Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą że całkiem dobrze sie sprawdza jako pre, przynajmniej z CanAmpem.

Niski poziom szumów i zniekształceń w NWZ-X1050 i wspominany przeze mnie tor śmiga jak złoto :). Natomiast gdy z ciekawości spróbowałem tu wpiąć zasłużonego e10 to już to nie grało zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą że całkiem dobrze sie sprawdza jako pre, przynajmniej z CanAmpem.

Niski poziom szumów i zniekształceń w NWZ-X1050 i wspominany przeze mnie tor śmiga jak złoto :). Natomiast gdy z ciekawości spróbowałem tu wpiąć zasłużonego e10 to już to nie grało zbyt dobrze.

 

X calkiem mocno szumi chcialem zauwazyc tyle nie slychac tego na wszystkich sluchawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X calkiem mocno szumi chcialem zauwazyc tyle nie slychac tego na wszystkich sluchawkach

 

 

Walkman serii X z Shure SRH840 nie szumi wogole.Nie szumi tez z np HD580.Wiec nie naduzywal bym stwierdzenia "mocno szumi" bo to nie jest prawda.

Kazdy kto posiada X1050/1060 wie i slyszy ze w momencie ciszy(jak gra muzyka nie przeszkadza) slychac niewielki szum.Jest to bialy szum.Tu oczywiscie powinienem dodac ze chodzi mi ze kazdy wie ze szum jest gdy slucha sie z zalaczonych do kompletu MDR NC020 (okazuje sie ze nie graja one tak zle jak sie na nie psioczylo.Zle to graja ale te NC020 ktore byly/sa zalaczane do nizszych modeli np S73X.Niby ten sam model ale jak sie ma to w rekach to zupelnie inne sluchawki - dzwiekowo tez.Jednak przyzwoicie graja tylko z Xem te od kompletu Xa).

Co gorsze na EX700 czyli flagowych dokach sony tez nieco szumi.A na EX85 nie szumi.

Juz jakis czas temu jak przeczytalem troche roznych opinii(zagraniczne fora, opinie) na temat sprzetu sony to wynikal z tego wniosek ze grajki sony lubia szumiec z pewnymi sluchawkami sony.Widocznie tak jest :) .

Dobrze ze ten szum malo przeszkadza a w zasadzie mnie wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np z IE8 X-niestety szumi dosc wyraznie - oczywiscie to subiektywne odczucie, ale w porownaniu do fuze czy iPoda na tychze sluchawkach X szumi. I mi osobiscie to troche przeszkadzalo, szczegolnie, ze posiadam sporo muzyki ktora zawiera wiele fragmentow... ciszy ;) no i wowczas ten szumek wylazi na wierzch. Ale poza tym, jest wiecej niz ok ;) Natomiast zgodze sie z Art-S co dolaczonych do zestawu sluchawek, wyrazona tu gdzies w watku opinia, ze wokale brzmia na nich jak skrzek albo ze ogolnie dzwiek jaki podaja przypomina sluchawke telefoniczna jest... mocno przesadzona.

A jezeli ktos zapyta, to X-a sprzedalem nie przez szumy a ze wzgledu na panel dotykowy, z ktorym, mimo najszczerszych checi z mojej strony, nie polubilismy sie jednak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hm taka jeszcze kwestia co do video, pobieram bezpośrednio filmy z yt do "hq mp4" i bez przerabiania idealnie śmigają na tym odtwarzaczu, mimo iż przy wgrywaniu wywala, że nie obsługuje tego formatu :) dane jakie wyświetla odtwarzacz rozdzialka 480x360 VC: avc bassline AC: aac jedynym problemem jest to, że jak przerabiam na komputerze jakiś film tak jak jest ten zrobiony to mi nie śmiga w odtwarzaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić przenośnego AMPa do zestawu Shure SHR840 + Sony NWZ-X1060.

 

mam na ten cel około 500 zł

bardzo chętnie wydam mniej :P

ale jeśli będzie naprawdę warto to mogę wydać więcej

 

jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o jakieś majstrowanie w tego typu urządzeniach, więc chciałbym kupić już gotowa konstrukcję, którą wystarczy podpiąć i cieszyć się muzyką :D. Chyba, że majstrowanie w DIY AMPach jest prostą sprawa w co wątpię :P.

 

Podstawowym powodem dla jakiego chce taki AMP nabyć jest to, że jak dla mnie całość gra za cicho. Jednak nie oznacza to, ze szukam jakiegokolwiek AMPa, który nie zepsuje jakości dźwięku i pogłośni zestaw xD. Zależy mi na mocniejszym basie, no i wiadomo jak poprawi jeszcze inne "rzeczy" xD, to będę zadowolony, chociaż brzmienie tego zestawu bardzo mi się podoba bez żadnych ulepszaczy ;].

 

pozdrawiam waldoszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zajrzyj do któregoś Vobisa. Jak podaje strona internetowa, seria X jest w promocji i obecnie jest całkiem tania.

 

 

http://www.vobis.pl/oferta/odtwarzacze_mp3/mp4/893565_odtwarzacz_mp4_sony.aspx

http://www.vobis.pl/oferta/odtwarzacze_mp3/mp4/893566_odtwarzacz_mp4_sony.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić przenośnego AMPa do zestawu Shure SHR840 + Sony NWZ-X1060.

 

mam na ten cel około 500 zł

bardzo chętnie wydam mniej :P

ale jeśli będzie naprawdę warto to mogę wydać więcej

 

jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o jakieś majstrowanie w tego typu urządzeniach, więc chciałbym kupić już gotowa konstrukcję, którą wystarczy podpiąć i cieszyć się muzyką :D. Chyba, że majstrowanie w DIY AMPach jest prostą sprawa w co wątpię :P.

 

Podstawowym powodem dla jakiego chce taki AMP nabyć jest to, że jak dla mnie całość gra za cicho. Jednak nie oznacza to, ze szukam jakiegokolwiek AMPa, który nie zepsuje jakości dźwięku i pogłośni zestaw xD. Zależy mi na mocniejszym basie, no i wiadomo jak poprawi jeszcze inne "rzeczy" xD, to będę zadowolony, chociaż brzmienie tego zestawu bardzo mi się podoba bez żadnych ulepszaczy ;].

 

pozdrawiam waldoszek

 

Bardzo fajnie u mnie zgrał się ww. zestaw z MxM. Scena się powiększyłą i odrobinę oddaliła (coś jakby ze sceny przesadzono nas do pierwszego rzędu ;) ), przez to jest również więcej powietrza i lepsza separacja. Całość zyskała na dynamice przez co ciężka muzyka zaczęła fajnie brzmieć, naprawdę fajnie (polecam przesłuchać najnowsze Crematory czy Sabaton). Bas się wzmocnił, ale jest trzymany w ryzach. Średnica się baardzo delikatnie cofnęła. Połączenie w 100% trafione.

 

Co do głośności to player mam ustawiony na 20, a na wzmacniaczy max polowa skali, a i to przy starszych i cichych plytach (vide The Wall), przy nowych 1/3 to max.

 

IMG_3966.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do któregoś Vobisa. Jak podaje strona internetowa, seria X jest w promocji i obecnie jest całkiem tania.

 

 

http://www.vobis.pl/oferta/odtwarzacze_mp3/mp4/893565_odtwarzacz_mp4_sony.aspx

http://www.vobis.pl/oferta/odtwarzacze_mp3/mp4/893566_odtwarzacz_mp4_sony.aspx

 

A to nie jest przypadkiem oferta na poekspozycyjne sztuki ?

Napisane jest na stronce, że towar był "dotykany", więc nie jestem pewien czy tu chodzi o całą serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie spostrzegłem. Jednak sprawdzić możesz, pewnie są w stanie idealnym, no chyba, że chcesz zupełnie nówkę. ;)

 

Wolałbym jednak nówkę. Do używek mam uraz ;)

W każdym razie będę musiał podjechać do kilku sklepów. W Media Markcie mogą mieć tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie. W jakim sklepie w Wawie rozejrzeć się za tym Soniakiem ? Jak jest z cenami ?

Otóż planuję przesiadkę z S638F na X-1060/X-1050 i za bardzo się nie orientuję jak to w Wawie na chwilę obecną wygląda.

Z góry dzięki za odp.

 

A jakie masz sluchawki? Bo przejscie na X10x0 niekoniecznie musi byc zmiana na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie u mnie zgrał się ww. zestaw z MxM. Scena się powiększyłą i odrobinę oddaliła (coś jakby ze sceny przesadzono nas do pierwszego rzędu ;) ), przez to jest również więcej powietrza i lepsza separacja. Całość zyskała na dynamice przez co ciężka muzyka zaczęła fajnie brzmieć, naprawdę fajnie (polecam przesłuchać najnowsze Crematory czy Sabaton). Bas się wzmocnił, ale jest trzymany w ryzach. Średnica się baardzo delikatnie cofnęła. Połączenie w 100% trafione.

 

Co do głośności to player mam ustawiony na 20, a na wzmacniaczy max polowa skali, a i to przy starszych i cichych plytach (vide The Wall), przy nowych 1/3 to max.

 

 

 

Na odtwarzaczu powinienes ustawiac na 27 lub na 28 (skala jest do 30).Glosnosc potrzebna reguluj wzmakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odtwarzaczu powinienes ustawiac na 27 lub na 28 (skala jest do 30).Glosnosc potrzebna reguluj wzmakiem.

 

Przy 27-28, w odtwarzaczu, ciężko jest ustawić żądaną głośność w MxM (trzeba z zegarmistrzowska precyzja kręcić gałką ;) ). Przy 20, dynamika jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie. W jakim sklepie w Wawie rozejrzeć się za tym Soniakiem ? Jak jest z cenami ?

Otóż planuję przesiadkę z S638F na X-1060/X-1050 i za bardzo się nie orientuję jak to w Wawie na chwilę obecną wygląda.

Z góry dzięki za odp.

 

A jakie masz sluchawki? Bo przejscie na X10x0 niekoniecznie musi byc zmiana na lepsze

 

Miesiąc temu kupiłem Shure 440 - słyszałem, że te słuchawki dobrze współgrają z nowymi Soniakami. Jak coś to wyprowadźcie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie. W jakim sklepie w Wawie rozejrzeć się za tym Soniakiem ? Jak jest z cenami ?

Otóż planuję przesiadkę z S638F na X-1060/X-1050 i za bardzo się nie orientuję jak to w Wawie na chwilę obecną wygląda.

Z góry dzięki za odp.

 

W Media Markcie stoi X-1060 nówka po 999zl tylko sie trzeba pospieszyć bo ostatnie sztuki mają (przynajmniej na Bemowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wreszcie owy ******tnik w swoje łapska.

Kupiłem go w Sony Center - w Media mieli za 1499, a z 999 można było kupić poekspozycyjny w raczej miernym stanie.( @badoomboom )

Więc, może krótko coś o samym "Centrum". Ogólnie - full profeska, nic dodać nic ująć.

Do grajka dokupiłem silikonowy pokrowiec - preferuję warunki stricte polowe, więc takie rozwiązanie wydało mi się najlepsze. Ogólnie projekt bardzo przemyślany - w zestawie była też folia na cały panel przedni. Player będzie więc raczej dobrze chroniony.

Muszę przyznać, że Sony dobrze współgra z Shurami 440. Pierwsze co się "rzuca w uszy", to przestrzeń. Bardzo wyraźnie ją czuć. Ekspertem nie jestem, ale kilka playerków i słuchawek przewinęło mi się przez ręce. Dlatego powiem tylko, że jeszcze nigdy nie miałem tak wielkiej przyjemności ze słuchania. Nawet utwory mp3@192kbps brzmią bardzo fajnie, świeżo. A tak poza tym, to jakoś bez problemu przyzwyczaiłem się do ekranu dotykowego, uważam, że to fajne rozwiązanie, mimo, że brudzi się to niemiłosiernie. Ogólnie, to nie poznałem jeszcze wszystkich funkcji. Jak to zrobię, to może jeszcze napiszę na ten temat jakiś obszerniejszy tekst.

Dołączone słuchawki na początku trochę muliły, dlatego postanowiłem je trochę rozruszać na kompie. Zobaczę jak to później będzie.

Ogółem - wrażenia super mega pozytywne.

 

PS: Jaki model słuchawek jest dołączany do grajka ?

PPS: Wybaczcie ten chaos, ale chciałem szybko dorzucić swoje dwa grosze.

PPPPPPPPPPS: Chodzi oczywiście o 1060. Tak w razie czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Jaki model słuchawek jest dołączany do grajka ?

PPS: Wybaczcie ten chaos, ale chciałem szybko dorzucić swoje dwa grosze.

 

Gratulacje co do zakupu, a słuchawki do sony MDR-NC020 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności