Skocz do zawartości

Najlepiej grający odtwarzacz


Rekomendowane odpowiedzi

Głównie słucham szeroko pojętego rocka w jego najróżniejszych odmianach ;) Czasami znajdzie się metal, czasami jakieś reggae, ale głównie rock ;) Liczmy, że do dyspozycji mam 1000-1100zł w takiej kwocie najbardziej chciałbym się zmieścić ;)

 

 

Do rocka bym wziął Toucha 2G/3G + K518 po modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Dla mnie S9 i audeo z lekkim podbiciem basu to dźwiękowa nirvana jeśli chodzi o dźwięk przenośny

 

 

A słuchałeś z E10?? Na moje ucho z tym iriverkiem było jeszcze lepiej, szczególnie ze względu na niesamowity wykop na basie jakim dysponuje e10. Kurde pięknie to się zgrywało. Sorry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland czyli nie słyszałeś s9 z audeo, a co więcej nawet nie słuchałeś s9 z jakimikolwiek dokami ale twardo wydajesz opinie.... nie mam pytań....

 

 

A co to ma do rzeczy?

 

Wszystko jedno czy doki, czy dobre nauszne - jeśli coś nie gra z tymi drugimi (w skali bezwzględnej zazwyczaj znacznie lepszymi od dowolnych doków)to nie zagra z niczym i tyle.

 

S9 czy D2(+) mają tak skopane brzmienie, że co by do nich nie podłączyć to w najlepszym przypadku będzie mniej tragicznie niż bez zbędnych wysiłków związanych z doborem słuchawek czy ustawień.

 

PS. A co najważniejsze - nie jest to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie słucham szeroko pojętego rocka w jego najróżniejszych odmianach ;) Czasami znajdzie się metal, czasami jakieś reggae, ale głównie rock ;) Liczmy, że do dyspozycji mam 1000-1100zł w takiej kwocie najbardziej chciałbym się zmieścić (mógłbym się szarpnąć na więcej, ale wolałbym zmieścić się w podanym przeze mnie przedziale) ;)

 

Do 1000 zł celowałbym w toucha + ie7. Sam posiadam ie8 i z ipodem zgrywają się rewelacyjnie (: Szczerze mówiąc to chyba pierwsze połączenie (player+słuchawki), które naprawdę przypadło mi do gustu (wcześniej miałem m.in. chwalone tutaj hd25-1+E10). Ie8 spisują się świetnie, tak w rocku jak i w klasycznej. Ponoć jeszcze lepiej grają z odtwarzaczami sony, nie wiem nie próbowałem.

Jeżeli to ma być sprzęt przenośny, odradzałbym brania słuchawek nausznych. Powód? Wygoda. Latem będziesz cierpiał i nie ma znaczenia czy to będą zamknięte CAL czy lekkie i przewiewne px100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie S9 i audeo z lekkim podbiciem basu to dźwiękowa nirvana jeśli chodzi o dźwięk przenośny

 

 

A słuchałeś z E10?? Na moje ucho z tym iriverkiem było jeszcze lepiej, szczególnie ze względu na niesamowity wykop na basie jakim dysponuje e10. Kurde pięknie to się zgrywało. Sorry za offtop

 

wg. waszych kryteriów, E10 jest tak samo fatalny jak D2/S9... miałem oby trzy jednocześnie :)

 

Panowie, marka to nie wszystko, dla Was, to co ma w nazwie Cowon jest z zasady złe, wszędzie to piszecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy eufemizm "inne". Niewątpliwie disco polo jest "inne" od J.S. Bacha, a tygodnik "Bravo" "inny" od Dostojewskiego ale niekoniecznie owa "inność" zasługuję na uwagę, zwłaszcza człowieka na poziomie. Analogicznie jest z Cowonami. Nie interesuje mnie ich "inność" polegająca na kolosalnym odstępstwie od brzmienia muzyki na żywo czy w studio, ba nawet nie widzę w niej niczego osobliwego, a ściślej - irytuje mnie ona, podobnie jak dźwięki dochodzące z boomboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland wybacz ale Ty piszesz coraz większe bzdury. To że Tobie absolutnie nie podoba się brzmienie cowona to już wiemy, ale popierać swoje tezy stwierdzeniami że np J.S. Bach jest lepszy od disco polo to tak jakbyś starał mi się wytłumaczyć że kapuśniak jest lepszy od grzybowej i że kolor niebieski jest lepszy od czerwonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sadzę ;) Zobaczymy jak playerek przyjdzie, ale z tego co czytałem powinienem być bardzo zadowolony :)

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?/topic/57878-slchawki-na-miasto-do-cowon-x5/ prosił bym was jeszcze o pomoc w doborze słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem ostatnio kilka odtwarzaczy i jeżeli patrzeć tylko na jakość dźwięku to na ex85 wypada to tak:

Cowon iAudio X5 i Sony X-1000 porównywalnie, jednak bardziej przypadł mi do gustu dźwięk cowona, może dlatego że jest mój i trochę się już nim pobawiłem i dopasowałem "pod siebie"

...przepaść...

Vedia v39

iPod Touch 2g, w moim osobistym odczuciu przynajmniej na ex85 gra gorzej od v39

Cowon D2+

Cowon S9 (po dłuższym przesłuchaniu z Sonym porażka)

 

Nie mogę napisać nic więcej o dźwieku, bo za krótko słuchałem poszczególnych odtwarzaczy, jednak szybkie subiektywne porównanie wygląda tak jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon X5 to jedyny dobrze grający plejer Cowona. Czy to jest poziom serii X Sony? Wątpię, ale na pewno jest dobrze, porównując z pamięci, choć przestrzenności topowego Sony na próżno by szukać w serii X5.

 

Natomiast w Cowonie rażące jest niedopracowanie, np. praca wyświetlacza i interfejsu słyszalna w torze sygnałowym, co uważam za niedopuszczalne w tej klasie cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz po prostu że cowon jest bee bo to cowon, a sony jest sweet, bo to sony. To forum staje się przewidywalne i tendencyjne. Wszyscy wszędzie piszą to samo.

 

Stanik, nie ma D9, jest i9, taki mały błąd. A i do iPoda nie wybierałbym EX85, miałem je i wiem jak grają. To byłaby (co słyszałeś) porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Polonez to cienki samochód, to mam pisać, że jest na poziomie BMW byś nie powtarzał jak maszyna - "A wy tylko Polonez be, Polonez beee"??? A jeśli go nie pochwalę, to zarzucisz mi tendencyjność i udział w spisku przeciw polskiej motoryzacji?

 

Otóż nadal uważam, że Cowon to badziew i w dodatku absurdalnie drogi. Tak sądzę, bo tak gra, chyba, że te nowości oferują lepsze brzmienie niż tragiczny D2 czy S9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Sony jest wyj... w kosmos bo udało Ci się dobrać słuchawki (a z tego co czytałem popularne i polecane na forum nie zgrywają się z nim i jest zonk). A pomyślałeś, że do D2 trzeba też dobrać słuchawki? Że ktoś może polubić takie brzmienie? Bo gra inaczej. A użyłeś bardzo rozbudowanego EQ? A wykonanie się nie liczy? A soft jest nieważny?

 

Jeżeli porównasz cenę Poloneza i BMKi to reszę z wyboru Poloneza mżna przeznaczyć na jego podrasowanie :)

 

 

Dla mnie iRiver jest tym, czym dla Ciebie jest Cowon. I patrząc na wszystkie playery, łącznie ze starymi, jakże wychwalanymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie, takie przepychanki na nic się zdadzą, a trwają już od jakiegoś czasu.

 

Problem może zostać rozwiązany chyba tylko bezpośrednią konfrontacją - najlepiej na jakimś meetcie. Każdy przynosi swoje najlepsze zabawki i porównanie łeb w łeb

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bezpośrednie porównanie nie pomoże z bardzo prostej przyczyny: Każdy oczekuje od dźwięku czego innego i nie mówie tutaj o szeroko rozumianej jakości. Jeśli ktoś szuka maksymalnie neutralnego dźwięku to cowon mu się zwyczajnie nie spodoba bo on taki nie jest. Ja np zakochałem się w brzmieniu S9 w połączeniu z Audeo bo takie zestawienie daje mi ogromną radość ze słuchania i jadąc w tramwaju cały czas kiwam głową w rytm muzyki albo stukam palcami o poręcz. Jednocześnie nie twierdze że cowon jest the best a wszystko inne jest blee. Jeśli komuś sprawia radość drapanie się po brodzie i zastanawianie się czy aby klawisze brzmią dokładnie tak samo jak sobie tego autor zażyczył to też fajnie bo w sumie o gustach się nie dyskutuje ale dla mnie osobiście takie brzmienie jest nudne i nie sprawa mi przyjemności a chyba właśnie o to chodzi w słuchaniu muzyki. Inna rzecz że to nie jest tak że nikt tutaj nie lubi Cowona, po prostu jest parę użytkowników którzy najgłośniej krzyczą, a reszta powtarza pomimo tego że w życiu danego playera nie miała w ręce nie mówiąc już o odsłuchu na porządnych słuchawkach dobranych do grajka. Daje do myślenia również to że chyba jeszcze nikt nie napisał że cowon gra przeciętnie, każdy go albo bardzo lubi albo bardzo nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka maksymalnie neutralnego dźwięku to cowon mu się zwyczajnie nie spodoba bo on taki nie jest.

 

 

Święte słowa. Ja cenię sprzęt za to, że jest hi-fi, tzn. próbuje oddać muzykę jak w naturze, jeśli komuś odpowiada cokolwiek innego, to czy wybierze boombox`a z bazaru za 99 zł czy Cowona jest bez znaczenia - odległość od naturalnego brzmienia jednakowa (przepraszam, jest różnica - za Crowona można nabyć 10 takich boomboxów) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger sprawdź sobie w słowniku czym się różni neutralność od naturalności i nie wyciągaj definicji hi-fi przy dyskusji o sprzęcie przenośnym bo po raz kolejny się ośmieszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie sądzę, że Cowon to złe odtwarzacze, D2+ jak i S9 moga np z Phonakami zagrać naprawdę cudownie, sprzeczać się nie będę, bo nie słuchałem. Jeżeli biorąc pod uwagę dźwięk na ex85, wypadają dużo gorzej od innych w tym przedziale cenowym, choć nie powiem że grają źle, może gdyby wziąć zamiast Sonych Phoanki, Sennheisery lub inne Cowon by zagrał lepiej niż np Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolandsinger sprawdź sobie w słowniku czym się różni neutralność od naturalności i nie wyciągaj definicji hi-fi przy dyskusji o sprzęcie przenośnym bo po raz kolejny się ośmieszasz.

 

 

Niektórzy czytają to co chcą przeczytać by spróbować dogryźć.

 

Radical, miałem ogromną ilość playerów w rękach (dłużej czy krócej), od Rio Karmy, czy H340 po hity forumowe i parę innych. Więc jakieś tam porównania mogę snuć, a gdy danego playera nie miałem to raczej milczę na jego temat (nie mylić z podważaniem, jakie coś jest genialne, bo wiele genialności forumowych słyszałem i z wieloma się nie zgadzam, więc trzeba ochładzać napaleńców).

 

 

Stanik, Cowon D2 i S9 nie zagrają tak dobrze jak Touch, nawet przy świetnym doborze słuchawek. D2 mam jeszcze, S9 miałem i Toucha 3G od niedawna także posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgodzić z Rolandem muszę, niegdyś posiadałem Cowona D2.. prócz masakrycznej mocy nie miał nic do zaoferowania.. pusty-dudniący-nieostry dźwięk. Co prawda reszty Produktów Tej marki nie słuchałem, ale moge się tylko domyślić ze są na podobnym, lub trochę lepszym poziomie. Cena Cowonów jest ostro przesadzona To fakt.. każdy na nie narzeka, że są takie i takie...

 

Nie rozumiem tylko dlaczego Jest na nie w takim razie ciągły popyt? Na alledrogo schodzą, w naszym forumowym komisie również.... Masowa halucynacja?

 

Może jestem minimalistą, może jestem oszczędny, może nie załapałem bakcyla tak jak Wy moi szanowni forumowi koledzy, lecz dla mnie jak na razie najlepiej Gra Mpio na chipie NXP Philips.

Teraz po 2 tygodniach użytkowania m6sl uruchomiłem owe Mpio i uśmiech szeroko zagościł na mojej twarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności