Skocz do zawartości

Jeszcze Jeden Grajek


raf_kichu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Niedługo będe zmieniał telefon. Zastanawiałem się nad N91 właśnie,

ale chyba sobie odpuszcze (na rzecz N80), bo mam osobnego playera,

a klocek straszny ta N91. Chyba, że okaże się, że gra porównywalnie z iRiver

to wtedy się zastanowie :). W sumie jest to pierwsza nokia z wyjściem na jacka 3,5 mm,

bez bawienia sie w te głupie adaptery.

Gorzej będzie z HDD jak spadnie z większej wysokości na beton :)

A telefony jednak częsciej upadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon ladnie kosztuje.. :)

 

Pamiętajcie, ze cena za sam aparat ma sie nijak do ceny jak np. przedłużacie umowę.

 

Ja szukałem modemu UMTS-owego do laptopa.

 

Miałem do wyboru:

 

- albo placic abonament przez dwa lata (chyba 90 pln netto) i miec internet w plusie + modem UMTS-owy

- albo kupic modem za 1200 netto (samemu) i placic 40 pln netto za internet (przez dowolną ilośc miesiecy)

 

Okazalo sie, ze skonczyla mi sie umowa i na przedluzenie zaproponowano mi telefon Nokia N70 za 300 pln netto O_o. A telefon ten ma GPRS,EDGE,UMTS -> no i jest to telefon. Jako taki lepiej zbiera sygnał niz karta do laptopa. A gdyby chcieć go kupić w sklepie to ceny zaczynają sie od 1600 PLN :(

 

Ja uzywam go tylko jako modem. Jestem przywiązany do swojego 6310i (no i oczywiscie zestaw samochodowy, który mam o 6310 nie pasuje do niczego innego :( ).

 

Wydaje mi sie, ze jest to symbian i ma mozliwosc odtwarzania muzyki i video. Ale nie mialem czasu ani checi, zeby sie nim bawic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorek symbian daje ogromnne możliwości (chocby d. dobra nawigacja do auta).

Sam mam juz czwarty smartphone od Nokii i nie zanosi sie zebym zrezygnował z symbiana :).

Co do N91 to mysle, że tak szybko nie wejdzie do operatorów, poniewaz jest to drogi i niszowy telefon. Seria E (70,60,61), która miała premiere pozniej juz pojawiła sie w biznesowych abonametach Ery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ten N91 to obszerna recenzja jest na www.mobile-review.com (trzeba sobie jezyk przelaczyc z ruskiego na angielski). Co do jakosci dzwieku sie nie wypowiadam, naotimast generalnie czyms co eliminuje go z gry jest krotki czas zycia na baterii.

 

Zeby telefon grajek mial sens w praktycznym uzytkowaniu to musialbym IMHO trzymac baterie na wlaczonej muzyce przez ok 24 godziny.. a tak co... chodze z telefonem i zastanawiam sie czy wlaczyc sobie muzyke, czy nie bo zaraz mi padnie bateria i ani nie pogadam ani nie poslucham i tak dalej i tak dalej...

 

Wiecie do czego zmierzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie do czego zmierzam...

 

trzeba by "pozmuszac" producentow komurek aby robili nowe modele telefonow na baterie AA.

 

wiecie do czego zmierzam :)

 

historia lubi sie powtarzac.

 

ps. kiedys stare motorole mialy taka mozliwosc. pracowaly na zestawie aku ni-mh, a po wyjeciu mozna bylo wlozyc normalne baterie AA w miejsce wyjetego "power-packa". i wszystko pasowalo. ale to byla cegla jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare cytatow z recenzji :

This phone takes key position in eXpressMusic family. This is flagman of music devices by Nokia. Once we got acquainted with younger model Nokia 3250, that got released before N91, we got the idea that company’s engineers are not going to improve much in the upcoming model, they would rather use existing solutions from other models. Fortunately Nokia completely changed software part of music player in N91, this turned music component in smartphone into truly music part, not just a title written on the box, even though there are some problems too.

 

Audio components of N91 are nicely matched. The sound playback is very clear, it has rich diapason. This aspect of the phone is one of the leading ones on the market, it shares top position together with Sony Ericsson W950i. And my preference goes to Nokia’s product, the sound here is better. Although in our test group opinions divided equally. This shows that music comprehension is fully subjective matter, you should listen and find out for yourself.

 

In case we make parallels with digital music players, sound in Nokia N91 can be compared to such products, as iPod Nano, iPod Mini and alikes from other manufacturers.

 

i o trwalosci dysku :

 

The cover has a pressure sensor, so once the battery's cover is removed, the disk automatically turns off. This process takes up to one second. Another precaution is acceleration sensor – in case the device is falling from a height more than 1 meter, the hard disk switches off, so it may avoid a certain amount of damage, since exactly when turned on, the disk is vulnerable to mechanical effects. For good reason we didn’t try to carry out stress tests, since all throws could hurt the screen, rather than the hard drive, because protection level featured in Nokia N91 is higher than in all other devices using Microdrive. There are some numbers regarding durability of iPOD Mini – after a certain period operation most of devices work fine, and no wonder about it, as here the developers also used the system, applied to N91.

 

 

jakby miał ktos okazje posłuchac tej Nokii to poprosze o wrażenia.

Może sam podskocze do jakiegoś lepszego komisu, obczaić co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oSOBISCIE UWAZAM Z ENOKIIA TO TELEFONU OKI ALE Z SYMBIANEM I TE NOWE MODELE,NIE DAJA RADY sONY eRICSSSON, mAMA UZYWA n70 SAME PROBLEMY CISGEL COS NIE TAK ja mam k750i i siorka tyz 0 problemow smiga jak siemasz. ale sa glowne + i - symbian duzy ekran krotko 3ma bateria 1 do 2 dni jak ktro uzywa teleonu. ale duzy+ mza symbian moziwlosci prawie nie ograniczone...no i nokia slabsz ema apararty jesli dla kogos ma to znaczenie. w k750i z autofocusem to wymiata naprawde super fotki. w pelnym sloncu prawie jak cyfrowka choc trzeba pamieta ze to Cigle jest telefon z aparatem ale staraj sie w SE k 800i 3,2Mpix i EDGE.. bedzie ciekawie za rok jakas zmian tel ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ludzie piszac takie teksty ze telefon nie dorowna nigdy dobremu odtwarzaczowi mp3 grubo sie mylicie...

tez tak do nie dawna myslalem :P

 

poczytalem sobie sporo o tej N91 i postanowilem sobie sprawic B)

wczesniej mialem 3250 i kilka innych fonow i po prostu chowaja sie przy nim.

 

 

Napisze o nim patrzac przec pryzmat zarowno odtwarzacza muzyki jak i fona;)

 

 

Pierwsze wrazenia: dosc duze wymiary, troche ciezkawy ale mi to nie przeszkadza za bardzo(chyba po N-GAGE do cegielek sie przyzwyczailem )

 

Wykonanie stoi na wysokim poziomie. Cala obudowa idealnie spasowana, nic nie odstaje, nie trzeszczy, "nie lata na rozne strony", klapka od baterii nie rusza sie

Czesc ruchoma takze bdb zrobiona, nie mozliwosci zeby sie samoczynnie odsunela w kieszeni.

JOY jest o wiele przyjemniejszy w uzyciu niz bylo np. w 3250! Nie jest taki sliski i "sztywny" - tu chodzi lekko i w sumie mily jest

Aparat jest taki sam jak w N70. Kamera takze - czyli jakosc dosc dobra.

Szybkosc. Wydaje mi sie ze 3250 byla szybsza.

Roznicy miedzy wyswietlaczami nie widze i nie oceniam tego punktu bo sie nie znam

Muzyka. Czyli najwazniejszy punkt. Powiem tak: wszystkie inne fony sie chowaja. Regulacja glosnosci 20-sto stopniowa. Muzyka miodzio - porownywalna do iRivera T10(mam go wiec pozwolilem sobieporownac), a moze N91 nawet glosniejsza jest.... Testowalem na tych sluchawkach z kompletu od T10 i na ep 630. Mniam. Soczysty basik, sopran - wysokie dzwieki nie rania uszu nawet na podbitym EQ. Nie wiem co moge jeszcze napisac mozna o jakosci muzyki :huh: - jak cos to pytajcie.

Ogolnie ta NOKIA gra zaje*iscie glosno - nie da sie sluchac na wiekszym poziomie glosnosci niz 15 bo mozna ogluchnac.

Mysle ze ten sprzet zadowoli nawet audiofila... i NA PEWNO jest wart swojej ceny!

 

Co do baterii to tak co 1-2 dni trzeba ladowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności