Skocz do zawartości

Discman najlepsza jakość.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj mam do Was pytanie jaki discman polecacie do oryginalnych płytek audio, nie musi mieć nawet mp3?

Aktualnie używam mp4 iriver clix2 8gb + ATH-ES7 no i jakość dźwięku jak najbardziej zadowala, ale clix 2 nie obsługuje flac, muzykę słucham przeważnie w formacie mp3 320 CBR lame, lub fraunhofer, no a wczoraj odpaliłem sobie na swoim zwykłym lapku oryginaną audio cd i na słuchawkach tych co do mp4 i jakość mnie oczarowała i to na jakiejś tam zintegrowanej karcie dźwiękowej. Nie wiem jak się mają discman'y do mojego clix2 pod względem jakości, ale podejrzewam że jakościowo lepiej, oczywiście chodzi mi o oryginały nie żadne mp3 pod 10 konwersjach i później na audio jeszcze :P

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wypadałoby się zainteresować iriverem, czyli IMP, np. imp-550 slix bardzo przenośny, ale sterowanie tylko pilotem, no i wiadomo Panasonic SL-CT710 / CT810, widziałem jakiś czas temu na alle za 150zł chyba...

Nie jestem pewien czy ta różnica jest spowodowana kompresją, zripuj jakąś płytę w mp3 320kb/s a potem włącz na laptopie następnie porównując z materiałem bezpośrednio odtwarzanym z płyty. Coś mi się wydaje, że nie będzie różnicy, a to oczarowanie może wynikać z tego że dźwięk karty w lapku może Ci bardziej odpowiadać niż ten z clixa ( ciekawe co to za dźwiękówka ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem różnicę między cd a mp3 320 CBR to jednak jest minimalna, z cd bass jest taki soczysty, jest tylko w jakiejść mikrosekundzie bardzo mocny a potem 'maleje', jest zarówno bardzo głęboki, mocny jak i również delikatny, bardzo przyjemny, a w mp3 jest prawie cały czas taki sam, też jest całkiem przyjemny, ale odczuwam różnicę. No pozostałe dźwięki są też takby szersze, no wiadomo więcej kbps, zbadałem że testowana cd ma w zależności od utworów około 970kbps jak by to nie było 3 razy więcej niż mp3. A wma może mieć większę bitrate, ale powyżej 320kbps jest gorsze od mp3 :/, znowu ogg daje rade, gra bardzo dobrze, lepiej od mp3 i wma, ale znowu clix2 kaszani pliki ogg :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam IMP-550 do tej pory nie słyszałem lepszego CD'ka przenośnego, Sonny i Phillips zostają w tyle

 

 

Posiadam IMP-550 i mp3 brzmią tak jak trzeba ... wrzuć 320kbit i będziesz zadowolony ...

 

Co do Basu .. Tak .. stricte z CD bas na discmenie brzmi najprawdę porządnie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Chcialbym dolaczyc do tej ciekawej rozmowy, bo od jakiegos roku kolekcjonuje stare dobre CD Playery. Zbieram najciekawsze modele CDikow i porownuje je z soba i MP3kami(nawiasem mowiac nie powinno sie ich z nimi porownywac, bo dzwiek jest zupelnie inny - w MP3kach slysze wyraznie okrojony dzwiek).

Przenosne odwarzacze CD brzmia naturalniej i im mniejszy czas bufora tym lepiej.

Dzwiekowo wg. mnie najlepiej wypada iRIVER IMP-400/450/550 glownie ze wzgledu na mozliwosc korekty dzwieku, ale niedawno kipilem Philipsa AX7201 i jestem bardzo zaskoczony dobra jakoscia dzwieku i to z standardowymi sluchawkami! Dla mnie brzmi lepiej od Panasonica SL-CT 810, ktory jest niedoscignionym wzorem trwalosci, energooszczednosci i ergonomi.

Podobnie jest z Panasoniciem SL-CT 905 (najmniejszy jaki wyprodukowano), rewelacyjny dzwiek i piekny desighn - moze niedlugo wystawie na allegro. Zainteresowanych zapraszam do korespondencji mailowej: darius.yankovski@wp.pl.

Pozdawiam wszystkich milosnikow starych dobrych Discmanow (Z SONY polecam: D-E705, D-EJ955/985, D-EJ1000)!

Panasonic SL-CT905.jpg

Sony_D-EJ955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam starego sony d-ne511 i musze takze przyznac, ze jest swietny dzwiekowo (mimo, ze ma malo mocy)

wielokrotnie wracalem do tego sprzetu, takze teraz poki nie dojedzie do mnie ipod po miescie chodze z tym staruszkiem (wydaje mi sie ze niedlugo bede go posiadal dekade ;p), szkoda ze w discmenach czasem jest problem z laserem :(, takze w moim, odtwarza mi stare plyty (nagrane w formacie mp3), ale nowych nagranych juz nie chce czytac

ale coz i tak jeszcze za kilka lat moze znowu do niego wroce (jesli moj ipod bedzie mial jakas awarie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności