Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Wadę obiektywu? Na moje to są po prostu przepalenia, za mocne było słońce i tyle. Czy rower idzie na sprzedaż, że ów napis ma być widoczny? Jeżeli nie, to kadr jest do bani ;) Skoro chcesz uzyskać detale przy takim mocnym świetle, to może by tak HDR się nadał ;)

 

Chwalenie się jaki ma się sprzęt jest moim zdaniem złym pomysłem, bo nie ważne jaki ma się sprzęt, tylko jakie się robi fotki niezależnie od sprzętu, a to się właśnie moim zdaniem nazywa fotografia. Fajnie, gdybym kiedyś się nauczył fotografować/poczuł to, bo narazie to czasem coś się po prostu uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tam mocnego nie ma światła, mi tu raczej chodzi o mydlenie i przepalenie naraz i ja takie coś miałem w starym obiektywie na m42, łapał odblaski w środku w paru miejscach i takie miałe zdjęcia podobne- jakby wyprane z kontrastu i faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to to jest zrobione telefonem, albo bardzo kiepskim kompaktem. Ew. kolega nieudolnie bawił się manualem i zrobił za mocno naświetlone zdjęcie. A to, że na rower pada światło to już zupełnie inna sprawa... : D

 

Chwalenie się jaki ma się sprzęt jest moim zdaniem złym pomysłem, bo nie ważne jaki ma się sprzęt, tylko jakie się robi fotki niezależnie od sprzętu, a to się właśnie moim zdaniem nazywa fotografia.

Co ciekawe, takie wątki zazwyczaj zaczynają ci, którzy faktycznie mają się czym pochwalić, tylko najwidoczniej nie mają gdzie tego zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalenie się jaki ma się sprzęt jest moim zdaniem złym pomysłem, bo nie ważne jaki ma się sprzęt, tylko jakie się robi fotki niezależnie od sprzętu, a to się właśnie moim zdaniem nazywa fotografia.

Co ciekawe, takie wątki zazwyczaj zaczynają ci, którzy faktycznie mają się czym pochwalić, tylko najwidoczniej nie mają gdzie tego zrobić ;)

Pomijając fakt że to nie ja zacząłem ten temat <_< ale cóż masz prawo tego nie wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, takie wątki zazwyczaj zaczynają ci, którzy faktycznie mają się czym pochwalić, tylko najwidoczniej nie mają gdzie tego zrobić ;)

W kwestii audio też szło by się czepiać (patrz sygnaturki) :P Chociaż tutaj wypisanie w sygnaturce co się aktualnie posiada(ło), może poskutkować tym, że można się takiej osoby zapytać jak coś gra itd. aczkolwiek niektórzy kupują dany sprzęt bo jest drogi/chwalony, ale sami tego nie czują dlaczego ów sprzęt jest taki dobry (jak ja w przypadku hd380 :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt że to nie ja zacząłem ten temat <_< ale cóż masz prawo tego nie wiedzieć.

Ja nie miałem na myśli Ciebie i całego tematu, tylko kolegę wyżej, który zaproponował, by każdy pochwalił się czym robi zdjęcia.

 

W kwestii audio też szło by się czepiać (patrz sygnaturki) :P Chociaż tutaj wypisanie w sygnaturce co się aktualnie posiada(ło), może poskutkować tym, że można się takiej osoby zapytać jak coś gra itd. aczkolwiek niektórzy kupują dany sprzęt bo jest drogi/chwalony, ale sami tego nie czują dlaczego ów sprzęt jest taki dobry (jak ja w przypadku hd380 :P).

Mam dokładnie takie samo zdanie o sygnaturkach, zważywszy na to, że to jest forum o tematyce audio, więc nic dziwnego, że każdy aktywny użytkownik chce się wymieniać doświadczeniami z innymi. A wypisanie co się posiadało i posiada po prostu to ułatwia. Ale takie podczepianie się pod temat, jak tutaj, temat, który z założenia miał nie traktować o sprzęcie tylko o samych zdjęciach jest moim zdaniem nietaktowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt że to nie ja zacząłem ten temat <_< ale cóż masz prawo tego nie wiedzieć.

Ja nie miałem na myśli Ciebie i całego tematu, tylko kolegę wyżej, który zaproponował, by każdy pochwalił się czym robi zdjęcia.

Ok, ok. A to czym kto robi zdjęcia już przewinęło się w tym temacie i to nawet kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja :P

Amatorsko i różnorodnie.

Źródło Samsung GX-10.

 

_g107401.jpg_g107373.jpg_g107362.jpg_g106638.jpg_g106632.jpg_g106631.jpg_g104256.jpg_g104195.jpg_g101874bb.jpg_g101874aa.jpg_g101874.jpg_g101504.jpg_g101302.jpg_g101297.jpg_g101274.jpg_g101010.jpg_g100605.jpg_g100209.jpg

 

Rozpowszechnianie zdjęć bez mojej zgody surowo wzbronione !

Ustawa z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po pierwsze: jakbym chciał pokazać naturę kota to bym zrobił zdjęcie jak sra w kuwecie.

 

Po Drugie: specjalnie przyciemniłem zdjęcia, gdyż tak mi się bardziej podobają. Widać wszystko, jest ostro, kontrastowo i ma imo Koci lekko mroczny klimat :D

 

Po Trzecie.. odnośnie drugiego: Jak to jest wg Ciebie Aza Ciemne to chyba zmień monitor. :)

 

Po Czwarte: z zamysłu miały to być kocie portretówki.

 

Edit:

 

Po Piąte: Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź... za ciemno..za ciemno..za ciemno... Nie rozpisałeś się o Ty nasz naczelny ProPstrykaczu Forumowy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiają na obczyźnie: nothing special.

 

Ja pierniczę, ludzie. Jakbym był pro fotografem, to bym nie zamieszczał Tutaj zdjęć.

 

Komentarze zdawkowe lepiej sobie darować moim zdaniem, gdyż nic nie wnoszą produktywnego do tematu. Lepiej nic nie pisać niż trzy słowa. Albo rozwijajcie swoje wypowiedzi, albo dajcie sobie spokój. Tu posty nie są wliczane do rankingu Usera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu, ale ja się po części zgodzę z Azim. Jak widać w pokoju miałeś ciemności egipskie, więc wykorzystałeś lampę błyskową, co przynosi średnie efekty.

Swoją drogą, nie rozumiem Twojego toku postępowania. Wrzucasz gnioty (no offence) i myślisz, że ludziska napiszą co robisz nie tak, Ty to sobie weźmiesz do serca i nagle będziesz pykał spoko loko foty? Nie tędy droga! Sam raczkuję w dziedzinie fotografii, ale IMO powinieneś przeglądać tysiące, jak nie setki tysięcy zdjęć i podpatrywać co i jak jest uchwycone, czyli niejako kopiować czyjeś pomysły, aż w końcu sam dojdziesz do "czucia" czym jest i jak wygląda fotografia.

Wracając do zdjęć... tło zbyt słabo rozmyte, co przeszkadza, kadr centralny też do kitu. Na pociechę powiem tylko, że podobają mi się drugie i trzecie zdjęcie, ale tylko z powodu odpowiedniej pozy/miny kota, bo Ty do tego ręki nie przyłożyłeś. Fota 3 spojrzenie bije mocą, ciemnością, normalnie evil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Azahiel ma za ciemno ustawiony monitor, bo dla mnie też te zdjęcia są za ciemne. Jak już chciałeś mieć ciemniejsze zdjęcia, to trzeba było podciągnąć kontrast, bo teraz są strasznie mdłe.

 

Poza tym, skoro aż tak bardzo chcesz poczytać coś więcej niż wymowne dwa słowa... Uważam, że w tym konkretnym przypadku zdjęcie kota srającego w kuwecie byłoby o wiele ciekawsze, bo te Twoje trzy są po prostu > nijakie <. Takie typowo facebookowe z podpisem "moja kicia" (a "moja kicia na kuwecie" to od razu byłoby ciekawsze, no nie?). To nie jest wątek na takie zdjęcia.

 

Tu posty nie są wliczane do rankingu Usera ;)

Pragnę zauważyć, że jestem na tym forum od półtora roku i gdyby zależało mi na tej szlachetnej randze to bym przez ten czas się o nią postarał. Jak widać - nie robię tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubreed- po prostu nie ma czym się chwalić, w założeniu temat nie miał być nasza-klasą. I tyle. Swoją drogą nie poczuwam się "pro" jak to lubisz używać. Nigdy nim raczej nie będę. Co do kota- raczej to wygląda na coś jakbyś miał źle ustawiony monitor, albo nie znał podstaw ekspozycji- stąd ciemno. Przy takim ciemnym zdjeciu- mało co widać tych szczegółów itp. Patrząc jeszcze na to jaki kot ma kolor- to wszystko się zlewa jedną całość. A charakter kota można oddać nie tylko w kuwecie :)

 

a propos zdjęć zwierząt- mam tylko dwa w ogóle i trochę ostatniej wystawy.

Dyzio_by_DeathScythee.jpg Inka_by_DeathScythee.jpg

 

 

Triumph_Street_Triple_675_part_by_DeathScythee.jpgHonda_750CA_Spirit_part_4_by_DeathScythee.jpgTriumph_Thunderbird_part_4_by_DeathScythee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności