Skocz do zawartości

Pomysły do aktualizacji dla VEDIA B6


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku to jak kładę się spać z słuchawkami w uszach to naliczyłem 10 razy w jednym utworze. Na odtwarzaczu mam wgrane 990 plików większość mp3 różnych wykonawców źródeł, to nie robi żadnej różnicy.

czasami na mieście jak ściągnę słuchawki i zdaję sobie sprawę że ktoś może słyszeć co w nich gra, to aż mi wstyd gdy mi się zatnie tak 2 razy w ciągu minuty. Liczę że stabilny system oznacza brak tego efektu, inaczej nie będę potrafił dłużej używać tego odtwarzacza.

Na pewno jesteście sobie w stanie wyobrazić o co mi chodzi, gdy próbujecie wsłuchiwać się w każdy fragment utworu, a co chwilę coś wam przerywa, cisza.

Naprawdę czekam z niecierpliwością na naprawę tego efektu bo odtwarzacz wzbudził we mnie bardzo dobre wrażeni na samym początku i byłem dumnym zadowolonym posiadaczem przez chwilę. Chociaż po zakupie oczywiście nie dało się odpalić odtwarzacza z włożoną kartą sd. Także moja cierpliwość została wystawiona na próbę bo dopiero po wgraniu 2 upgradów odtwarzacz potrafił włączyć się z zainstalowaną do niego kartą micro sd 2gb która wcześniej sukcesywnie zacinała odtwarzacz na okienku "loading"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopicowo dodam, iż przy plikach .ogg nic takiego jak pisaliście wyżej nie występuje. Akurat moje B6 jest załadowane po brzegi oggami (bitrate 127) i zero opisanych zacięć. EQ i SRS włączone. A słucham już tak od połowy grudnia.

 

Ah, w sumie... to jednak mam pytanie - da się wprowadzić obsługę multi-albumowych plików ogg? To znaczy, można zrobić w Foobarze albumy jedno plikowe składające się "w środku" z kilku ścieżek (plików) muzycznych (co bywa wygodne, w sensie porządku w plikach, nie trzeba trzymać albumów w osobnych katalogach - jeden plik, jeden album). Foobar umie to zrobić także dla formatu mp3. Teraz B6 widzi taki plik ale zagra tylko pierwszy utwór z kolekcji. Insza rzecz, iż problem załatwia porządne tagowanie kolekcji.

 

 

Ps.

 

I przy okazji, obsługa takiego multi-plikowego-w-jednym-pliku formatu załatwia sprawę odtwarzania "gapless" . A skoro SDK na razie nie umożliwia "gapless" dla oggów, to może umożliwia obsługę takiego formatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już skończyłem przygodę z Vedią B6, w nocy jeszcze słuchałem z niej, rano w pociągu też działała, ale popołudniu bateria zupełnie padła i od tego momentu odtwarzacz nie reaguje na nic, ani podłączanie do ładowarki ani pod port usb z laptopa, także weekend bez muzyki, potem problem z oddaniem odtwarzacza do sklepu, czas oczekiwania i mam nadzieję, że zwrócą mi gotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszym aspektem jest doprowadzenie firmware do takiego stanu, aby funkcjonalność odtwarzacza określona w specyfikacji nie sprawiała problemów.

Mam na myśli głównie odtwarzanie np. flac, nagrywanie, nagrywanie z radia (wyskakuje błąd braku pliku?).

W ogóle, polityka firmy, polegająca na wprowadzeniu urządzenia z niedopracowanym firmware, raczej nie przypadła mi do gustu, jestem raczej zniesmaczony.

Ostro kibicuję, by najnowszy firmware skorygował błędy odtwarzania, choć pewnie dostaniemy kilkanaście nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numalek, jeżeli coś ma być poprawione, to napisz w miarę dokładny raport powtarzalnego błędu - inni wtedy to mogą sprawdzić u siebie. Bo jeżeli błąd nie jest powtarzany, to mniejsze są szanse na poprawkę.

 

Ja akurat nie mam problemu z odtwarzaniem ani flac ani ogg raportowanymi tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numalek, jeżeli coś ma być poprawione, to napisz w miarę dokładny raport powtarzalnego błędu - inni wtedy to mogą sprawdzić u siebie. Bo jeżeli błąd nie jest powtarzany, to mniejsze są szanse na poprawkę.

 

Ja akurat nie mam problemu z odtwarzaniem ani flac ani ogg raportowanymi tutaj.

 

A ja niestety mam. Posiadam kilka albumów we flac, w ogg nic. Co chwila odtwarzanie przycina. Equalizer ustawiony na Rock lub na Normal SRS HD Now włączone na defaultowych ustawieniach. Przycięcia potrafią się pojawić nawet w plikach MP3 192 kbps! Co prawda zdarzyło mi się to tylko dwa razy, ale zdarzyło. Do flac (najwyższa jakość) przerabiałem z płytek oryginalnych programem Ashampoo Music 2009 (darmowy). Więcej grzechów (ustawień) nie pamiętam wink.gif Pliki w pamięci flash. Irytujące jest też brak przywracania odtwarzania z pamięci flash (ale o tym już było).

 

Edit: Ostatnio zacząłem słuchać muzy z karty pamięci. Jest to SanDisk Ultra 8 gb sdhc. Przerywanie w trakcie odtwarzania (dokładnie te same pliki) nie występuje. Czyżby pamięć wewnętrzna była za wolna? Muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Kiedy pojawi się kolejna wersja z poprawkami do B6. Zaczyna mnie irytować fakt, że po każdym wyłączeniu odtwarzacza i włączeniu widzi ostatni słuchany utwór, ale zamiast widzieć ten utwór w wybranym wcześniej albumie tylko wśród wszystkich plików odtwarzacza. I trzeba od nowa wybierać album,co przy dużej ich ilości może denerwować, szczególnie jeśli potrzebuję tylko na chwilę wyłączyć odtwarzacz.

 

No i co z tymi próbkami nagrywanymi przez zewnętrzny mikrofon. Czy specjaliści w końcu odkryli, jakie są źródła tych szumów? W końcu minęło już trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Widać jaki stosunek firma Vedia ma do klientów. Z chęcią oddałbym odtwarzacz do serwisu, ale obawiam się, że będzie to zabawa w "kotka i myszkę" lub gra w "ping-ponga".

Nawet nie chce mi się pisać co firma Vedia odpowiedziała na moje maile, po prostu szkoda czasu, nerwów i w ogóle wszystkiego.

Zastanawiam się, czy nie zareklamować i nie żądać zwrotu pieniędzy, choć domyślam się, że po tak długim czasie to raczej niemożliwe. Cóż, stracone pieniądze.

Mam nauczkę, żeby nigdy więcej nie zaufać tej firmie. Swoją drogą ciekawe, że we wszystkich testa to "cudo" wygrywało ;) Wszyscy chyba wiedzą jak ;p

 

Także firmie VEDIA mówę/mówimy STANOWCZO NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak będzie, ale lepiej ponarzekać. Ogólnie masz do tego prawo.. choć to jak powiedzieć, że coś nie smakuje nawet jak się tego nie próbowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak będzie, ale lepiej ponarzekać. Ogólnie masz do tego prawo.. choć to jak powiedzieć, że coś nie smakuje nawet jak się tego nie próbowało.

 

Ależ ja próbuję cały czas (cały czas używam) i tylko czekam, kiedy mnie dotknie sytuacja, w której odtwarzacz nie daje znaku życia, by jakimś cudem ożyć za kilka dni.

Tylko czekam na ten moment, kiedy wyślę go do serwisu i otrzymam odpowiedź, że reklamacja była bezzasadna.

 

Normalny człowiek, w momencie gdy widzi już w sklepie, że z danym egzemplarzem jest coś nie tak, słyszy z szeptów pracowników, że to kolejny egzemplarz, który ma jakieś problemy, ucieka od takiego urządzenia.

Ja, wprost przeciwnie. Zachęcony opiniami oraz testami, mimo wiedzy, że mogą być problemy z firmware, z uporem maniaka pojechałem do następnego sklepu by zakupić "Cudo made in Poland".

Z drżącymi rękami robiłem aktualizację, mając nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

Poniekąd poszło.

Mam urządzenie które odtwarza wiele formatów, jest szybkie, długo pracuje na baterii, jest pojemne, ma możliwość rozszerzenia pamięci o karty microSD, ale nie potrafi poprawnie odtworzyć utworu mp3 z pamięci wewnętrznej

w jakości 128 kbps, nie wspominając już o flac.

Obiecywanego firmware, które miało poprawiać problem odtwarzania z przerwami, jak nie było tak nie ma od trzech miesięcy.

 

Powiedz mi teraz proszę, jak tutaj nie ponarzekać?? Tak, narzekam, bo brakuje mi już cierpliwości, bo boję się odesłać sprzęt (niestosowna reklamacja), bo czuję się "nabity w butelkę".

Stąd moje pełne frustracji stwierdzenie w poprzednim poście.

 

Już to, że Twoja ostatnia wypowiedź w tym temacie pochodzi z 05.01.2010 może mówić wiele o nastawieniu firmy Vedia do klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kiedy pojawi się kolejna wersja z poprawkami do B6. Zaczyna mnie irytować fakt, że po każdym wyłączeniu odtwarzacza i włączeniu widzi ostatni słuchany utwór, ale zamiast widzieć ten utwór w wybranym wcześniej albumie tylko wśród wszystkich plików odtwarzacza. I trzeba od nowa wybierać album

 

Też czekam na poprawkę tego błędu. Bardzo by się ona przydała.

 

A teraz kolejny pomysł:

Gdy używa się transmitera i wyłączy się player to po ponownym włączeniu transmiter trzeba włączać ponownie. Moim zdaniem po ponownym włączeniu Transmiter powinien włączyć się automatycznie, tak samo jak automatycznie wznawia się odtwarzanie muzyki. Dzięki temu słuchanie muzyki w samochodzie było by o wiele wygodniejsze. Wsiadasz do auta wciskasz jeden przycisk odpala się player i już gra muzyka.

Ja kupiłem ten odtwarzacz właśnie ze względu na wbudowany transmiter. Jest to rewelacyjna opcja, która mogła by działać jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne,do każdego innego dotyczące Vedi KSY już w Vedi nie pracuje a sama firma nie jest zainteresowana stworzeniem forum u siebie na stronie,może jakby klienci poprosili to by Vedia forum stworzyła.

 

 

hmm klienci się mają prosić firmy lol

Przyznam ze jednym z czynników który spowodował, że kupiłem vedię było zaangażowanie KSY na tym forum, pomyślałem fajna firma dba o klienta, okazało się, że fajny to jest KSY a nie vedia, i tak jak polecałem ją wcześniej znajomym to już więcej nie kupię. Mam A10 wkur... mnie przerywanie utworów w ostatnim firmwarze, a najbardziej olewanie vedii, jak odszedł KSY to vedia nie istnieje w necie, gratuluję właścicielom / menagerom vedii genialnych działań: vedia RIP. Dzięki KSY za to Twoje działania i życzę powodzenia gdziekolwiek jesteś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A B szóstka tak dobrze się zapowiadała. Wygrywała wszystkie testy, miały być aktualizacje i poprawki a ty bida. Fizycznie ten sprzęt ma spore możliwości ale firmware pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Zaczynam myśleć, że lepszym wyborem był by i-pod + zewnętrzny transmiter FM marki belkin. I kto wie, czy znów nie sprawdzi się powiedzenie, że nie stać mnie na kupowanie rzeczy tanich, bo kto kupuje tanio ten kupuje 2 razy.

Edytowane przez TadzikKnox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności