Skocz do zawartości

Sony NWZ-S638\738 zywotnosc baterii..


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Wlasnie mam pytanie dotyczace zywotnosci baterii w tych modelach..mniej wiecej ile u was trzyma taka bateria przy sluchaniu muzyki jezeli jest dosc glosno??bo u mnie jedynie 20h i zastanawiam sie czy nie jest za krotko i czy nie oddac go do sklepu..

Z gory wielkie dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Wlasnie mam pytanie dotyczace zywotnosci baterii w tych modelach..mniej wiecej ile u was trzyma taka bateria przy sluchaniu muzyki jezeli jest dosc glosno??bo u mnie jedynie 20h i zastanawiam sie czy nie jest za krotko i czy nie oddac go do sklepu..

Z gory wielkie dzieki za odp

 

Jakie pliki i co to znaczy "dosc glosno"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Wlasnie mam pytanie dotyczace zywotnosci baterii w tych modelach..mniej wiecej ile u was trzyma taka bateria przy sluchaniu muzyki jezeli jest dosc glosno??bo u mnie jedynie 20h i zastanawiam sie czy nie jest za krotko i czy nie oddac go do sklepu..

Z gory wielkie dzieki za odp

 

Jakie pliki i co to znaczy "dosc glosno"?

 

 

format mp3 roznej jakosci ogolnie malo mam utworow w 320kb najwiecej mam w 192kb jezeli chodzi o glosnosc to max jest 30 a ja mam ustawione na 28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W s739 jak miałem to menu serwisowe było, ale nie można było zmieniać ustawień. Limit głośności w s638 pierwsze słysze, ja miałem od aallena, niewiem gdzie kupił. Faktem jest że sony gra cicho, ale moc wyjściowa 2x5mW więc szału nie ma, v39 grała zdecydowanie głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oke dzieki za info ogolnie tez dostalem sie do tego serwisowego menu niby sa jakies opcje ale chyba jednak sie zmienic nie da..

a jak miales ten model to mniej wiecej ile ci bateria trzymala??

 

No to przyznaj się jak...

Chętnie przetestuje u siebie w 638f o ile to bezpieczne.

 

Będąc w głównym ekranie naciskacie BACK i przytrzymując go aktywujecie HOLD.

Nie trzymajając już BACK, naciskacie OPTION i przytrzymując go wciskacie sekwencje na klawiszach kierunkowych:

Góra/Play/Prawy/Play/Dół/Play/Lewy/Play/Góra/Play/Dół/Pl

 

W menu serwisowym niby mozna cos zmienic ale jak wraca do menu playera to chyba jest to samo choc moge sie mylic..nic ci sie nie stanie jak sprawdzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ile trzymał na baterii, napewno ponad 20 godzin. producent podaje do 40 godzin, ale zawsze jest to nieco zawyżone. To ile trzyma zależy od wielu rzeczy, od formatu plików ( sony nie obsługuje ogg które żrą baterie szybko), rodzaju słuchawek, ustawionej głośności itp. Jakich słuchawek używasz? Troche mnie przeraziło to 28/30, ja słuchałem max 20/30 na dokanałowych głośniej nie dało rady dla mnie, co innego nauszne, do niektórych wręcz brakowało nieco mocy. Na początku radziłbym Ci naładować do pełna i zmierzyć jeszcze raz dla pewności ile trzyma bateria, ale te 20-25 godzin to i tak dobrze jak na odtwarzacze przy tej głośności. Niewiem jak jest z tą blokadą, jeżeli jest to musiałbyś ściągnąć, ja chyba takiej nie miałem. Jak dla Ciebie za krótko bedzie dalej to radze słuchać ciszej na dokanałowych i obniżyć jasność, ja dawałem z tego co pamiętam 2/5, im mniejsza jasność tym dłużej trzyma. No i jak nie słuchasz to wyłączaj przytrzymując Option, a nie zostawiaj zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ile trzymał na baterii, napewno ponad 20 godzin. producent podaje do 40 godzin, ale zawsze jest to nieco zawyżone. To ile trzyma zależy od wielu rzeczy, od formatu plików ( sony nie obsługuje ogg które żrą baterie szybko), rodzaju słuchawek, ustawionej głośności itp. Jakich słuchawek używasz? Troche mnie przeraziło to 28/30, ja słuchałem max 20/30 na dokanałowych głośniej nie dało rady dla mnie, co innego nauszne, do niektórych wręcz brakowało nieco mocy. Na początku radziłbym Ci naładować do pełna i zmierzyć jeszcze raz dla pewności ile trzyma bateria, ale te 20-25 godzin to i tak dobrze jak na odtwarzacze przy tej głośności. Niewiem jak jest z tą blokadą, jeżeli jest to musiałbyś ściągnąć, ja chyba takiej nie miałem. Jak dla Ciebie za krótko bedzie dalej to radze słuchać ciszej na dokanałowych i obniżyć jasność, ja dawałem z tego co pamiętam 2/5, im mniejsza jasność tym dłużej trzyma. No i jak nie słuchasz to wyłączaj przytrzymując Option, a nie zostawiaj zegara.

 

Ogolnie to uzywam sluchawek Denon AH-C351 i mam jasnosc 3\5 teraz wlasnie laduje przed snem zostawie na noc i zobaczymy jak to bedzie z ta bateria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam s638f co zmienic w menu serwisowym zeby playerek glosniej?

 

To przy tak przeciętnej mocy wyjściowej jest jeszcze limit "głośności"? Jeżeli chcesz, żeby grał głośniej to najlepiej dobrać mniej wymagające słuchawki. Ale na dokanałowych i tak pewno nie dojdziesz do końca skali, bo sobie słuch uszkodzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności