacją, mam jednak wrażenie, że MXM dodaje trochę basu, używam go bardzo rzadko (Touch + LOD + MXM).

Ze słuchawek polecam Shure SRH840, Sennheiser IE8 (jakby komuś brakowało basu w Touchu), z CAL jest trochę za ostro, bas jednak dobry, dość ciekawie jest również z AKG K450...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałbym sobie spokój z MXM, iPody są wystarczająco mocne na CAL, poza tym po co zniekształcać dźwięk iPodów, który jest świetny - czy Nano, video, czy Touch, z MXM zauważam niewielkie rozsunięcie dźwięków w przestrzeni, jednak niestety trochę dodaje basu, a to już mi się nie podoba - to jest takie lekkie ocieplenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej do tej pory popełniałeś błąd, że używałeś MXMa bez LODa ;)

Nie powinno się przepuszczać dźwięku przez dwa wzmacniacze - nie ma to sensu (chyba że głuchniesz). Dodaje to również zniekształcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem trochę Touch + LOD + MXM, ale nie słyszę znaczącej różnicy między LOD, a połączeniem Touch + słuchawki, nie wiem jak to odbierają inni, myślę, że dźwięk z Toucha przez LOD może być ciekawy, ale z dobrym wzmacniaczem, to jednak tylko moje przypuszczenia, bo innego wzmacniacza oprócz MXM nie stosowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności