Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.03.2024 o 16:35, Tytus1988 napisał(a):

Kilka ujęć portu w Gdynii, gdy jeszcze było trochę śniegu❄😉

Port i fregaty to zawsze ciekawy temat do wykonania fajnej fotografii.

U mnie już wiosenne wyjścia do Zoo i kilka fotek Żubrów z bliska, a także wschodzących kwiatów.🙂

Edytowane przez pablo650
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2024 o 15:01, Tytus1988 napisał(a):

Poniżej dodam kilka od siebie z tematyką ptasią... kruki, kwiczoł, sójka oraz mewy szykują się na wiosnę

Jak ptaki to ptaki.

DSC_5625 (Copy).JPG

 

DSC_5623 (Copy).JPG

 

DSC_5614 (Copy).JPG

Edytowane przez pablo650
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał(a):

Gdy przyroda zaczyna budzić się ze snu...🌱🌸🌞

Bardzo ładne zdjęcia Przemku, dorzucam coś od siebie.😁😁🙂

 

DSC_5511 (Copy).JPG

 

DSC_5756 (Copy).JPG

 

DSC_5109 (Copy).JPG

Edytowane przez pablo650
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo650 dziękuję Pawle, pięknie wyszły Tobie krokusy i tulipany🙂👍🥇 

 

@NuYam dziękuję, chociaż w moim przypadku to za dużo powiedziane... cały czas staram się uczyć😉

 

3 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Pewnie ajfonem robione 😜 

 

Przejrzałeś nas😅👍

 

A dzisiaj z lekkim przymrużeniem oka, o trudnych ptasich sprawach... gdy druga połówka dostrzega, że po powrocie od znajomych nie wyglądasz zbyt wyraźnie😉🌲🐦💥🐦🌲

 

Lumii_20240305_233515510.jpg

 

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 05:22, Rafacio napisał(a):

Pokazałbyś cały parowóz, a nie w artystę się bawił.

Proszę bardzo.🙂

DSC_5862 (Copy).JPG

 

DSC_5865 (Copy).JPG

Edytowane przez pablo650
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 13:46, Tytus1988 napisał(a):

A dzisiaj z lekkim przymrużeniem oka, o trudnych ptasich sprawach... gdy druga połówka dostrzega, że po powrocie od znajomych nie wyglądasz zbyt wyraźnie😉🌲🐦💥🐦🌲

 A jaki czas miałeś ustawiony, sam korzystam w manualu z ustawienia 1/2500 i z tego co zauważyłem takie ustawienia się u mnie sprawdzają.

Co prawda nie były sprawdzane na super tele a tylko na 24-70 i na 105.

Jeszce się nie dorobiłem dłuższego obiektywu, ale światełko w tunelu mówi mi że Tamron Z 150-500, to jest to dobra propozycja, albo jeszcze lepsza Nikkor Z 180-600, ale już sporo droższa.🙂

 

 

 

 

DSC_5663 (Copy).JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo650 dziękuję za zapytanie, piękna alpaka i lokomotywa🙂👍 Podczas wykonywania zdjęcia tych czyżyków użyłem czasu naświetlania 1/500 lub 1/800, bo lustrzana 500-ka Nikkora jest dosyć ciemna i nie chciałem za bardzo podbijać też ISO, aby nie mieć za dużo szumów. Jak najbardziej wspomniane przez Ciebie obiektywy są godne uwagi🙂👍 Najlepiej będzie wypróbować zarówno jeden, jak i drugi, aby sprawdzić, który w największym stopniu spełni oczekiwania :)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tytus1988 napisał(a):

Najlepiej będzie wypróbować zarówno jeden, jak i drugi, aby sprawdzić, który w największym stopniu spełni oczekiwania :)

Faworytem pod względem jakości zdjęć, stabilizacji i budowy wewnętrznej, jest Nikkor.

Natomiast Tamron, prezentuje dobą jakość zdjęć, mniejsze wymiary, ciut niższą wagę i jest o jakieś 2,5k-tańszy.

Poza tym po wysunięciu tubusu na maksa- Tamron ma prawie taką samą długość.

Oba obiektywy są krótko na rynku, więc jeszcze nie znajdzie się top okazji, ale to tylko kwestia czasu.

Na horyzoncie jest możliwość przetestowania obiektyw lusterkowy 800mm, szukam tylko przejściówki z Lmount na Z.

Sam jestem ciekaw jak wyjdzie taka sesja testowa na takim dużym tele z manualnymi ustawieniami i bez stabilizacji.🙂

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustrzane supertele sprawdzi się przy statycznych kadrach, oferując dostateczną jakość optyczną i niską masę własną. Natomiast przy dynamice bedzie to jedna wielka udręka i frustracja. Oczywiście da się nim trafić też akcję, ale graniczy to raczej z cudem - minimalny ruch pierścienia ostrości, to często dziesiątki metrów różnicy w GO.

Natomiast te dwa wcześniej wspomniane wcześniej telobiektywy są naprawdę godne rozważenia. Niestety też wielokrotnie droższe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marceli napisał(a):

Lustrzane supertele sprawdzi się przy statycznych kadrach, oferując dostateczną jakość optyczną i niską masę własną. Natomiast przy dynamice bedzie to jedna wielka udręka i frustracja. Oczywiście da się nim trafić też akcję, ale graniczy to raczej z cudem - minimalny ruch pierścienia ostrości, to często dziesiątki metrów różnicy w GO.

Natomiast te dwa wcześniej wspomniane wcześniej telobiektywy są naprawdę godne rozważenia. Niestety też wielokrotnie droższe.

Dzięki za odpowiedz, tak właśnie myślałem, jedynie na statywie taki obiektyw lustrzany jest do ustawienia.

Ale spróbować jak działa warto, dla wiedzy.

Jeszcze raz dzięki Marceli 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności