Skocz do zawartości

Pomysły do aktualizacji dla VEDIA B6


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej lista spraw, które będą dodane, zmienione w najbliższych aktualizacjach do B6. Nie jest to wszystko, ale czas pokaże co jeszcze.

 

To mamy wstępnie potwierdzone przez R&D:

  • Dodanie wyboru trybu pracy po podłączeniu do ładowania / PC
    - Data and loading
    - The work and loading
    - Only loading
  • Rozbudowa sub-menu w "Now playing"
    - A-B repeat
    - A-B repeat interval
    - FF/RW Scan Speed
    - Play and stop
    - Show more music
    - Bookmarks audio
    - Trak Info
    - Big album-art
  • Ustawienia
    - Files statistics
    - Backlight keys
    - Thumbnail or photo list
  • Inne
    - List of pages w "eBook"
    - Informacje o pliku w "Photo"

 

 

Poprawa błędów, które są obecne w wersji 2.2.39

  • Kalendarz na więcej niż 2009 rok
  • Problemy z trzymaniem godziny // niektórzy już mogą to mieć rozwiązane
  • Problemy z nagrywaniem z zewnętrznego mikrofonu
  • Brak strzałek przy nazwach działów menu przy małych ikonkach
  • Poprawienie informacji o baterii w procentach (większa precyzja)

 

 

Czego nie obiecujemy, ale daliśmy do sprawdzenia do Sigamtela:

  • Obrócenie okna TXT poziomo, tak jak przy filmach
  • Gapless dla innych formatów niż MP3/WMA
  • CUE, Replay Gain // osobiście marnie to widzę, szczególnie pierwsze

 

 

Co nam Sigamtel powiedział, że jest bez szans:

  • Sound Balance
  • Fast Skip
  • Resume for movie
  • Recently Added
  • Sorting files // jeden sztywny sposób

 

Odrazu zaznaczę, że argumnet, że w np. w Sasmung Z5 czy innym Creative coś tam było nic nie wnosi.

Sigamtel przygotowuje SDK i nie udostępnia jego kodu, więc jest się ograniczonym do tego, co oni przewidzieli, lub co będą chcieli dopisać*.

 

* Tu np. integracje pamięci nand i karty pamięci mieliśmy jako pierwsi na Sigamtelu, więc czasem chcą współpracować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem listę o to co już wiemy, że na najbliższy czas (albo na zawsze) jest nie realne.

 

Rzucamy tu tylko o pomysły. Dyskusje o modyfikacjach funkcji prosił bym w oddzielnym temacie.

 

 

 

ps. Soft "2.2.41" in progress...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam aktualnie Vedia B6 i brakuje mi następujących możliwości:

 

- wczytanie wszystkich utworów danego wykonawcy. teraz moge wczytac tylko pojedynczy album, a calego wykonawce tylko wtedy gdy odpowiednio zorganizuje foldery w odtwarzaczu

- obsługa taga 'title', mój odtwarzacz wyswietla nazwe pliku co jest męczące gdy nazwa jest bardzo długa i trzeba czekać aż cała się przewinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej o tym co pisałem w pierwszym poście: http://flaker.pl/f/2958924-dzisiaj-caly-dzien-pisze-jakies-historie-niestworzone-wiec-dzis-bedzie

 

@cykacz - 1. We will see co się da zrobić w tej sprawie / 2. Może już w tej wersji będzie to zrobione tak jak w A10. Teraz jest to ukłon w stronę ludzi, którzy nie używają tagów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja bym prosił uprzejmie o fix wyswietlania/ustawiania daty. U mnie w 2.2.42 jak i w buildzie 39 jest tak ze Pazdziernik jest wyswietlany jako Oct.Nov, np 10.10.2009 to 10Oct.Nov.2009 a Listopad jako December(Dec). Wszystko by było ok gdyby nie to, ze jak sie ustawi na Grudzien (12 miesiac) w ustawieniach to odtwarzacz totalnie glupieje i pisze Loading przez 20 sekund, gaśnie i sie nie włącza. Przy krótkim wcisnieciu play w standby, gdy pojawia sie czas to wtedy sie wszystko zeruje, po minucie wraca do normalnych ustawien i tak w kolko. Cale szczescie ze jest u dolu maly przycisk RESET. Obawiam się że jutro będzie dużo wystąpień na forum na ten temat... Jest to mój 2 odtwarzacz B6, ktory sie tak zachowuje.

 

Fajnie by było jeszcze z małymi kosmetycznymi poprawkami jak "Transmiter FM" powinno być Transmitter. W ustawieniach "Dzwięk" -> "Dźwięk", "Wyłącznie" -> "Wyłączanie".

 

 

 

 

Dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytanie, czy jest możliwość w B6 implementacji formatów w stylu sid, sap, ym, vgm, nes, spc itp? Już abstrahując od popularności tych formatów (która może być duża - retro jest modne...), ciekawe czy to technicznie możliwe. Akurat uwielbiam słuchać muzyki z C64 (którą teraz przerabiam na ogg), tyle że przeciętny ogg ma kilka mega zaś przeciętna muzyka w formacie .sid kilka kilo :) Ba! Cały HVSC to niecałe 250 MiB :)

 

Przy okazji, pozwolę sobie na zadania pytania - jak właściwie wychodzi się z trybu emulacji nes? Przycisk "Power" w tym trybie działa jako "fire"... (poradziłem sobie przez "reset" ale chyba to jednak nie to).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia i uwagi na temat ostatniego firmware:

 

  1. Najważniejszą rzeczą jest format FLAC. Odtwarzacz sobie z nim nie radzi. Co jakiś czas są lekkie przycinki w odtwarzaniu i jest to naprawdę irytujące,
  2. Czemu B6 nie zapamiętuje poprawnie tego co ostatnio było odtwarzane po tagach, tzn. wybieram artystę, następnie album i jest dobrze bo muzyka leci po kolei tak jak powinna. Po ponownym uruchomieniu odtwarzacz w ogóle nie zwraca uwagi na tagi i wszystko trzeba ustawiać na nowo,
  3. To już mniej ważne i jest kwestią gustu: nieciekawa czcionka(wytłuszczona była by lepsza), problem z czytaniem okładek(wgranie w tagi nie zawsze pomaga),teraz "Odtwarzane"(przy nutce wyświetlana jest nazwa pliku zamiast tytułu utworu.

 

To tyle ile wyłapałem po tygodniu użytkowania Vedia B6 i mam nadzieję że chociaż podpunkty 1) i 2) zostaną wzięte pod uwagę przy tworzeniu następnej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekaj - ah... fakt! Aż mi głupio, że to tak proste - dzięki :)

 

A tak apropo emulacji NES'a. Skoro B6 ma działający, jak to się mówi "core" 6502, no to droga otwarta do emulacji formatów muzycznych komputerów (jak i konsol) na tym procesorze opartych. Skoro na taki Iphone można wrzucić pełen emulator C64, to B6 mogłoby się chwalić odgrywaniem sid'ów, sap'ów, nes'ów czy vgm'ów (a na takim rynku Amerykańskim, to to rzecz naprawdę nie bez znaczenia...) :)

 

Pewnie rzecz z gruntu nierealnych - ale - zawsze warto pomysł podrzucić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OMEN

1. Hmmm... sprawdzę.

2. Pamięta to w przypadku karty. W przypadku NAND nie. Ma to być poprawione w z której dawałem foto na flakerze

3. Czcionki się nie da zmienić (znaczy krój, nie cieniowania). / Owszem jest nazwa pliku, pisałem o tym wiele razy. Ukłon w stronę osób nie używających tagów. Będzie opcja wyboru tego jak w A10.

 

 

@ZebCorpse

Tyle, że MacOS nawet w wersji mobilnej to dalece inny system nic soft Sigamtela.

 

 

@all

To co będzie w najnowszym firemwarze pisałem na flakerze (poniżej). Kolenie zmiany zobaczymy z czasem jak już będą te funkcje. A dojdzie ich kilka. Więc pewnie skupimy się na poprawkach i uzupełnianiu:

Klik: http://flaker.pl/f/2973500-jeszcze-w-wersji-przed-testowej-bez-wygladu-itp-ale-jest

Klik: http://flaker.pl/f/2958924-dzisiaj-caly-dzien-pisze-jakies-historie-niestworzone-wiec-dzis-bedzie

 

Obecnie pracujemy tak pół na pół A10 / B6 + co jakiś czas coś jeszcze tajemniczego ;) Choć do A10 pojawi się pewnie wcześniej (o zmianach też jest na flakerze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ksy: to prawda co piszesz, dlatego pytam o realne możliwości. Wspomniałem o iphone w w tym kontekście, aby jakoś "podbudować" racjonalnie (i marketingowo) propozycję uwzględnienia takich egzotycznych formatów muzycznych - skoro taki znany sprzęt "to" ma :)

 

A technicznie - działające 6502 - jest... I jest emulator NES, to można by na początek dać player do plików w formacie nsf (nintendo sound format) - właśnie od muzyki z gier z NES. Fajny bajer dla fanów tego rodzaju doznań muzycznych. Oczywiście - zapewne brzmi to nieco egzotycznie, skoro B6 to sprzęt do mp3/flac, acz z drugiej strony - emulacje NES'a przecież na pokładzie ma...

 

 

Przy okazji, czy są jakieś restrykcje dla plików cover.jpg (jak rozumiem, tak ma się nazywać plik z okładką w katalogu z danym albumem) - w sensie rozdzielczości/głębokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZebCorpse - Album-art musi być zapisany w ID Tag. Z cover.jpg nic mi nie wiadomo, żeby ta funkcja była już wprowadzona. Co do NSF to nie ma ani słowa o tym w opisie procesora, więc nie ma wsparcia dla tego formatu w 3760.

 

@Guzik - Nie wiem. Do mnie jeszcze ta wersja z nowymi funkcjami w wersji beta nie dotarła. Na ten rok jest pomysł na A10, albo był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.ksy - dzięki za info!

 

Dodam może, iż NSF, podobnie jak sid czy inne muzyczne formaty "komputerowe" nie są zapisem muzyki (jak mp3) a kawałkami kodu programu dla docelowej maszyny (program grający plus dane) który jest potem uruchamiany w okrojonym emulowanym środowisku (okrojonym, bo zwykle nie trzeba emulować całego komputera czy konsoli a tylko procesor i układ dźwiękowy). Czyli muzyka w formacie NSF to taki sam program dla NES jak gra, tyle że zamiast gry to sam player odgrywający muzykę. Czyli Sigmatel to "umie" (skoro umie "NES'a"), "tylko" by to trzeba oprogramować obsługę tego formatu. Lecz OK - rozumiem - szans nie ma... tematu drążyć dalej sensu nie ma - raz jeszcze dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną sugestię użytkową - dodać możliwość (lub dać na stałe) "nie-włączania się" ekranu przy zamianach głośności i przeskakiwania w przód i tył po utworach (czyli nie włączania się ekranu przy obsłudze joysticka). Ponieważ to pewnie zjada co nieco baterię takie włączanie ekranu na parę sekund - a po ci mi włączony kiedy robię głośniej czy ciszej...

 

Ps. A tak na marginesie - są jakieś ogólne plany co do wykorzystania emulacji 6502 - poza NES'em? Bo możliwości - wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Guzik - Szczerze to nie wiem, muszę to sprawdzić. Przypomnij się po nowym roku :)

 

@ZebCorpse - Funkcja "backlight key" jest brana pod uwagę. Co do wykorzystania emulacji, nie myśleliśmy o tym w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ksy - fajnie - bo często mając B6 w kieszeni - po prostu nie ma potrzeby oglądać ekranu - więc taka opcja, imho, przydatna a i energię cenną konserwująca.

 

Zaś co do emulacji, tak już zupełnie na marginesie i offtopic w sumie, to może być naprawdę silne narzędzie. Nie ma rynku playera mp3 który gra "komputerowe" formaty o których pisałem wcześniej. Imho, możliwość grania muzyki z NES'a (pliki .nsf) jest nawet fajniejszą opcją niż granie w gry NES (w kontekście B6 jako playera do muzyki ogólnie, w kontekście szybkości emulacji szczególnie) . Pisałem też, iż retro jest modne, a więc player który znałby jeszcze inne formaty (np. z C64, Atari, "małych" konsol Sega) byłby ciekawy dla wielu osób z poza kręgu - powiedzmy umownie - "mp3". A pisze o tym dlatego, ponieważ B6 "ma" 6502- co samo sobie jest unikalne... i niesie sporo możliwości - o ile ktoś się tym zainteresuje głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po całym dniu użytkowania nie znalazłem jakichś znaczących błędów, ale. Da się zrobić taką opcję, żeby nie było tego standardowego, krótkiego fade-in'a i fade'out'a po zakończeniu/przełączeniu utworów? Nie chodzi mi o ten długi fade-in, możliwy do ustawienia w opcjach dźwięku. Strasznie denerwujące i przywodzące na myśl tanie no-name'y, bo tylko w nich się z takim czyś spotkałem.

 

Piszesz ksy, że gapless jest dla mp3/wma, jednak u siebie go nie zaobserwowałem. Przerwa może nie jest długa, ale jednak jest, dość wyczuwalna na ciągłych nagraniach koncertowych ;) Są szanse na jej całkowite wyeliminowanie?

 

Wskaźnik baterii rzeczywiście trochę nieprecyzyjny, ale skoro pracujecie nad tym, to się rozpisywać nie będę,

 

Ogólnie pod kątem FW jestem bardzo zadowolony i mile zaskoczony. Playerek śmiga szybko, bez zwiech, 7GB muzyki wrzucone na raz - baza utworzona w kilka sekund, podobnie karta pamięci. Obydwa nośniki ładnie sparowane w bibliotece, zero niedogodności. Mimo takiego zapchania nie zaobserwowałem spadku wydajności w odpalaniu odtwarzacza. Duży plus :)

 

 

I jeszcze jedno, coś, co mnie masakrycznie denerwuje i co było już zauważone - przerywanie odtwarzanych utworów. Pasowałoby to wyeliminować, bo potrafi przyciąć w najmniej chcianym momencie. [Edit - po kolejnej zabawie z SRS doszedłem do wniosku, że zbyt extremalne wartości mogą powodować zwiechy. Zoptymalizwałem i póki co wszystko jest ok :)] [Edit2 - jednak to chyba nie to, dalej na tych samych utworach potrafi przyciąć. Strasznie denerwujące]

 

A z dalszych propozycji, da się zrobić tak, żeby po dłuższym przytrzymaniu joy'a w oknie odtwarzania muzyki przenosiło do ostatniego okna z wyborem utworu? Trochę męczące, mając prawie 9GB muzyki, przedostać się do wykonawcy znajdującego się w połowie listy, żeby zmienić album.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie czy jest szansa, że w kolejnych aktualizacjach zlikwidujecie ten krytyczny błąd zacinania się odtwarzacza

co objawia się tym, że co około 2 minuty występuje efekt okropnie drażniący jakby wyciągnięcia i włożenia słuchawek z powrotem na pół sekundy.

i nie mówię tu o plikach flac chociaż w nich jest taki sam przypadek, tylko o zwykłych mp3 160kbs

To jest pierwszy odtwarzacz mp3 w jakim to słyszę i okropnie to mi przeszkadza podczas codziennego korzystania.

Jeśli nie ma szansy na poprawę tego defektu najchętniej oddam swój odtwarzacz do reklamacji.

 

Do tej pory wgrałem 2 aktualizacje które zostały opublikowane, i baterie mam naładowaną do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam wyłączone eq i SRS

ale to nie gra roli u mnie, czy z włączonym czy nie duża powtarzalność tego jest i skutecznie odpycha od słuchania. w ciągu 30 minut mniej więcej kilkanaście takich odcięć od muzyki słyszę. Jakby odtwarzacz nie nadążał z swojej pamięci czytać, albo jakby musiał odczytywać plik z zupełnie innego miejsca na dysku twardym

z tym że to pamięć flash chyba wiec nie wiem jak to jest z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik podał mi ostatnio ustawienia jakich używa i przesłałem je do DEVteamu żeby sprawdzili. Ale nie wiem czy to już robili. Ja osobiście nie sprawdzam, bo mam ciągle testowe wersje u siebie, więc moje wyniki mogą być totalnie nie adekwatne... choć zobaczymy co Guzik powie, gdy zainstaluje test 48. Ogólnie chce aby najnowsza stabilna wersja miała numerek 002.003.001 i wprowadziła sporo nowych funkcji, które później będą dopracowywane.

 

 

Niestety pełne gapless, crosfader, replay gain, cue czy zaawansowane funkcje dla video najpierw musi dodać Sigamtel do SDK. Powoli zaczynam zazdrościć firmom, co nie są zależne od SDK ;) Jednak z mojej listy planów co do rozwoju i poprawek do B6 może się uda zrobić 70-80% :) Jednak B6 daje szybsze opcje rozwoju niż A10. Ale nad tym drugim i tak pracujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na początku zdecydowanie częściej to przycinanie występowało, to teraz nie ma go prawie w ogóle i występuje sporadycznie - najcześciej w okolicach 2-3 utworu po odpaleniu playera jak już gdzieś pisałem, nie więcej jak 3 przycięcia/utwór. Da się z tym żyć, aczkolwiek ciekaw jestem, od czego to zależy, skoro ten problem występuje w kilku postaciach, zaczynając na ciągłym przycinaniu a kończąc na braku tego problemu.

 

Wgram w najbliższych godzinach FW .48 i dam znać, czy problem dalej występuje ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności