Skocz do zawartości

Jak Odblokować Radio W Sandiskach !


Gość bazyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

LUDU POMOCY

 

 

nie wiem co mnie skusiło aby robic te radio ale zrobiłem

 

 

radio jest ale nie działa,gdy podłanczam to wyskuje sandisk m220 mało tego jak chciałem wrzucic muzyke wyskakuje zxe dysk jest zapełniony

 

 

jak moge wrócić do starszej wersji oprogramowania ??

 

 

nie mówcie ze odtwarzacz jest na smieci

 

Zmienialem FW w sansie siostry z 2.2.5E na 2.1.0A i to samo się stalo. Spróbuj sformatować windowsem, albo powlaczaj, powylaczaj, zmien ustawienia USB w sansie. Pomoglo wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przymierzam się do zakupu c240, znam już temat firmware i radia w tych modelach i nasunęły mi się pewne spekulacje, być może ktoś z użytkowników będzie mógł na nie odpowiedzieć. Czy to nie jest czasem tak, że radio na rynek europejski zostało zablokowane z powodu zbyt dużego skoku podczas strojenia? W amerykańskim sprzęcie zdarza się, że skok wynosi 0,2MHz co jest niewystaczające aby poprawnie odebrac wszystkie stacje w Europie, gdzie najlepiej jesli dostrajamy się z dokładnością 0,05MHz.

Wiem, że pojawiły się już Sansa C2... z radiem na rynek europejski, byc może róznią się czymś więcej niż tylko firmware od tych, które radio mają zablokowane? byc może są przystosowane do strojenia co 0,05MHz. Jeśli się mylę, to poprawcie mnie proszę, niestety nie znalazłem nigdzie danych technicznych Sansy, nawet w instrukcji na stronie SanDiska :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.sandisk.com/Assets/File/m200%20...dUserLetter.pdf

 

obbadajcie ... pisza ze do all 1gb and 2gb m200 players ... wiec niewiem ;/ zabardzo co o tym myslec jak mam 2.2.5A wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem na ebox'ie o moim problemie ze mam 2.2.5 i jak mam zrobic 4.1.0.7

takie cos otrzymalem... jedno mnie ciekawi czy formatowanie jest aby bezpieczne

 

 

Hello Jakub ,

 

Thank you for contacting SanDisk Technical Support.We do apologize for any kind inconvenience this issue is causing you.

Ok I used to know little bit more about this problem but I will give you couple troubleshooting steps about this issue.

1.

a) Take out the battery for tree minutes

b)Hold power button for 30 seconds(with battery out).

c)Replace the battery and turn on the player.

2.Try formatting

a)Take out the battery and place the player on hold,and then connect it to the computer.

b)If the player is detected,format the player and applay a firmware upgrade.

To format the player:

Plug it into your computer, then open My Computer, right-click the drive associated with the player, and choose Format. It may give you a choice of file system, if so, choose FAT . Now click on Start and it should format the player.

 

If not already done, please also update the firmware from this link:

 

http://www.sandisk.com/Retail/Default.aspx?CatID=1326

If you have any further questions, please feel free to reply to this e-mail

 

Sincerely,

Nikolay G.

SanDisk Technical Support

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatowałem sanse m240 zarówno na FAT jak i FAT32 i wciąż działa.

 

BTW. Dostępna jest już wersja 4.1.08. Jak kogoś interesuje to tu widać wszystko co SansaUpdater oferuje do serii m200.

http://tinyurl.com/2fdfl6

 

Kolory oznaczają jedynie wiek pliku.

### - Do dwóch dni

### - Do tygodnia

### - Do miesiąca

### - Do dwóch miesięcy

### - Starsze niż dwa miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zawartość? Sprawdzone to?

Komunikacja SansaUpdatera z serwerami z aktualizacja wyglada mniej wiecej tak :

 

Rozmowa z http://link

SA - Cześć tu SansaUpdater gdzie szukać aktualizacji?

ODP - O aktualizacje pytaj pod adresem https://link2

 

Rozmowa z https://link2

SA - Cześć tu SansaUpdater szukam aktualizacji dla odtwarzacza o identyfikatorze ABC

ODP - Identyfikator ABC został zarejestrowany

SA - Macie jakieś aktualizacje?

ODP - Masz tu cały worek, wybierz sobie

Dalej nie bardzo mnie interesowało co się dzieje bo w moim przypadku (v3.2.8E) i tak wszystko wygląda trochę inaczej. Link który podałem wcześniej wyświetla w ludzkiej postaci wspomniany "worek z aktualizacjami". Cała "rozmowa" odbywa się w szyfrowanym połączeniu, dlatego sniffery niewiele pokazują.

 

 

Nie wiem jak u was. Na moim playerku z 3.2.8E Sansa Updater nie wykrywa żadnych updateów. Też ktoś tak ma?

Szukając aktualizacji dla wersji 3.x.x. serwer od razu odpowiada "spadówa". Nawet jak JEST aktualizacja dla... SansaUpdater'a! Nie wnikam czy jest to spowodowane brakiem aktualizacji dla firmwareu 3.x.x

 

Wszystkie linki "download", są identyczne z tymi które dostaje SansaUpdater, więc jak coś ściągasz to ściągasz dokładnie to co SansaUpdater i z dokładnie tego samego miejsca. Co z tym zrobisz to już Twoja sprawa.

 

Z tego co ja juz wiem to nie ma "apdejtu" do 3.2.8E :( Dlatego moje powyzsze pytanie: czy format pozwoli na zmiane sofu z 3.2.8E na 4.*** ?????

 

Format playera nie zmieni faktu, że serwer SanDiska na informacje, że szukasz aktualizacji dla wersji 3.2.8 odpowiada "wypad". Można w łatwy sposób podsunąć SansaUpdaterowi dowolny plik z aktualizacją, ale czy się to uda wgrać i odtwarzacz będzie działał to już inna sprawa. W pdf'ie do aktualizacji 4.1.07 napisali, że "mocno zalecają, aby ją zainstalować na wszystkich odtwarzaczach 1GB i 2GB z serii m200", skoro tak to dlaczego SansaUpdater nie pokazuje, że jest dostępna aktualizacja? Jak ktoś ma ochotę porozmawiać z ciężko kapującym Mamour'em S. z supportu to może się zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Niestety Mamour S. albo jest lekko skretyniały albo tylko takiego udaje, specjalnie po to by dociekliwi poszukiwacze update'ów dali mu i firmie święty spokój. Wydaje mi się, że Sandisk nigdy ale to nigdy nie zamieści (bynajmniej oficjalnie) żadnych update'ów firmware od 3.2.8A w górę, bo wiadomo, że na to czekają europejscy użytkownicy. Skądinąd ciągle zastanawia mnie fakt, że ten Sansa Updater jest nieużyteczny, a strona wprowadza ludzi w błąd. Dostępne na http://tinyurl.com/2fdfl6 update'y są - dostępne w EUR i AMER, ale co z tego skoro po ich rozpakowaniu mamy dostępny plik bin, który do niczego się nie zdaje. Jak ktoś coś wymyśli - proszę dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ebox smierdzi ;p mi to co mi podal niepomoglo ;p radze z gosciem dalej ... ale jak widze ze zadaje mi pytania typu : czy komputer wykrywa odtwarzacz po podlaczeniu... to watpie w istnienie milosierdzia bozego na swiecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj go czy skoro piszą że "zalecają aktualizacje wszystkich odtwarzaczy 1GB i 2GB z serii m200 do 4.1.07" tzn. że mając 3.2.8E można wgrać 4.1.x. W końcu 3.2.8E to też 1GB z serii m200. Jeżeli tak to dlaczego SansaUpdater nie znajduje aktualizaji i jak to zrobić, a jeżeli nie to co znaczy "wszystkie" według SanDisk'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia coś trochę innego. Dla 3.x.x nie "widać" firmware'u w wersji amerykańskiej (zresztą europejskiej też nie). Natomiast dla linii 4.x.x są jakieś binarki zarówno EU jak i A. Wprawdzie nie bardzo wiadomo co z tym zrobić, ale są. I terax, może po prostu w m2xx z hardware'm 4 nie ma chipa radiowego?! A w wersji z hardware'm 3 jeszcze był/jest chip radiowy. Może więc Sandiskowi przeszkadza, że użytkownicy aktywują sobie radio, więc "załatwili" nas przez nieudostępnienie upgrade??

Zresztą ciekawe jest to, że zmiana wersji 3.2.8E na 3.0.5A w sys_conf.dnc i odpalenie sdmx3-iv001.exe pokazuje, że dokona aktualizacji z 3.0.5A na 3.0.6A. Tyle, że niestety brak jest właściwego pliku, co może właśnie wskazywać na celowe jego usunięcie...

Wiem, trochę zakrawa to na teorię spiskową, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiałem z Mamourem o poprawce do cienkiej i z dużymi odstępami czcionki w polskich znakach diakrytycznych to napisał, że prześle gdzieś dalej informację, żeby to poprawili w następnej aktualizacji. Więc może wydadzą nowa wersję, ale z drugiej strony w pdf'ie do 4.1.07 napisali "The m200 4.1.07 Update... ...offers new benefits like enhanced playlists, song management, language support, and song title display" i dalej "This firmware update is highly recommended to be installed on all m200 1GB & 2GB MP3 players.". Skoro tak to może to jest ta aktualizacja, o której mi pisał i da się wgrać 4.1.xx na 3.x.x. Wysłałem im zapytanie o to, zobaczymy co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś w miarę przynajmniej kompetentny się do mnie odezwał z Sandiska. Wydaje mi się, że wyjaśnia w końcu wszystko ... co wiedzieć powinniśmy. O ile oczywiście nie ściemnia!

Oto jego wypociny w oryginale:

"We would like to inform you that your Sansa m240 has the latest firmware for the 3.xx.xx firmware (czyli u mnie 3.2.8E - przyp. mój) and that you cannot upgrade to 4.xx.xx as shown in our website as your default firmware is not version 4 but version 3.

 

Our Sansa m200 series have the 1.xx.xx, 2.xx.xx, 3.xx.xx and recently, the 4.xx.xx firmwares. These firmwares are all the same and offers the same functionalities. The 1, 2, 3, and 4 are indicators the batch it was produced or manufactured. 1 being the oldest and 4 being the latest.

 

As we stated, these firmwares are all the same. If you have the 1.xx.xx or 3.xx.xx and you saw the 4.xx.xx firmware, it doesn't mean that your Sansa m200 is not updated but that is an indication that the version 4 firmware has new update for those with default version 4 firmware but it is still the same with latest updates of version 1, 2 and 3.

 

We hope this clarifies."

 

Wniosek zatem prosty - ni dy rydy wrzucić w naszego m240 3.2.8 żadnego nowszego firmware'a ze znacznikiem 4.x.x. Działające może być tylko coś nowszego wydane z numerkiem 3.x.x. By móc mieć radio potrzebujemy tylko i wyłącznie znaleźć soft > lub = 3.x.xA - wówczas radyjko zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie odpowiedz byla prawie identyczna:

 

SanDisk Response: (02/15/2007 11:28)

Hello Silvester,

 

Thank you for contacting SanDisk Technical Support. I have read your email and apologize for any inconveniences this issue may be causing you. We are sorry to hear you’re having problems and are here to assist you.

 

The first set of numbers on the firmware version is the batch number. You have batch number 3. You WILL NOT be able to upgrade your firwmare version to 4.1.07.

 

At the version 3.2.8E, you are currently up to date and there is not a newer version for your specific device. This is why the firmware updater was not able to find a newer update.

 

I apologize for any inconvenience this issue might have caused you.

 

Please refer to your eBox anytime to see additional resources from SanDisk.

 

You can also use this Support Request tool for contacting SanDisk in the future.

 

Sincerely,

Jeff L.

SanDisk Technical Support

 

 

No i po sprawie :( o radiu możemy pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciąg dalszy mojej korespondencji:

MOJE PYTANIE:

 

Dear Jeff,

 

Thank you for your prompt response. Now everything is clear with this update. But I have one more question as following:

My current Sansa m240 with 3.2.8E firmware is my second player. The previous one was with 2.2.3E - and this one was updated to the firmware 2.0.0A. As a result of that update the tuner FM was enabled in my Sansa m240. Unfortunately somebody has stole my player. That's why i bought a new Sansa but there was a firmware 3.2.8E.

Jeff please tell me is there any way to enable the FM tuner in my current Sansa m240 with 3.2.8E firmware as i did it in the previous one? In my opinion this would be only benefit to the SANDISK Co. - the sales will probably increase in Europe. I don't know why people in Europe can not use the radio in their players. So nowadays the people rather to buy a player from competetive company with a radio tuner inside (even if it's more expensive).

I am a loyal customer and I choose your company, unfortunately Sandisk thinks that all European customers do not like listen to the radio.

Please do something to increase a good morals and spirits in EU customers.

 

Best Regards,

Silvester

 

ODPOWIEDŹ JEFFA:

 

SanDisk Response: (02/16/2007 03:25)

Hello Silvester,

 

Thanks again for contacting SanDisk Technical Support. I apologize for the continuing issues.

 

The first device you had that unlocked the radio feature was a defect in the device, it should NOT have allowed you to access the FM tuner with a European version device.

 

For every MP3 player being sold in Europe with an FM tuner, that company must pay a royalty fee to offer the radio option. As you might already know, in most areas in Europe, there are restrictions in radio usage. These restrictions have come down to either not allowing lower costing devices to offer the radio, or making the manufacturer raise the price of the device so that they can pay the royalty fee to offer the feature.

 

Sandisk will soon offer a wide array of our MP3 devices in Europe with an FM tuner. These will be more expensive, for the exact reasons stated above. We will still be offering the same, inexpensive MP3 devices without the radio feature.

 

I hope this has shed some light on the issue for you.

 

I apologize for any inconvenience this issue might have caused you.

 

Please refer to your eBox anytime to see additional resources from SanDisk.

 

You can also use this Support Request tool for contacting SanDisk in the future.

 

Sincerely,

Jeff L.

SanDisk Technical Support

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności