Skocz do zawartości

Tipsy Do Plugów


jim_crow

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu stałem się zagorzałym fanem dokanałówek. zaczęło się od Plugów (Koss), później wycofanie w MX500 (Sennheiser), 550 i... EX-71 (Sony). ale Plugi zostały mi zbierając kurz w kartonie. a szkoda, zwłaszcza, że do dzisiaj mają one wielu zwolenników. dla mnie w plugach brakuje wszystkiego oprócz basu to raz, druga sprawa, to dołączone gąbki faktycznie mogą trzymać się uszu jedynie przyklejone miodem ;)

 

czytałem, że w sposób dość istotny tipsy, czyli dokanałowe końcówki wpływają na brzmienie dźwięku słuchawek. moje EX-y z tipsami w niewłaściwych rozmiarach brzmią np dużo gorzej.

 

silikonowe tipsy z moich EX-ów całkiem porządnie izolują mnie od dźwięków otoczenia. czytałem jednak, że piankowe są w izolowaniu znacznie lepsze.

 

moje pytanie dotyczy głównie modelu firmy Comply (canal tips). takie toto różowe i pasuje do Koss The Plug. producent podaje fantastyczne dane dotyczące tłumienia dźwięku tła, dodatkowo czytałem w innym miejscu, że tipsy te są wygodniejsze w użyciu niż silikonowe od Shurów. skoro toto ma lepiej w uchu siedzieć niż (imo) super wygodny silikon, to pewnie i brzmienie musi nieco poprawiać.

 

czy ktoś miał okazję przetestować Plugi z tymi tipsami. to raz. i GDZIE TO KUPIĆ?!

 

nie udało mi się wyguglać żadnego sklepu w Polsce który sprzedawałby takie akcesoria. na allegro też nic. a może ktoś z Was chce się pozbyć parki? w EX-ach używam standardowych silikonów. małe są za małe, duże za duże. podejrzewam że urządzi mnie rozmiar "standard".

 

aha, tak na marginesie: a są jakieś zamienne piankowe tipsy do EX-71? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsy EX 71 nie są złe ,wręcz przeciwnie uchodzą za najlepsze w swojej klasie.Czytałem o takich którzy

modyfikują swoje UM 2 tipsami od EX-ek.Może więc zamiast wymieniać orginalne tipsy Sony lepiej kupić

od Olivera UM 2 i "uszlachetnić" je w taki oto sposób. Pyszne co? I jak nam użytkownikom pospolitych tanich słuchawek może poprawić to humor. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.polwex.pl/wkladki_przeciwhalasowe.html

musial bys sobie tylko dziury porobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale chory bylem a w tym tygodniu mialem straszny zapierdziel w szpitalu... mam nadzieje ze jutro w koncu uda mi sie tam skoczyc, bo samamu jestem bardzo ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce kupic tipsy od UM2 te ktore sa najlepsze jesli chodzi okomfort i izolacje to zapraszam do dzialu komis.Sprzedaje od swoich sluchawek.Nowe nie uzywane.Trzy pary i jak ktos chce to oddam za friko jeszcze te ktorych sam uzywalem.Nie zniszczone.Uzywane 1,5 tygodnia.Umyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale komis masz od um2 do kupienia tipsy...

 

BTW masz plugi i ex'y a mowisz ze "czytales ze piankowe izoluja lepiej" sam nie mozesz sprawdzic ? nie czujesz tego ? ze w kossach tlumienie jest o wiele lepsze?

 

nie mogę niestety, bo pianki do moich plugów dawno się już zużyły i teraz w ogóle nie izolują. a zużyły się bardzo szybko, chociaż bardzo dbałem o ich czystość (czyszczenie uszu przed i po każdym użyciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce kupic tipsy od UM2 te ktore sa najlepsze jesli chodzi okomfort i izolacje to zapraszam do dzialu komis.Sprzedaje od swoich sluchawek.Nowe nie uzywane.Trzy pary i jak ktos chce to oddam za friko jeszcze te ktorych sam uzywalem.Nie zniszczone.Uzywane 1,5 tygodnia.Umyte

 

czytałem że nie wolno ich myć, ale może coś pokręciłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce kupic tipsy od UM2 te ktore sa najlepsze jesli chodzi okomfort i izolacje to zapraszam do dzialu komis.Sprzedaje od swoich sluchawek.Nowe nie uzywane.Trzy pary i jak ktos chce to oddam za friko jeszcze te ktorych sam uzywalem.Nie zniszczone.Uzywane 1,5 tygodnia.Umyte

 

czytałem że nie wolno ich myć, ale może coś pokręciłem?

 

 

Tez swoje umylem i juz nie nadawaly sie do niczego... staly sie jak zwykła gąbka.. wtedy to jest sztuka je dobrze wsadzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa juz to widze, tipsy pasujace jednoczesnie do Shure i Sony :D :D :D

To chyba niemożliwe (zupełnie inna średnica trzonu słuchawki) Nawiasem mówiąc tipsy od EP-630 także

różnią się nieznacznie od tipsów rodziny Sony EX. Każdą silikon S,L,M Creativa da się założyć POD odpowiadający mu tips Sony - otrzymujemy dwuelementową hybrydową końcówkę. W drugą stronę tego

się zrobić nie da. Jaki z tego wniosek? Średnica trzonku słuchawki EP-a jest nieznacznie mniejsza od

średnicy EX-a. Tipsy Sony dadzą się oczywiście od biedy nosić na Creativach ale będą łatwo spadać.

Druga rzecz to jakość silikonu. Jestem w posiadaniu Panasonica RP-HNJ -50 (średnica tipsów w tym przypadku identyczna jak w EX-ach) gdzie materiał końcówki jest po prostu fatalny i dla mnie dyskwalfikujący jego używanie. Jeżeli Panasonic nie poradził sobie z technologią produkcji tipsów to

znalezienie odpowiedniego(jakościowo) produktu na eBay-u może przypominać szukanie igły w stogu siana

Jasne że przy cenie 10$ w Ameryce ( u nas 35 zł) za zapasową parę silikonów jaką żąda Sony ,znajdują

sie manufaktury które sprzedają w necie podobny produkt za pół dolara. Obawiam się tylko że i tak swoją karierę skończą na naszym śmietniku. Jydyną sensowną (choć drogą) propozycją ,wydają się jednak

oferty firm audiofilskich. Jak zdążyłem się zorientować Olivierze zawsze się tego trzymałeś-badz konsekwentny dalej. Apropo- ostatnio na eBay-u w dużych ilościach proponowane są Kossy podrasowane

tipsami z Etymotica ER-4.Koss-The-Plug-Etymotic-ER4-Hybrid-Isolation-Earphones + Koss Spark Plug+ER 4 Może dla posiadaczy tych słuchawek to właśnie jest najlepsza droga ich modyfikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa juz to widze, tipsy pasujace jednoczesnie do Shure i Sony :D :D :D

To chyba niemożliwe (zupełnie inna średnica trzonu słuchawki) Nawiasem mówiąc tipsy od EP-630 także

różnią się nieznacznie od tipsów rodziny Sony EX. Każdą silikon S,L,M Creativa da się założyć POD odpowiadający mu tips Sony - otrzymujemy dwuelementową hybrydową końcówkę. W drugą stronę tego

się zrobić nie da. Jaki z tego wniosek? Średnica trzonku słuchawki EP-a jest nieznacznie mniejsza od

średnicy EX-a. Tipsy Sony dadzą się oczywiście od biedy nosić na Creativach ale będą łatwo spadać.

Druga rzecz to jakość silikonu. Jestem w posiadaniu Panasonica RP-HNJ -50 (średnica tipsów w tym przypadku identyczna jak w EX-ach) gdzie materiał końcówki jest po prostu fatalny i dla mnie dyskwalfikujący jego używanie. Jeżeli Panasonic nie poradził sobie z technologią produkcji tipsów to

znalezienie odpowiedniego(jakościowo) produktu na eBay-u może przypominać szukanie igły w stogu siana

Jasne że przy cenie 10$ w Ameryce ( u nas 35 zł) za zapasową parę silikonów jaką żąda Sony ,znajdują

sie manufaktury które sprzedają w necie podobny produkt za pół dolara. Obawiam się tylko że tak swoją karierę skończą na naszym śmietniku. Jydyną sensowną (choć drogą) propozycją ,wydają się jednak

oferty firm audiofilskich. Jak zdążyłem się zorientować Olivierze zawsze się tego trzymałeś-badz konsekwentny dalej. Apropo- ostatnio na eBay-u w dużych ilościach proponowane są Kossy podrasowane

tipsami z Etymotica ER-4.Koss-The-Plug-Etymotic-ER4-Hybrid-Isolation-Earphones + Koss Spark Plug+ER 4 Może dla posiadaczy tych słuchawek to właśnie jest najlepsza droga ich modyfikacji ?

 

 

Moj ostatni post mial charakter ironiczny :) oczywistym byl dla mnie fakt ze te tipsy nie pasuja jednoczesnie do Shure i Sony :) ale dobrze ze to wyjasniles bo nie kazdy mogl w prawidlowy sposob odebrac moj ostatni post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności